Vulgarismy a spol.

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Trini » pát 13. lis 2015 15:26:37

Jana píše:
Pavla píše:Ano, mám. Tři děti, z toho dvě v pubertě a jedno menší. A nijak jim nebráním aby poznávaly život takový, jaký je.


A mají vštípeny zásady slušného chování, respekt k autoritám, nebo je jako Vostálpetr posílají do p.... ?


Kdyby někoho z mých synů, jeho žena vyrazila a pak by za ním neustále dolézala, tak bych svoji výchovu považovala za chybnou, pokud by ji neposlal někam...
Na vulgarity si neprtrpím.
Ale ty jsi někdy tak vulgární, že je mi z toho nanic.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2015 15:36:05

Mohu se vas pro zajimavost zeptat, zda vam tento typ diskuze dodava energii, pocit stesti a a treba i radost? Nebo vam tu energii spis bere?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Trini » pát 13. lis 2015 15:43:39

Petr píše:Mohu se vas pro zajimavost zeptat, zda vam tento typ diskuze dodava energii, pocit stesti a a treba i radost? Nebo vam tu energii spis bere?


Pro mě je spíš otázkou, jestli máme nějakou volbu - a když ano, tak nakolik.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2015 16:31:34

Ty myslis, ze nemas svobodnou volbu vybirat si sve jednani, chovani? Ze se nemuzes svobodne rozhodnout, jestli pujdes cist ci psat na forum a co tam pises?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Trini » pát 13. lis 2015 17:12:11

Petr píše:Ty myslis, ze nemas svobodnou volbu vybirat si sve jednani, chovani?


Samozřejmě, že ne. Nebo se snad můžeš jen tak bez nucení a přemáhání začít chovat jinak - např. jako Vostalpetr nebo jako Jana nebo jako někdo jiný? A že máš tedy na vybranou?



Petr píše:Ze se nemuzes svobodne rozhodnout, jestli pujdes cist ci psat na forum a co tam pises?


Myslet a domnívat se to člověk může. Ale je to opravdu tak?

Proč tak málo lidí píše na duchovních forech? Vybírá si člověk, jestli se bude zajímat o duchovno, nebo si vybírá jeho - to "duchovno"?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod armin » pát 13. lis 2015 18:28:35

Petr píše:Mohu se vas pro zajimavost zeptat, zda vam tento typ diskuze dodava energii, pocit stesti a a treba i radost? Nebo vam tu energii spis bere?


Tento typ diskuze slouží k hledání pravdy. I když většinou neobratně - učený z nebe nespadl.
Jak říkal Jan Hus: "Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti neboť pravda tě vysvobodí"

O energii, pocitu štěstí či radosti to není. To všechno je dočasné a pro duchovní cestu nepodstatné, dokonce někdy závislost na těchto pozitivech může být na překážku.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2015 18:34:05

Nebo se snad můžeš jen tak bez nucení a přemáhání začít chovat jinak - např. jako Vostalpetr nebo jako Jana nebo jako někdo jiný? A že máš tedy na vybranou?
To jen rika, ze ne kazda volba je jednoducha, ale nerika to, ze tu svobodnou volbu nemas.
Myslet a domnívat se to člověk může. Ale je to opravdu tak?
Ja bych to nekomplikoval. Jestli to konzistentne vypada jako svobodna volba, jestli to citis jako, ze svobodne volis, a jestli vnimas dusledek sve svobodne volby, pak je to svobodna volba.
Vybírá si člověk, jestli se bude zajímat o duchovno, nebo si vybírá jeho - to "duchovno"?
viz predchozi odpoved. Nemusi to byt tak nebo tak. Muze to byt tak a tak. Tj. vybira si jak clovek, tak duchovno :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Petr » pát 13. lis 2015 18:41:19

armin píše:
Petr píše:Mohu se vas pro zajimavost zeptat, zda vam tento typ diskuze dodava energii, pocit stesti a a treba i radost? Nebo vam tu energii spis bere?


Tento typ diskuze slouží k hledání pravdy. I když většinou neobratně - učený z nebe nespadl.
Jak říkal Jan Hus: "Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti neboť pravda tě vysvobodí"

O energii, pocitu štěstí či radosti to není. To všechno je dočasné a pro duchovní cestu nepodstatné, dokonce někdy závislost na těchto pozitivech může být na překážku.


Dekuji za uprimnou odpoved.Vztahnu ji spise obecne k duchovnimu foru, ala PZ, JZ, nez k te diskuzi vysse :), je tak?

Jaky vysledek hledani te pravdy by te uspokojil? :) Ze budes vedet, jak duchovni svet, nebo proste svet funguje, jak je to doopravdy? Nebo jsem uplne mimo? :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Trini » pát 13. lis 2015 20:05:29

Petr píše:Nebo se snad můžeš jen tak bez nucení a přemáhání začít chovat jinak - např. jako Vostalpetr nebo jako Jana nebo jako někdo jiný? A že máš tedy na vybranou?
To jen rika, ze ne kazda volba je jednoducha, ale nerika to, ze tu svobodnou volbu nemas.

To vidím jinak než ty. Moje chování a jednání odpovídá tomu, jaká jsem. Mohla bych akorát jako herec se snažit projevovat jinak, ale byla by to lež. Hrála bych si na něco, co nejsem. Přetvařovala bych se. To není moje.


Petr píše:Myslet a domnívat se to člověk může. Ale je to opravdu tak?
Ja bych to nekomplikoval.


Když hledám pravdu, tak mě nějaké komplikace neodradí. :)

Petr píše:Jestli to konzistentne vypada jako svobodna volba, jestli to citis jako, ze svobodne volis, a jestli vnimas dusledek sve svobodne volby, pak je to svobodna volba.


Jako svobodnou volbu to necítím. Volím podle toho, jaká jsem. Nevnímám důsledky "své svobodné volby", nýbrž důsledky mého jednání. Uvědomuji si, že jsem nemohla jednat jinak. Ale to neznamená, že jednou v obdobné situaci nebudu jednat jinak.

To celé se "svobodnou vůlí" je lidská představa o tom, že existuje nějaké všeobecné ideální chování, jednání, které by se měl každý snažit dosáhnout. To považuji za nesmysl. Bytí je mnohost a různorodost.


Petr píše:Vybírá si člověk, jestli se bude zajímat o duchovno, nebo si vybírá jeho - to "duchovno"?
viz predchozi odpoved. Nemusi to byt tak nebo tak. Muze to byt tak a tak. Tj. vybira si jak clovek, tak duchovno :)


Třeba nejde o "vybírání", ale že se to prostě jen děje.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Trini » pát 13. lis 2015 20:12:23

Petr píše:Jaky vysledek hledani te pravdy by te uspokojil? :) Ze budes vedet, jak duchovni svet, nebo proste svet funguje, jak je to doopravdy? Nebo jsem uplne mimo? :D


U mě to sedí. Jde o poznání a pochopení. Kdo je vnitřně spokojený = pravé štěstí, ten už nepotřebuje štěstí hledat nebo o něj usilovat. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 5:20:44

Petr píše:
Pavla píše:
Petr píše:Dejte mi prosim jeste vedet, zda ma nekdo zajem zachovat ty vlakna, ktera se tu diskutovala (byvala PZ jestli tomu dobre rozumim), v tom pripade je presunu do jednoho podfora, jak jsem psal v prvnim prispevku, nebo jestli takovy zajem neni, tak je smazu. Nemam prostor je procistovat individualne po prispevcich, takze nabizim aspon tuto moznost.



jsem pro zachování řečeného


OK, zadny problem. Vetsina odstranenych vlaken byla presunuta v moderatorskem foru. Presunul jsem to cele do hlavniho fora s pristupem na vyzadani. Od tebe to tedy beru za vyzadane. :)
Archiv najdes uple dole na strance.

Dobře, děkuji. A ještě se přimlouvám za zrušení banu pro Petra Vostála. Pokud by se ti chtělo svoje rozhodnutí přehodnotit.
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 5:39:49

Jana píše:
Pavla píše:Ano, mám. Tři děti, z toho dvě v pubertě a jedno menší. A nijak jim nebráním aby poznávaly život takový, jaký je.


A mají vštípeny zásady slušného chování, respekt k autoritám, nebo je jako Vostálpetr posílají do p.... ?

Vostálpetr posílá do pr... nějaké autority? Tady na fóru, nebo na poradně? To jsem si ještě nevšimla. Posílá tam především tebe, když z tebe vylézají podivná duchovní moudra, která vnucuješ více než pojišťovací agent. Pravda, posílá tam i ostatní, kteří se v tu chvíli chovají hloupě. A často ten svůj vulgární projev vysvětluje jako svoje rozhodnutí ... Je to hra.... Tak co?
Žádné autority v těchto diskusích nejsou.
Všichni jsou si rovni.

K mým dětem a autoritám. Pro žáky školou povinné jsou určitými autoritami učitelé. Jestli jsi myslela toto. Kázeňské potíže nemají, ale nemají ani potíže říct, že učitelka je skvělá, chápavá, nebo že je pitomá, ne spravedlivá nebo úplně blbá. Podle pravdy. A doma je za to nikdo nekárá. A mně svůj názor na mě i negativní říkají i do očí. Vědí, že můžou. :)
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Jana » sob 14. lis 2015 7:35:41

Pavla píše:
Jana píše:
Pavla píše:Ano, mám. Tři děti, z toho dvě v pubertě a jedno menší. A nijak jim nebráním aby poznávaly život takový, jaký je.


A mají vštípeny zásady slušného chování, respekt k autoritám, nebo je jako Vostálpetr posílají do p.... ?

Vostálpetr posílá do pr... nějaké autority? Tady na fóru, nebo na poradně? To jsem si ještě nevšimla. Posílá tam především tebe, když z tebe vylézají podivná duchovní moudra, která vnucuješ více než pojišťovací agent. Pravda, posílá tam i ostatní, kteří se v tu chvíli chovají hloupě. A často ten svůj vulgární projev vysvětluje jako svoje rozhodnutí ... Je to hra.... Tak co?
Žádné autority v těchto diskusích nejsou.
Všichni jsou si rovni.

K mým dětem a autoritám. Pro žáky školou povinné jsou určitými autoritami učitelé. Jestli jsi myslela toto. Kázeňské potíže nemají, ale nemají ani potíže říct, že učitelka je skvělá, chápavá, nebo že je pitomá, ne spravedlivá nebo úplně blbá. Podle pravdy. A doma je za to nikdo nekárá. A mně svůj názor na mě i negativní říkají i do očí. Vědí, že můžou. :)


Na Poradně posílal do pr... s jejich učením nejprve Moojiho, Raméše, Tolleho, Ježíše a všechny další oblíbené autority, a na prosby, aby bral ohledy na ty, kteří mi píšou, že jim to vadí, mi odpověděl, že těm, co na sobě duchovně pracují, něco takového nemůže vadit. Tak jsem ho na pár hodin zabanovala s telefonickým dotazem, jestli mu to nevadí, přátelsky jsme pokecali a pak začal posílat do pr... i mě.

:D :D :D

Jeho projev je bez brzd, i můj projev je bez brzd. V podstatě mu rozumím. A komunikace s ním byla pro mě stejnou zábavou, jako jeho se mnou.

V podstatě má pravdu, slovo, myšlenka, projev, tendence konatelství, snahy udělat z čehokoliv cokoliv jiného, než je, je propadem do snu. Tedy jakmile promluvíme, už nemůžeme mluvit o nejvyšší pravdě.
Nicméně ta nejvyšší pravda tady pořád je, jsme jí, to je ten fór.

Všechno je v pořádku, je v pořádku, že padá na podzim listí ze stromu, není to nic proti stromu, je v pořádku, že se zamete, není to nic proti listí...

Je v pořádku, že se Vostálpetr projevuje, jak se projevuje, je v pořádku, že ho Petr zabanuje a tvoří si svůj web podle svých nejlepších představ.

Je v pořádku, když někdo na své duchovní cestě dospěje k poznání, že svobodná volba jako taková neexistuje a při tom připouští možnost, že by mohl udělat nebo neudělat výchovnou chybu.

Ono si to všechno svou cestu najde.

Prostě se děje všechno jen tak, jak je to možné.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 9:39:41

Jana píše:
Na Poradně posílal do pr... s jejich učením nejprve Moojiho, Raméše, Tolleho, Ježíše a všechny další oblíbené autority, a na prosby, aby bral ohledy na ty, kteří mi píšou, že jim to vadí, mi odpověděl, že těm, co na sobě duchovně pracují, něco takového nemůže vadit. Tak jsem ho na pár hodin zabanovala s telefonickým dotazem, jestli mu to nevadí, přátelsky jsme pokecali a pak začal posílat do pr... i mě.:


no tak přemýšlej


Proč by pro duchovního člověka měl někdo být autoritou? Sami jmenovaní Ježíš Buddha atd. jestli skutečně byli duchovně vyspělí, tak by od nikoho nic takového jako vzhlížení ke své osobě a osobní nedotknutelnost (slovní)nepovažovali. A pokud by považovali, tak to jejich nestojí za nic.


A vůbec se nedivím, že zaujal takový postoj i k tobě. Protože když někomu něco vadí, je to jeho problém. (Mluvíme teď o vadění ve smyslu toho, že někdo něco říká na internetu.)
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 9:43:04

Jana píše:
Prostě se děje všechno jen tak, jak je to možné.

:happy:



to jo, jak nám dovolí naše závislosti
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 9:48:09

Jana píše:

... je v pořádku, že ho Petr zabanuje a tvoří si svůj web podle svých nejlepších představ.

:



no, to v pořádku není...
Nevím, jestli dokážeš vnímat energie, ale jakékoli zákazy, odpor, sebeobrana...vytváří energetické bloky, skrz které pak energie prostě buď neproudí vůbec, nebo značně pokřívená...
Asi je v pořádku bránit sebe,když by mělo dojít k devastaci těla (pokud člověk chce v těle žít, tam nastupuje ke slovu rozum a touha po životě),ale obrana před slovní energií mi obzvlášť na duchovně zaměřeném foru příjde poněkud hloupá. A kontraproduktivní...
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Eva Nada » sob 14. lis 2015 10:07:54

Pavla píše:
Jana píše:

... je v pořádku, že ho Petr zabanuje a tvoří si svůj web podle svých nejlepších představ.

:



no, to v pořádku není...
Nevím, jestli dokážeš vnímat energie, ale jakékoli zákazy, odpor, sebeobrana...vytváří energetické bloky, skrz které pak energie prostě buď neproudí vůbec, nebo značně pokřívená...
Asi je v pořádku bránit sebe,když by mělo dojít k devastaci těla (pokud člověk chce v těle žít, tam nastupuje ke slovu rozum a touha po životě),ale obrana před slovní energií mi obzvlášť na duchovně zaměřeném foru příjde poněkud hloupá. A kontraproduktivní...

Pavlo, myslíš, že je v pořádku udržovat si svůj prostor, prostředí, domov takový, jaký bych ho chtěla mít, nebo není? Podle toho, co píšeš, je běžné, že máš dveře do svého domova (bytu) neustále otevřené a vítáš v nich všechny, kdo jdou kolem, někteří se i zabydlí, chodí pravidelně a dělají si tam, co chtějí, protože jak píšeš: jakékoli zákazy, odpor, sebeobrana...vytváří energetické bloky, skrz které pak energie prostě buď neproudí vůbec, nebo značně pokřívená...

Nevyčleňovala bych slovní energii od energie jako takové. Vše má energii, která tvoří! Ať už myšlenka, nebo slovo, které se stává činem... je mi smutno z takových postojů, které tu píšeš ty nebo Petra, takové reakce vidím jako velmi zvrhlé a nebezpečné...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Pavla » sob 14. lis 2015 10:24:17

Odpověď si vydedukuj sama. Podívej se, jak jste ty a Jana dopadly s Poradnou, co jste si vytvořily. Dříve živé fórum pomalu zarůstá mechem. Zřejmě se tam nelíbí už ani vám a rády byste to ovládly i tady.
Naposledy upravil Pavla dne sob 14. lis 2015 10:25:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Pavla
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon 12. říj 2015 4:19:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Eva Nada » sob 14. lis 2015 10:24:59

Ještě k tomu "svému" prostoru, domovu - samozřejmě tím nemyslím jenom náš byt, ale vůbec prostor, kde se pohybuji - pracoviště, bydliště, město - to všechno kde se pohybuji, kde jsem, je našim prostorem, bydlištěm, kde bychom se měli chovat tak, aby nám v něm bylo dobře a není to jenom o mě, abych se já cítila dobře, i když také, ale protože a použiji slova klasika. "nejsem ostrovem sám pro sebe", obývám ho společně s dalšími, navzájem se ovlivňujeme, učíme se teleranci, nezasahování do věcí, které nejsou mé (se zdravým soucitem), učíme se vytváření prostoru, kde by bylo všem dobře, ale to znamená i ctěním, udržováním jistých hranic.

Toto téma je právě v dnešní době více než aktuální....

Píšu, jak to cítím a cítím zároveň v sobě velkou naléhavost tohoto tématu...

Není to jenom o těchto stránkách, administrátorovi Petrovi, který za stránky a jejich úroveň odpovídá, zabanování jednoho návštěvníka atd., je to o nás...
Naposledy upravil Eva Nada dne sob 14. lis 2015 10:30:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vulgarismy a spol.

Příspěvekod Eva Nada » sob 14. lis 2015 10:29:11

Pavla píše:Odpověď si vydedukuj sama. Podívej se, jak jste ty a Jana dopadly s Poradnou, co jste si vytvořily. Dříve živé fórum pomalu zarůstá mechem. Zřejmě se tam nelíbí už ani vám a rády byste to ovládly i tady.

Pavlo, je to tvůj názor...., o ovládnutí něčeho to alespoň v mém případě určitě není, spíše naopak.... je to o tom prostoru, o kterém píšu výše, o udržování "pořádku" na "vlastním dvorku", o nutných hranicích ale bez nenávisti či zášti atd.atd.

Nevím ale, zda bojovníci (duchem) dovedou pochopit i něco jiného, než jen boj (kdo z koho, oko za oko, ovládnout atd.).
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků