Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Texty, návody a zkušenosti

Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod 182188 » ned 24. kvě 2015 19:23:16

Ahoj, ono se to těžce vysvětluje.
Od začátku paměti mě fascinovaly věci jako genetika a počítače. Před školkou jsem šel na vyšetření kvůli ADHD, a pořád sem o s tou ženskou mluvil o MS Dosu a hrách :-D

A zase mě celou školku a první ročníky základky fascinovala genetika. Moc se mi líbily dokumenty, co o tom tehdy běhaly v televizi.

Ale rodina (nemám jí to za zlé) na mě furt tlačila ať chodím ven a ať si najdu kámoše, a že děti mého věku by tohleto neměly dělat.

Do sedmičky mi to bylo jedno. Ale pak mi začalo být lído, že nemám kámoše, a že nemám ženskou, tak sem začal srát na školu, kašlat na vše, a nějak sem si v hlavě zablokoval schopnost se učit. Anebo mám poškozený mozek z pokusů o sebevraždu? Mimo jiné jsem si do žíly střelil nějakou látku, kterou se v USA popravují vězni, a taky sem si jednou přiložil na hlavu hadr s toulenem (ale vydržel sem to čuchat jen asi deset minut).

A od toho roku 2008 jsem naprosto mimo, nedokážu u ničeho vydržet, z četby mě bolí hlava, do ničeho nemám chuť. A ani cvokař nepomáhá. Poslední doba, kdy sem skutečně měl chuť do nějaké činnosti bylo právě to, kdy jsem si sháněl jedy (taky sem si vyrobil výbušninu, kterou se tehdy v Madridu snažili teroristé vyhodit do vzduchu metro, ale nakonec sem se bál [je to výbušnina odpálená nárazem] do toho praštit čelem - že by mi to jen roztrhalo obličej, a já zůstal naživu],

Přitom, o přes tyhle průsery, a přes to, že se chodám k lidem často jako dobytek, nademnou plno lidí ještě nezlomilo hůl: a já nevím, jsem v trojitém ohni: nebaví mě život, hnusí se mi každej den, protože nic nedělám, nemám na nic energii, ale zase, je mi hanba nic nedělat, flákat se, ale co je nejhorší, je mi líto vykašlat se na ty, co se mi snažej pomoct.

TOTO NENÍ FŇUKÁNÍ - toto je upřímá snaha najít řešení. Někteří lidi mě nabádají zkusit meditaci/LSD k odbourání toho bloku, že to může být postraumatická porucha. Prostě zabetonovaná hlava. Mám to zkusit? Pilule u mě nezabraly...
Uživatelský avatar
182188
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. kvě 2015 19:21:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod vostalpetr » pon 25. kvě 2015 9:31:18

Někteří lidi mě nabádají zkusit meditaci/LSD k odbourání toho bloku, že to může být postraumatická porucha. Prostě zabetonovaná hlava. Mám to zkusit? Pilule u mě nezabraly...


Určitě,

jen by možná při tvém zanícení pro přírodní vědy bylo na místě poněkud změnit tvou specializaci.

Tedy místo chemie použít rovnou prostě přírodu.

Prostě pobyt v přírodě, nejlépe v lese má také svou chemii ba i energii.


Co se týká meditace,

je dobré pro srovnání energií a získání náký tý radosti ze života použít nějakou osvědčenou katarzní meditaci,

výborná je např. fyzická práce u níž se nemusí moc přemýšlet,

takže ideální by asi byla práce v lese,

např. kácení stromů nebo výsatba stromků apd...



Samozřejmě existují i jiné katarzní meditace u kterých se dá taky dobře vyblbnout

a trošku se srovnat, dobrej je např. tanec, cvičení, sport, plavání, bušení do boxerského pytle,

prostě jednoduché stupido činnosti u nichž se nemusí moc přemýšlet

a nějak moc zaměřovat pozornost

a co hlavně člověk dělá rád a baví jej...

Tak asi tak nějak...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
irulan, Jana

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod Jana » úte 26. kvě 2015 17:57:32

182188 píše:Ahoj, ono se to těžce vysvětluje.
Od začátku paměti mě fascinovaly věci jako genetika a počítače. Před školkou jsem šel na vyšetření kvůli ADHD, a pořád sem o s tou ženskou mluvil o MS Dosu a hrách :-D

A zase mě celou školku a první ročníky základky fascinovala genetika. Moc se mi líbily dokumenty, co o tom tehdy běhaly v televizi.

Ale rodina (nemám jí to za zlé) na mě furt tlačila ať chodím ven a ať si najdu kámoše, a že děti mého věku by tohleto neměly dělat.

Do sedmičky mi to bylo jedno. Ale pak mi začalo být lído, že nemám kámoše, a že nemám ženskou, tak sem začal srát na školu, kašlat na vše, a nějak sem si v hlavě zablokoval schopnost se učit. Anebo mám poškozený mozek z pokusů o sebevraždu? Mimo jiné jsem si do žíly střelil nějakou látku, kterou se v USA popravují vězni, a taky sem si jednou přiložil na hlavu hadr s toulenem (ale vydržel sem to čuchat jen asi deset minut).

A od toho roku 2008 jsem naprosto mimo, nedokážu u ničeho vydržet, z četby mě bolí hlava, do ničeho nemám chuť. A ani cvokař nepomáhá. Poslední doba, kdy sem skutečně měl chuť do nějaké činnosti bylo právě to, kdy jsem si sháněl jedy (taky sem si vyrobil výbušninu, kterou se tehdy v Madridu snažili teroristé vyhodit do vzduchu metro, ale nakonec sem se bál [je to výbušnina odpálená nárazem] do toho praštit čelem - že by mi to jen roztrhalo obličej, a já zůstal naživu],

Přitom, o přes tyhle průsery, a přes to, že se chodám k lidem často jako dobytek, nademnou plno lidí ještě nezlomilo hůl: a já nevím, jsem v trojitém ohni: nebaví mě život, hnusí se mi každej den, protože nic nedělám, nemám na nic energii, ale zase, je mi hanba nic nedělat, flákat se, ale co je nejhorší, je mi líto vykašlat se na ty, co se mi snažej pomoct.

TOTO NENÍ FŇUKÁNÍ - toto je upřímá snaha najít řešení. Někteří lidi mě nabádají zkusit meditaci/LSD k odbourání toho bloku, že to může být postraumatická porucha. Prostě zabetonovaná hlava. Mám to zkusit? Pilule u mě nezabraly...


Hele, Ty číslo, nechceš se osobně sejít a pokecat si ?

Pokud opravdu hledáš řešení, tak ho najít není problém.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod Saruman » stř 27. kvě 2015 22:40:05

182188 píše:Ale rodina (nemám jí to za zlé) na mě furt tlačila ať chodím ven a ať si najdu kámoše, a že děti mého věku by tohleto neměly dělat.

Najviac v živote ti ublížia ľudia, ktorým najviac veríš. Rodina a kamoši. To už je lepšie žiť na opustenom ostrove. Záleží na tebe, či v sebe nájdeš znovu silu veriť svojim snom. :destnik:
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod Jana » čtv 28. kvě 2015 6:24:37

Jediný, kdo nám může doopravdy nejvíc ublížit, jsme jen my sami, když uvízneme v ublíženém egu hledajícím viníky.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod 182188 » čtv 28. kvě 2015 18:07:03

Jeden známej mi poslal informace o Františku Koukolíkovi.
Píše v kostce to, že vznikla smkupina lidí (zvané deprivanti) co nemají duši: nejde jim o blaho jiných, ale jen o vlastní zisk a potěšení.
A co by tito deprivanté udělali? Zmrzačini by mladé lidi, aby nedokázali fungovat ve společnosti, která nebude založená na falešných hodnotách (-utrácení, bezohlednost = zisk).

Jsem částečně zrmzačený, ale je mi to upřímně líto, a uvědomuji si, že život je o vztahu s jinými lidmi.
Uživatelský avatar
182188
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. kvě 2015 19:21:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod vostalpetr » sob 30. kvě 2015 9:58:10

Deprivant

Deprivant je termín zavedený Františkem Koukolíkem k označení člověka, který z psychologických, biologických či sociokulturních důvodů nedosáhl lidské normality, případně o ni přišel. Důsledky deprivantství jsou výraznější v citové, než v intelektuální oblasti. Ve vztahu k normalitě jsou lidé v různém rozsahu „nepovedení“ nebo „zmrzačení“, nikoli nemocní.
Charakteristiky deprivanta

Velmi zjednodušeně je lze rozlišit podle několika znaků:

Mají tendenci vrhat veškeré své úsilí na získání moci a majetku a na manipulaci jinými lidmi (obzvláště ofenzivní typy deprivantů).
Mívají náhradní program lidství, postrádající přiměřenou dávku odpovědnosti, altruismu i tvořivosti.
Deprivanti mívají tendenci sdružovat se do koalic.
Ničí vyšší, diferencovanější citové a morální hodnoty.
Destruktivita je někdy jejich základní životní program.



Tak s tím si hlavu lámat nemusíš,

ve vesmíru vždy působí jedna síla,

která tím že tvoří také zároven i ničí to staré,

záleží jen na tom, k jaké straně se přikloníš,

jestli je sklenice do poloviny plná nebo prázdná,

tedy co podporuješ,

Koukolík měl asi nějaké problémy s tou obrácenou stranou než na které stál

nejspíš byl přesně tím, čím označoval ty druhý,

totiž deprivantem,

ovšem s opačným znaménkem jemuž dával nepochybně přednost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod vostalpetr » sob 30. kvě 2015 10:01:32

A co by tito deprivanté udělali? Zmrzačini by mladé lidi, aby nedokázali fungovat ve společnosti, která nebude založená na falešných hodnotách (-utrácení, bezohlednost = zisk).


Tahle sračkovitá společnost zde již byla, říkalo se jí komunismus,

opět jen načinčanej a vcelku i hodně stupidní egoismus,

egoisticky bojující proti egoismu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod vostalpetr » sob 30. kvě 2015 10:04:45

Jsem částečně zrmzačený, ale je mi to upřímně líto, a uvědomuji si, že život je o vztahu s jinými lidmi.


Co na tom, to je každej,

tak se nijak neobvinuj,

a ani nepovyšuj,

a pokud pro tebe život není o vztahu s druhými lidmi, tak prostě není,

pokud to pro druhé takto je, tak je,

jsou to stejní magoři jako ty,

jen jinak polarizovaní...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Averze ke vzdělání (ale nechtěná)

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. kvě 2015 10:43:46

Koukám,

že nejnověji přihlášeným nickem je Uherská vrána...

No to je moc pěkný,

to mně inspiruje k tomu, abych změnil nick na

Moravský vrabec,

nebot jsem moravák.... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Meditace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron