Začátky s Meditací

Texty, návody a zkušenosti

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod vostalpetr » ned 04. lis 2012 19:39:28

To by bylo super,
ale všechno to je jen okopírovaný,
už mnohokrát jsem si myslel, že jsem vymyslel něco, co ještě nikdo přede mnou,
ale vždy po čase jsem přišel na to, že už to dávno někdo vymyslel jinej...

Jsem jen pouhopouhý kopírista,
co objevil ameriku v roce 2012...

:cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod mareoute » pon 12. lis 2012 16:58:55

Moc vám všem děkuji , samozřejmě že tuto relaxaci nebo " meditaci " nepraktikuji pravidelně , za což se stydím protože si na to občas nevzpomenu , ale jak jsem občas meditoval tak se najednou objevili 3 holky ( jedna je ale hodne stará , druhá je starší která se mi líbí , a třetí je mladší jak já o dva roky a té se líbím ale to tu řešit nebudu :D ) myslím pořád ( i když už méně intenzivně ) na tu samou holku , ale jediné čeho jsem zatím dosáhl je to že si se mnou více povídá ale to je vše .
a chci se zeptat jestli ten náhlí zájem holek o mě mohlo zpusobit to že jsem "meditoval"

moc děkuji
Uživatelský avatar
mareoute
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2012 21:32:29
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Monika » úte 13. lis 2012 9:29:51

mareoute píše:... chci se zeptat jestli ten náhlý zájem holek o mě mohlo zpusobit to že jsem "meditoval"



možný je všechno :)

skrze meditaci se dostáváme blíž k sobě samotným a pak se dějou různý věci ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod mareoute » ned 24. lis 2013 23:18:17

Zdravím po nějaké době .
Ta holka která se mi líbí ma kluka a podle me se ho jen tak nevzdá a proto si myslím ze spolu asi nikdy nebudeme což je logicky nadruhou stranu když na ni myslím a z celého srdce bych ji chtěl tak mi to vesmír nemůže dovolit kvůli tomu ze už s nekym chodí a vesmír nemůže zničit něco tak Krasného jako je krásný a fungující vztah ( jsou to tedy jen me představí o tom zda li to je mezi nimi dobre ale to nechme stranou ) spis by bylo asi dobré kdybych se vas zeptal na tu relaxaci a polohu mrtvoli. Chtěl bych tomu tak nějak přijít na kloub a věnovat tomu vice času než do teď .
Jak tedy správně začít s relaxovanim a polohou mrtvoli ?
Uživatelský avatar
mareoute
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2012 21:32:29
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Jana » stř 27. lis 2013 6:39:52

Osobně bych řekla, že polohu mrtvoly nepotřebuješ trénovat, až přijde ta vhodná chvíle, tak Ti to půjde samo. Spíš by bylo možná dobré si uvědomit, že tím, že ulpíváš pozorností na jedné zadané dívce, tak Ti unikají možnosti seznámit se s tou, která by mohla být pro Tebe volná.
Vesmír nemá rád ultimáta a diktát. Tedy zadej si přání trochu obecněji.
Říkej si: "Děkuji, že jsem stále s tou nejkrásnější láskou, jakou lze poznat a že jsem s ní dokonale šťastný. Děkuji, že to štěstí rezonuje v lidech, se kterými se setkávám."
V duchu si tu lásku začni uvědomovat, nepředstavuj si pod ní vůbec žádnou konkrétní osobu, jenom si uvědomuj, jak je krásné je uvědomovat si lásku.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod mareoute » ned 01. pro 2013 22:16:30

Zjevně jsem něco prožil nedokáži popsat co ale je to krásný :) , Dnes jsem si řekl že začnu věřit v řecké bohy, protože se mi prostě líbí a pro mě jsou nejlepší . Po chvíli uvažovaní a myšlení na bohy jsem měl strašnou radost ze života a z toho že jsem v té rodině, ve které jsem a mám takový zvláštní pocit u srdce, cítím se jako bych měl všechno po čem toužím je to velmi krásný pocit . Občas mám takové obavy z toho aby se na mě bůh, kterého uctívá většina lidí ( nevím ani co je to za boha ale prost ten s kterým je spojeno křesťanství ) nějak nezlobil protože v něj nějakým způsobem věřím, ale nejvíc mě přitahují řečtí bohové.
Má nějaký význam tento pocit nebo je to výmysl mé mysli ? Pokud to něco je tak bych se o tom chtěl něco dozvědět .
Děkuji
Uživatelský avatar
mareoute
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2012 21:32:29
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Jana » stř 04. pro 2013 6:08:40

mareoute píše:...mám takový zvláštní pocit u srdce, cítím se jako bych měl všechno po čem toužím je to velmi krásný pocit ...


Jsi ve spojení s tím věčným, kým skutečně jsi. Uvědomuj si, jak je tohle spojení krásné, naplňující, jak tohle spojení miluješ. Bude se to prohlubovat a sílit, až to nakonec zůstane Tvou přirozeností.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Jana » stř 04. pro 2013 6:10:30

PS: Jestli si o tomhle budeš chtít popovídat, tak se můžeme sejít tenhle víkend v Praze.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Yana » pát 06. pro 2013 12:32:15

mareoute kasli na krestanskeho boha. Neexistuje boh ako osoba, ktora by sa hnevala. Boh je laska ktoru citis, zvierata, rastliny, ludia, vesmir, proste vsetko zive okolo-vsetko je zive :) :srdce:
Uživatelský avatar
Yana
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 26. dub 2013 16:22:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod mareoute » stř 18. pro 2013 8:18:56

Nejspíš na mě působí to, že se alespoň trošku věnuji těmto věcem , nevím jak to nazvat, prostě to, že věřím v bohy a vše okolo. Dříve jsem to nedělal, ale teď ano a najednou cítím změnu a to, když vidím jak myslivci jdou střílet zvěř, která je tak bezmocná vůči lidem, nemůže se nijak bránit :'( , tak mě to vždycky tak naštve že bych ty myslivce nejradši taky postřílel, aby věděli co dělají :) , To jsem dříve necítil a celkově to chování je takový ... že zkrátka chci pomáhat třeba mámě s uklízením nebo tak aby ona měla více času , to jsem taky dřív nedělal . Je to divné :D
Mám dotaz ohledně snů : existuje na internetu nějaký osvědčený výklad snů , kde třeba anonymně napíšete co se Vám zdálo a oni Vám vysvětli co to znamená ?
Děkuji moc
Uživatelský avatar
mareoute
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 27. říj 2012 21:32:29
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod vostalpetr » stř 08. led 2014 8:09:37

Tak to nevím,
myslím že to ani není nějak příliš možné aby to někdo takhle střílel od boku...

Ale čistě TEORETICKY,
protože podle Junga mají sny kompenzační charakter ve vztahu k vědomí,
tak by se dalo říci že VŠEOBECNĚ vlastně říkají že se máš uvolnit a nechat vše plynout

Pokud sahá naše dosavadní zkušenost, můžeme vyslovit tvrzení, že nevědomé pochody jsou v kompenzačním vztahu k vědomí. Používám výslovně výrazu „kompenzační“ a nikoli slova „kontrastující“, poněvadž vědomé a nevědomé pochody nejsou nutně vzájemně v protikladu, nýbrž se vzájemně doplňují v celek, v úplné bytostné Já.



Pokud tě nějak sny zajímají,
tak asi všeobecně :

http://jung.sneznik.cz/o_snu.htm

http://jung.sneznik.cz/o_podstate_snu.htm
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod MuadDib » sob 18. led 2014 11:49:46

mareoute píše:... existuje na internetu nějaký osvědčený výklad snů, kde třeba anonymně napíšete co se Vám zdálo a oni Vám vysvětli co to znamená

Tak ano, stačí juknout na nejfrekventovanější fórum: http://www.spiritualforums.com/vb/forumdisplay.php?f=11
Tam se to v sekci Dreams dotazy na "Dream interpretation" jen hemží.

Jinak výklad snů je dost nejistá loterie, kdyby mě nějaký sen opravdu pronásledoval, asi bych využil placených služeb kartářky :) , kdybych se tím chtěl naopak bavit, tak si založím deníček a zkusím vlastní výklad. Mimochodem: MUDr. Radkin Honzák (spánková laboratoř, DMT, LSD...) komentuje sny tady: http://youtu.be/tbv83N1npi0 , jejich interpretaci konkrétně od 3:00

A další inspirace bude (podle jeho odkazu na knihu) u pana Google na téma: Hall: Jung, výklad snů
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod irulan » sob 18. led 2014 18:55:04

Díky za odkaz na toho Honzáka, koukla jsem se na všechny videa, vubec co se týká spánku je to hodně zajimavy :)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 19. dub 2012 20:00:01
Poděkoval: 34
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod MuadDib » sob 18. led 2014 19:14:30

irulan píše:Díky za odkaz na toho Honzáka, koukla jsem se na všechny videa, vubec co se týká spánku je to hodně zajimavy :)

Další level by mohl být porozumění DMT - http://mika.blog.idnes.cz/c/351697/Proc ... galni.html - i viz 1:13h video
zde včetně mystické epifýzy - http://www.2012rok.sk/wp/2012/11511-vse ... hteli-rict

...myslím ve smyslu jak jednoduchý a účinný systém pro kontakt s vesmírem máme v sobě ***
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli MuadDib za tento příspěvek:
irulan

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 9:11:11

MuadDibe ;) dík.. To jsou zajímavé hypotézy. Četla jsem na podobne téma http://www.cbdb.cz/kniha-47424-kosmicky-had, kde tedy nebyl vysvětlen mechanismus určitého rozšíření vědomi (DMT či halucinogeny), ale byly popsány výsledky - jako napojeni osobního vědomi na vědomi rostlin, nebo spíše na univerzální vědomi - můžeme říct treba "akášu" nebo "informační pole" (znáš knížku Jitro kouzelníků?).
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 19. dub 2012 20:00:01
Poděkoval: 34
Poděkováno: 3-krát v 3 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli irulan za tento příspěvek:
MuadDib

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod MuadDib » ned 19. led 2014 17:05:19

Dík Irulán, Had mě zajímá, jdu ho půjčit. A "záhadologickou bibli" (1960) jsem nečetl, přišlo mi jako lepší nápad prolézt "rešerše" Miloslava Krále http://vedaavira.cz/index.aspx?p=8 Potřeboval jsem tenkrát něco co by navazovalo na kybernetiku a kvantovku...

...ale je fakt, že tou dobou mě ještě víc zajímaly praktické aplikace jako volná energie, aura, ohýbání lžiček :roll:
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod MuadDib » ned 02. úno 2014 17:46:31

Právě jsme dočetl "Kosmického hada" (1998), koho by zajímala hezká recenze tak zde:
http://www.brazilie.in/2010/08/jeremy-n ... y-had.html

DNA jako zdroj "ultraslabého" fotonového záření (10 fotonů/s na cm2, jako svíčka z 10km), ve viditelném spektru, velmi koherentní - to je potvrzeno. Jak šamani dojdou až ke svým laserově holografickým vidinám - to ještě nevíme, pořád netušíme jak pracuje zrak.

Buňka s buňkou si povídá (plech to odstíní), DNA je tedy přijímač/vysílač krátkého dosahu. Jak je to na delší vzdálenosti pořád nevíme. Anebo že by to Sir Penrose po 20 letech přece jen prošlápnul? ;)

"Discovery of quantum vibrations in 'microtubules' inside brain neurons supports controversial theory of consciousness"
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Motýlek » pon 03. úno 2014 19:00:23

MuadDib píše:Právě jsme dočetl "Kosmického hada" (1998), koho by zajímala hezká recenze tak zde:
http://www.brazilie.in/2010/08/jeremy-n ... y-had.html

DNA jako zdroj "ultraslabého" fotonového záření (10 fotonů/s na cm2, jako svíčka z 10km), ve viditelném spektru, velmi koherentní - to je potvrzeno. Jak šamani dojdou až ke svým laserově holografickým vidinám - to ještě nevíme, pořád netušíme jak pracuje zrak.

Buňka s buňkou si povídá (plech to odstíní), DNA je tedy přijímač/vysílač krátkého dosahu. Jak je to na delší vzdálenosti pořád nevíme. Anebo že by to Sir Penrose po 20 letech přece jen prošlápnul? ;)

"Discovery of quantum vibrations in 'microtubules' inside brain neurons supports controversial theory of consciousness"


otázkou je, co přesně znamená pojem "vnitřní zrak" - protože zrak jako takový pouze zobrazuje to, co do něj mozek posílá. dost možná oba dva způsoby zření jsou pouze projektory realit, nikoli jejich snímači.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod MuadDib » pon 03. úno 2014 20:59:03

Ano s tím se víceméně počítá. Netušíme jak pracuje zrak. Vnější, vnitřní, jakýkoliv. Neznáme proces zpracování, neumíme rozebrat procesor a i kdyby jsme uměli, Grýnpísáci nám to zakážou :)

Když vidíš auru, taky nenapínáš oči abys pochytil každý zbloudilý bio-foton, ale jseš spíš napojený na daného člověka a mixuješ někam do zrakového kanálu svoji přijatou "představu", ne? A většina lidí stejně auru jenom cítí...
Uživatelský avatar
MuadDib
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 11. led 2012 11:48:34
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Začátky s Meditací

Příspěvekod Bobb11 » úte 18. bře 2014 22:25:50

Velmi zajímavé počtení. Teprve s tím začínám, takže se do toho pomalu dostávám, ale většinu pojmů, které tady padly nerozumím :D
Uživatelský avatar
Bobb11
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. bře 2014 22:22:45
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

PředchozíDalší

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron