Abraham: O rodičovství, a pravdě a lži

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: O rodičovství, a pravdě a lži

Příspěvekod Petr » stř 03. pro 2008 14:41:51

HOST: … Jsem velmi šťastná.. mám staršího syna, který je skvělý a chodí se mnou na vaše semináře, a mladší dceru, která je také báječná.......Jde mi o to, že když se mé dítě dostane do puberty, tak mi spousta lidí okolo říká, co bych jí měla dovolit a co ne, jak ji chránit a kontrolovat..

ABRAHAM: Jako kdyby to šlo...Čím více ji budete kontrolovat, tím více ošidné to pro vás bude, protože její svoboda je jejím dominatním instiktem... a tak by tomu mělo být.

HOST: Takže mám jen dále věřit svým pocitům a nechat ji dělat to co dělá?

ABRAHAM: Chceme vám říct toto: Když vám říkáme, že ostatní nemají pravdu pokud vás pobízí k tomu ji omezovat nebo ji usměrňovat nebo ji kontrolovat, tak to myslíme doslova. Je nemožné kontrolovat někoho jiného. Nebyli jste zrozeni, abyste byli jejich hlídači. Byli jste zrozeni abyste ji povzbuzovali, abyste ji poskytli prostředí.. ve kterém bude nejen přežívat, ale žít s radostí. Jinými slovy rodičovství je o tom, poskytnout platformu, kde se může uskutečnit přirozený vývoj.

To že říkáme, že oni nemají pravdu v tom, když vám radí jak ji kontrolovat, není úplně fér. Na druhé straně nechat ji běhat bláznivě za čímkoli co chce, take není to, co jsme chtěli říci.
Jak vidíte své dítě žít jeho život, nemůžete si pomoci, než se starat o to jak žije. Říkáme vám, že jako matka, nebo mentor, nebo přítel nebo kdokoli… nemůžete tvořit v jejich realitě. Ale když jste zaměření na někoho po velmi dlouhou dobu, tak se oni dostanou do vaší vibrační reality… tomu se nelze vyhnout..Protože, když je vidíte, že se bojí, chcete aby se cítili v bezpečí, pokud je vidíte chovat se nepřátelsky nebo arogatně, chcete aby byli milejší, pokud je vidíte být v nesouladu, chcete aby byli v souladu.. jinými slovy, nemůžete žít svůj život s pohledem na ni, aniž by jste ji nevložili do svého vibračního pole – vibračního potenciálu.
Ale jakmile máte ji nebo kohokoli jiného ve svém vibračním poli… tak vaše zodpovědnost, nebo povinnost, chcete-li to tak nazývat, je k vašemu vibračnímu poli, k tomu být v souladu se svým vibračním potenciálem, a ne k ní….
Pak už se nebude cítit jako vaše loutka, nebo se cítit svázaná, protože už se nebudete snažit kontrolovat její chování, abyste se cítili dobře, ale budete kontrolovat úhel svého pohledu, abyste se cítili dobře.

Takže když dáte někoho, koho milujete, do svého vibračního pole a naučíte se cítit dobře tím, že vidíte jeho dobré stránky.. nyní jste naladěni a připojeni k Energii Zdroje, nyní vidíte tuto bytost očima Zdroje a když si uchováváte tyto vibrace tak ta bytost prosperuje, daří se jí jako výsledek vaší vědomosti o její stabilitě, vaší vědomosti o její jasnosti v tom, co chce... nemusíte jí řikat ani slovo o ničem.. vaše vědomost vytváří vibrační auru, ze které ona má prospěch.

Ale většina rodičů toto nedělá. To co rodiče většinou dělají, je že sice dají jejich vylepšenou verzi do svého vibračního pole, ale nadále se dívají na to, kde se jejich děti zrovna nacházejí a pozorují ten rozdíl mezi tím, kde jsou a co mají ve vibračním poli. A cítí se hrozně…protože se neustále zaměřují na ten kontrast, který již jednou dal vzniknout jejich expandované verzi v jejich vibračním potenciálu… A pak jsou vzteklí na své malé skautíky, za to že se nechovají tak, aby se oni mohli cítit dobře… a to je proč se vztahy rozpadají, proč děti utíkají z domovů, to je proč nechtějí nic mít se zodpovědností, s autoritou… protože se nechtějí cítit zodpovědní za to, jak se vy cítíte.

Největší dar, který můžete dát svému dítěti, nebo partnerovi, nebo komukoli na kom vám záleží je říct.. mé štěstí není závislé na tvém chování..
Řekli jsme toto kdysi jedné matce a ona se nás zeptala, zda toto neznamená, že svého syna opustila..pokud tu není pro něho, pokud nežije jeho problémy s ním..
My říkáme, nebuďte tu pro něho v jeho odloučení od Zdroje, buďte tu pro něho ve vaší vibrační realitě.

HOST: Takže jak prakticky přistupovat k dítěti?...Většinou se ji snažím vidět jako nejbáječnější bytost na zemi a věřím v ni, a věřím jí, když mi říká všechny ty věci..

ABRAHAM: Ale nemusíte jí věřit pokud vám lže po celou tu dobu..

HOST: Neustále, přesně, přesně tak!!!

ABRAHAM: Nechcete přece odložit svou realitu, předstíráním něčeho, co není pravda.. ale co můžete udělat je, dát jí pauzu, čas a ve svém srdci ji neviňte z ničeho, ať jí to řeknete nebo ne..
..Jinými slovy oni tu nejsou aby vám sloužili..
...jinak..když Esther s námi začala být v kontatku, tak jedna z prvních věcí, ze kterých se těšila bylo, že teď bude vědět, když jí někdo lže, protože Abraham jí to řekne. Takže čas od času Esher říkávala.. Abrahame.. o co jde v tomto a tomto.. My jsme jí říkali.. nechceš to vědět, a mysleli jsme to tak. Nechcete to vědět. Proč by jsme vám dávali informace, o kterých víme, že vás rozčílí. Esther se zeptala, ale víš to?..Ale ani my tomu nevěnujeme svou pozornost, ani my to nechceme vědět. My nevěnujeme svou pozornost něčemu, co má rozčilující povahu..je to těžké slyšet.. protože si myslíte , že je to vše o pravdě..
My nepoužíváme pravdu nebo realitu jako kritéria na zaměření naší pozornosti.. používáme jako kritéria povznášejícnost toho a hodnotu toho...
….
(krátká část o televizním pořadu v US, kde dva lidé něco tvrdí a pořad ověřuje, který z nich má pravdu..)
Není otázka, který z nich má pravdu, ale kdo věří, že to co říká, je pravdivé… v mnoha případech mají pravdu oba..oba věří, že mají pravdu.. protože to vidí skrze filtr svých zkušeností.. to, co vnímáte jako realitu má málo co společného s realitou, ale více s tím, kde se vibračně nacházíte, když tuto realitu pozorujete..

Je tu spousta rodičů v této místnosti, a asi to co řekneme neradi uslyší, ale řekneme to tak jako tak.
Když vám vaše dítě lže, tak ve většině případů je to proto, že vědí, že pokud vám řeknou to, co se skutečně stalo, tak vás to rozčílí a oni nechtějí aby jste byli rozčílení..protože už jste si je vycvičili k tomu, aby vás neročilovali. Vtoukli jste jim do hlavy, že je to jejich práce, vás udržet štastné – to je standard žití spokojeného života. A toto se vám vrací, protože se naučili tomuto standartu - udržovat vás šťastné a oni vás udržují šťastné. Zatímco kdyby jste jim řekli, že vaše radost ohledně toho, co oni dělají je irelevantní, a to na čem záleží je, aby se zabývali svou vibrační mezerou mezi sebou a svým vnitřním já.. tak je neodvádíte pryč od jejich vlastního navigačního systému, ale povzbuzujete je k používání jejich navigačního systému...
...
Kdyby jsme my stály ve vašich fyzických botách a byli v roli rodičů, tak naším hlavním záměrem by bylo být inspirací nebo katalyzátorem, pomáhající jim být si vědomi jejich vztahu s tím kým opravdu jsou. Celé dny by jsme pracovali na tom být příkladem někoho, kdo ví že expandoval a toho kdo se snaží pohybovat se ve směru této expanze. Kdyby jsme se rozlobili kvůli něčemu, tak by jsme nelhali a nepředstírali, že nejsme rozlobení.. nesmáli bysme se kdyby jsme to opravdu necítili, byli bysme skuteční.. Ale jasně bysme řekli.. mám v sobě negativní emoce a já nechci v sobě negativní emoce.. neočekávám, že se změní vnější okolnosti nebo podmínky, aby mé negativní emoce mohli odejít.. vyhlazení negativních emocí je práce uvnitř mne... a mám schopnost se soustředit na věci a nechat tak negativní emoce zmizet.. mám schopnost se zaměřit na věci, které jsou v mé vibrační realitě, což je jediný způsob, jak deaktivovat to, co probíhá v mé současné realitě.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop Tarrytown 05/10/2008
Překlad: Petr - inspiruj.cz
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O rodičovství, a pravdě a lži

Příspěvekod BoFi » čtv 05. bře 2009 9:06:02

Děkuju! Velice úžasně! :thumb: ***
(:)=(* * Všeobjímácí Světlo * All hugging Light * (:)=(*


http://www.BoFi.cz/
http://novazeme.ning.com/profile/BoFi
Uživatelský avatar
BoFi
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. čer 2008 16:54:15
Bydliště: Milovaná Matička Země - Srdce Evropa - Česká republika
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků