Abraham a buddhista

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham a buddhista

Příspěvekod Petr » ned 15. úno 2009 10:38:04

HOST: Dobrý den, Abrahame. Krok 0 prosím. Nejsem buddhista, ale používám tuto filozofii, jako nejlepší k tomu, jak se zeptat na tuto otázku. Takže Sidharta šel do světa a žádal. A přitáhl si do svého života jako princ bohatství, ženy.. cokoliv. A po té, co hrál tuto hru života, si uvědomil, že je tu stále utrpení, protože pokaždé, když něco chtěl, tak tu byl zároveň nedostatek toho. A nemohl naplnit tento nedostatek, pouze chtěním více.. A tenkrát pod tím stromem došel k poznání, že on není konatel, protože všichni jsme Zdrojem. A proto osobní pocit já, jako konatele, byl transcendován, a uvědomil si, že je to Zdroj, který činí to konání. A ten úkol, který teď mám, když se srovnávám s touto filozofií, je být schopný rozpustit své já, nebo víra, že musím rozpustit své já.
ABRAHAM: Dobře, pokud byste sem nepřišli se záměrem se zaměřovat, mohli bychom být v pokušení s vámi souhlasit.
Jinými slovy: Jste energií Zdroje. Ale Zdroj se ustavičně snaží o expanzi a to je důvod, proč si Zdroj zvolil plynout skrz vás soustředěněji a přesněji. Takže zde jste vy, zaměřující se a s tím nic nenaděláte. Rozlišující, také s tím nic nenaděláte. Přicházející k osobním závěrům, s tím nic nenaděláte. Jinými slovy, touha ve vás přirozeně pramení. A tak toto JÁ často vyslovováno, protože se nemůžete pomoct, než plynout na další nová čelní místa.
HOST: Z hlediska filozofie toto působí frustraci.
ABRAHAM: Jak to?
HOST: Protože, čím více je JÁ zdůrazňováno, tak tím více musíme to JÁ rozpouštět. Protože JÁ říká, že je to ono které tvoří, ale když já jsem Zdroj, ego je Zdroj, všechno je Zdroj, takže to je Zdroj, kdo tvoří.
ABRAHAM: Dobře. Ale zvažte toto. Vy jste zde, ve vašem fyzickém projevení a vy si můžete volit myšlenky, které jsou rozdílné od toho, čím skutečně jste. Jinými slovy, to čím skutečně jste, je milující, a tak když nenávidíte, nebo jste rozzlobený, tak si vybíráte, máte svobodnou vůli si vybrat, to je to JÁ. Je tu JÁ, které si vybírá a toto JÁ je podstatné pro expanzi.
Jinými slovy, zde je ta krása, jak to vše do sebe zapadá. Jak jste ve své fyzické formě, a pokoušíte se zaměřovat na to, co je Zdroj, na to, co lidstvo nazývá Bůh. Ale ze svého fyzického pohledu nemůžete rozeznat dost rozdílností v této vibraci, abyste si toho vůbec všimli. A to přestože existují vibrační odlišnosti ve všech věcech, dokonce i v tom, čím je Zdroj. To co říkáme je, že dokonce i Zdroj ví, co chce a co nechce. Ale definice toho je už tak jemně vyladěná, že z vašeho fyzického pohledu, to nemáte šanci rozlišit.
HOST: Omlouvám se, ale než jít hlouběji… Je tu jistý paradox. A ten zní: Pokud tvrdím, že jsem oddělený od Zdroje skrz pozornost na své JÁ, tak tvrdím, že je pouze předpokládaná svobodná vůle. Když přijdu na tuto planetu, tak mám svobodnou vůli, pouze v daném pojetí (konceptu), čímž jsou zákony této planety. Ano nebo…
ABRAHAM: Souhlasíme s vámi. Už musíme končit, ale ještě budeme pokračovat… Ještě musíme pokračovat.
Takže souhlasíme spolu v tom, že energie Zdroje je věčná, naprosto zcela věčná?
HOST: Ano, souhlasím.
ABRAHAM: Takže souhlasíme spolu i v tom, že ta část vás, která miluje expanzi…
HOST: To je to, kde nesouhlasím. Protože není část nebo nečást. Je vše, co je. Není oddělení.
ABRAHAM: Dobře. Přeformulujeme to do slov, která jsou pro vás vhodnější.
Souhlasíme spolu, že Zdroj miluje expanzi?
HOST: Nemám tušení.
ABRAHAM: Dobře. My ho máme. Protože bez expanze by nemohlo být pokračování - věčnost.
Jinými slovy, pokud by nebylo něco, co podněcuje ještě další žádání, tak by nemohlo být další odpovídání a tedy by nemohlo být další expandování… Takže Zdroj, ve vší své moudrosti a říkejme tomu nefyzické VY, tak miluje myšlenku expandování, tak že se vám líbí myšlenka toho jemného dolaďování takovým způsobem, že budete jednotlivě schopni dělat jisté volby, detailnější a složitější volby. Je to jako pozorování krajiny z 30000 stop, kde vše vypadá dobře, ale když se dostanete na zem, tak vidíte každou jednotlivost, detail.
HOST: Ale můžeme jít hlouběji, protože volby jsou předurčeny, předrozhodnuty. Nejsou to skutečné volby…jak vy říkáte, že přitahuji, tak já říkám, že čekám až mi vnější síly nebo život poskytne informaci na které mohu růst. /této otázce nebylo moc rozumět, tak za překlad 100% neručím /
ABRAHAM: Ale nemůžete odmítnout fakt, že jste v tomto těle.
HOST: Nemohu.
ABRAHAM: Nemůžete odmítnout, že jste zde a že je tu kontrast. Nemůžete přestat mít pocity, a nemůžete přestat chtít. Jsou tací, kteří vás přesvědčují, že můžete přestat chtít a říkají, že chtění je nesprávné. A když se jich zeptáme, co je tedy to, co žádají, co je to, to co věří, že naleznou, když přestanou chtít. A říkají, tak najdeme radost. My odpovídáme, pokud toto není touha, tak nevíme co to tedy je.
HOST: Neřekl bych radost. Řekl bych konec utrpení.
ABRAHAM: oooo, ale je toho tolik více… To co my nazýváme radostí, je daleko více, než konec utrpení. Konec utrpení je sotva zbavení se rezistence…… /ještě to pokračuje asi dalších 5 minut, ale není tam o moc víc, než už bylo přeloženo v jiných tématech/

Zdroj: Abraham-Hicks - Gold Coast, Australie 07-12-2008
Překlad: Petr - inspiruj.cz
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Kerry

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Lída » ned 15. úno 2009 12:23:24

Abraham: ... nemůžete přestat chtít

Abraham podněcuje k harmonickému prožívání iluze, nemluví o probuzení z iluze.

Probuzením chtění ustane. To je mír, o němž mluví buddhista.

Všechny impulzy "chtít" se objevují ve vědomí (které je neomezené) jako tvary, které vědomí nechává momentálně v sobě vznikat. Asi jako voda oceánu vytváří na svém povrchu tvary - vlny.

Uvědoměním si, že vlna není něco samostatně existujícího, že jde o vodu, se vnímá ve vlně voda - a tak nevzniká žádná reakce na její tvar v podobě vlny.

Cokoliv, co vyvstává ve vědomí, je obsahem vědomí; kdyby to nebylo uvnitř vědomí jako jeho obsah, nebylo by možné to pozorovat. Bylo by to nevnímatelné.

I "já" je tvar vědomí. Nic jiného neexistuje, než vědomí, které všechno tvoří uvnitř Sebe ze Sebe sama.
Je to analogické nočnímu snu, kdy snící já se považuje za cosi samostatně existujícího a snové okolí také za cosi samostatně existujícího, obojí vnímá jako hmotné a reálné - až do okamžiku probuzení. Pak vyjde najevo, že se to všechno odehávalo jen ve vědomí snícího.

Probuzení znamená, že jakákoliv reakce, myšlenka, emoce, nebo impulz chtění jsou vnímány jako tvary vnímajícího vědomí, a tak nevzniká reakce (= další tvar vědomí). Je tu pouhé pozorování modifikací Sebe uvnitř Sebe. Mír, ánanda.

:flower2:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Petr » ned 15. úno 2009 16:05:29

Abraham podněcuje k harmonickému prožívání iluze, nemluví o probuzení z iluze.

Ano toto je myslim docela presne receno.
Jinak prave Abrahamuv pohled je takovy, ze z jednoty prichazime se do tohoto sveta zamerovat, chtit a vytvaret nove zamery, expandovat a po te se do jednoty znovu a bezpodminecne vratime.

Nebo z meho pohledu pokud, kdyz uz bych chtel uvest do souvislosti Abrahama s buddhismem, tak bych rekl, ze buddhismus (a pravdepodobne vetsina vychodnich uceni) uci jak se dostat do souladu, tim, ze zastavime chteni (zase tak ale buddhismus neznam, tak me klidne opravte :)). A to samozrejme funguje, protoze v ten moment, kdy nic nechceme, tak se dostavame do absolutne nerezistentniho stavu. Nic nechceme, tj. ani nicemu neodporujeme, tj. jsme v harmonii.
Abraham nas naproti tomu uci chtit, tvorit, zit "naplno" a pritom zustat plne v harmonii, v souladu se sebou samym, v souladu se Zdrojem. V tom bych videl ten rozdil.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Lída » ned 15. úno 2009 16:47:50

Petr píše:Abrahamuv pohled je takovy, ze z jednoty prichazime se do tohoto sveta zamerovat, chtit a vytvaret nove zamery, expandovat a po te se do jednoty znovu a bezpodminecne vratime.

Do té jednoty se vracíme, teprve když opakovaně zjištujeme, že expandování, rozpínání existuje v oblasti projevující se Energie Zdroje; a že v této oblasti, v oblasti tvoření, platí základní zákonitost - existence dvojic protikladů: vznik a zánik, stoupání vlny k vrcholu a její následný pokles.

Expanze tak je nutně první částí cyklu, v němž je posléze doplňována svým opakem. Expanzi můžeme pozorovat na jaře v přírodě, v létě vlna její energie dostupuje vrcholu, s podzimem začne opadat a nakonec zaniká, aby se znovu zrodila na jaře. Na expanzi tak v oblasti projevení nevyhnutelně navazuje involuce: opadání energie, zánik individuálně existujícího expandujícího.

Jen ten, koho neustálé procházení tímto cyklem nakonec unaví, se začne ptát po návratu k Jednotě, ke Zdroji. Jeho cílem pak už není expanze, ale sebesjednocení s Tím, co Je.

Přesto je mnoho z Abrahamova učení přínosem: vysvětluje moudrost přijímání proudu života a plynutí s ním. Pokud je tu přijetí i ve fázi, kdy energie opadá a individuální „cosi“ zaniká, znamená to plynutí s proudem nejen když je na vzestupu (coby individuálně existující „něco“), ale i ve fázi zanikání této individuality. Je to moudrost přijímání toho, co Je, a tu označují Moudří jako cestu ke sjednocení s Bytím.

:flower2:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Petr » ned 15. úno 2009 19:53:24

Lída píše:Přesto je mnoho z Abrahamova učení přínosem: vysvětluje moudrost přijímání proudu života a plynutí s ním. Pokud je tu přijetí i ve fázi, kdy energie opadá a individuální „cosi“ zaniká, znamená to plynutí s proudem nejen když je na vzestupu (coby individuálně existující „něco“), ale i ve fázi zanikání této individuality. Je to moudrost přijímání toho, co Je, a tu označují Moudří jako cestu ke sjednocení s Bytím.


Plynuti s proudem jak pri expanzi tak i pri opadani energie je stejne dulezite..a stejne prospesne :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Lída » pon 16. úno 2009 8:20:18

Petr píše:Plynuti s proudem jak pri expanzi tak i pri opadani energie je stejne dulezite..a stejne prospesne :)


Zajímalo by mě, jestli Abraham někde podrobně vysvětluje, jak plynout s proudem v etapě, která následuje po expanzi, kdy energie už neexpanduje, ale navrací se ke svému Zdroji? Protože to je fáze, která duchovně hledající zajímá nejvíc.

Bylo by možné případně uveřejnit něco z jeho výroků k téhle etapě?
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Petr » pon 16. úno 2009 9:13:49

Momentalne nevim o nicem, kde by se o tom zminoval :donknow: , ale budu na to pamatovat, a kdyz na to narazim, tak to sem dam. Mozna o tom mluvil, ale vypadlo mi to protoze jsem se na to nezameroval :aha: . Vetsinou kdyz vzneseme otazku, tak odpoved na sebe nenecha dlouho cekat, tak se nechme prekvapit ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Lída » úte 17. úno 2009 10:36:31

Slovo „expanze“ v obecném chápání (podle slovníku) znamená zvětšování objemu, rozpínání, rozšiřování vlivu.

V přírodě se skutečně všechno neustále mění, střídají se různé cykly … V projeveném vesmíru, v němž světy vznikají a zase zanikají, je základním zákonem zákon neustálé změny. Indové mluví rytmickém střídání o „Brahmova dne“, kdy existuje vesmír, a „Brahmově noci“, která po něm následuje. Tehdy všechno zmizí do Zdroje, nic neexistuje… a jednou zase znovu začne „Velkým třeskem“ tvoření nového vesmíru. Po expanzi, evoluci, tak nutně následuje involuce, zánik. Stálá expanze je proto ve stvořeném světě nemožná.

Pokud by ale Abraham mínil „expandováním“ stálý pohyb vpřed, který v sobě zahrnuje neustálé změny v tom, co se děje, ale žádné zvětšování objemu, žádné rozšiřování sféry vlivu (lépe řečeno jak zvětšovaní sféry vlivu, tak i její zmenšování), pak by to bylo v plném souladu jak s moudrostí ostatních duchovních systémů, tak i s poznatky přírodních věd. Možná by se dalo hledat vysvětlení v tom, že channelování znamená napojení se na určité vibrace. Prostředníkovi nepřicházejí hotové slovní formulace, ty jsou formovány v jeho vědomí. A vibrace pojmu „expandování“ je hodně podobná vibraci pojmu „stálý pohyb vpřed.“ Přirozeně se pak může stát, že prostředník použije pojem, který má v jeho subjektivním chápání trochu jiný význam, než je význam obecně užívaný, protože vyjadřování přijatých idejí je dáno jeho slovní zásobou a jeho individuálním vnímáním významu slov – jako u každého z nás.

To by vysvětlovalo, proč se v Abrahamovi neobjevuje vysvětlení týkající se involuce. Nejspíš nemluví o expanzi coby evoluci a nevynechává involuci, ale mluví o stálém pohybu vpřed, který zahrnuje obojí.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham a buddhista

Příspěvekod Petr » úte 17. úno 2009 21:16:52

Myslím, že lze použít oba výklady expanze. Záleží na tom, co komu přijde lepší. Ale ten "stálý pohyb vpřed" je dobrý.
Jinak s tím "překladem" bloků myšlenek prostředníkem souhlasím. Může tam dojít k jemným a někdy i větším posunům, nepřesnostem při překladu těch myšlenek do slov. Nicméně Esther vnímám v tomto už jako hodně zkušenou, a nepodezřívám ji, z nějakým větších misinterpretací :). No a pro nás tam ještě hraje roli ta angličtina, že nemusím vytušit ten nejvhodnější český ekvivalent... ale snažím se :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků