Vostál ašram

Re: Vostál ašram

Příspěvekod honzam » stř 24. črc 2019 10:22:47

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=322&t=8633&start=40

dodo píše:Tá prax sa počíta v súčte všetkých mojich predchádzajúcich inkarnácií, alebo sa ráta iba táto, práve aktuálna ?

ryunin píše:V tomto životě.


Všechny předcházející inkarnace jsou v něm stále přítomné.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod honzam » stř 24. črc 2019 11:17:32

Kolik zenové praxe za sebou měla Sophie Schollová?

https://schoolhistory.co.uk/notes/sophie-scholl/

Sophie’s sister – Inge Scholl – documented her execution in her book The White Rose: Munich, 1942-1943 (1983). She claimed that the day of her execution Sophie entered the room ‘slowly, relaxedly, and [with a] very upright’ posture (Scholl 1983). Unlike her brother Hans, she accepted the candy that she was offered ‘cheerfully’ claiming “Oh yes, of course, I didn’t have any lunch”; she had visibly lost weight since she was arrested, but nonetheless ‘her face revealed a marvellous sense of triumph’ (Scholl 1983). Sophie Scholl was guillotined at the age of twenty-one.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » stř 24. črc 2019 11:38:28

ryunin píše: Nebylo by správné upřímně napsat, že zen prostě nemůžete respektovat? A přestat tudíž psát na forum o zenu?


Jsou zřejmě různé školy zenu a to že někdo nerespektuje ryuninův přístup k zenu, neznamená, že nerespektuje zen. Proč by kvůli tomu měl přestat psát na forum o zenu? :donknow:

Navíc i ten, kdo zen opravdu nerespektuje, může o něm diskutovat a psát, jaké k tomu má důvody.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » stř 24. črc 2019 14:11:57

:D
Nemají to zenisté lehké...třeba domluvit se mezi sebou.... :P

Mě se víc líbí gaučismus....na gauči dojdeš stejně dobře k osvícení, jako v lotosovém sedu v nějakém vzdáleném klášteře. A navíc ušetříš... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod honzam » stř 24. črc 2019 16:28:06

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=322&t=8633&start=40
ryunin píše:Dodo, tohle je forum o zenu, zen podle tebe není učení Buddhy, tak proč sem něco píšeš? Zen je o tom, co děláš tady a teď, ne o tom, co jsi dělal v minulých životech.

Pokud nerespektuješ učení zenu, prosím, nepiš sem. Díky


Co děláš tady a teď je o tom, co jsi dělal v minulých životech.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » sob 27. črc 2019 20:52:19

Z poradny:

Zdeněk:
Boha nikdy nikdo neviděl


:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » pon 29. črc 2019 8:38:00

Alaja píše:Z poradny:

Zdeněk:
Boha nikdy nikdo neviděl


:donknow:


Tak, jak si ho lidé obvykle představují, tak ho neuvidí. Jak si říká, to je dobré, co jsem stvořil. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pon 29. črc 2019 14:07:37

Trini píše:Tak, jak si ho lidé obvykle představují, tak ho neuvidí. Jak si říká, to je dobré, co jsem stvořil.


Ještě záleží na tom, kterého Boha vlastně chtějí vidět... :P

Podle toho, kolik je na Zemi náboženství, to vypadá, že lidi uctívají to, co si zakladatele jejich církví vysnili a vizualizovali.....
každý něco jiného.....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Eva Nada » pon 29. črc 2019 22:37:34

Alaja píše:
Trini píše:Tak, jak si ho lidé obvykle představují, tak ho neuvidí. Jak si říká, to je dobré, co jsem stvořil.


Ještě záleží na tom, kterého Boha vlastně chtějí vidět... :P

Podle toho, kolik je na Zemi náboženství, to vypadá, že lidi uctívají to, co si zakladatele jejich církví vysnili a vizualizovali.....
každý něco jiného.....

:donknow:

Pěkně to, k čemu nejvíce tíhneme (je pro nás Bohem?) je pěkně popsáno v kapitole Volný od Ankera Larsena.
Podle našeho nejpřirozenějšího směřování, tíhnutí "spadneme" přesně do toho nebe, kam podle nejvnitřnějšího směřování patříme...

Ale Bůh sám dbá jen málo o svá nebe.“

„Proč si to myslíte?“

Holger pohlédl šetrně na Kandidáta a pravil:

„Nezděste se toho, co nyní řeknu:

Nepřeji si, aby se můj zločin nestal. Je mi stejně blízký a stejně drahý, je mi stejně vzdálený a stejně lhostejný jako snopy, které jsem svazoval na poli Haničce, nebo jako ochráněné dítě na školním hřišti.

Pomáhal jsem malým z lásky. Z lásky k nim jsem krutě bil velké. Miloval jsem a zabil. Kde je láska takového druhu, je i nenávist.

Dokud existuje nebe, existuje peklo.

Nepřeji si, aby se můj zločin nestal. Bez něho bych se nikdy nebyl stal volným, nikdy bych nedospěl tam, že nepřikládám svému nejlepšímu skutku větší ceny než tomu nejhanebnějšímu.“

Kandidát na něj pohlédl s nedůvěrou.

„Nečiníte to?“

„Ne. A věřím, že tak hledí Bůh na své nebe a na své peklo a praví: ‚Ani to, ani ono nejsem Já.‘ – Obojí je ale znamením, že on je.“

„Podle toho,“ řekl Kandidát, „by život byl bojem mezi protikladnými mocnostmi, z něhož vzniká vědomí, a Bůh bytostí, jež se připoutala ke světu a osvobozuje se od něho – spolu s námi lidmi.“

Holger zavrtěl hlavou:

„To, co tu říkáte jsou myšlenky, které máte o něm.

Ale každá myšlenka, kterou máme o něm, nás o kousek od něho posune.

On nemůže být myšlen, může být pouze žit.

Jsme mu blíže, když sotva věříme, že je, ale cítíme ho v sobě.

Ano, v sobě – neboť on je na nepatrném místě.

Tak nepatrném, že je to místo všude a je majetkem každého.

Ano, vpravdě: skrytý příbytek boží je u silnice, a je tak otevřený, že si ho nikdo nevšímá.

Ale nelze o něm říci nic, než že je.

Co lze říci, je: ‚Bůh existuje pro každého, kdo ho potřebuje.‘ Každou míli, kterou jsem ušel na cestě svého života – tehdy, když byl život, který jsem nazýval svým – modlil jsem se k Bohu v úzkosti a chvění, v důvěře a otevřenosti. Při každém kroku jsem si ho představoval před sebou, při každém kroku jiného a pokaždé většího. Ale po celou dobu tu bylo něco, co zůstávalo stejné.

To, co bylo stejné po celou cestu, je pravda o něm.

Nevytvářím si ho už, vím, že jsem v něm, že jsem jím.

Nemodlím se již, ale je mi, jako bych se vždy modlil.

Je to asi chvalozpěv nad tím, že můj život je skončen a že jsem volný.“

Hleděl ven do šera, kde den a noc se v sobě navzájem ztrácely.

Kandidát sklonil hlavu a tiše sám pro sebe řekl:

„A chodil Enoch stále s Bohem a nebyl více viděn, neb vzal ho Bůh.“


http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005091801
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Eva Nada » pon 29. črc 2019 22:39:54

Vybrala jsem poslední věty této kapitoly, protože tyto jsou pro mne "nejbližší",.... výše v té kapitole Volný jsou popisované stavy, (nebe), které předcházejí ...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » úte 30. črc 2019 9:28:41

Alaja píše:
Trini píše:Tak, jak si ho lidé obvykle představují, tak ho neuvidí. Jak si říká, to je dobré, co jsem stvořil.


Ještě záleží na tom, kterého Boha vlastně chtějí vidět... :P

Podle toho, kolik je na Zemi náboženství, to vypadá, že lidi uctívají to, co si zakladatele jejich církví vysnili a vizualizovali.....
každý něco jiného.....

:donknow:

Např. Atona, Sluneční kouli. Toho mohli aspon každý den vidět.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » stř 31. črc 2019 5:10:18

zabanovanej píše:Má kritika je všeobecně známá a psal jsem ji sem alespon tisíckráte,

prostě nelze fakovat karmajogu,

co kdo vyšle to se vrací,

takže výsledkem takovýchto sadhán jsou pak dobroserové typu Ježíše nebo Budhy,

to je karmickej zákon, já to nevymyslel....


Kromě kritiky mý vosoby a moje banování,

jse se nezmohli na to, aby jste tuto mou kritiku vyvrátili,

to by jste totiž museli vyvracet karmický zákon...


a Jana se mně bude opět po stopadesátý bude ptát, proč je kritizuji,

a dodo se mně bude ptát na mý motivace,

jestliže po letech duchovna neovládáte ani nejzákladnější základy


Koukám, Zabanovanej, že už jsi na Poradně zase zabanovanej. Zatím co na té první IP adrese jen do 01. srp 2019 21:38:51, na té druhé adrese se Ti to povedlo zabanovat na trvalo.

A jelikož na Poradně zabanovaní nemohou na rozdíl od Inspiruj ani číst, tak Ti píšu tady.

Janu, proč kritizuješ Mistry, nezajímá, spíš může být zajímavé, jak je to s tou karmou,

Karmu máš jen toho, s čím se ztotožníš. A ztotožníš se jen s tím, čemu věříš, že jsi. Tím pádem se děje podle víry.

KARMICKÝ ZÁKON URČUJE VÍRA

Když se kupříkladu ztotožníš s rolí ředitele podniku a fabriku zavřou, zruší nebo Tě z ní vyhodí, tak je s tou rolí: "Víte, kdo já jsem?" konec, konec ředitele je Tvůj konec, většinou pak dostaneš infarkt nebo odejdeš tiše jiným způsobem, případně přežíváš jako zombie a lezeš kanálama, aby Ti ten konec ředitele nikdo nepřipomněl.
Když tu roli nebereš vážně a hraješ ty hry bez připoutanosti, tak můžeš být šťastný klidně i jako umývač oken, ale když věříš, že jsi ředitel fabriky a máš být umývačem oken, tak něco podobného poneseš těžko.

Podobně to máš s rolí zabanovaného. Děje se Ti podle víry a při ztotožnění s rolí tragického hrdiny už ani nemusíš vědět, že za tím, co se Ti děje, je Tvá vlastní víra. Pro to zabanování podvědomě uděláš všechno, co je ve Tvých možnostech.

Stejné to máš při ztotožnění s tělem. Můžeš klidně tu karmu čehokoliv brát osobně a můžeš prožívat karmu toho s čím jsi ztotožněný.

Nicméně, když jsi zrovna od všeho uvolněný v relaxu, s ničím se neztotožňuješ, tak se Tě ani nic nedotýká. Nemáš žádnou karmu, dokonce ani karmu zabanovaného.

A ta hra na zabanování může být jen prostředkem pro vyjasňováním skutečné nedotknutelnosti. Podobně pro mě byla zajímavou zkušeností nedotknutelnosti konfrontace s hrubostí a urážkami diskutujících. Bylo zajímavé si uvědomovat, že ve mně není vůbec nic, s čím by něco takového mohlo něco dělat. Místo hněvu a adekvátní reakce to ve mně probouzelo jen smích, bylo to zábavné.

Jenže pokrok nezastavíš a i tyhle hry časem vyšumí a objeví se poznání, že nejsou potřeba.

Čím jasnější je, kdo jsi, tím svobodnější to všechno je.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » stř 31. črc 2019 7:28:39

Nic píše:A jelikož na Poradně zabanovaní nemohou na rozdíl od Inspiruj ani číst, tak Ti píšu tady.


Když Vostalpetr použije, co jsem mu ukázala, tak může číst, kde chce. Na Poradně by samozřejmě mohl anonymně i psát. Ale prý to zatím nepoužil. Zřejmě na těch pindách - na rozdíl od tebe ;) - nelpí. Nejsou mu až tak důležité.

:)
P.S. Neustále se překonáváš ve psaní čím dál tím větších nesmyslů. Gratuluji. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » stř 31. črc 2019 7:40:53

Trini píše: Na Poradně by samozřejmě mohl anonymně i psát.


Tedy nepřihlášeně. Vostalpetr to s tou anonymitou až tak nemá. A tvůj inkvizitor by z práce nevyšel. Neustále by musel mazat a banovat. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod honzam » stř 31. črc 2019 9:24:41

Nic (Jana) píše:Čím jasnější je, kdo jsi, tím svobodnější to všechno je.


Horší je, když se někdo ztotožní s rolí nedotknutelné doživotní ředitelky vesmíru a představuje si, jak ruší karmické zákony a další věci, které se mu nelíbí a ohrožují ho. Tam už jsou i lékaři krátcí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » stř 31. črc 2019 15:26:19

A co ten poradenský zenista, ten za ten příspěvek s básničkami o sexu ban nedostal? :donknow:

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... d2#p150269

Poradnu přece čtou i nezletilé děti..... :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » čtv 01. srp 2019 7:09:32

zabanovanej píše:to je karmickej zákon, já to nevymyslel....


Úplný začátečník se může domnívat, že karmický zákon může zmizet. Nechápe, že karma je příčina a následek - to znamená: dokud existuje stvořené (= vesmír, svět se vším všudy, astrální světy), tak automaticky existuje i karmatický zákon, kterému se nic stvořené nemůže vyhnout.

820.
Tazatel: Existují náklonnosti v lidské povaze, které člověka nutí, aby po smrti vstoupil do jiného prostředí než je lidské?

E Tomáš: Takové náklonnosti samozřejmě existují, ale ony ho nenutí, aby vstupoval, kam nechce. Má-li je, jde tam dobrovolně a rád, protože ony sféry právě odopovídají jeho povaze. Tak působí zákon karmy. Proto, když by člověk zaživa třeba i meditoval, ale přitom se nezbavil špatných vlastností, přijde stejně tam, kam svou povahou patří.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » čtv 01. srp 2019 7:16:24

Trini píše:Úplný začátečník se může domnívat...


...nebo spíš si hrozně přeje, aby pro něho karma přestala existovat. Že by špatné svědomí? :lol:
Z dobré karmy nepotřebuje mít nikdo strach. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » čtv 01. srp 2019 7:17:54

http://www.yogapoint.cz/joga/filozofie- ... arma-joga/

Původ a význam slova karma je odvozen od sanskrtského kořene kri, které se překládá jako „konat, dělat“. V karma józe se toto označení používá ve významu „konání“. Je to tedy jóga konání či činnosti. Samotné slovo karma možná také známe ve významu důsledků, jejichž příčinou jsou naše dřívější skutky. Tuto karmu tvoříme každým slovem, které proneseme, každou myšlenkou a každým naším činem. A všechno to, co kolem sebe vytváříme se odráží ve světě kolem nás, který je projevem lidské vůle.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » čtv 01. srp 2019 7:32:48

Trini píše: Tuto karmu tvoříme každým slovem, které proneseme, každou myšlenkou a každým naším činem. A všechno to, co kolem sebe vytváříme se odráží ve světě kolem nás, který je projevem lidské vůle.

:)

Ano, jakmile je tady ztotožnění s představou toho, kdo to vytváří...

A tohle je právě ten největší omyl.

Ztotožnění s představou konatele je tím omylem, který nedovoluje poznávat "Sílu“, kde nezůstává Karma.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron