Vostál ašram

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » pát 12. črc 2019 15:38:51

Alaja píše:
Nic píše:
Alaja píše: a nepíšeš úplně něco jiného, než co tu čtu?? :lol:


Zcela určitě, protože, kdyby bylo jasné, co píšu, tak by v Tobě byla stejná radost, jako ve mně.

Ale ona možná je. Je v Tobě zcela určitě, i když možná nemusí být vždycky.

Možná nemusí být zrovna vždycky, když se třeba bavíš na internetu, ale určitě je v Tobě, když krmíš kočky, fotíš kytky, vaříš, pečeš....


Na internet nechodím kvůli tobě, ale kvůli jiným lidem....jistě jsi si všimla, že jsem z tvé poradny už odešla? Dávno...necítila jsem se tam dobře....nejspíš kvůli tobě... :P


Asi bych se měla kvůli tomu taky necítit dobře, ale nějak to nejde. Možná zkusit alespoň z lásky k Tobě sem nechodit, viď.

Ale nejspíš nemůžu něco takového slíbit.

Boží vůli nelze poroučet.

Je dokonale svobodná.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » pát 12. črc 2019 15:48:07

Nic píše: Možná zkusit alespoň z lásky k Tobě sem nechodit, viď.


Prosím tě, a kde bys psala ty svoje bludy, kterými se potřebuješ ukájet? Na Poradně už na tebe nikdo nereaguje, když je Vostalpetr zabanovaný.
:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 15:49:16

Nic píše:Asi bych se měla kvůli tomu taky necítit dobře, ale nějak to nejde. Možná zkusit alespoň z lásky k Tobě sem nechodit, viď.

Ale nejspíš nemůžu něco takového slíbit.

Boží vůli nelze poroučet.

Je dokonale svobodná.


...Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » pát 12. črc 2019 15:49:52

Alaja píše:
Nic píše:Asi bych se měla kvůli tomu taky necítit dobře, ale nějak to nejde. Možná zkusit alespoň z lásky k Tobě sem nechodit, viď.

Ale nejspíš nemůžu něco takového slíbit.

Boží vůli nelze poroučet.

Je dokonale svobodná.


...Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti..... :donknow:



:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 16:03:08

A to tu nevidím ani jednu barevnou pentličku, letošní vrbička z náletu mi zatím roste v květináči, do země půjde až na podzim, až přestanou ta sucha... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re:

Příspěvekod Lída » pát 12. črc 2019 16:44:13

Trini píše:
Lída přestala psát i tady, asi dost kvůli ni. To je podle mne škoda. Ale to, co jí Jana prováděla...


Asi čtvrt roku to tu už jen občas čtu, teď jsem se výjimečně přihlásila :)

Možná bude užitečné tady napsat, proč jsem přestala diskutovat na Poradně i tady: protože po celá léta se stále znovu ukazuje, že ať napíšu cokoliv, Janě to nejen nepomůže, ale naopak jí to umožní, aby se zaktivováním svého iluzorního osobního já, které samo sebe prohlašuje za božské neduální Bytí, mohla ještě víc ujistit ve svém mylném sebeztotožňování osobního já s Bohem a utvrdit se tak znovu ve své mylné domněnce, že existuje jen jedna polovina duality, ta dobrá, pozitivní, a že nic negativního neexistuje.

Taková zaslepenost je opravdu neobvyklá a tak jsem pokoušela pochopit, proč asi se Jana potřebuje v takovém nesmyslném přesvědčení pořád znovu utvrzovat. Po všech těch létech našich diskusí, kdy vytrvale ignorovala jakékoliv trpělivé vysvětlování těch, kteří už měli nějaké hlubší zkušenosti na cestě k nedualitě a nakonec pochopili, že nemá smysl jí cokoliv vysvětlovat a z diskuse na Poradně odešli (malesrdce, malpan, rosada, zulu, lama...) mi napadlo, že to co Jana tak zaslepeně už po tolik let na všech diskusních fórech dělá a prosazuje a nebere přitom v úvahu vůbec nic z toho, na co ji všichni upozorňují, by mohlo mít jistou souvislost s její profesí. A tak jsem na Poradnu napsala:

Jani, ... tolik let se furt někdo snaží tě z těch kolejí sundat a nic a nic a nic :-)


Už hodně dlouho – kdysi na Jitřní zemi a na Mozaice, a pak tady – sleduju nejrůznější pokusy Janu přesvědčit, že iluzorní dualita, projev Jediného Bytí, v sobě obsahuje a ze Sebe Samé vytváří oba dva póly projevů: všechno pozitivní i všechno negativní.

No, možná mi – konečně – začalo docházet, proč jsou všechny tyhle naše pokusy marné.

Kdyby po mnoho let bylo součástí mé profese pečovat v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, asi jediný způsob, jak to dělat, by bylo úplně popřít existenci čehokoliv negativního. Odmítala bych vnímat jakékoliv negativní projevy duality (rovnou bych je prohlásila za neskutečné), ale intenzivně bych vnímala všechny pozitivní projevy duality, a měla bych radost ze všeho pozitivního (bez potřeby uvidět to pozitivní i svou radost z toho jako něco neskutečného). Odpojila bych se tím od vnímání jednoho z obou pólů duality, toho negativního, protože tak často vnímat hrozné utrpení bezmocných dětí i jejich zoufalých rodičů, když neexistuje už žádná lékařská možnost to ovlivnit, by asi stejně jako u každého citlivého člověka velmi brzy vedlo k totálnímu zhroucení. Jediná možnost, jak tuhle profesi dlouhodobě, po celé roky dělat, by byla naprosto odmítat existenci čehokoliv negativního. Bylo by pak ovšem nezbytné neustále znovu a znovu se v tom přesvědčení utvrzovat – přesvědčováním každého, kdo to vidí jinak.

Mohla by se objevit šance připustit existenci všech těch negativních projevů a začít je vnímat stejně, jako se vnímají všechny pozitivní?

Ochota plně vnímat a přijímat obojí, tedy nejen to, co se v dualitě vnímá jako pozitivní, ale i všechno, co se vnímá jako negativní, včetně příležitosti uvidět, že obojí je projevem Všetvořícího Bytí, by se (možná) objevila až v důchodu, když každodenní kontakt s trpícími a umírajícími dětmi skončil. Ale těžko říct, jak velká bude šance připustit konečně existenci něčeho, co po celou dobu až doteď prostě existovat nesmělo.

Tady asi člověk nic nezmůže, nezbývá než přijmout, že to tak prostě je.

A popřát, aby – až k tomu dojde – zmizela potřeba pokaždé utéct k představě, že "Nic z toho, co trpící právě prožívá, neexistuje. Neexistuje (jeho) tělo, (jeho) pocity, (jeho) myšlenky, protože je jen Já " - na rozdíl od toho, co se vnímá jako pozitivní a u čeho nevzniká zájem uvidět, že ani nic z toho, co je oblažující, včetně vlastní radosti z toho neexistuje, protože je jen Já.

Jednou možná odložení toho růžového ochranného krunýře bude úlevou, která dá sílu unést dodatečnou konfrontaci se všemi odmítnutými negativními pocity, uloženými kdesi v podvědomí, protože vnímat je by tehdy bylo naprosto zničující.

Obrázek

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 75#p140799

Kdyby tomu bylo jinak, zřejmě by jí stačilo jednou si poctivě přečíst, uvědomit si, co říká Probuzený

Trini píše:Nisargadatta:
Když pak budete přesvědčen o tom, že o sobě nemůžete říct pravdivě víc než "Já jsem" a že nic, na co můžete ukázat, nejste skutečně Vy,

potom to "Já jsem" už není zapotřebí
-

Už nebudete chtít vyjadřovat slovy, co jste.

Nisargadatta: Musíte se pouze zbavit tendence definovat sám sebe

a plně to vzít v úvahu.

Došlo by k prohlédnutí a dosavadní nutkavá potřeba pořád znovu sebe definovat a slovně se v diskusi prohlašovat za neosobní "Já jsem" by úplně ztratila smysl.

.......

Přeju vám všem pohodové léto a mějte se :give_flower:

:ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Alaja, honzam, Trini

Re: Re:

Příspěvekod Nic » pát 12. črc 2019 17:26:57

Lída píše:Nisargadatta:
Když pak budete přesvědčen o tom, že o sobě nemůžete říct pravdivě víc než "Já jsem" a že nic, na co můžete ukázat, nejste skutečně Vy,

potom to "Já jsem" už není zapotřebí
-

Už nebudete chtít vyjadřovat slovy, co jste.

Nisargadatta: Musíte se pouze zbavit tendence definovat sám sebe
a plně to vzít v úvahu.


Ó, díky.

Tak, když už tohle konečně bereme plně v úvahu, tak už tady není žádná potřeba někoho druhého neustále pomlouvat,

abychom tím mohli definovat sami sebe jako ty lepší.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 18:03:46

Tady je ta vrba....pentle žádné nemám, ale v týdnu pojedu do města, tak se po nějakých poohlédnu, aby to bylo komplet... :P
Přílohy
DSCN9721.JPG
DSCN9721.JPG (142.63 KiB) Zobrazeno 8493 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 18:05:21

No co, co, co...koťata dnes také měla bojovou průpravu.... :lol:
Přílohy
DSCN9745.JPG
DSCN9745.JPG (129.72 KiB) Zobrazeno 8492 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 19:01:47

Jo a ještě....mouchy a vosy si také dnes užívaly....tolik jsem jich pohromadě ještě snad neviděla...
...jako by dnes z nebe měly padat kroupy velikosti pomeranče, jako nedávno na Jadranu...nebo ony mystické trakaře i s přehazovačkou... :P

V Bombaji dnes padaly z nebe ryby... některé i půlmetrové....

:destnik:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 19:59:52

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... boure.html

Tornáda, zrušené lety, silnice změněné v potoky. V Německu zuří bouře

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Trini » pát 12. črc 2019 20:08:52

Alaja píše:Tady je ta vrba....pentle žádné nemám, ale v týdnu pojedu do města, tak se po nějakých poohlédnu, aby to bylo komplet... :P


Je to ten druh vrby, kterou Lada maloval s vodníkem?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 20:11:02

Trini píše:
Alaja píše:Tady je ta vrba....pentle žádné nemám, ale v týdnu pojedu do města, tak se po nějakých poohlédnu, aby to bylo komplet... :P[

/quote]
Je to ten druh vrby, kterou Lada maloval s vodníkem?

:)


Já nevím...tahle má žluté proutí... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Trini » pát 12. črc 2019 20:12:33

Nic píše:
abychom tím mohli definovat sami sebe jako ty lepší.


A ten tvůj strach, aby někdo nebyl lepší než ty, je opravdu dojemný. :lol: Pust' ho, nakopni to. O to přece vůbec nejde.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Alaja » pát 12. črc 2019 20:54:54

Vzpomněla jsem si, jak na JZ se jednou zmínila o tom, jak "odložila" ty "schopnosti"....jako že viděla kdo jí stojí za zády (či tak nějak, dodnes jsem nepochopila, o čem to vlastně psala). Zavrhla je, protože se bála, že by je mohla zneužít...alespoň tak to z jejího psaní vyznělo. :donknow:

Odložila nějaké ty "schopnosti"...ale spíš měla odložit tu chuť je zneužít.... :starik:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Nic » sob 13. črc 2019 6:06:09

Je to nádherné zkoumat co zaclání uvědomění že existence sama o sobě bez přidání čehokoliv, je blaženým Bytím, poznávat ten fígl, jak to zatemnění iluzí dvojnosti mizí.

V iluzi dvojnosti, díky ztotožnění s myslí, sami sebe můžeme definovat jako "něco", co je od zbytku existence odděleno. Tím pádem je možné definovat i ty druhé, jako něco, co je jiné, než kým opravdu JSME.

A jakmile definujeme druhé, definujeme tím i sami sebe.

Proto při Probuzení, při poznávání, že láska je tím vším, co ve skutečnosti existuje, ta schopnost pomlouvat druhé mizí.

Nemizí schopnost vidět svět stejně, jako dřív. Je možné klidně vyhrknout třeba: "Pozor, ať to nespadne", je možné adekvátně reagovat na jakoukoliv situaci, ale v probuzeném srdci není nic jiného, než míruplná zář sat-čit-ánandy.

Je neměnná a věčná, protože Bytí samo je neměnné a nedotčeno časem.

Není omezeno ani časem a ani prostorem. Celá existence září tím blahem Vědomí .

A tohle celé je také důvod, proč Drtikolovo samadhi se dostavilo po rozhodnutí nic nekritizovat, dívat se na vše jako na dobré.

:srdce:
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Trini » sob 13. črc 2019 7:27:22

Nic píše:
A tohle celé je také důvod, proč Drtikolovo samadhi se dostavilo po rozhodnutí nic nekritizovat, dívat se na vše jako na dobré.


A Zdenkovi se objevilo právě potom, co to celé zkritizoval:

Zdeněk píše:Tak to u mě tenkrát nebylo. Byl jsem pocitově naprosto znechucenej. "To je zkurvenej svět, já se na to můžu vysrat", byla má poslední slova, která jsem procedil mezi zuby.
A v tu ránu nastalo osvícení.



U mně nebylo potřeba ani jedno, ani druhé.

Jo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. A zcela kašlou na to, co se jim osobní mysl Jany snaží předpisovat. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Trini » sob 13. črc 2019 7:41:20

Trini píše:Jo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. A zcela kašlou na to, co se jim osobní mysl Jany snaží předpisovat. :lol:

:)

P.S.

A tím, že se jim neustále snaží předpisovat, jak by podle ní měly fungovat, je evidentní, že zkušenost samadhi nemá. Až ji jednou bude mít, tak už nebude muset psát o samadhi jiných např. Drtikola ;) , uvolní se a už se nebude potřebovat ukájet psaním svých obvyklých nesmyslů.

Snad se toho dožijem. :poklona:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod Nic » sob 13. črc 2019 8:06:58

Trini píše:U mně nebylo potřeba ani jedno, ani druhé.


Byla to jen ochutnávka Jednoty existence, nebo je to skutečné Poznání, které je stále jasné?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Vostál ašram

Příspěvekod Nic » sob 13. črc 2019 8:09:42

Přišlo to a odešlo? Nebo to zůstává stále v bdění, spánku i snění?
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Fórum - úvod, nápady, připomínky, technické věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron