karma a Abraham

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

karma a Abraham

Příspěvekod janamonika » úte 02. črc 2013 12:15:41

četla jsem skoro všechny jeho knihy a nikde jsem nenarazila na téma karmy a pohled Abrahamův. Zajímalo by mne vyloženě když někomu "ublížím" "pomohu" jesli se ta energie vrací ke mě zpět, jak to ukazují klasičtí karmisté. Máte někdo o tomhle povědomí ? Díky jana :Studuji:
Uživatelský avatar
janamonika
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 07. lis 2009 19:09:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Pavel » stř 03. črc 2013 0:55:20

Tak tohle mě taky už napadlo při přemítání o Abrahamovi. Třeba je to tak, že zákon přitažlivosti platí (může se uplatnit) po průchodu branou zákona vyrovnání, karmy.
Co daruješ, je navždy tvé, co si ponecháš pro sebe, je navždy ztracené.
Uživatelský avatar
Pavel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 20. říj 2008 21:51:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 13
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Zero » stř 03. črc 2013 20:35:52

Karmu vnímám jako působení přírodního zákona akce a reakce: jakou vibraci energie vysílám, taková se mi vrací. Na všech úrovních.

Může nějakou dobu trvat, než se v propojenosti s celkovým děním vytvoří vhodné podmínky a zformuje se konkrétní podoba, v jaké se ten odraz projeví.
Z hlediska celku nejsme jen oddělené jednotky, jsme taky součástmi různě velkých celků (holografický model vesmíru). Proto nás do jisté, i když nepochybně menší míry ovlivňují i karmické energie vytvářené chováním jednotlivých celků, jejichž jsme součástí - rodinou počínaje, přes oblast, kde bydlíme (zátopy...), státu, jehož jsme občany (války...), kontinentu, na kterém žijeme... lidstva, kterého jsme nepatrnou částečkou... atd

Spontánní koordinace působnosti vlivů všech jednotlivých celků na jedince, v procentu úměrném jejich energetickému potenciálu, takže výsledné působení přesně odpovídá (úměrně míře angažovanosti jedince plus jeho podílu na angažovanosti všech celků) působení zákona akce a reakce, je mimo naši možnost si to i jen představit. I proto vnímám všetvořící Zdroj jako vesmírnou Inteligenci :poklona:

Není náhoda, do jakého celku čili systému i s jeho subsystémy nás osud zavál a jejichž karma teď do jisté míry ovlivňuje i nás. To zrození jsme si sami přitáhli, svým předchozím reagováním na okolí.
Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Dáša » úte 09. črc 2013 15:39:27

Karma není. Respektive to, co je za karmu povážováno. Není trest a není žádného jiného zákona, který by ho potvrdil. Pokud tedy karmu chápeme špatně, není možné o ní mluvit......

Abraham
Uživatelský avatar
Dáša
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. zář 2010 12:24:19
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Dáša » úte 09. črc 2013 15:44:39

janamonika píše:četla jsem skoro všechny jeho knihy a nikde jsem nenarazila na téma karmy a pohled Abrahamův. Zajímalo by mne vyloženě když někomu "ublížím" "pomohu" jesli se ta energie vrací ke mě zpět, jak to ukazují klasičtí karmisté. Máte někdo o tomhle povědomí ? Díky jana :Studuji:


Energie se nikdy nevrací, energie vždy plyne. Dle mě je pojem karma nejen špatně vysvětlována, ale také špatně spojována s věcmi ostatními. Dle chápání a vnímání mého vědomí jsem karmu chápala vždy jako zkušenost. A tu jsem vždy pochopila, nebo nepochopila. Vnímám, že obraz karmy jako viny, trestu a odměny je chybná a velmi zavádějící. A dnes, v této době, už je vše čistě naše volba. A se svobodnou volbou také souvisí odpovědnost. To vše, však plyne z míry našeho vědomí a to i toho nevědomého. :-)

Dáša
Uživatelský avatar
Dáša
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. zář 2010 12:24:19
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Zero » sob 13. črc 2013 21:19:30

Dáša píše:Energie se nikdy nevrací

Když se trénuje tenis, míč se odráží od stěny zpátky na nás (vrací se nám) s energií odpovídající té, s jakou jsme ho tam vyslali.
S trestem nemá karma nic společného - viz viewtopic.php?f=42&t=165&p=15370#p1165
Uživatelský avatar
Zero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 05. pro 2011 22:35:42
Poděkoval: 24
Poděkováno: 4-krát v 4 příspěvcích

Re: karma a Abraham

Příspěvekod Motýlek » ned 14. črc 2013 7:50:47

Ale karma, jak je tady obecně vnímána, není nic pevného, neměnného, nic, s čím by se nedalo pracovat!
Víme, že v kvantovém pojetí minulost ani budoucnost není, je jen čisté TEĎ. A pokud se do tohoto TEĎ dostanu, mám přístup i do své minulosti, kterou jejím pochopením a přijetím léčím a a uzdravuji. Doslova proměňuji svou minulost. A proměňuji tím sám sebe! A tím měním i svou budoucnost.

U Abrahama vidím jednu velikánskou chybu (teda spoň pro mě to tak je), že se zaměřuje jen do budoucnosti - učí nás hltavě jít vpřed, pořád tvořit, honit se za tím či oním... Neříkám, že je to špatné, tvoříme všichni. Otázkou je, jestli se v tom tvoření naší budoucnosti neztrácí naše TEĎ. A jestli tím nezakrýváme a nezapomínáme na svou minulost, která tím, že si jí nevšímáme (myslíme si přece, že když ji přikryjeme něčím budoucím, co si stvoříme, přestane existovat), zůstane neléčena. Nezmizí. Bude pořád tam. A pořád bude toužit po tom, abychom ji objevili a proměnili ji. Proměnili sami sebe :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
irulan, Jana, Zero


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron