Kdo je Abraham

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Kdo je Abraham

Příspěvekod Petr » pon 27. říj 2008 20:50:04

Abraham je skupina velmi vyvynutých bytostí, které k nám vtěleným duším na zemi promlouvají skrz Esther Hicks. Jejich základním poselstvím, které se nám snaží přiblížit jsou vesmírné zákony a z nich především Zákon přitažlivosti. Nejedná se o nám známý gravitační zákon, ale o vesmírný zákon, který říká, že cokoliv máme ve své vibrační frekvenci nám bude dáno. Jinými slovy cokoliv o co požádáme, nám bude dáno. I když to zní docela jednoduše není to zase tak úplně jednoduché.. nejde pouze o čisté soustřeďování se na chtěnou věc, o afirmace, o prosbu.. je to o způsobu jak tu prosbu žijete v reálném životě... no nechci to tu teď vysvětlovat celé.. to by chtělo samostatné téma o zákonu přitažlivosti, jen jsem chtěl přiblížit co se nám snaží Abraham sdělit... toto je tedy jedna z hlavních oblastí, kterou se nám tu snaží osvětlit. Ve svých knížkách, videích a přednáškách, se ale dotýká také mnoha dalších zásadních témat, které vysvětluje z jejich perspektivy a také z naší perspektivy, než jsme vstoupili do tohoto těla, ve kterém teď čtete tyto řádky :).

Jako autoři knížek, atd. o Abrahamovi jsou uváděni vždy Esther a Jerry Hicks. Jsou to američtí manželé, kteří s Abrahamem mají spojení a zprostředkovávajího celému světu. Resp. to spojení pokud já vím má Esther a její manžel Jerry ji v tomto podporuje, na každém semináři jsou spolu a zajišťuje spoustu věcí okolo. Pořádají pravidelné a časté semináře, většinou po USA, v roce 2008 jsem je poprvé zaregistroval i v Evropě - Londýn a plavba po Středozemním moři. Semináře probíhají vždy tak, že Eshter/Abraham mají krátkou řeč na různá témata, většinou hlavně s cílem naladit učastníky trochu na vyšší vibrace, tak aby mohli lépe přijímat jejich odpovědi. Po tomto většinou krátkém úvodu (30min?), vyvolává Abraham účastníky a ty se po té ptají na své dotazy, problémy, životní situace se kterými na seminář přišli. Abraham jim jejich životní situaci vysvětluje z jeho perspektivy a dává jim impulzi k zamyšlení a snaží se společně odhalit jádro problému. Musím říct, že se jim to většinou velmi daří a je to prospěšné nejen pro tázajícího, ale pro většinu lidí...přece jen naše problémy se většinou opakují, jen v trošku jiných kulisách :).

Musím říct, že ten nadhled který Abraham má, je pro mě naprosto úžasný... a velmi s jeho myšlenkami souzním, i když nad některými jěště stále přemýšlím, protože se občas liší od východní filosofie, ze které jsem hodně čerpal ze začátku (např. chtění x nechtění).

Tak teď něco, co o sobě řekl sám Abraham (k jednomu DVD jsem dostal bonusové CD s úvodem k Abrahamovi):
My nyní naplňujeme záměr, který vzešel dávno před tím, než vy co jste nyní "fyzičtí", jste byli ve svých fyzických tělech. Dohoda, kterou jsme udělali říká, že my zůstaneme zde, soustředěni skrz širší, mnohem mocnější, nefyzickou perspektivu, zatímco vy půjdete do těchto nádherných fyzických těl a společně, pomocí komunikace budeme spolutvořit.
Je toho velká spousta, toho co chceme sdělit. Ze všeho nejdřív chceme, abyste pochopili velkolepost vaší bytosti. Chceme abyste porozuměli kdo jste a proč jste přišli do této fyzické dimenze. Začneme tím, že vyjádříme kým jsme my. Protože víme, že když dojdete k pochopení toho čím jsme my, tak osvíceným způsobem také pochopíte kdo jste vy.
Je nás tu mnoho.. v nefyzické dimenzi. A na tomto místě kde jsme... není to ve skutečnosti místo..ale shromážděny okolo nás je mnoho dalších, momentálně se stejným záměrem nebo chtěním. A nabízíme sebe se jménem Abraham, protože chceme abyste o nás smýšleli jako o učitelích. Učitel, ve smyslu, ten kdo je momentálně širší v porozumnění, ten který může nabídnout slova, nebo podnětné myšlenky, které můžete přirozeným procesem, jako jsou zákony vesmíru, přitáhnout do svých vědomostí. Nemůžeme to udělat za vás. A už před dlouhou dobou jsme pochopili, že slova neučí.. Ale slova vyvolávají myšlenky!! A myšlenka je přitahující. Všechny myšlenky jsou mocnými magnety přitahující k sobě podobné myšlenky. A tak my víme, že skrze naše slova stimulujeme vaše myšlení, nebo pozornost, nebo chtění, tak že vás budeme moci vést k rozšířeným vědomostem, rozšířenému vědomí. A to je cílem nás všech.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham

Příspěvekod Petr » úte 14. dub 2009 16:13:17

Lidé se často ptají Abrahama, kdo je součástí této skupiny vyvinutých bytostí. Ačkoliv na to konkrétně moc neodpovídá, protože to není zase tak důležité a mohlo by to být pro někoho spíše rušivé, než užitečné, již několikrát na konkrétní dotaz odpověděl, že součástí této skupiny je Ježíš, Budha, Gandhi, Mohamed a spousta dalších velkých učitelů minulosti.
Několikrát také potvrdil, že součástí skupiny je i (mnou oblíbený) Seth channelovaný v 70.letech Jane Roberts.

No a nejradši Abraham říká: "Je tu celá ta banda!" :)))
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham

Příspěvekod Petr » stř 15. dub 2009 13:59:17

Tak jsem dokonce cirou nahodou narazil i na puvodni video - resp spise audio k tomu, kdo vsechno v te bande je :thumb: ;)

Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Petr » úte 21. dub 2009 12:51:41

Tak je to přeloženo a otitulkováno zde: Kdo je součástí skupiny bytostí Abrahama? (s titulky)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod worldawake » pát 22. dub 2011 11:08:44

Trošku mne děsí představa Abrahama. Působí to na mě velice sektářsky, ale zřejmě to bude opět úsudek na základě předešlých zkušeností. Nicméně je dobré si poslechnout rady co dává lidem a zamyslet se nad tím. Zjistíte pak, že nic takového nepotřebujete, že Vám stačí pouze vaše osobní nitro, že nepotřebujete nikoho dalšího, kdo by Vám říkal co a jak dělat..Je to na Vás:) Buďte šťastní a dělejte si přesně to, co chcete:)
Uživatelský avatar
worldawake
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. dub 2011 17:39:54
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Mendule » pát 22. dub 2011 11:50:15

no musim říct, že Ti rozumím, bylo tady dlouho náboženské a duchovní tabu a často zaznělo i varování ohledně sekt. Ale myslím si, že Abraham není sekta. On například nikoho nenutí, aby jeho učení propagoval a šířil dál, spíš naopak, říká, že chování ostatních můžeš změnit jen tím, že změníš sebe. A navíc jeho myšlenky jsou tak krásné a hlavně nevyvolávající jakýkoliv strach. Přečetla jsem hodně jejich knih a nezklamala mě ani jedna, všechno zní tak poctivě, příjemně a logicky................Jen je škoda, že je jich přeložených tak málo a že někdo třeba nepřeloží i ta CD a DVD, která vydali. No ale budu si to přát a počkám, co s tím zákon přitažlivosti provede :lodka: a jedéééém pěkně po proudu
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Petr » pát 22. dub 2011 12:30:47

:)
Co te desi na predstave Abrahama? :)

Abraham je prave krasny priklad toho, jak to udelat aby sekta nevzikla :). Byl to i zamer Jerryho a Esther, nechteli vytvaret kolem Abrahama skupiny lidi a uz vubec ne uzavrene skupiny lidi. Zadna jimi organizovana skupina nasledovniku totiz neexistuje. Z jejich strany jsou to pouze prednasky, seminare a plavby otevrene pro kohokoliv, a nekolik knih a DVD.

Samozrejme kazdy jedinec ma pravo si malou sektu kolem Abrahama udelat sam, nezavisle na Hicksovych. Ale myslim, ze vzhledem k tomu co toto uceni hlasa, tak by to mel dost tezke, bez toho aniz by ho vyrazne pozmenil :). Mozna i nemozne.


Zjistíte pak, že nic takového nepotřebujete, že Vám stačí pouze vaše osobní nitro, že nepotřebujete nikoho dalšího, kdo by Vám říkal co a jak dělat

jj, to rika i sam Abraham :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod watta » stř 27. dub 2011 21:15:08

no, já bych to řekla takhle :) - už několik týdnů (či měsíců?) na Abrahama ani nevzpomenu. neřeším ho, nechybí mi, jsem appy, jeho přítomnost nebo nepřítomnost na tom stejně jako dříve nic moc nemění žádným z možných směrů, a to aniž bych chtěla jeho inspirační sílu nějak zatracovat.

to ovšem nic nemění na tom, že má (ne-li ve všem, tak určitě v mnohém) pravdu. tj. = popisuje skutečnost tak, jak se děje, a to je totiž tak, jak jsme ji skutečně aktuálně schopni vnímat (jinak jaksi aktuálně není :D). stejně to před ním dělali jiní a zase to budou dělat další, i když zatím nevíme, jak to v tom novém pacalovském věku, který máme za humny, bude přesně všechno vypadat :) jinými slovy ze všeho můžeš udělat sektu, když budeš chtít, a nebudeš k tomu nutně potřebovat dokonce ani nějaká uskupení nebo hnutí. stačí něčemu fanaticky podlehnout a poněkud si to v hlavě zacyklit, a ani nepoznáš, že jsi sektářem sama sobě. záleží na tom, jestli si ho vezmeš k srdci jako nějaké přísné vodítko, nebo jako skvělou inspiraci - stejně třeba jako strom, kolem kterého chodíš každý den do práce. no a tak i někteří "abrahamovci" cyklí Abrahama, zatím někteří jiní zase spíš tak nějak žijí ty svoje životy. zkrátka - je to na tobě. takové... ehm ... abrahamovské, že? ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Petr » pát 06. kvě 2011 22:22:17

ad watta: jj presne tak. Sektarem muzeme byt i sami sobe a nikoho k tomu nepotrebujeme :)
PS. nicmene jsem zatim nepotkal "abrahamovce" ktery by se zacyklil a zasektoval :), cimz netrvdim, ze takovy neexistuji.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Motýlek » pát 06. kvě 2011 22:36:30

Ono je dost možná skutečnost taková, že sektářem jsme si každý sám sobě: protože každý si tvoříme a vnímáme realitu přesně dle svých přání a preferencí. Objektivní, na nás nezávislá realita, totiž neexistuje.
Každý den s probuzením si vytváříme svůj svět, který chceme prožívat - týká se to jen nás samotných, čili jsme sami sobě jedinými bohy a soudci, sami sobě se zodpovídáme.

???
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Petr » sob 07. kvě 2011 10:11:24

chapu jak to myslis, ale asi bych to neradil do te kategorie sekty. Pro me se sekta vyznacuje silnym vlastnim systemem presvedceni (a toto neni na skodu) ale k tomu i uzavrenosti vuci novym, vnejsim nazorum, s pruvodnim autoristarstvim, jak je to naznaceno v jedne z definic sekty na wiki:
1) Tento pojem původně označuje náboženskou nebo politickou skupinu, která se odpojila od větší, zavedené skupiny. Takové sekty mohou mít s původní skupinou společné části zásad, víry a praktik, ale odlišují se doktrínou, která vedla k jejich oddělení. Chápeme-li sektu takto, můžeme říci, že každé současné náboženství i každé filozofické hnutí začínalo jako sekta.
2) Z pohledu tradičních křesťanských církví (např. katolické a ortodoxní) bývá výrazem sekta označena skupina, která odmítá hlavní směr křesťanství.
3) Náboženská, politická apod. skupina, ve které převládají sklony jako autoritářství, uzavřenost, fanatizmus, nesnášenlivost nebo selekce informací.
4) V mediální praxi se tak označuje náboženská skupina, která poškozuje své členy případně má protispolečenský charakter; často se v ní vyskytují vražedné či sebevražedné sklony
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Trini » úte 11. čer 2019 7:56:21

worldawake píše:Trošku mne děsí představa Abrahama. Působí to na mě velice sektářsky, ale zřejmě to bude opět úsudek na základě předešlých zkušeností. Nicméně je dobré si poslechnout rady co dává lidem a zamyslet se nad tím. Zjistíte pak, že nic takového nepotřebujete, že Vám stačí pouze vaše osobní nitro, že nepotřebujete nikoho dalšího, kdo by Vám říkal co a jak dělat..Je to na Vás:) Buďte šťastní a dělejte si přesně to, co chcete:)


Přesně. Ale to je už velmi vysoká duchovní úroven, kterou málokdo dosáhne.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod armin » pát 14. čer 2019 9:12:05

Abraham (Hicks) je typická channelingová "bytost" či inteligence.
Takový Mára v nás (inteligence sobectví, sebestřednosti a rádoby duchovnosti). To co neúspěšně pokoušelo Ježíše nebo Buddhu a co úspěšně vedlo Dr. Fausta do neštěstí.
Všimněme si toho, že cílem je vždy náš prospěch vetšinou nezasloužený, vše je obraceno k našemu prospěchu (hmotnému, osobnostnímu), ke splnění našich přání a potřeb (třeba peněz) a to lákavým, velice matoucím a nefunkčním způsobem.

Jak je to ujeté a nefunkční je snadno pochopitelné třeba na videích o penězích (např. https://abraham-hicks.cz/jak-si-pritahnout-penize/ ).
Prezentovaným postupům a představám mohou věřit akorát ti, kteří nerozumí podstatě a funkci peněz ve společnosti. Naivní jedinci, gambleři, lenoši, rozmazlenci, notoričtí dlužníci a podobní.

Kdyby si Hicsovy rady vzali k srdci černoušci v Africe, tak by se dnes topili v penězích (které by k nim přicházely nejspíš z vortexu) a nemuseli by se plavit za penězi a radovánkami do Evropy.

Moje zkušenost je, že když jsem schopen a ochoten poskytovat druhým (osobně nebo prostřednictvím firmy pro kterou pracuji) hodnotu, za kterou jsou ochotni zaplatit, protože ji potřebují, tak se peníze jen hrnou a nejen mně, ale zhruba polovina z toho do odvodů, kterými je udržována nadstavba společnosti a podporováni ti, kterým se to zrovna nedaří nebo toho nejsou schopni (děti, starci, nemocní, líní atd.)

Představa, že je třeba hlavně správně vibrovat a pak třeba vyhraju v euromilionech je přesně ve stylu Hicksových rad o penězích.

Channelingové bytosti jsou tou součástí naší inteligence, která nám radí ve prospěch naší sebestřednosti, sobectví, sebepotvrzení. Podobně se tu projevoval např. intago, u kerého se podobná slepá, oblbovací komunikace sama se sebou také rozvinula.

Božské bytosti (třeba nadjá) nás vedou poněkud opačným směrem.
("Po ovoci poznáte je")
Naposledy upravil armin dne sob 15. čer 2019 10:24:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Trini » pát 14. čer 2019 17:01:23

Tobě se to mluví, Armine. Máš všechno to, po čem ti ztroskotanci, kteří chodí za tou pani pro radu, touží. Ne nadarmo se říká: Tonoucí se stébla chytá. :roll:
Ty to všechno už máš, tak si můžeš dovolit ten luxus hledat Pravdu.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Alaja » pát 14. čer 2019 19:16:26

Trini píše:Tobě se to mluví, Armine. Máš všechno to, po čem ti ztroskotanci, kteří chodí za tou pani pro radu, touží. Ne nadarmo se říká: Tonoucí se stébla chytá. :roll:
Ty to všechno už máš, tak si můžeš dovolit ten luxus hledat Pravdu.
:)


Já nevím, i kdyby ti "ztroskotanci" tu Pravdu zahlédli, tak by ji nepoznali, netoužili by po ní. Oni hledají přece štěstí v pozemském životě...a ne nějakou nezáživnou Pravdu z jiné dimenze....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod armin » ned 16. čer 2019 20:55:53

Trini píše:Ty to všechno už máš, tak si můžeš dovolit ten luxus hledat Pravdu.

"Máme tendenci hledat kvalitní život v příjemném životě, v pohodě... bez problémů, hladce
a často to spojujeme i s tím, čemu říkáme "duchovní".
Když dosáhnu něčeho, pochopím, osvítím se...
V tom bych neviděl kvalitu života, která se dá spojovat s tak zvanou duchovností
- tu bych viděl spíš v pravdivosti.
V tom co se s námi děje.. ve smyslu pravdivosti.
To znamená, že člověk ví, co se s ním děje.
Protože tohle je vlastně esence tak zvaného osvícení.
Je to kvalitativně úplně jiná rovina.
Člověk - jeho mysl - je pravdivá, to znamená, že je otevřená.
Tam není čeho dosahovat.
Je to jako kdybych si uvědomil, že jsem ztracenej v lese,
a buď bych si celou dobu nalhával že jako vím kde jsem,přitom dobře vím že jsem ztracenej,
anebo bych si konečně přiznal, že jsem tedy ztracenej.
To že si přiznám že jsem ztracenej, mě nutně z toho - z tý pozice - nevyndá,
nicméně vyndá mě to z pozice lháře sama sobě.
Změní to úplně moji situaci. Výchozí bod to úplně změní."

(Saša Hendruk)
Více zde: https://ctyrystruny.webnode.cz/
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Trini » pon 17. čer 2019 9:16:03

armin píše:
Trini píše:Ty to všechno už máš, tak si můžeš dovolit ten luxus hledat Pravdu.

"Máme tendenci hledat kvalitní život v příjemném životě, v pohodě... bez problémů, hladce
a často to spojujeme i s tím, čemu říkáme "duchovní".
Když dosáhnu něčeho, pochopím, osvítím se...
V tom bych neviděl kvalitu života, která se dá spojovat s tak zvanou duchovností
- tu bych viděl spíš v pravdivosti.
V tom co se s námi děje.. ve smyslu pravdivosti.
To znamená, že člověk ví, co se s ním děje.
Protože tohle je vlastně esence tak zvaného osvícení.
Je to kvalitativně úplně jiná rovina.
Člověk - jeho mysl - je pravdivá, to znamená, že je otevřená.
Tam není čeho dosahovat.
Je to jako kdybych si uvědomil, že jsem ztracenej v lese,
a buď bych si celou dobu nalhával že jako vím kde jsem,přitom dobře vím že jsem ztracenej,
anebo bych si konečně přiznal, že jsem tedy ztracenej.
To že si přiznám že jsem ztracenej, mě nutně z toho - z tý pozice - nevyndá,
nicméně vyndá mě to z pozice lháře sama sobě.
Změní to úplně moji situaci. Výchozí bod to úplně změní."

(Saša Hendruk)
Více zde: https://ctyrystruny.webnode.cz/


Je to kvalitativně úplně jiná rovina.


A málokdo má o ni zajém - jako o tu těsnou bránu, kterou málokdo vchází.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Trini » pon 17. čer 2019 9:22:54

Alaja píše:
Trini píše:Tobě se to mluví, Armine. Máš všechno to, po čem ti ztroskotanci, kteří chodí za tou pani pro radu, touží. Ne nadarmo se říká: Tonoucí se stébla chytá. :roll:
Ty to všechno už máš, tak si můžeš dovolit ten luxus hledat Pravdu.
:)


Já nevím, i kdyby ti "ztroskotanci" tu Pravdu zahlédli, tak by ji nepoznali, netoužili by po ní. Oni hledají přece štěstí v pozemském životě...a ne nějakou nezáživnou Pravdu z jiné dimenze....


Oni hledají přece štěstí v pozemském životě..


No, právě. A dokud ho alespon po nějakou dobu nenajdou, tak nebudou hledat něco jiného.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Kdo je Abraham

Příspěvekod Trini » pon 17. čer 2019 9:35:37

Lída píše:
Ze setkání se Sašou Hendrukem: Lež:

"Lež - to je to, co tady praktikujeme všichni, po většinu našeho života, něco, čemu říkám ignorace. Na tom je postavenej celej příběh tý části mysli, který říkáme ego nebo individuální mysl. To je když člověk popírá věci, že jsou tak, jak jsou, nebo dělá, že tak nejsou. Tam to začíná a odtamtud už se váže celej ten příběh.

Takže když individuální mysl uvěří, že je oddělená od vnějšího světa, tak na tom může stavět. Že čím víc ona bude mít a vlastnit, tím líp se bude mít. Tak si řekne "budu brát z vnějšího světa. Všechno, co jakýmkoliv způsobem urvu, bude moje, protože to je můj zájem a to mi dělá dobře." Tak sama sebe přesvědčuje o nutnosti a správnosti takovýho počínání, až se dostane do životních situací, kdy musí lhát, aby to pořád naplňovala."



;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron