Abraham: O východních naukách a chtění

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: O východních naukách a chtění

Příspěvekod Petr » pon 24. lis 2008 23:21:18

pozn. v závorkách jsou uvedeny moje poznámky k překladu, nebo anglický originál, kde jsem si nebyl jist překladem nebo pro lepší porozumnění chtěl poskytnout i ten originál

HOST: Strávil jsem několik let s východními filosofiemi, které velmi často... možná je to pouze špatnou interpretací.. nabádají k tomu, že pokud chceme najít opravdové štěstí, je třeba se zbavit, odpoutat se od našich osobních tužeb.. mít širší pohled a věnovat se tomu co pomáhá jiným lidem.. Na zákonu přitažlivosti mi připadá úžasné, že mi jakoby dává svolení užívat si, že jsem tím, kým jsem… mám tu ale stále konflikt.

ABRAHAM: Občas lidé říkají...Chceme být duchovnější a ty, Abrahame, mluvíš o touhách a chtěních, které vypadají spíše materialisticky.

Chceme vám připomenout, že jste Energií Zdroje, která sebe sama promítla do tohoto čelního (leading edge) časoprostoru, a že všechno, co vidíte okolo, je Duch (Spirit); jinými slovy neexistuje nic materiálního, nic, co by nebylo zhmotněným Duchem. A když toto pochopíte, tak poznáte, že toto je v čele (leading edge) toho, čím je Zdroj. Mnoho lidí to chápe obráceně..neuvědomují si, že jsou Zdrojem, který se rozvinul, že toto je rozšířená, expandovaná verze samotného Zdroje; a důvodem proč toto tak často nechápou je, že objevují věci ve fyzickém prostředí na které se zaměřují a to je drží oddělené od toho, čím je Zdroj a cítí prázdnotu toho --- a to je to, co je vede k zavrhování věci fyzického charakteru. Takže to není skutečně ta fyzičnost, se kterou mají potíže... je to ta oddělenost od celistvosti, kterou jsou, a kvůli této oddělenosti se cítí špatně. My si myslíme, že východní nauky, o kterých jste mluvil, kladly spíše důraz na třetí část Zákona přitažlivosti - část svolení (pozn. sladění, umožnění) kterou zdůrazňujeme. Uznáváme, že pokud něco chcete a ještě to nenastalo a vy jste tím posedlí, každý den to pozorujete, srovnáváte...tak můžete samy sebe držet v pocitu strádání po nekonečně dlouhou dobu - když když jste tak upnutí na něco, co chcete, a tak jasně si přiznáváte, že to ještě nemáte. Jde ale o to, přijít a nechat odejít... nenecháváte ale odejít vaši touhu, necháváte odejít pozornost na to, že ta touha je zatím nenaplněná. Uvolňujete odpor-resistenci a svolujete k souladu s tím, o co jste žádali.
Jednou nám někdo také vyprávěl o těchto východních naukách a vyjádřil to podobně tak jako teď vy .. a řekl něco ve smyslu, že mu bylo řečeno, že se musí zbavit chtění a tužeb.
My jsme se zeptali: a pokud byste něco takového udělal, tak potom co?? A odpověděl: „A potom najdu radost a štěstí…“ Řekli jsme: A není toto automatickou touhou? Vidíte... nemůžete být něčím jiným.. jsem vámi všemi ve všech perspektivách.. ať ať už jsme zaměření nefyzicky, anebo na fyzično, tak, jako jste teď zaměřeni vy. Všichni jsme sobecky zaměřené bytosti, máme všichni perspektivu sebe, vlastního já. A perspektiva sebe je náš bod přitažlivosti a co hledá náš bod přitažlivosti je to dobro, ten pocit blahobytu (wellbeing), který expanduje v důsledku toho, co všichni žijete. Jste si vědomi toho, že svým prozkoumáváním života a důkladným zkoumáním podstaty života, docházíte k přesnějším a jasnějším závěrům, co život může nabídnout; a Zdroj ve vás si je tak jist správností tohoto procesu, Zdroj ví, že není nikdo lepší, jak vy zde, v tomto čelním postavení, kdo by rozhodl, co je pro vás lepší.. uprostřed tohoto rozhovoru, uprostřed této války, uprostřed tohoto teroristického útoku, uprostřed této pohromy, uprostřed čehokoli co prožíváte .. není nikdo, kdo by mohl být jasnější v tomto procesu žádání, než jste vy. Tak probíhá evoluce všech druhů. Buňka v oceánu má perspektivu, sobeckou perspektivu a zažívá zkušenosti, které by nebyly příliš významné zase pro typ vědomí, jakým jste vy. Ale ona má tuto významnou zkušenost a žádá o víc - a Zdroj vyšle tuto raketu záměru stejně jako vysílá ty vaše. Evoluce všech věcí je o tomto... Takže.. my nemáme zájem jít proti komukoli, který jde proti čemukoli... jinými slovy je spousta lidí, kteří by chtěli, aby jste byli bez tužeb a my říkáme, že toto není možné. Byli jste zrozeni... základem celého vesmíru je založen na vytváření lepších tužeb, lepších záměrů...a vyžaduje je od vás, přebírá je od vás...

Dokonce buňky vašeho těla mají tuto zkušenost, kdy volají po něčem co je lepší, kdy žádají více...

(následuje delší část o expanzi vesmíru, zakonu přitažlivosti a dalších věcech, nevztahující se přímo k překládanému tématu)

...Takže pokud cítíte negativní emoce a interpretujete je tak, že chcete příliš mnoho… v tom okamžiku se zastavte a řekněte si: „Co je to, nad čím přemýšlím a co mě drží od toho, kým skutečně jsem? ... Cítím se podřadný? Cítím nedostatek něčeho? Cítím, že nedržím krok?“ ....A pak si položte otázku: „Jak se Zdroj ve mně na to všechno dívá?“... Zdroj ve vás říká: Můžete toho dosáhnout, a nejen můžete, už jste toho dosáhli... je správné toho dosáhnout a jste toho hodni; a když začnete uvažovat tímto způsobem a oddělenost zmizí, jste vibračně v souladu se svou touhou a my potvrzujeme - a vy musíte také - že jakmile jste vibračně v souladu se svou touhou, tak neuvažujete o oprávněnosti své touhy... Lidé se zabývají oprávněností svých tužeb jen tehdy, když s nimi nejsou v souladu.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop Londýn 17/05/2008
Překlad: Petr
Korektura: Lída, Zuzka
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron