Abraham: O ropné skvrně

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Petr » pon 28. čer 2010 21:10:35

Tak ještě jednou toto téma, tentokrát od Abrahama :)

HOST: Ahoj Abrahame,. Jsem obrovská milovnice přírody a s mým manželem jsme vášnivými rybáři. A jsme v tom velmi velmi dobří a úspěšní. Jedním z našich oblíbených míst kam jezdíme jsou zátoky na Floridě. A máme tam namířeno příští měsíc a tak jsem přemýšlela o ropné skvrně, která je teď v Mexickém zálivu. A vlastně jsem ohledně toho cítila jen velmi málo negativních emocí, protože za prvé možná nechci a za druhé protože věřím, že žijeme na překrásné planetě a věřím že se příroda sama obnovuje a samaléčí a také věřím, že nejlepší experti na planetě jsou tam a pracují na řešení. Můžeš nás vést, jaké myšlenky bychom si měli myslet, jak individuálně tak jako kolektivní vědomí, možná proto abychom ten proces obnovy urychlili.



ABRAHAM: ... Pro každého jedince, který s touto věcí přijde do styku, tak se odpověď trochu liší, protože záleží na tom, jak se cítí, když s tím přichází do styku. Oceňujeme slova, která jste použila a myslíme si, že nejlepším místem kde tuto konverzaci začít je připomenutím, že když je zaměřován problém, tak stejně tak je i řešení.

A vlastně bychom chtěli jít ještě dále. Chtěli bychom říct, že nejenže jsou řešení pro problémy, což je vlastně post-uklidňující myšlenka..chtěli bychom jít dále a říct, že řešení a evoluce existují díky problémům. Takže jestli dokážete omotat své myšlenky kolem expanze mající prospěch z problému vyvolávajícího řešení, tak jste v cíli hned.

Je mnoho lidí, kteří k tomu tak nechtějí vůbec přistupovat, nechtějí hrát tu hru "pojďme se cítit dobře", protože chtějí obviňovat, nebo se chtějí hrabat v neshodách, nebo prostě se jen nacházejí v místě, kde vidí pouze negativa toho a je pro ně ještě brzo začít hledat pozitiva toho. A to je jedna z výhod toho recyklačního procesu, který máte na této planetě...

Jinými slovy ve smyslu tvoření této planety, tato ropná skvrna je bezvýznamná. Měli byste vidět co se děje, když vybuchne 90% vašich sopek najednou, pokud chcete mluvit o výbuších..tím jste prošli v pořádku (pokud jsem správně rozuměl nahrávce)..ale v evoluci a vytváření vaší planety se děli všechny možné věci, a v čase kdy tu teď žijete, tak zatímco tato planeta žije a dýchá a nepřetržitě se vyvíjí, tak se tyto věci budou dít, tak aby si našla svou rovnováhu.

Co je na tomto obzvláště rozčilujícího je, že pokud by se v tomto případě jednalo o výbuch sopky, jako na Islandu, která ve skutečnosti působí více narušení atmosféry, tak byste proti tomu tolik netlačili, tak jako teď, protože byste neměli cíl, který byste mohli obvinit.
Koho obviňujete z erupce sopky?

Takže je to spíše lidským chováním, když ten nesoulad, který cítí, chtějí hodit na někoho jiného. A to je pro nás to nejzajímavější..... protože vy jste řekla něco, co jsme tak rádi slyšeli...Řekla jste: "Necítím se nepříjemně, protože jsem se tak rozhodla." Rozhodla jsem se nejít do toho místa negativních pocitů. A to je tak brilantní a úžasné a rezonující porozumění, protože co tím říkáte je: Vím, že z mého nesouladu nevzejde nic dobrého. Takže nebudu obětovat svůj soulad za něco, z čeho stejně nic dobrého nevzejde.

Jinými slovy, nemůže být dostatečně dost kvůli něčemu nešťastná, abyste to napravila. To je jisté. Nikdo nemůže.
Takže čím více jsou lidi nešťastní, tak tím více se ten proces zpomaluje. Čím více jsou ti, co hledají řešení, izolování od těch nepříjemných pocitů, tak tím dříve to řešení přijde.


Ze semináře z 22/05/2010
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp, Ida, Jana

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod watta » úte 29. čer 2010 23:02:31

china po stopadesáté... ;)
prošli jsme tím, ale nikoliv jako lidi. a nikoliv jako lidi projdeme ještě mnoho dalším :) :happyroll:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Jana » stř 30. čer 2010 4:54:21

Petr píše:A to je pro nás to nejzajímavější..... protože vy jste řekla něco, co jsme tak rádi slyšeli...Řekla jste: "Necítím se nepříjemně, protože jsem se tak rozhodla." Rozhodla jsem se nejít do toho místa negativních pocitů. A to je tak brilantní a úžasné a rezonující porozumění, protože co tím říkáte je: Vím, že z mého nesouladu nevzejde nic dobrého. Takže nebudu obětovat svůj soulad za něco, z čeho stejně nic dobrého nevzejde.

Jinými slovy, nemůže být dostatečně dost kvůli něčemu nešťastná, abyste to napravila. To je jisté. Nikdo nemůže.
Takže čím více jsou lidi nešťastní, tak tím více se ten proces zpomaluje. Čím více jsou ti, co hledají řešení, izolování od těch nepříjemných pocitů, tak tím dříve to řešení přijde.

Tohle by se mělo zapsat zlatým písmem:

"Necítím se nepříjemně, protože jsem se tak rozhodla."

Vypadá to jako sobectví. Vžitá představa je, že "soucit" znamená trpět s utrpením ostatních. Ale pokud se necháme strhnout k nepříjemným pocitům, zpomaluje se přístup k řešení.

Skutečný soucit totiž postrádá přítomnost našeho ega, které utrpení vztahuje k naší osobě. Skutečný soucit otevírá mysl a srdce a nechává vstoupit řešení, které nás dostává do toho místa v nás, kde jsme šťastní, kde jsme láskou. Jedině láska dokáže vždy nalézt to nejlepší řešení. A jedině opravdová láska nás zbavuje sobectví.

Připomíná to biblické: "Hledejte Boží království a vše ostatní vám bude přidáno."
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Ida, Petr

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Ida » stř 30. čer 2010 12:36:14

:koukam: Podívejme se na ropnou skvrnu v Mexickém zálivu z pohledu Země. :o

Naše Země je :svatozar: duchovní i fyzická bytost Vesmíru, která poskytuje vše potřebné k existenci svým hostům - rostlinám a živočichům. Když žil člověk v jeskyni, lovil co potřeboval a žil v souladu s přírodou. Úspěšný lovec byl pro kmen velice potřebný a druhové si ho vážili. Dostával nejlepší lahůdky z úlovku, a začal mít určitá privilegia. S vývojem společnosti se začali měnit hranice potřeb lidí, a ti začali chtít stále více a začali přírodu drancovat a drancují ji stále.
A dodnes určití privilegovaní si berou v přírodě /ale například i v rámci státních financí / stále více a více a myslí si, že je vše v pořádku a že oni si vše mohou dovolit.
Je spousta míst na Zemi, která jsou zničená těžbou nerostného bohatství ze Země, ale v mnoha případech se to nepublikuje a ani se to neví a proto s tím nikdo nic nedělá. Kdo se zajímá o zničenou přírodu v rozvojových zemích? Proto vznikla havárie u USA. Protože když američanům někdo šlápne na malíček :aha: , okamžitě o tom ví celý svět. A USA jako stále ještě nejvyspělejší ekonomika na světě má tu moc změnit a začít využívat nové technologie :netusim: , které jsou uzamčené v trezorech.

Naše Země nám dává najevo - přestaňte mě ničit, ničíte sami sebe.- Protože jsme všichni součástí jedné energie Zdroje, a vše co děláme i druhým , děláme sami sobě.
--------------
Já jsem ty a ty jsi já, všichni jsme součástí jednoho Zdroje. :ahoj4:
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ida za tento příspěvek:
watta

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod watta » stř 30. čer 2010 12:54:37

to je milé, že si někdo uvědomuje, že všude není jenom člověk a že vesmír není jenom záležitostí člověka. země bude i po nás, stejně jako byla před námi, možností jak existovat je hodně. my vším tímhle ničíme především sami sebe. země je silnější než člověk. jenom nemusí vždycky vypadat tak, aby se na ní zrovna člověku žilo dobře.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Petr » stř 30. čer 2010 15:13:15

jj toto si uvedomujeme tady pravdepodobne vsichni :) , takze uz je jen pak otazkou, jestli umoznime reseni :wow: nebo budeme tlacit proti problemu :ouch:. A to je asi vlastne smyslem toho Abrahamova povidani :lodka: (proc se mi furt zda ze ta lodka pluje proti proudu... :D neumite ji nekdo otocit?).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Ida » stř 30. čer 2010 20:37:32

:lodka: (proc se mi furt zda ze ta lodka pluje proti proudu... :D neumite ji nekdo otocit?).[/quote]

:) Loďka pluje s proudem, ale vítr fouká do plachty a do vln proti směru loďky i proudu :sek: , a tak se ti to zdá proti proudu. Záleží na úhlu pohledu, jak se na to podíváš - co chceš vidět. :yes: :ahoj2:
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod watta » čtv 01. črc 2010 11:56:27

Petr píše:jj toto si uvedomujeme tady pravdepodobne vsichni :) , takze uz je jen pak otazkou, jestli umoznime reseni :wow: nebo budeme tlacit proti problemu :ouch:. A to je asi vlastne smyslem toho Abrahamova povidani :lodka: (proc se mi furt zda ze ta lodka pluje proti proudu... :D neumite ji nekdo otocit?).


tak to taky nevím, proč ti to pořád připadá, že je to proti proudu. máš dojem, že co se na světě dosud odehrálo, je proti proudu?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Petr » čtv 01. črc 2010 12:28:36

watta píše:
Petr píše:jj toto si uvedomujeme tady pravdepodobne vsichni :) , takze uz je jen pak otazkou, jestli umoznime reseni :wow: nebo budeme tlacit proti problemu :ouch:. A to je asi vlastne smyslem toho Abrahamova povidani :lodka: (proc se mi furt zda ze ta lodka pluje proti proudu... :D neumite ji nekdo otocit?).


tak to taky nevím, proč ti to pořád připadá, že je to proti proudu. máš dojem, že co se na světě dosud odehrálo, je proti proudu?

jee , ted nevim jak jste to pochopili, ale ja to myslel, pouze a jen na tu ikonku te lodicky, ktera pluje zprava doleva, a pravdepodobne proto, ze sem se naucil cist zleva doprava, tak mi to prijde proti proudu. Ale to byla vazne jen usmevna recnicka otazka :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod Lída » čtv 01. črc 2010 15:00:20

Petr píše:
watta píše:
Petr píše:jj toto si uvedomujeme tady pravdepodobne vsichni :) , takze uz je jen pak otazkou, jestli umoznime reseni :wow: nebo budeme tlacit proti problemu :ouch:. A to je asi vlastne smyslem toho Abrahamova povidani :lodka: (proc se mi furt zda ze ta lodka pluje proti proudu... :D neumite ji nekdo otocit?).


tak to taky nevím, proč ti to pořád připadá, že je to proti proudu. máš dojem, že co se na světě dosud odehrálo, je proti proudu?

jee , ted nevim jak jste to pochopili, ale ja to myslel, pouze a jen na tu ikonku te lodicky, ktera pluje zprava doleva, a pravdepodobne proto, ze sem se naucil cist zleva doprava, tak mi to prijde proti protoudu. Ale to byla vazne jen usmevna recnizka otazka :D

Jasně, Petře, tak jsem to taky pochopila :) :lodka: :yes:

:ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham: O ropné skvrně

Příspěvekod watta » čtv 01. črc 2010 17:28:24

aha, no tak to je asi jenom proto, že jsi zvyklý číst zleva doprava...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků