Abraham: Chamtivost vs. potřebnost

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: Chamtivost vs. potřebnost

Příspěvekod Petr » stř 18. úno 2009 13:48:52

U tohoto překladu, víc než kdy jindy, zapomeňte na vaše zaběhané myšlenkové vzorce, a zkuste se na věc podívat novýma očima, třeba z pohledu Abrahama. :)

HOST: Snažím se pochopit chamtivost. Existuje mnoho druhů různých statistik, které říkají něco v tom smyslu, že okolo 5% celkové populace využívá 98% světových zdrojů.

ABRAHAM: Má se to takto. S tím bychom mohli tak trochu nesouhlasit, ale dejme tomu, že ty čísla jsou přesná. Toto se vám bude líbit: Pokud by 6% populace chtělo to samé, co těch 5%, tak zdroje této planety by expandovaly, aby pokryli těch 6%. Pokud by 10% z vás chtělo to, co má nyní 5%, tak zdroje této planety by expandovaly, tak aby pokryly těchto 10%. Pokud by 100% vaší populace chtělo žít tak, jak těch současných 5%, kteří se již rozhodli, že tak chtějí, tak zdroje vaší planety by expandovaly tak, aby pokryly těch 100%.

Takže, to není tak, že by těch 5% plýtvalo zdroji. Je to o tom, že žádají to, co chtějí -- a dostávají to. A ostatních 95% z toho bolí břicho a drží sami sebe v nepřijímacím stavu a proto to nevytváří. Je tu dostatek zdrojů pro všechny tak, aby měli cokoliv, co chtějí.

HOST: Takže opravdu neexistuje taková věc jako chamtivost?

ABRAHAM: Většina lidí by definovala chamtivost jako braní více, než potřebují nebo přijímání více, než je jejich spravedlivý díl. Rádi bychom vám sdělili, že toto je vesmír nekonečných zdrojů. Lidé se o tomto budou hádat, ale slibujeme vám, že pokud máte schopnost to nadefinovat jako vaši touhu, tak tato časově prostorová realita ve které jste soustředěni, má schopnost vám ji doručit, a to bez vyjímky.

Nyní, ať už byste se chtěli bavit o penězích nebo o čemkoliv jiném, tak zde je podstata toho smýšlení o omezenosti a nedostatku: Většina lidí mají tento překroucený pohled v tom, že si myslí, že existuje pouze jedna hromada, která se rozděluje. A pokud já, starý bohatý mizera, jedu se svými velkými zatracenými náklaďáky a odvážím velký kus té hromady, tak ostatní kteří přijeli se svými trakaři, nebo hrnečky na čaj, budou deprimovaní z toho, co by dostali, protože ta hromada, je nakonec tak drasticky zredukována tím, co jsem si odvezl, ze svého chamtivého přístupu.

A důvod, proč jsme to chtěli vyložit tak dramaticky je, že všechno to jsou takové kecy. Když požádáte, tak je vám vždy dáno! Ale, pokud sami sobě zabraňujete ty věci přijímat, tak ani nikdo jiný nesmí.

Když uvažujete o vašem fyzickém blahobytu, řeknete si copak někdy "Byl jsem tak dlouho zdravý, tak myslím, že budu teď pár let nemocný, aby mohli být zdraví zase ostatní?". Chápate, že zdroje, které nazýváte jasností jsou buď vaše nebo ne. Ale neřeknete "Aaa, byl jsem dnes tak zmatený, tak to musel být dnes někde někdo jiný vskutku chytrý."

...

Tady jste, na stejné planetě na které jste byli už více let, než dokážete spočítat. A jen za posledních 400 let... podívejte se na ten rozdíl v ekonomice. A to je stále ta stejná planeta!! Nikdo sem nenavážel kamiony zdrojů nebo nepřivedl potrubí z vesmíru se zdroji. Není tu dnes více zdrojů. Vy se pouze vibračně srovnáváte s jejich využíváním.

A, oh, ta schopnost vaší planety vám je poskytnout... vždyť jste dokonce ani nepoškrábali její povrch. Je to neustále obnovující se prostředí. A vy nikdy nebude schopni dostat vaši planetu z rovnováhy využíváním více jejich zdrojů, než které může poskytovat. To se prostě nemůže stát!

Takže bychom se vrátili k původní otázce a řekli vám: Chamtivost není problémem, protože to prostě není možné. Není možné, aby měl někdo více, než svůj spravedlivý díl.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop, Houston, 05/01/2002
Originál v angličtině: Greedy vs. Needy?
Překlad: Petr - inspiruj.cz
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1280-krát v 715 příspěvcích

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron