OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Texty, návody a zkušenosti

OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:02:44

Tohle vlákno vzniklo trochu nedobrovolně,
nebot je přepisem reakcí z jiného vlákna,
kde jsme každý poněkud jinak reagovali na jednu a tu samou věc (vortexovou abecedu)
a zcela spontánně zde vznikly různé náhledy:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:03:19

Vortexová abeceda (proces)

Příspěvek od Petr » stř 26. kvě 2010 23:06:24
Abraham začal nedávno používat nový proces, jak se dostat do Vortexu, který ještě není v žádné knize, jen na posledních pár CD.

A protože je to vážně proces z nejjednodušších a zároveň hodně účinný tak ho tu máte:

Začněte u písmene A - Vybavujte, co cítíte když jste ve Vortexu a začíná to na A..a jak si je budete pomalu říkat zkuste je postupně cítit... pak přejděte na B... na C ... na D .... až k Z

Tady jsou příklady z anglické verze:
A - appreciation (oceňování).....abundance (hojnost)...
B - bask (těšit se)
C - clarity (jasnost)
D - delicious (lahodný) ... divine (božský)
E - energy (energie) .. easy (lehkost)
....


Vyzkoušejte... je to jednoduchý a účinný ;)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:04:55

Re: Abeceda (proces)

Příspěvek od vostalpetr » čtv 27. kvě 2010 8:35:52
Vyzkoušejte... je to jednoduchý a účinný ;)
...................................................

NO NEVÍM, ASI JAK PRO KOHO...

na A mě napadl jedině alkohol,
na B mě napadla bageta (kupuji si ji většinou u benzinek při tankování)
na C mě napadly cigarety (kupuji si je všude kde je mají)

a o D jsem už raději pak nepřemýšlel, protože by mě nejspíš napadly drogy,
takže spíš než Vortex jsem odhalil sám sebe, tedy ne ve smyslu duchovním, ale osobním, ale to jsem možná prokouknul svůj vlastní osobní vortex, nebo ne???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:07:03

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod watta » čtv 27. kvě 2010 20:55:30
já bych to trochu opravila, protože jak to napsal petr, je tam jedna maličká, ale velice významná nepřesnost:

nevybavujte si, co JE S VÁMI VE VORTEXU - protože takové slovní spojení je nesmysl - ale CO CÍTÍTE, KDYŽ JSTE VE VORTEXU
s vámi může být něco v souladu (například vostálův alkohol), ale ne ve vortexu.

takže tam nepatří slova jako například ZDRAVÝ, nebo TĚŠIT SE (look forward) (bask je TĚŠIT SE Z čeho - což je podstatný rozdíl), neboť oba uvedené případy vyvolají zároveň okamžitě vznik pocitu, kterého se týkají - zde podtrženo: zdravý je jenom člověk, který zná rozdíl s nemocný, těšit se je na něco, co dosud ještě není

je to fakt důležité, bez toho je to ztráta času - je to stejný problém, který se řešil douho i při pozitivních afirmacích, takže opravdu doporučuji to brát v úvahu, ať potom si potom zase někdo nestěžuje, že to nefunguje :) důležité je, jak je to použito, ale funguje to opravdu výborně :)

fígl toho spočívá totiž ne v tom, že o něčem sníte, jaké by to asi tak bylo, ale že přímo něco prožíváte, že cítíte, jaké to je, když tam jste. když se dokážete takhle soustředit na to, jak se vidíte ve vortexu, napadnou vás jenom samé příjemné pocity, které vás potom budou krok od kroku, písmenko od písmenku do vortexu dále přibližovat. a to je princip toho, proč to tak dobře funguje.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:08:22

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod watta » čtv 27. kvě 2010 20:58:49
a teď jsem si přečetla druhý petrův příspěvek, a musím jenom opakovat:

není to hra na to, co vás první napadne. to, co je na tom důležité, a do odlišuje tento princip od této známé psychologické hry, je právě to soustředění se na věc, která ve mě vyvolává JEN SAMÉ POZITIVNÍ pocity. takový není aní alkohol, ani cigarety, a to ani pro největšího alkoholika a huliče, co vyhulí denně dvě krabky. každý z nich totiž zná i nepříjemné stránky obého. kdežto věci, které do abecedy patří, se odlišují právě tím, ŽE NEPŘÍJEMNÉ STRÁNKY NEMAJÍ.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:09:15

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod vostalpetr » čtv 27. kvě 2010 21:31:54
kdežto věci, které do abecedy patří, se odlišují právě tím, ŽE NEPŘÍJEMNÉ STRÁNKY NEMAJÍ.
..............................................................................................................

nenapadá mě ani jedna věc a to na jakékoli písmeno,
na každé věci jsem totiž našel nějakou nepříjemnou stránku, dokonce i na lásce i na bohu...

takže mně to nefunguje
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:10:10

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod Jana » čtv 27. kvě 2010 22:17:34
Mně nenapadá ani žádná nepříjemná stránka k ničemu, takže mi nevadí žádné písmeno, žádné slovo, jen nevím, jestli to není tím, že jsem líná něco negativního na něčem hledat.

:happy:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:11:46

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » čtv 27. kvě 2010 22:47:36

Jana píše:Mně nenapadá ani žádná nepříjemná stránka k ničemu, takže mi nevadí žádné písmeno, žádné slovo, jen nevím, jestli to není tím, že jsem líná něco negativního na něčem hledat.

:happy:


je to pravdepodobne tim.. :lol: nebo lepe receno tvym zazitym zpusobem mysleni, kdy ti sami vzdy naskakuji pozitivni stranky... Bud rada za to :) :thumb:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:13:10

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 0:10:10

vostalpetr píše:kdežto věci, které do abecedy patří, se odlišují právě tím, ŽE NEPŘÍJEMNÉ STRÁNKY NEMAJÍ.
..............................................................................................................

nenapadá mě ani jedna věc a to na jakékoli písmeno,
na každé věci jsem totiž našel nějakou nepříjemnou stránku, dokonce i na lásce i na bohu...

takže mně to nefunguje



S temi dobrymi/spatnymi strankami to vidim spis jak pise vostalpetr. V kazde veci, najdeme obe stranky... ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje negativni, nebo taky ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje jeho nedostatek :)... ale jsou proste veci, pocity, kdy je pro nas zde mnohem snazsi se zamerit pouze na tu cistou pozitivni cast.. a to jsou ty pocity, slova do Vortexove abecedy.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:14:11

Re: Vortexová abeceda (proces)

Příspěvekod watta » pát 28. kvě 2010 2:40:41
tady ale nejde o to, jestli něco má nebo nemá nějakou nepříjemnou stránku - to sice nemá úplně všechno, ale k úplně všemu je ji možné vytvořit (například slovo srdce asi u maximální většiny bude mít jen okamžitě pozitivní efekt, a to i u lidí, co si již prošli selháním srdce). jde ale o to, jak jsem to napsala: že to slovo okamžitě indikuje i svůj protipól - jinými slovy ne, že ho jenom má, ale že je s ním i neodlučitelné.
například u toho slova zdravý - to je zrovna příklad, který na tom audiu používá i abraham jako nehodící se - tam mi to připadá velice výmluvné a jasné, že to opravdu není to pravé slovo: jednak není možné být zdravým, aniž by byl člověk předtím nemocný - jinými slovy slovo zdravý vymyslíme až tehdy, když se z něčeho "uzdravíme", ale hlavně: kdy se člověk cítí být zdravý? těsně potom, co přestal být nemocný. tohle je tak blízko, že to naskakuje okamžitě. a o to, jestli to naskočí jako PRVNÍ, spontánní, o to jde. kdežto třeba jasný nemusí být nutně evokováno s temný, protože jasný má jednak mnohem širší význam, a hlavně není nutné znát něco temného, abychom něco mohli označit za jasné (například slunce). je to jasné? :D normální člověk si při vyslovení slova "jasný" málokdy okamžitě - v té první pikosekundě (to je ta, co tvoří pocit, nebo spíš - v té se okamžitě vytvoří pocit - ta fyziologie je opravdu neskutečně rychlá) vybaví černou noc plnou plískanic, to mi fakt netvrďte.

jiná věc je ta, že kdo chce, najde si na všem něco, aby to nešlo (je to jednodušší, než to zkoušet). no, tak pak to prostě nepůjde. ale kdo to bude chtít zkusit, tak funguje opravdu báječně - protože je to nadmíru i logické - opravdu člověku na míru :)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:14:56

Re: Abeceda (proces)

Příspěvekod Jana » pát 28. kvě 2010 7:43:34

Petr píše:S temi dobrymi/spatnymi strankami to vidim spis jak pise vostalpetr. V kazde veci, najdeme obe stranky... ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje negativni, nebo taky ke kazdemu pozitivnimu pocitu existuje jeho nedostatek :)... ale jsou proste veci, pocity, kdy je pro nas zde mnohem snazsi se zamerit pouze na tu cistou pozitivni cast.. a to jsou ty pocity, slova do Vortexove abecedy.


No, to, co je dobré a špatné, posuzuje naše mysl a zaměření pozornosti na to, co si o tom myslíme pak vyvolává dobrý nebo špatný pocit. Bez osobního postoje tohle nevzniká. Je-li pozornost zaměřena do Zdroje, odkud pozornost vychází, tak se vše děje jakoby samozřejmě samo, automaticky se objevuje směr cesty jako ANO-ANO u toho, co je v souladu se životem, láskou, radostí, Zdrojem. To, co je s tímhle v rozporu, naše konání nepřitahuje. Proto není důvod se tím zabývat, posuzovat to, vytvářet stanovisko, špatné pocity, hranice, omezení a tím pádem nesvobodu. Můžeme cokoliv, nic není špatně, je to absolutní svoboda, ale jsme-li v souladu se Zdrojem, jsme-li pravdiví, děláme jen to, co je Zdrojem radosti.
Je-li tu pozornost zaměřená pouze do Zdroje, přináší to i poznání, že Zdroj všechno řídí sám. Zdroj je vším. My v tom jako extra mezičlánek vůbec nijak nefigurujeme. To, co zůstává, je jen radost a užívání si.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:15:53

Mně nenapadá ani žádná nepříjemná stránka k ničemu, takže mi nevadí žádné písmeno, žádné slovo, jen nevím, jestli to není tím, že jsem líná něco negativního na něčem hledat.
...................................................................




Byl bych nerad, aby to vypadalo, že ruka ruku myje,
protože Jana mě dost často chválí,

ale podle mě "VYHRÁLA" JANA

a to nejen na tomto vlákně,
vysvětlení je poměrně jednoduché, její stále dokola opakovaná poutová písnička VŠECHNO JE LÁSKA,
za kterou ji mnozí kritizují, protože je to vytáčí,
je POPISEM NEJVYŠŠÍHO STAVU...

Mohu říci, že dle mého náhledu, ÚPLNĚ VŠICHNI DUCHOVNÍ MISTŘI A ÚPLNĚ VŠECHNO CO KDY BYLO NAPSÁNO O DUCHOVNOSTI SE VEJDE DO TĚCHTO TŘÍ SLOV.

Všechny ostatní řeči a rozbory a tvrzení jsou jen popisy RŮZNÝCH ÚROVNÍ, a u těch nižšších úrovní je samozřejmě jasné, že čím nižší úroven, tím to BUDE SLOŽITĚJŠÍ A KOMPLIKOVANĚJŠÍ A NÁROČNĚJŠÍ...

(jako třeba na tomto vlákně, copak si myslíte, že si ještě pamatuju abecedu, když jsem se to učil před 44 lety ???
proto jsem taky skončil u písmena D :o )

Já vždycky píšu tak o dvě tři úrovně níž než Jana,
a vždycky když Jana přijde a napíše mi to svoje Všechno je Láska,
tak si to musím oppravit a vztáhnout to k tomuto pojmu, protože to je náhled z nejvyššího stavu, a všechny ostatníí kecy jsou nižší, i když vypadají možná mnohem více seriozněji a duchovněji...


Jana samozřejmě také občas píše kraviny,
tomu se nevyhne nikdo, kdo píše o nižších úrovních,
tam ten pohled je vždycky omezený,a tudíž není nikdy správný,
ale každej si může všimnout, že se v podstatě neustále drží vyjádření či úrovně VŠECHNO JE LÁSKA
a mnohým to leze na mozek a říkají, jak nám tohle můžeš psát stále dokola,
nás už to nebaví číst,
pojd k nám dolů a pojd s námi trpět a usilovat, bud asertivní a pochop naše sračky,

a vůbec si neuvědomují, že to co po Janě chtějí je naprostý nesmysl,
to je asi tak geniální nápad, jako kdyby jste chtěli po vysokoškolákovi,
aby trávil svůj čas tím, že si koupí sešit pro prvnáky a bude do něj psát abecedu a bude louskat slabikář po slabikách...

Jana se jim snaží sice vyhovět,
ale vyhovět jim prostě přes veškerou snahu nelze,
protože vysokoškolák nikdy už nebude na úrovni prvnáčka, i kdyby se snažil zuby nehty,
prostě chtít aby v úrovni kde všechno je láska byla také nenávist, strach, rozdělování, usilování, asertivita, empatie, pochopení, souznění a jiný podobný sračky je naprosto nesmysl

Může tam být cokoli, ale všechno je (ve své podstatě) láska.

A jestli je Jana realizovaná, nebo není realizovaná,
to mě osobně nikdy nezajímalo, a myslím, že ani Janu to nějak nezajímá...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:16:33

A nemyslete si, že jsem tady chválil Janu,
protože jsem napsal, že vyhrála ona,
ne, já tady chválím tu úroven z které píše,

u každého je ostatně vcelku dobře vidět na jaké úrovni je, nebot každej naprosto logicky píše o tom, co jej zajímá,
u mě to je ostatně vidět dost dobře i přes tu veškerou vatu co píšu:
jak udělat to, co udělat nelze, jak být tím, čím už jsem

a pokud je člověk zakoukanej jen do tý svý úrovně, tak vidí věci určitým způsobem,
ale když mrkne o úroven výš, tak vidí, že to je trošku jinak, mnohem jednodušeji,
a tak si může tu svoji úroven poopravit

i tahle vortexová abeceda není nic jiného, než určitá úroven toho,
že VŠECHNO ( V TOMTO PŘÍPADĚ VŠECHNA PÍSMENKA) JE VE SVÉ PODSTATĚ LÁSKA

:cooking:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:17:12

a JEŠTĚ NĚCO NAPÍŠU K TĚM PŘEDCHOZÍM REAKCÍM:

ted jsem tady několikrát napsal, že VŠECHNO JE LÁSKA,
a už mně to leze na mozek, a přijde mi to jako řádná " sračka" a tak to ostatně taky připadá většině lidí,

a důvod je poměrně jednoduchý,
jsem v úrovni, kde mnohem spíše vidím paradoxnost světa,
než lásku,
takže toto poměrně jednoduché (svým způsobem i statické) vyjádření světa i boha je mně nepříjemné,
je to asi tak nepříjemné, jako kdyby vás někdo nutil k zastavení, zatímco vy jste plni elánu a plánů že někam poběžíte,
chcete usilovat, chcete relaxovat, chcete být se svým mistrem, v ašrámu, na satsangu, chcete meditovat, chcete být ted a tady, chcete louskat písmenka abecedy....atd
a zastavit se je pro vás velmi nepříjemné, protože zastavení je smrt vaší úrovně



Lucku,tobe neni jasne,ze Jana mela hluboky zazitek,ktery ovlivnil jeji nazirani a chapani zivota,a ze zatim tento zazitek nezracovala rozumem,a tudiz neumi k nemu ukazat cestu? A jelikoz priznava,ze ji chybi empatie,tak je na nejlepsi ceste,jak se treninkem naucit cestu ukazovat?
.........................................................................................................................................

Jak někdo může s prominutím napsat takovouhle BLBOST ???

Realizace Já nemá vůbec nic společného s nějakou empatií nebo rozumovým rozborem.
Představovat si, že realizace nějak změní osobu v superženu nebo supermuže je naprostý nesmysl,
to, jestli "realizovaná" osoba bude empatická a rozumově rozebere svou zkušenost je dáno karmou osoby
a s realizací to nemá vůbec nic společného
(proto také většinou duchovní mistři učí úplný hámotiny)
Empatii můžeme sice považovat za určitý VNĚJŠÍ PROJEV LÁSKY, ALE LÁSKA JE LÁSKA, NIC VÍC NIC MÍN,
a vnější projev se týká osoby a její karmy...

Takovéto požadavky na osobu můžeme mít možná v případě džnánajogína,
ale chtít po bhaktijogínovi aby rozumově rozebral svoji realizaci a byl empatický mi přijde jako naprosto holý nesmysl,
to samozřejmě hovořím o osobě a ne o realizaci
( v případě realizace samotné je to naprostý nesmysl, jak jsem již psal výše)

:o
Pokud Tě ale člověk o pomoc požádá, je situace jiná. Pak můžeš jako chameleon nastavit v sobě jeho stav, jeho vnímání světa, jeho problém a sama na sobě mu ukázat tu cestu - podpořit ho v tom prvním nesmělém krůčku z toho "nechtěného stavu". Viz jak to dělá třeba Marta. Pokud budeš jen "zářit", ty lidi se naladí, ale neporozumí tomu, co mají změnit.Jak nebo kam udělat ten první malý krůček. Za hodinu, den, týden budou zase v tom "nechtěném stavu". Z jiného pohledu nejde o to jim jen ukázat ten "konečný stav", ale také naznačit, jak se k němu dostanou. :-)
..........................................................................................................................................
pomoc je vždy věcí dobrovolnou, to jestli pomůžu nebo ne a nebo jak pomůžu, záleží jen na mě

není žádnou povinností realizované osoby učit druhé,
není žádnou povinností realizované osoby sestupovat empaticky na úroven žáků,
pokud někdo říká, že VŠECHNO JE LÁSKA, a někdo jiný tomu nerozumí (a netvrdím, že je to jednoduché tomu rozumět),
at si tedy najde učitele své úrovně, která mu vyhovuje
(tohle povídání je stále jen o karmě osoby, nikoli o realizaci)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:19:19

No úniky jsou samozřejmě naší osvědčenou duchovní metodou,
ostatně Janě bylo toto vyčítáno mnohými,
protože říct, že všechno je láska vypadá skutečně jako únik do nějaké vymyšlené představy,
s přesvědčením, že nechci vidět nic špatného...

To se může stát, v podstatě se to stává neustále,
protože vždycky v mysli něco vymyslíme jak by to mělo být, a pak tu představu následujeme,
už jsem to několkrát psal, princip je jednoduchý, dáme něčemu znaménko mínus, jinému plus a snažíme se to mínus přetvořit v plus, to je princip boží tvorby a můžeme říci, že to je naše civilizace.

Podobně to vypadá i s představou všechno je láska,
a pak to vypadá, že dáváme všemu jen znaménko plus, všechno je láska a tečka.
protože nechceme vidět mínus,
vytvoříme si v mysli plusový imaginární svět,
protože jsme byli se světem plus a minus nespokojení, dali jsme mu tedy znaménko mínus a vytváříme svoje plus

ale PŘIJETÍ je něco jiného,
přijetí neznamená něco měnit dle naší představy,
v přijetí zůstávají plus a mínus,
stále mohu říci toto je dobrý a toto je špatný,
jen tím naším přijetím je to plus a mínus PŘEKROČENO, NIKOLI VŠAK ZRUŠENO
(ono stále zůstává, moje mysl stále pracuje a stále může rozlišovat na plus a mínus)

ale tím, že jsem překročil mysl,
nikoli ovšem zrušil či vytvořil nějakou únikovou představu,
tak tím se dostávám na úplně jinou úroven, řekněme na úroven Skutečnosti,
nebot už se nepohybuju v úrovni tvořivé imaginační mysli,
a řekněme, že pak mám možnost zjistit, co to je ta Skutečnost,
no pak to už jsou všechny ty jogínský blafy, který píšu, jako že přítomnost, pozornost, láska

Samozřejmě chápu, že když se řekne, že VŠECHNO JE LÁSKA,
že to vypadá jako únik,
jak jsem psal, může to mnoho lidí odradit, protoože to je pro ně nepřijatelné a nepříjemné,
a může to být pochopeno třeba i úplně jinak,

ale jak jsem psal, není poviností Jany to nějak vysvětlovat,
v podstatě jakékoli myšlenkové vysvětlování znamená opět se ztotožnovat s myslí,
jak Jana někde píše, nasadit si igeliták na hlavu, tedy se ztotožnit s myslí, proto také někteří mistři nemluví,
ale i toto je třeba PŘIJMOUT a postupně překročit

já tyhle věci vysvětluju jen proto, protože jsem o pár úrovní níž,
ale můžete se spolehnout, že kdybych já byl v tý nejvyšší úrovni,
tak vám nenapíšu ani to, že všechno je láska,
jsem totiž dost nespolečenská osoba....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 28. kvě 2010 19:19:51

PS.

ještě k těm únikům, jak jsem výše psal, celej ten proces PŘIJMUTÍ jde také popsat z pohledu jogy jako bhaktijogu,
A OPĚT ZDE MŮŽE VZNIKNOUT ÚNIK,
to když se otočím tou svou láskou do světa a začnu milovat třeba válku, fašismus, zlo, ale také také pozitiva jako můj guru, moje meditace, slunce, voda atd.
to pak jen všemu dávám jen nálepku plus a vytvářím pseudosvět...

proto je správnou technologií bhakti MILOVAT LÁSKU, STÁT SE LÁSKOU, NIKOLI OTÁČET SVOU LÁSKU DO SVĚTA A ZACHRANOVAT SVĚT PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

To přijmutí pak proběhne pomocí transformace samo o sobě a podkladem všech pozorovaných jevů je pak láska, nebo třeba pozornost (Vědomí)

V PODSTATĚ KE SVĚTU KTERÝ POZORUJEŠ JAKO OSOBA SI JEN UVĚDOMÍŠ O "jeden rozměr" VÍCE,
VŠE JE STÁLE STEJNÉ, ALE ZÁROVEN JE VŠE I JINAK....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Jana » pát 28. kvě 2010 19:32:51

vostalpetr píše:V PODSTATĚ KE SVĚTU KTERÝ POZORUJEŠ JAKO OSOBA SI JEN UVĚDOMÍŠ O "jeden rozměr" VÍCE,
VŠE JE STÁLE STEJNÉ, ALE ZÁROVEN JE VŠE I JINAK....

Ano, a k trojrozměrnému vnímání přibude to čtvrté, turiya.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 20:00:59

ale PŘIJETÍ je něco jiného,
přijetí neznamená něco měnit dle naší představy,
v přijetí zůstávají plus a mínus,
stále mohu říci toto je dobrý a toto je špatný,
jen tím naším přijetím je to plus a mínus PŘEKROČENO, NIKOLI VŠAK ZRUŠENO
(ono stále zůstává, moje mysl stále pracuje a stále může rozlišovat na plus a mínus)


jop, jak tu ted na tim uvazuji, tak jo... pokud nechavame funkcni hodnotici mysl +/- a k tomu pridame ten stav prijeti, tak je to hodne podobne tomu, co se snazi vysvetlit Abraham. Abraham je jen lehce vice proaktivni v tom smeru tvoreni..
To co popisujes, mi prijde, vice zamereno na to prijeti, nevzdorovani, Abraham do sveho receptu pridava o spetku vice hravosti s tou mysli v tvorivejsim smeru... tady me prijde ta mysl stale tak trochu suspendovana (nebo ne?)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Jana » pát 28. kvě 2010 20:22:05

Petr píše:Abraham do sveho receptu pridava o spetku vice hravosti s tou mysli v tvorivejsim smeru...

Ona ta tvořivost je tu pořád, jenom se místo umanutí toho, co já chci, objevuje poznání a realizace toho, co to chce.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Petr » pát 28. kvě 2010 20:30:14

no umanuti neni a nebylo ve hre.. :) jestli teda je to to, co si myslim, co si myslim, ze to je (neco jako upnuti?)

"realizace toho, co to chce".. to bude potrebovat asi v souveti rozvitem :D :thanx:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Další

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron