Povídání pro spolutvůrce a přispěvatele

Povídání pro spolutvůrce a přispěvatele

Příspěvekod Petr » pon 26. led 2009 9:18:14

Vítej milý spolutvůrče,
jsem moc rád, že jsi se rozhodl s námi tvořit na tomto fóru. Při tvém přispívání zde, měj prosím na mysli zachování zdejší inspirativní atmosféry.
Aby jsi měl určitý návod, co tím mám na mysli, tak jsem sepsal těchto několik následujících vět:


INSPIRACE :Paint:
- Toto fórum je zaměřeno na inspiraci, nejedná se o klasické diskuzní fórum. Tj. jedná se o fórum pro sdílení naší inspirace.
- Jde hlavně o inspiraci k duchovnímu rozvoji a poznání, a to pozitivní cestou.
- Všechny příspěvky by v sobě měly nést tuto inspirativní informaci.

TÉMATA :writting:
- Nově zakládaná témata zakládej v souladu s okruhem a způsobem inspirace.
- Téma s rozmyslem vkládej tam, kam skutečně tématicky patří. V případě nejistoty se klidně poraď s adminem.

ODPOVĚDI :writting2:
- Všechny odpovědi ve vlákně by se měly držet výhradně úvodního tématu (tj. off-topic a spam bude uklizen).
- Nezapomínej, že autora příspěvku, případně překladu a pod. zajímají především konstruktivní vyjádření k obsahu jeho příspěvku.
- Ber na vědomí, že co se nemusí zdát inspirativní tobě, může se zdát inspirativní někomu jinému.
Proto v odpovědích nepřesvědčuj druhé o své pravdě, ta je většinou na obou stranách. Zaměř se na vysvětlení svého postoje a ne na napadání postoje druhých.
- Stejně tak neobhajuj své postoje, nicméně dbej na jejich správné pochopení.
- Pokus se vyhnout nic neříkajícím reakcím na příspěvky druhých.

JEDNÁNÍ :hugs:
- Jednej s ostatními z rovnoceného postoje. Nepovyšuj se nad ostatní (možná to víš lépe jak oni, ale pouze ve vztahu k sobě, ne k nim) a ani se nepodceňuj (každý máme své jedinečné životní zkušenosti a svou cestu).
Dohody o komunikaci (Miguel Ruiz: Čtyři dohody)
- Nehřeším slovem. Říkám jen to, co si myslím. Vyhýbám se užívání slova proti sobě nebo proti druhých. Užívám sílu slova ve jménu pravdy a lásky.
- Neberu si nic osobně. Nikdo nedělá nic kvůli mně. Co druzí píší, říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Jsem imunní proti názorům a činům druhých a nestávám se obětí zbytečného utrpení.
- Nevytvářím si žádné domněnky. Nalézám odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chci. Komunikuji s ostatními tak jasně, jak jenom dovedu, abychom se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům.
- Dělám vše tak, jak nejlépe dovedu. Moje činnost se mění od okamžiku k okamžiku, vypadá jinak, když jsem nemocný, než když jsem zdravý. Dělám však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedu, a vyhýbám se zbytečným soudům a lítosti.

ADMIN :pc2:
- Věř prosím adminovi, že když cokoli přesune, má k tomu dobrý důvod. Občas ho popadne touha to tu trochu zpřehlednit, tak je možné, že některá témata a příspěvky mohou být přesunuty nebo rozděleny.
- Při vybočení mimo rámec naznačený výše, si admin dovoluje, uvést věci zpět do souladu.
- V krajních případech si admin také dovoluje posoudit, zda se jedná o vhodné téma, vhodnou inspiraci pro toto fórum (např. deathmetalová inspirace v sekci Inspirativní hudba).

Tak a teď už je ti jasnější má představa o spolutvoření zde, tak přeji jisté prsty na myši i klávesnici a příjemný pobyt zde. :ahoj3:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron