OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Texty, návody a zkušenosti

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Jana » čtv 03. čer 2010 21:10:55

Lída píše:Z toho hlediska by se myšlenky naopak jevily daleko "skutečnější" než hmota a tělo, protože jsou něco jako software a hmota a tělo se chovají jako hardware - pokud by ovšem takové dělení mělo nějaký smysl.

Celý vesmír je jen krásnou myšlenlou.

Jen jevem ve Vědomí.

:star: * :star: * :star:
* * * :star: * * *
:star: * * * * :star:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Lída » čtv 03. čer 2010 21:42:13

Petr píše:jak je nam tato filozofie o neskutecnosti vseho prinosna, pokud se v ni pohybujeme dennodenne?

Když člověk ví, že všechno dění v nás a kolem nás je stejně neskutečné jako dění v nočním snu, je tu svoboda od závislosti na průběhu dění i od obav z možného nežádoucího vývoje. Bytí je pouhým čistým bytím - bez upadání do reakcí vyvolaných strachem nebo nejistotou. Ty reakce nás strhují, jen když si neskutečnost všeho neuvědomujeme. Zdají se důvodné a oprávněné.

Je to podobné jako při lucidním snění: když v noci ve snu víme, že se nám to jen zdá, nevzniká strach ze situací, které by mohly nastat. Tím - protože nevznikají obavy - automaticky nevytváříme ohrožující nebo nežádoucí situace.

Jedna zajímavost: při nočním snění se podle zákona přitažlivosti zhmotní to, co si představíme, prakticky okamžitě: na co se vědomě nebo nevědomky zaměříme a představíme si to, to se uskuteční během 1-2 vteřin. Když se něčeho bojíme, začne se to hned rozvíjet jako vnější dění, když se na něco zaměříme pozitivně, uskuteční se to taky bezprostředně. Zdálo se mi třeba v noci, že mám cestovat někam daleko - a uvědomila jsem si, že je to jen sen - že stačí si představit, že už tam jsem... ta představa stačila a rovnou jsem v tom místě byla.

V bdělém stavu holt hraje svou roli setrvačnost - ale především asi fakt, že různá ohrožení vnímáme jako skutečná - a podle toho náš organismus na ně reaguje a přitahujeme si tak to, čeho se obáváme.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod jamajsky.drap » čtv 03. čer 2010 22:00:52

Lída píše:
Jana píše:
Myšlenky jsou absolutně neskutečné, to, co si jen myslíme, to ve skutečnosti není...

Hmota, tělo, jsou relativně skutečné...

:koukam: :?:

Jak je tedy možné, že je to právě myšlenka, co nastartuje pohyb svalů v těle, že napřed vznikne nápad - myšlenka a podle ní pak začne probíhat činnost vnější, že myšlenky lidí rozhodnou, který lístek vhodí do volební urny a tím ovlivní dění v celé zemi... že myšlenka na vykonání čehokoliv je spouštěč, který uvádí do pohybu všechno naše jednání - tak jako elektrická energie spustí všechna možná elektrická zařízení? Z toho hlediska by se myšlenky naopak jevily daleko "skutečnější" než hmota a tělo, protože jsou něco jako software a hmota a tělo se chovají jako hardware - pokud by ovšem takové dělení mělo nějaký smysl. Žádný smysl v něm ale nenacházím.


Trochu si do toho rýpnu ;)

Ten spuštěč je ve skutečnosti božský zdroj, viz Marta Janssen na http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005102502 . Je to tam pěkně popsáno. Pokusim se shrnout celý proces, který potvrdili i neurochirurgove: Tělo dostane impuls a vykoná určitou činnost. Až poté je tato aktivita registrována mozkem (o pár setin sekundy později) ! Takže NENÍ to tak, že my něco vymyslíme a pak to podle toho uděláme. Ale naopak na základě jakési vyšší síly něco uděláme a pak o tom přemýšlíme, resp. hodnotíme jaké to je.

Takže jaký význam potom mají naše touhy, žádosti a přání ? Když všechno už je vlastně dáno a jediné co můžeme dělat, je pozorvat naší myslí, jaké TO JE. :D
Mimochodem, je to velmi osvobozující pocit :thumb:
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana, Lída

Co můžeme dělat?

Příspěvekod Lída » čtv 03. čer 2010 22:19:27

jamajsky.drap píše:Ten spouštěč je ve skutečnosti božský zdroj, viz Marta Janssen na http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005102502 . Je to tam pěkně popsáno. Pokusim se shrnout celý proces, který potvrdili i neurochirurgove: Tělo dostane impuls a vykoná určitou činnost. Až poté je tato aktivita registrována mozkem (o pár setin sekundy později) ! Takže NENÍ to tak, že my něco vymyslíme a pak to podle toho uděláme. Ale naopak na základě jakési vyšší síly něco uděláme a pak o tom přemýšlíme, resp. hodnotíme jaké to je.

Takže jaký význam potom mají naše touhy, žádosti a přání ? Když všechno už je vlastně dáno a jediné co můžeme dělat, je pozorovat naší myslí, jaké TO JE. :D
Mimochodem, je to velmi osvobozující pocit :thumb:

Raméš Balsekar v knize "Let Life Flow" ("Nechte život probíhat") říká:

"Ne-jednat znamená zůstávat tichý.

Tím pravým jednáním v rovině projeveného je z hlediska čirého bytí ne-jednání: může to být cokoliv od nečinnosti až po energické jednání. Většina našeho jednání se ale dá označit jako nesprávné jednání, děláme-li věci zbytečné, dále když ze strachu neuděláme nic – když zůstaneme nečinní – anebo když jsme posedlí potřebou něco ´udělat´. Zdá se, že si vůbec neuvědomujeme možné důsledky toho, když neuděláme nic: něco se stejně dít bude!

Ve skutečnosti to, co považujeme za jednání, bývá často jen přirozená biologická reakce, která proběhne v psychosomatickém organismu, jakmile některý ze smyslů přijde do kontaktu s příslušným objektem (tj. když oči něco uvidí nebo uši něco zaslechnou). Na přirozenou reakci pak zareaguje ego a buď se cítí na koni, nebo provinile, a předpokládá, že tím, kdo jedná, je ono samo.

Pro běžného člověka je alternativou k ´aktivitě´ ´zahálka´; skutečnou alternativou k ´aktivitě´ je ale ´bytí´. Za činností i nečinností leží – jako základ obojího – ne-jednání. Kdybychom jen věděli, jak BÝT, všechno naše jednání by bylo nutným jednáním – jednáním v čistém slova smyslu, k němuž dochází prostřednictvím operující mysli; a co je ještě důležitější, naše pasivita by pak nebyla zahálčivostí, ale živým nejednáním, které je nanejvýš nutnou součástí ´činnosti´, když se neprojevuje jako utišení a harmonie."

A Ramana Mahariši řekl: „Jednání nevytváří nesvobodu. Tím jediným, co spoutává, je mylná představa ´já jednám´… Být upevněný v Já a jednat v souladu s přirozeností, bez pocitu, že já jsem ten, kdo jedná… Věnovat pozornost Já (Self) zahrnuje i pozornost k práci… O svobodu vás nepřipraví práce; ta bude probíhat automaticky.“
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 9:12:54

Lída píše:Když člověk ví, že všechno dění v nás a kolem nás je stejně neskutečné jako dění v nočním snu, je tu svoboda od závislosti na průběhu dění i od obav z možného nežádoucího vývoje. Bytí je pouhým čistým bytím - bez upadání do reakcí vyvolaných strachem nebo nejistotou. Ty reakce nás strhují, jen když si neskutečnost všeho neuvědomujeme. Zdají se důvodné a oprávněné.

Je to podobné jako při lucidním snění: když v noci ve snu víme, že se nám to jen zdá, nevzniká strach ze situací, které by mohly nastat. Tím - protože nevznikají obavy - automaticky nevytváříme ohrožující nebo nežádoucí situace.


super. diky za vysvetleni, uz trosku zase vidim vic, do toho jak to vnimate.. nebo jak to vnima joga. A s temi sny je to take zajimave.

K te neskutecnosti... ted po tom dovysvetleni, se mi to tedy jevi tak, ze to jakoby lidem odlehcuje "tezky" zivot zde... coz souhlasim, pokud si rekneme, ze je to tu neskutecne, a o nic nejde, tak je jasne, ze se cloveku odlehci a ziska vetsi svobodu. Trosku mi to ale prijde, jako kdyz clovek jede rychle autem, kde nedrzi volant (nebo nevi jak ho ma drzet), a ma strach, kam ho to zene, do ceho narazi... tj prijetim neskutecnosti toho, auto zpomali, pripadne zastavi a citi se bezpecny a svobodny..

mozna je lepsi jine prirovnani.. clovek jede rychle autem a ze strachu, ze vjede do diry, nebo do neceho narazi, tak neustale clouma z volantem doprava a doleva, az je auto destabilizovane... tady by se to povzneseni do neskutecnosti spise prirovnalo k pusteni volantu, kde auto zacne jet rovne a klidne, protoze do neho nezasahujeme svymi zbrklymi akcemi.

Abraham je o tom, a to je ta cast, ktera duchovne nekterym lidem nesedi, ze mluvi k osobe a uci ji ridit auto, rika, ze rizeni je ve vasich rukach, jedte si kam chcete, jen se musite divat na cestu a poslouchat svou vnitrni navigaci.

Cesta do neskutecnosti, nemysleni mi prijde rychlou cestou... a uci to i Abraham v meditaci...mnohem jednodusi je naucit lidi nemyslet, nez myslet pozitivne, v obou pripadech mizi rezistence, takze meditaci vnimam jako prvni rychlou pomoc :) coz je super a velmi rad ji pouzivam, kdyz chci zmenit aktualni proud myslenek a pak nastavit novy.

Nikoho ale od tohoto vnimani neskutecnosti neodvracim...vubec..vubec..vubec..ani nerikam ze moje vnimani je spravne.. je ale spravne pro me.. :yes: je to tu spise o obohaceni toho, jak to ruzni lide zazivame a vnimame. A pokud jsem treba neco spatne interpretoval tak me v tom nenechte :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod watta » pát 04. čer 2010 9:23:26



:srdce:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Co můžeme dělat?

Příspěvekod watta » pát 04. čer 2010 9:27:56

Lída píše:Tím pravým jednáním v rovině projeveného je z hlediska čirého bytí ne-jednání: může to být cokoliv od nečinnosti až po energické jednání. Většina našeho jednání se ale dá označit jako nesprávné jednání, děláme-li věci zbytečné, dále když ze strachu neuděláme nic – když zůstaneme nečinní – anebo když jsme posedlí potřebou něco ´udělat´. Zdá se, že si vůbec neuvědomujeme možné důsledky toho, když neuděláme nic: něco se stejně dít bude!

Ve skutečnosti to, co považujeme za jednání, bývá často jen přirozená biologická reakce, která proběhne v psychosomatickém organismu, jakmile některý ze smyslů přijde do kontaktu s příslušným objektem (tj. když oči něco uvidí nebo uši něco zaslechnou). Na přirozenou reakci pak zareaguje ego a buď se cítí na koni, nebo provinile, a předpokládá, že tím, kdo jedná, je ono samo.

Pro běžného člověka je alternativou k ´aktivitě´ ´zahálka´; skutečnou alternativou k ´aktivitě´ je ale ´bytí´. Za činností i nečinností leží – jako základ obojího – ne-jednání. Kdybychom jen věděli, jak BÝT, všechno naše jednání by bylo nutným jednáním – jednáním v čistém slova smyslu, k němuž dochází prostřednictvím operující mysli; a co je ještě důležitější, naše pasivita by pak nebyla zahálčivostí, ale živým nejednáním, které je nanejvýš nutnou součástí ´činnosti´, když se neprojevuje jako utišení a harmonie."


do puntíku souhlasím, skvěle řečeno! :) (až na toho běžného člověka, zní to jako prací prášek a doufám, že tím pán nechce říci - jsem neběžný ;) ) - ale jinak to považuji za velmi důležité, být si vědom toho, že JEDNÁNÍ je BYTÍ, a to totiž VEŠKERÉ. nejenom to, které si zrovna uvědomuji :)

Lída píše:A Ramana Mahariši řekl: „Jednání nevytváří nesvobodu. Tím jediným, co spoutává, je mylná představa ´já jednám´… Být upevněný v Já a jednat v souladu s přirozeností, bez pocitu, že já jsem ten, kdo jedná… Věnovat pozornost Já (Self) zahrnuje i pozornost k práci… O svobodu vás nepřipraví práce; ta bude probíhat automaticky.“


tohle je naprostý blábol :) Já máme proto, abychom ho prožívali, abychom se skrz něj a díky němu učili, abychom skrz něj a v něm žili, a jej pociťovali. nebo že by Bůh udělal nějakou chybu, když nám ho dal? :D :D :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod watta » pát 04. čer 2010 9:34:32

Jana píše:Jen jevem ve Vědomí.


co je to Vědomí?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Jana » pát 04. čer 2010 9:47:26

Petr píše:... ted po tom dovysvetleni, se mi to tedy jevi tak, ze to jakoby lidem odlehcuje "tezky" zivot zde...

Možná je v tom vnímání neskutečného trochu nedorozumění. Ta autentická zkušenost toho, co právě je, tu je, ale je to jen jev, energie se nepřetržitě přelévá, i my, jak už bylo vědecky prokázáno, v sobě nemáme jediný atom stejný, který jsme měli při svém narození. Dýchneme-li pod stromem, vyměníme si s ním například molekuly vody, kyslíku, kysličníku uhličitého. Už děti v šesté třídě základní školy se učí, že difuze je volné prolínání molekul z jedné látky do druhé a to i u pevného skupenství.
Iluzí je, že je existuje nějaká neměnná stvořená forma, ke které můžeme mít nějaký neměnný postoj, vztah, tedy věříme, že něco je jen tak a tak, jak si myslíme a nemůže to být jinak. Přitom to nemá logiku, cokoliv stvořené je proměnlivé.
Jakmile si vytváříme iluzorní představy o tom, jak něco je ze subjektivního pohledu dobré nebo špatné, jsme uvězněni v osobním zúženém vědomí, není tu poznávání celistvosti bytí v přítomnosti, ve kterém jsou všechna + a - sjednocena v jedinou existenci, která je-li takto celistvě vědomá, je poznávána jako sat-čit-ánanda (blažená vědomá existence).
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 10:11:39

jj, pod ten prvni a druhy odstavec bych se klidne taky podepsal :) To vidim dost stejne :yes: A jestli byla ta neskutecnost myslena spise v tom smeru promenlivosti, tak to je pak uplne o necem jinem a jsem vsemi hlasy pro :yes:

Bashar treba rika, svet zadny vyznam, smysl nema (is meaningless), ten smysl mu davate vy, a kazdy vyznam, ktery necemu priradime, tak takovym je.
Souhlasim, ze svetu, vecem, udalostem, predstavam, myslenkam, davame znamenka +/- z osobniho uhlu pohledu, davame mu ten vyznam, a to beru jako naprosto v poradku a beru to i jako ucel...vim ze se nad ne muzeme povznest.. a chapu osvobozujicnost toho, ale tu svobodu muzeme najit i v te osobe, i v tom hodnoceni.. vlastne jak psala watta, neni bud a nebo..
ale i v tom povzneseni se nad to.. takze jen si vybrat :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. čer 2010 10:17:09

tohle je naprostý blábol :) Já máme proto, abychom ho prožívali, abychom se skrz něj a díky němu učili, abychom skrz něj a v něm žili, a jej pociťovali. nebo že by Bůh udělal nějakou chybu, když nám ho dal? :D :D :D
...................................................................................................................................................................................................

no v joze se pocit či uvědomění"já jsem" považuje za něco negativního, za překážku v uvědomění Já, za prvotní iluzi,
a na tom je postavena ta joga, které já říkám negující joga (tedy nejsem to, co mohu pozorovat)
což je samozřejmě pravda, ale jen taková PŮLPRAVDA,
proto taková praxe vede nejspíše jen k PŮLPOZNÁNÍ, tedy pouze k poznání Já, což je nepochybně vysoký duchovní zážitek, ale není ten nejvyšší,
navíc, nebude tento prožitek Já asi příliš stabilní, protože připoutanosti (vasány) byly negovány, tedy byly mimo pozornost
to je takovej ten princip "asketické" jogy

celá nedvojná pravda zní:

JÁ nejsem to, co mohu pozorovat (např.mysl, pocity, tělo, uvědomění "já jsem", předměty atd),
ale i to co mohu pozorovat (např.mysl, pocity, tělo, uvědomění "já jsem", předměty atd) je JÁ

tím je samozřejmě řečno, že PODKLADEM všech pozorovaných jevů je JÁ, nikoli že ty pozorované jevy jsou samy o sobě JÁ (stůl je stále stolem, ale podkladem je JÁ)
to pak je vyjádřeno cestou PŘIJMUTÍ, že VŠECHNO JE ON, lépe řečeno VŠECHNO JE (VE SVÉ PODSTATĚ) ON

Takže Ramana zde hovoří o určité nižšší úrovni "poznání" a říká jen půlpravdu... :writting:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. čer 2010 10:27:20

watta píše:
Jana píše:Jen jevem ve Vědomí.


co je to Vědomí?[/quote

Pokud se na to ptáš v kontextu toho, co napsala Jana,
pak Vědomí je to, co samo v sobě a samo ze sebe vytvoří snový časoprostor a uvědomí se v něm jako omezené (snové)já,
přičemž samo stojí mimo časoprostor snu a zároven ten časoprostor neustále vytváří

Jinak taky Vědomí je aspekt Boha neboli Já, (Vědomí, Bytí, Blaženost, Věčná Přítomnost, Světlo, a klidně sem jde napsat i ten stvořený svět)

jinak Vědomí bývá popisovíno jako "čirá subjektivita",
já říkám ze své úrovně (meditace či realizace Já) že to je otočení pozorování na samu pozornost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Příjemné dezinformace - aby se člověku odlehčilo?

Příspěvekod Lída » pát 04. čer 2010 10:41:07

Petr píše:
Lída píše:Když člověk ví, že všechno dění v nás a kolem nás je stejně neskutečné jako dění v nočním snu, je tu svoboda od závislosti na průběhu dění i od obav z možného nežádoucího vývoje. Bytí je pouhým čistým bytím - bez upadání do reakcí vyvolaných strachem nebo nejistotou. Ty reakce nás strhují, jen když si neskutečnost všeho neuvědomujeme. Zdají se důvodné a oprávněné.

Je to podobné jako při lucidním snění: když v noci ve snu víme, že se nám to jen zdá, nevzniká strach ze situací, které by mohly nastat. Tím - protože nevznikají obavy - automaticky nevytváříme ohrožující nebo nežádoucí situace.

...K te neskutecnosti... ted po tom dovysvetleni se mi to tedy jevi tak, ze to jakoby lidem odlehcuje "tezky" zivot zde... coz souhlasim, pokud si rekneme, ze je to tu neskutecne, a o nic nejde, tak je jasne, ze se cloveku odlehci a ziska vetsi svobodu...

"Pokud si řekneme, tak..." naznačuje účelové jednání, "aby se lidem odlehčilo...": Je založené na víře a je vcelku vedlejší, jestli to vysvětlení je pravdivé - hlavně že se pak člověku odlehčí, když to přijme. Pouhé přesvědčení (víra) nevychází z pochopení zákonitostí a jejich souvislostí - a tím se základně liší od porozumění, že něco nějak doopravdy ve vesmíru funguje a že je tudíž rozumné z toho vycházet a jednat v souladu s tím.

Když se člověku ukáže, že zákon přitažlivosti funguje, může si uvědomit, jak funguje, a zařídit se podle toho - nejde jen o předání účelové informace, "aby se mu žilo líp." Dozvěděl se něco o faktickém fungování jednoho ze základních principů tvoření. A protože začal žít v souladu s ním, přirozeným důsledkem je, že se mu daří líp.

Stejné je to s principem Prázdnoty jako podstatou všeho, co se jeví jako reálné. Mystikové to znali od nepaměti, fyzikové k tomu došli relativně nedávno. Subjektivní pozorování (když přestanu sebe považovat za samostatně existující subjekt - tělo) a to objektivní (všechno kolem těla) se přestávají od sebe lišit, když se všechno, i tělo-duch pozná jako aspekt bytí a přestane se vnímat jako osobní "já". Že vesmír s celou svou mnohotvárností je pouze modifikací Prázdna, můžeme buď vzít na vědomí coby fakt, nebo to považovat za užitečnou domněnku - to je jen na nás.

Z diskuse na jiném fóru:

Vědec David Bohm:

"Člověk je veden k novému chápání nerozčlenitelného celku, který popírá klasickou představu o analyzovatelnosti světa na oddělené a nezávisle existující části... Převrátili jsme obvyklou klasickou představu, že základní realitou světa jsou nezávislé elementární části a že různé systémy jsou pouze neurčitými náhodnými formami a uspořádáním těchto částí. Spíše říkáme, že základní realitou je nerozdělitelná kvantová vzájemná spjatost celého vesmíru a že relativně svobodně se chovající části jsou jen určitými a náhodnými formami v rámci tohoto celku."

"Bohm zjistil, že na pochopení implicitní uspořádanosti je nutné považovat vědomí za základní rys holopohybu a proto ho bere ve své teorii do úvahy. Vědomí a hmotu považuje za vzájemně závislé, ale nikoliv kauzálně spojené. Jsou jen projekcemi vyšší skutečnosti, která není ani hmotou, ani vědomím."

Zdroj:
http://dasvertrauen.blog.cz/0705/kvanto ... luv-teorem

"Všechna projevená realita je výsledkem existence tajemné skryté kosmické inteligence. V každé lidské bytosti dřímá schopnost převzít nad touto silou kontrolu s blahodárným prospěchem pro svou vlastní existenci. Teprve v tuto chvíli se projeví skutečný účinek moudré inteligentní síly lidské Mysli."
Max Planck, 1944


Zajímavý text tuto:
http://www.trefy.cz/vesmirjakohologram/

"David Bohm z londýnské univerzity věří, že Aspectův objev znamená, že objektivní realita neexistuje a to navzdory zdání vší pevnosti vesmíru. Tvrdí, že je to v podstatě přelud, obrovský a okázalý podrobný hologram.
...
Bohm věří, že důvod proč subatomární částice jsou schopny zůstat spolu v kontaktu, bez ohledu na oddělující vzdálenost, není proto, že si posílají nějaký druh záhadných signálů sem a tam, ale protože jejich oddělenost je iluze. Argumentuje, že v určité hlubší úrovni reality nejsou takové částice individuálními entitami, ale jsou vlastně vyjádřením téhož základního něčeho.
...
Dejme tomu, že superhologram je matrice, která dává zrod všemu ve vesmíru, každé subatomární částici, která byla nebo bude, každému utváření hmoty a energie, které je možné a to od sněhových vloček ke kvasarům, od velryb ke gama paprskům, atd. Může to být viděno jako druh kosmického "skladiště" (paměti) všeho co je a co kdy existovalo.
...
Co se stane, jestliže je hmatatelný svět jen druhotná skutečnost a to, co je "tam venku" je jen změť frekvencí a jestliže my jsme také jen hologram, který vybírá jen určité, nám známé frekvence, z této změti a pak je matematicky transformuje do smyslového vnímání? Co se stane s ostatní "objektivní" realitou? Řečeno zcela jednoduše, přestává pro nás existovat! (Zrovna tak jako když jedním laserem "zmapujete", ale dalším laserem "neaktivujete" předmět či událost, pak jejich objektivní realita pro nás zaniká). Jak východní náboženství dlouho avizují, materiální svět je Mája-říše iluzí, ačkoliv si můžeme myslet, že jsme fyzické bytosti, pohybující se skrze fyzický svět. To je též iluze! Jsme vlastně "přijímače" plovoucí skrz kaleidoskopický oceán frekvencí avšak, co my vybereme z toho oceánu a přeměníme do "fyzické skutečnosti" je pak jen jeden kanál, jako výňatek ze superhologramu. Tento překvapující, nový obraz skutečnosti, syntéza Bohmova a Pribramova pohledu, byl pojmenován jako holografické paradigma a ačkoli mnoho vědců se k němu postavilo se skepticismem, jiné to přitáhlo. Malá, ale rostoucí skupina výzkumníků věří, že to může být jeden z nejpřesnějších modelů reality, ke kterému věda dosud dospěla. Navíc většina věří, že to může řešit některá mystéria, která nebyla vědou dosud vysvětlená a dokonce i ustanovit paranormální jevy jako součásti "přírodních" jevů.
...
Keith Floyd psycholog ve Virginii poukázal na to, že jestliže je pevná realita jen holografická iluze, nemůže být nadále pravdivé tvrzení, že mozek produkuje vědomí. Spíše: je to VĚDOMÍ, které vytváří zdání mozku, stejně tak jako těla a všeho co pro nás interpretuje jako fyzické. (Ve vědomí každé bytosti se nejdříve vytváří holografická myšlenka, která reorganizuje shluky éterických energií, vytvářející energetický obraz "hmoty". Pod-vědomá smyslová fixace a očekávání změny vytváří gravitační pole, jež pak způsobuje následné pře-tvoření reality. Čili; každá změna reality je nejdříve provedena ve vědomí, které moduluje - přetváří "časoprostory")!

35 odpověď odeslal(a) zero ve Čtvrtek 3.Června 2010 10:35:26
Tož to mně na tom baví: sledovat tu červenou niť táhnoucí se starýma mystickýma konceptama přes filosofii až k moderním vědeckým teoriím. V jádru je to mnohdy "skorotosamé", přitom každý říká něco trochu jinýho. Jinak to být ani nemůže, protože například shodnout se na definici osobního vědomí je peklo, natož pak na definici vědomí univerzálního, jednotlivce přesahujícího.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
AlfaScorpii, jamajsky.drap, Petr

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 14:27:53

jj, to jsou dobry vytahy.
tak to nejak chapu i ja :yes: :happyroll:

je nam tom krasne videt ta propojenost, hloubka vseho.. ze je vse jeste daleko plnejsi, nez se zda.... paradoxne bych ted rekl, ze pokud vnimame hmotu jen jako hmotu bez niceho okolo, tak to je pak blizko tomu prazdnu, ale pokud vidime vsechno to, co je treba napsano v tvem prispevku, tak je to spis plnost a komplexnost, ktera me vazne naplnuje :poklona:.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod MartinesLuggi » pát 03. zář 2010 15:17:37

A- auto
B- bohatství
C - celistvost
D- dědictví
E - enrgie
F - fialka
G - Gól
H - harmonie
CH - chobotnice (jídlo)
I - informace
J - jiskra
K - karma
L - lidstvo,Láska
M - mazlení
N - novinka
O - olomouc
P - pružnost
Q - ( nevim) :lol:
R - rodina
S - síla
T - tisíc
U - ulice
V - velikost,vír,vortex
W - wolfgang amadeus mozart
X - xerox
Y - yetti
Z - zvyk( pozitivni)
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod watta » pát 03. zář 2010 15:32:57

x xerox? :D hehe :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. zář 2010 15:57:04

Q - ( nevim) :lol:
......................

quelle, qvasimodo, q (metrák)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod AlfaScorpii » pát 03. zář 2010 17:49:50

MartinesLuggi píše:Y - yetti


Jj, toho si taky každý večer vizualizuju, tak doufám, že už mě brzo zašlápne (popř. přejede ) :D
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod amp » pát 03. zář 2010 19:08:35

no ja si teda vyberam menej chlpate partnerky, ale kolko ludi tolko chuti :D

Obrázek
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: OSOBNÍ ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Příspěvekod AlfaScorpii » sob 04. zář 2010 0:34:56

Lída píše:Že vesmír s celou svou mnohotvárností je pouze modifikací Prázdna, můžeme buď vzít na vědomí coby fakt, nebo to považovat za užitečnou domněnku - to je jen na nás.


Já to neberu ani za fakt, ani za domněnku, ale za určitý koncept, který se snaží přiblížit něco, co se slovy moc přiblížit nedá. Dle mě základní problematičnost všech konceptů postavených na absolutní prázdnotě je ten, že používají pojem vycházející z časoprostoru a tudíž jsou zavádějící.
Když to hodně zjedoduším, připadá mi to asi podobné, jako tvrdit, že operační systém je jen modifikací nul a jedniček. Samozřejmě do jisté míry je to pravda, ale ty nuly a jedničky jsou jen symbolické vyjádření hlubší podstaty a tou je momentální stav elektrického obvodu (vypnuto / zapnuto).
Ta analogie poněkud pokulhává, ale pro znázornění je docela vhodná.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Jana

PředchozíDalší

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron