Setkávání na sedm let

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » úte 09. led 2018 16:49:56

Nic píše:Možná jen Tvé představy, jak by to mělo správně být, nejsou shodné s tím, jak to doopravdy je.

Obrázek


Např. Já jsem polobožská interdimenzionální mnohonásobná matka, přestože si ostatní myslí něco jiného. Jsou to jejich představy, jak by to správně mělo být. Doopravdy mám křídla, rohy, ocas a krásné velké mandlovité oči.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » úte 09. led 2018 16:52:22

Nic píše:
honzam píše:Mou laskavou náruč křídel polobožské interdimenzionální bytosti má otevřenou :angelwing: ... jako moje dcera. :D


Tak poloboží ano a Boží ne?

Dokážeš se uvědomit jako každá polarita zvlášť, dokážeš se uvědomit i jako to, co vložila PM do srdce?

Můžeš se uvědomit jako to, v němž září celá existence jako jediné?


Pochybuješ snad o mně jako o nebeské matce? PM je pouze Tvá představa. Já skutečná mám rohy a ocas.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. led 2018 17:39:33

Nic píše:Možná jen Tvé představy, jak by to mělo správně být, nejsou shodné s tím, jak to doopravdy je.

Obrázek


A nebo taky naopak,

zatímco ty víš, jak to doopravdy je a furt sem ty svý představy sereš,

tak my nevíme jak to doopravdy je,

a když to nevíš, tak to víš naprosto přesně,




zatímco ty furt jen víš a víš a víš ...................hovno


Takže jsi co ?

No přece duchovní blbka...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. led 2018 17:46:12

S poznáním Boží přítomnosti ostatně nic víc nepotřebuješ.


Jen ty svý hovna točit furt dokola,

to víš se džbánem se musí chodit pro vodu hodně dlouho...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. led 2018 17:59:14

Takhle to dopadne s těma vizualizacema,

zacyklovaná mysl do představ, které považuje za skutečnost,

tedy absolutní zblbnutí a soukromý snový svět z něhož není úniku....

:yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » úte 09. led 2018 18:06:58

Nic píše:Možná jen Tvé představy, jak by to mělo správně být, nejsou shodné s tím, jak to doopravdy je.

Obrázek


Žádné představy, jak by mělo něco správně být, nemám. Proč si něco takového představuješ? Koncepty o správně a nesprávně jsem už dávno pustila. Ty zřejmě ještě ne.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » úte 09. led 2018 18:17:04

Nic píše:Můžeš se uvědomit jako to, v němž září celá existence jako jediné?


Jako Tvůj Milášek, že ano. :D

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Alaja » stř 10. led 2018 16:30:30

https://www.youtube.com/watch?v=ZeSXqjnQoes

Mooji - Jděte za svým vnitřním světlem (Follow the Light Inside Yourself)


No a když to vnitřní světlo časem zprůhlední, vyčistí se , tak lze spatřit konečně i ten vnitřní prostor... vnímat jeho hloubku, šířku, výšku.....
:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » čtv 11. led 2018 7:18:12

vostalpetr píše:Takže,
abych nekopíroval Drtikola : Běž do prdele ! (Nakopni to !)


Nakopnout se má zdroj touhy,

nakopnout se má ta představa, že jsme tělem, osobou, egem, které touží.

Nakopnout se má iluze oddělenosti, která nedovoluje setkání se v tom místě, kde nikdy nebyla žádná rozdělenost, kde je jakákoliv touha nesmyslná.

Jenže někdy se to může poplést a místo toho je nakopáván samotný zdroj blaha - láska.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » čtv 11. led 2018 8:29:13

Nic píše:
vostalpetr píše:Takže,
abych nekopíroval Drtikola : Běž do prdele ! (Nakopni to !)


Nakopnout se má zdroj touhy,

nakopnout se má ta představa, že jsme tělem, osobou, egem, které touží.

Nakopnout se má iluze oddělenosti, která nedovoluje setkání se v tom místě, kde nikdy nebyla žádná rozdělenost, kde je jakákoliv touha nesmyslná.

Jenže někdy se to může poplést a místo toho je nakopáván samotný zdroj blaha - láska.

Obrázek


Co se dá nakopnout - není To.
Pokud jde nakopnout tvůj zdroj blaha, tak nemá žádnou hodnotu. Ale tvoje touha po něm ti zatím nedovoluje ho nakopnout. Nedokážeš to pustit.

Ta rada od Drtikola je pro velmi pokročilé a ne pro začátečníky, jako jsi ty. Takže si dál bahni v tom svém bezvýznamném zdroji blaha, stejně zatím jinak nemůžeš.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » čtv 11. led 2018 9:30:25

vostalpetr píše:Takže,
abych nekopíroval Drtikola : Běž do prdele ! (Nakopni to !)


Míla Tomášová si byla vědoma, že se od Drtikola má co naučit. A proto tu všechnu svatost, blaženost atd. podle jeho rady nakopla.

Ale ty doby, kdy si Jana byla vědoma (aspon to tak vypadalo), že se má od tebe co učit, jsou pryč. Jako typické duchovní ego se ted domnívá, že ty se máš od ní co naučit. Asi jsi ji příliš dlouho hýčkal a ochranoval, až jí narostla ramena (duchovního ega), a tak tě přestala uznávat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » čtv 11. led 2018 16:58:12

Jana nic z toho, co tu píšete, nechápe. Její závislost na její osobě je extrémní. Nedokáže se vžít do druhých. Vždyť vidíte, že všechny prohlašuje za stejné, jako je ona sama a dokud nepoznají, že jsou stejní jako ona, budou pro ni nevědomí popletové. Čtěte prosím pečlivě, co píše a jak se snaží v každém příspěvku přímo nebo nepřímo zesměšňovat.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 12. led 2018 6:13:48

honzam píše: Nedokáže se vžít do druhých.

Opravdu se nedokážu vžít do toho, co prožíváš. Nemám rohy a ocas. Nemám ani zájem něco takového mít a do něčeho takového se vžívat.

honzam píše: Vždyť vidíte, že všechny prohlašuje za stejné, .... a jak se snaží v každém příspěvku přímo nebo nepřímo zesměšňovat.

Rozumím Ti, pokud sama sebe vidíš jako polobožskou bytost a mě jako bídného červa, tak pro Tebe musí být urážka, kdybys měla být stejná.

Nebudu Ti nic nalhávat. Honzam, jakožto Bytí, které se téhle hry neúčastní, září v mém srdci jako Kristus, jako každý, kdo je v mém srdci poznaný jako čisté Boží: "Jsem, který jsem".

Rohatá Honzamka, jakožto mysl, v konfrontaci s Bytím je pro mne opravdu jen pouhým snem.

A i když o nic nejde, nemám zájem Tě urážet a zesměšňovat, tak prosím, na tohle vlákno nepiš. Tohle vlákno je pro Vostálpetra, který si přál psát si 7 let. Tobě jsem už Tvé přání, abych pro Tebe od května do konce loňského roku psala příspěvky pro Tvůj monitoring, splnila.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 12. led 2018 7:56:08

Trini píše:
Míla Tomášová si byla vědoma, že se od Drtikola má co naučit. A proto tu všechnu svatost, blaženost atd. podle jeho rady nakopla.


Míla Tomášová Drtikolovu radu: "Nakopni to", dostala v období, kdy stavy blaženosti se střídaly se stavy strasti, procházela těžkým obdobím a tehdy žádala Drtikola o radu.

Ve stavu Bytí je žádost o radu, co s tím, nesmyslná, protože je to stejné v bdění, spánku i snění.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 12. led 2018 9:19:45

Trini píše:
vostalpetr píše:Takže,
abych nekopíroval Drtikola : Běž do prdele ! (Nakopni to !)


Míla Tomášová si byla vědoma, že se od Drtikola má co naučit. A proto tu všechnu svatost, blaženost atd. podle jeho rady nakopla.



http://www.lampa.cz/prednasky/4vnory.html


ČTYŘI VNORY
Přednáška Míly Tomášové a Petra Pavlíka na Vltavské 25. 3. 1997


Druhý vnor tedy je „on je tím nekonečným vědomím“ a to je velice krásné. Odtud se málokomu chce pokračovat dál, protože to je taková krásná, svatá a blažená jistota - plno krásných přívlastků byste tam mohli dát. A přece jednou se i toto musí překročit!

Vzpomínám si, jak mi tehdy Fráňa Drtikol docela hrubě řekl: „Nakopni to!“ A dobře udělal. Jednou se to tedy musí překročit. Vzdát se tohoto vnímání - nekonečně krásného, blaženého, šťastného, svatého a vědoucího. To největší pokušení je vědomí – „já vím“ – „já“ - ještě pořád je tam to maličké, byť svaté a čisté já.


Pak přichází třetí vnor - „položit já k nohám Vševědomí“ - je to řečeno obrazně, kdyby to Vševědomí mělo nějaké nohy.

Položit - je to napsáno i v jedné básni: Veliká pokora je potřeba k vzdávání se i lásky Boží, protože v tom druhém vnoru je obrovská láska Boží. A tak se vzdát i toho, to zažívat.

Proč tomu tak je? Protože jestliže je tu malé, svaté, čisté já - pořád z té Jednoty nějak vyčnívá, překáží, jakoby tu jednotu zdánlivě omezovalo. Svým způsobem nic tuto jednotu nemůže omezit, všechno v ní je - i ta nejhorší „já“ jsou v Jednotě. Ono je jenom jedno Já, a i to nejtemnější tam je.

:)
Naposledy upravil Trini dne pát 12. led 2018 9:24:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 12. led 2018 9:22:47

http://galerielaska.blogspot.co.at/2013 ... tomas.html

Mílina nauka nebyla pro masy, byla určena pokročilým, zaníceným zájemcům o prozření, těm, které od hledání konečné Pravdy neodradí třeba vzít do ruky rýč a nesobeckou prací pro druhé odevzdat kus svého ega.

„…Má jabloň v ústranní, ba před mnohými skryta
a její plody málokomu slouží.
Ty cestu ukazují těm, kdo světem znaveni
hledají skryté Boží znamení
a po domovu v bytí pravém touží…“

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 12. led 2018 9:31:41

Nic píše:
honzam píše: Nedokáže se vžít do druhých.



Rohatá Honzamka, jakožto mysl, v konfrontaci s Bytím je pro mne opravdu jen pouhým snem.



Míla Tomášová:

Svým způsobem nic tuto jednotu nemůže omezit, všechno v ní je - i ta nejhorší „já“ jsou v Jednotě. Ono je jenom jedno Já, a i to nejtemnější tam je.


......
Mílina nauka nebyla pro masy, byla určena pokročilým, zaníceným zájemcům o prozření...

...
Začátečník to nedokáže pochopit. Pro začátečníka je to jen pouhým snem. Ale i on to jednou pochopí...

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 12. led 2018 9:47:43

Trini píše:...
Začátečník to nedokáže pochopit. Pro začátečníka je to jen pouhým snem. Ale i on to jednou pochopí...

:)


To je v pořádku, že v začátcích se rozděluje na sen a skutečnost.

Ale na konci je poznání, že i ten tzv. sen je skutečnost.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Nic » pát 12. led 2018 15:15:09

Z kapitoly:
Uvědomovat si bytí je blaženost

Kniha: Já Jsem To

N. Maharadž: Vy nejste v těle, tělo je ve vás! Mysl je ve vás. Tělo a mysl jsou události, které se vám přihodily. Jsou tu proto, že je považujete za zajímavé. Vaše pravá podstata má nekonečnou schopnost se radovat. Je plná nadšení a lásky. Prozařuje všechno, co je v jejím dosahu, nic není vyloučeno. Ne­zná zlo ani ošklivost, je plná naděje, víry a lásky. Vy vůbec nevíte, o co přicházíte, neznáte-li svoje pravé Já. Nejste ani tělo, ani mysl. Nejste ani palivo, ani oheň. Ty se objevují a mizí podle svých vlastních zákonů. To, čím jste, vaše pravé Já, to milujete a cokoli děláte, děláte pro své vlastní štěstí. Vaší základní touhou je své Já nalézt, poznat a opatrovat je. Od nepaměti jste své Já miloval, ale nikdy ne moudře. Používejte své tělo a mysl moudře. Tak, aby sloužily vašemu Já. To je všechno. Buďte ke svému Já upřímný a absolutně je milujte. Nepředstírejte, že milujete ostatní jako sebe sama. Dokud nepochopíte, že oni i vy jste jedno, ne­můžete je milovat. Nepředstírejte, že jste něco, co nejste, ale neodmítejte být tím, čím jste. Vaše láska k druhým je výsledkem poznání sebe sama, nikoliv jeho podmínkou. Bez seberealizace není žádná dobrá vlastnost opravdu ryzí. Až budete nade vší pochybnost vědět, že vším, co existuje, prochází jeden a tentýž život a že tím životem jste vy, pak také budete celou existenci naprosto přirozeně a spontánně milovat. Až pochopíte hloubku a plnost své lásky ke svému já, poznáte, že každá živá bytost i celý vesmír jsou do této lásky zahrnuty. Ale díváte-li se na cokoli jako na něco, co je od vás oddělené, nemůžete to milovat, protože se toho bojíte. Odcizení způsobuje strach a strach prohlubuje odcizení. Je to bludný kruh. Jen seberealizace jej může prolomit. Se vší rozhodností se do toho vrhněte.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » pát 12. led 2018 16:01:08

Nic píše:Z kapitoly:
Uvědomovat si bytí je blaženost

Kniha: Já Jsem To

N. Maharadž: Vy nejste v těle, tělo je ve vás! Mysl je ve vás. Tělo a mysl jsou události, které se vám přihodily.......


K pokročilým říkal něco jiného. Např. že je za láskou. Ale s tím si běžný hledající začátečník neporadí. Je lepší, si přečist celé tři knihy rozhovorů, než z nich vytrhovat jen to, co je líbivé, a vytvářet z toho nějakou nauku. Většině hledajicích ale zřejmě stačí, když jim to někdo podle své úrovně předkouše. Ježíš také neříkal to samé zástupům a svým pokročilým učedníkům.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků