meditace

Texty, návody a zkušenosti

meditace

Příspěvekod abc » úte 04. bře 2014 20:57:50

Bylo mi doporučeno, abych začala meditovat.
Jelikož o meditaci nic moc nevím, přečetla jsem si pár článků na internetu a nakonec se dostala na jedny stránky, jejichž autor tvrdí, že k úspěšné meditaci je potřeba zasvěcení (podobně jako u Reiky) a jen tímto způsobem prý lze začít úspěšně meditovat.

Můžete mi napsat váš názor na toto ?

děkuji
Uživatelský avatar
abc
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. bře 2014 20:52:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: meditace

Příspěvekod Lída » stř 05. bře 2014 8:07:45

To je osobní názor autora, který k němu zřejmě došel svou vlastní zkušeností. Není to ale něco, co by platilo obecně pro všechny.

Do meditativního stavu se můžeme dostávat, kdykoliv se hluboce uvolníme. V plné relaxaci, plném odevzdání.
Víc se o tom se můžeš dozvědět tady http://www.turija.cz/article/95694.medi ... alsekarem/

Dobrý je i další druh meditace, která se dá se dělat během dne, není nutné si k ní sedat. A opravdu hodně pomáhá.
Podrobný návod je tady viewtopic.php?f=37&t=483

Tak ať se daří :ahoj3:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Motýlek » stř 05. bře 2014 19:33:43

1. chceš-li meditovat, začneš sama. žádná doporučení nepotřebuješ, máš svou vůli a sama rozhoduješ, co a proč děláš
2. žádná zasvěcení NEPOTŘEBUJEŠ!
3. ...tím méně za ně platit (jako např. reiki apod. :) )
4. ty nejlepší věci jsou zadarmo :)

pokoj, radost a lásku hledej sama a sama je i v sobě najdeš. žádného prostředníka nepotřebuješ :kvetina:
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod intago » stř 02. led 2019 15:52:05

Meditace je základ duchovní práce, je to živý kontakt s živým Bohem, Duchem, svou intuicí, vyšším Já. Tedy žádné ticho! O svých zkušenostech jsem napsal pár poznámek. Je to trochu delší, tak dávám odkaz http://intago.sweb.cz/metoda-meditace.htm
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Cestarelaxu » úte 16. črc 2019 23:20:20

Velice doporučuji tuto meditaci pro splnění snů a cíl, která ti pomůže dosáhnout čehokoliv v životě.
Uživatelský avatar
Cestarelaxu
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. črc 2019 23:00:15
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: meditace

Příspěvekod Trini » stř 17. črc 2019 15:53:41

Cestarelaxu píše:Velice doporučuji tuto meditaci pro splnění snů a cíl, která ti pomůže dosáhnout čehokoliv v životě.


Opravdu? Takže svět bude bez válek, násilí, bídy, bez přirodních katastrof, všichni budou spokojení? To byl totiž můj jediný dávný sen, to jsem si přála. Jinak si pro sebe nic nepřeji, mám všechno, co potřebuji.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod honzam » stř 17. črc 2019 19:16:34

Cestarelaxu píše:Velice doporučuji tuto meditaci pro splnění snů a cíl, která ti pomůže dosáhnout čehokoliv v životě.

Zaujalo mě video o přístupu k dětem.



Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Trini » stř 17. črc 2019 20:33:21

honzam píše:
Cestarelaxu píše:Velice doporučuji tuto meditaci pro splnění snů a cíl, která ti pomůže dosáhnout čehokoliv v životě.

Zaujalo mě video o přístupu k dětem.





Ono mu zatím nedochází, že se obrací na dospělé, kteří už jsou "poškozeni" tím, jak je vychovávali jejich rodiče. Myslí si zřejmě, že když je člověk dospělý, tak všechno to, co v sobě nasbiral v dětství, najednou jako mávnutím proutkem zmizí. Jinak by ho vůbec nemohlo napadnout rodiče trestat. :roll: A jestliže podle něho každý dospělý je automaticky v pořádku a jen tak pro nic zanic straší děti čertem apod., tak si přece vůbec nemusí dělat žádné starosti, když tím jeho děti taky projdou. ;) Místo aby měl pro rodiče pochopení, tak je chce strašit tresty a pokutami, pokud se nebudou chovat tak, jak on si to představuje. Tedy pořád to samé dokola: Rodiče mne strašily a trestaly, a tak ted'' budu strašit a trestat jiné rodiče. :?

Nejdříve je potřeba přijít na to, proč to rodiče vůbec dělají. Pochopit je, ne jim hrozit pokutami. Jestliže je jejich rodiče také v dětství strašili čertem, tak je požádat, jestli by si mohli vzpomenout, jak se přitom jako děti cítili. A jestli chtějí, aby se jejich děti také tak cítily. Vzpomenout si, jestli to u nich samých vedlo k nějakému pozitivnímu výsledku, či ne, nebo právě naopak.

Prostě si uvědomit, že ti dospělí byli také kdysi dětmi a prošli si v dětství svým.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Nic » pát 19. črc 2019 6:24:42

honzam píše:
Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Milovaná maminko, která jsi Láskou,

nemůžeš nastavit hranice tomu, kdo je nemá.

Zřejmě to bude chtít hodně trpělivosti, než pochopí, že ne každý stojí o poznání věčného štěstí pravého Já.

Kdyby o to každý stál, tak by cesta k němu zmizela, zmizela by i celá ta hra na usilování a hledání.

Zmizely by všechny rozdíly mezi úrovněmi, zmizel by pocit dosažení, zmizela by možnost cokoliv kritizovat a pomlouvat.

Zmizela by možnost být horší nebo lepší, zmizela by možnost být na nižší nebo vyšší duchovní úrovni.

Dokud něco takového nepochopí, nejspíš bude mít tendenci pořád tu hru kazit.

Ale třeba ani tohle není nic špatného. Třeba i tohle je jen taková další zcela neškodná Boží hra.

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Nic » pát 19. črc 2019 7:22:37

honzam píše: Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Jako Lásce Ti žádné nebezpečí nehrozí, ale kdybys láskou nebyla, kdybys byla zrovna kupříkladu ďáblem vyznačující se absencí lásky, tak by cokoliv bylo hodně nebezpečné.

Neb, jak praví Mudrc:

"Bez lásky je všechno špatně."
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 7:32:19

honzam píše:
Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Dát dětem hranice je velmi důležité - především pro ně samotné. Bez hranic se cítí děti nejistě a tedy i nespokojeně. Pokud májí rodiče zájem, aby z dětí zůstaly i v dospělosti bytosti dobré vůle, tak je vhodným způsobem upozornují, když si začnou odkoukávat z okolí návyky sobeckosti a bezohlednosti k druhým - třeba rozbíjení báboviček druhým, házet na jiné děti písek, brát jim jejich formičky, vyštvávat je z pískoviště, když nedodržují "pravidla" nastavená dítětem/dětmi, již naučených sobeckosti a bezohlednosti k druhým.
Čisté "Já" bez zkušenosti (právě např. dětí) má totiž tendenci se bez výběru se vším v okolí ztotožnovat.
:)
P.S. U dospělých je už většinou nemožné měnit návyky, které přijmuli (= se s nimi ztotožnili) v dětství.
Naposledy upravil Trini dne pát 19. črc 2019 7:47:45, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 7:40:50

honzam píše:Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Tvůj postoj svědčí o velké lásce, soucitu a pochopení.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod armin » pát 19. črc 2019 8:40:47

Trini píše:
honzam píše:Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Tvůj postoj svědčí o velké lásce, soucitu a pochopení.
:)

Já bych řekl, že to svědčí spíš o Honzamově smyslu pro humor.
:thumb:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 8:57:57

armin píše:
Trini píše:
honzam píše:Nevím si rady s Janičkou, v poslední době hodně zlobí a divočí. Dovoluje si na ostatní děti a psychicky je šikanuje. Přesvědčuje je, že ona ví vše nejlíp, a proto je z nich úplně ta nejšťastnější. Jako rodiče mě vůbec nerespektuje. Jak jí můžu přiměřeným a bezpečným způsobem nastavit hranice?


Tvůj postoj svědčí o velké lásce, soucitu a pochopení.
:)

Já bych řekl, že to svědčí spíš o Honzamově smyslu pro humor.
:thumb:


To samozřejmě taky.
Humor patří k lásce, soucitu a pochopení.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod honzam » pát 19. črc 2019 17:19:59

Ahoj Cestorelaxu, asi bych to měla hodit za rohy a nechat Janu, ať si roste v bezohledné duchovní budižkNičemu, když to tak sama chce.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Nic » sob 20. črc 2019 8:26:11

honzam píše:Ahoj Cestorelaxu, asi bych to měla hodit za rohy a nechat Janu, ať si roste v bezohledné duchovní budižkNičemu, když to tak sama chce.


Rohaté dvojnosti nezbývá, než osvobozené Bytí hodit za hlavu, protože pro peklo je něco takového bezcenné.

Jinak, Honzame, díky za vyjasňování, jak to s tím peklem je.

V současné době jsem v kontaktu s jednou bytostí, která se dožila požehnaného věku a teď na konci svého života bilancuje, kam to dotáhla. Sčítá své zásluhy i viny a vidí, že se svými plenami, beuzzubostí a neschopností se o sebe postarat se stává z osobního pohledu budižkNičemu. A jako zázrakem to neřeší depresemi, nebo dokonce sebevraždou, jako mnozí jiní.

Otevřela své srdce lásce a kdykoliv se s ní setkávám, tak vidím, jakým je sluníčkem a jak září štěstím.

Peklo se svými ambicemi a viněním nad někým takovým nemá žádnou moc.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Trini » sob 20. črc 2019 9:09:51

honzam píše:Ahoj Cestorelaxu, asi bych to měla hodit za rohy a nechat Janu, ať si roste v bezohledné duchovní budižkNičemu, když to tak sama chce.


Když někdo na své bezohlednosti zcela ulpí, tak se s tím nic nenadělá. To se pak řeší až u posledního soudu a tak = co si o tom myslí bezohledná osoba, je zcela bezvýznamné. Je to v rukou Božích a jak je známo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Nic » sob 20. črc 2019 10:15:53

S odevzdáním všeho Bohu, nic není Tvé, ani zásluha, ani vina.

Tvůj život je Boží

a i Ty jsi Boží.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1689
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod armin » sob 20. črc 2019 10:23:11

honzam píše:... asi bych to měla hodit za rohy a nechat Janu, ať si roste v bezohledné duchovní budižkNičemu, když to tak sama chce.


Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: meditace

Příspěvekod Eva Nada » sob 20. črc 2019 10:37:33

armin píše:
honzam píše:... asi bych to měla hodit za rohy a nechat Janu, ať si roste v bezohledné duchovní budižkNičemu, když to tak sama chce.


Obrázek

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
:srdce:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Další

Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron