Abraham: O zvířatech

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: Protimluvy

Příspěvekod watta » pát 12. úno 2010 15:13:59

lído, abrahamův trend není opačný, než chovat se k lidem lhostejně, a je trochu úskočné pozornost rozdělovat na pozornost k sobě a k druhým, i skutečné lásky (tedy potažmo pozornosti) k druhým je člověk schopen pouze tehdy, pokud je schopen skutečné lásky k sobě.

ty vidíš všude protimluvy a zdá se ti tedy to učení útočné a špatné, možná se ti zdám útočná i já. něčemu se bráníš, já nevím čemu, protože tě neznám. to co jsi psala o tom zvedání se z gauče a zvedání telefonů trochu napovídá, v čem je problém, ale já tě neznám, a nechci to pitvat (zde se projevuje můj nealtruismus :) )

ale celý ten problém je tvůj, lído, a vzniká tím, že abrahamovi prostě nerozumíš. nelíbí se ti, co říká, protože si to vysvětluješ po svém - a ovšem já přece neříkám, že je špatně si vysvětlovat cokoli po svém. a tak tam pořád vidíš něco divného, samé protimluvy, a divotvornosti, které tam nejsou a které tam člověk, který nemá stejný problém jako ty, proto také nenajde.

jestli si myslíš, že abraham nabádá k tomu, aby lidi k sobě navzájem byli lhostejní, tak to je opravdu velká mýlka, ale ač to možná bude znít hnusně, musím říct, že chyba není na straně vysílače, tj. abrahama. tím netvrdím, že je chyba na straně tvé, ale prostě máš nějaký problém a skrz něj vidíš svět jinak - třeba neumíš stejně přijímat jako dávat, atd., to je docela běžný problém :) my jsme také dlouho byli vychováváni k tomu, že umět brát je špatně a umět dávat je skvělé. že to ve skutečnosti pro člověka prospěšné není, to abraham, jako jeden z mnoha samozřejmě, tvrdí. a teď pro to nastává na světě i příhodná doba - proto, aby člověk pochopil, co to vše vlastně znamená.

tam, kde ty mluvíš o nedbání pocitů, abraham ve skutečnosti vysvětluje, jakou boudu jsme si na sebe ušili :)

Domnívala jsem se, že tady každý může napsat, jak věci vidí, ale ukazuje se, že přesvědčovací a usvědčovací honička se tu přece jen občas objeví. Nemám potřebu Tě přesvědčovat, ani se dohadovat, co asi si myslíš a cítíš - byla bych asi vedle jako jedle, stejně jako jsi ve svých dohadech o mně Ty.


tohle mě, přiznám se, trochu zamrzelo. já nikoho nepřesvědčuji, neusvědčuji, jsem takovému uvažování na hony vzdálená, kdybys mě opravdu znala, tak bys to věděla. nikdy jsem nic takového nedělala. ale jestli mám být upřímná, jsem poněkud stará na to, abych někoho přesvědčovala, že to OPRAVDU nedělám a obhajovala se. mysli si, co chceš, ale je to dost smutné. jednak jsme obě dospělé a jednak do té diskuze vkládáš OSOBNÍ přístup, což pro mě osobně tu diskuzi znepřehledňuje, zamotává a odvádí od toho, o čem to opravdu původně bylo.


takže:

není to tak, že někomu protimluvy vadí a jinému nikoli, ale že je tam někdo vidí a někdo jiný ne. a dál se na mě lído nezlob, ale dál v té diskuzi pokračovat nebudu, protože zatímco já se snažím přiblížit princip tvoření, který si každý může v praxi vyzkoušet, ty mluvíš o sobě a o svých názorech, což je skvělé, vyjadřuj se, jak je libo, ale podsouváš mi nesmysly, protože si špatně vysvětluješ, co napíšu - a pak je to samozřejmě moje chyba a abrahamova, že má špatné učení (+ v závěru dodáš klasickou noticku z duchovních serverů "ale ať si každý vybere, co chce" ) nevím, co bych si o tom měla myslet, tak si nemyslím nic ;) nechci nikoho předsvědčovat, že jsou i jiné možné úhly pohledu.

ale jestli chceš slyšet, že jsi skvělá, protože tobě ty "protimluvy" vadí, a že jsi moc hodná, protože pomáháš druhým, zatímco zlý abraham vede celé lidstvo k záhubě, protože nabádá k tomu, aby každý myslel na sebe, a všichni, kdo okamžitě nechávají na plotně připálit jídlo, když zavolá kamarádka, tak to zkrátka ode mě, ve vší slušnosti, nikdy neuslyšíš, protože takový názor nemám.

a protože jsem původně psala o tom, jak tvořit, což je evidetně téma, které tě nezajímá, tak už nemám zájem odpovídat na výmysly o tom, jak je altruismus skvělý a přirozený, byť ti je nehodlám brát. já to s lidmi, co mají problémy, opravdu neumím. mám za to, že se k nim s tím, co napíšu, ani neadresuji, ale asi ano.

proto myslím, že bychom měly tuto diskuzi ukončit. jinak si samozřejmě piš, co chceš, ale neobracej se prosím už ke mě a nedávej mi do úst to, co jsem nikdy neřekla a nenapsala, stejně tak jako abrahamovi.

děkuji za tuto slušnost.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

závěrem :-)

Příspěvekod Lída » pát 12. úno 2010 17:24:21

Tvoje potřeba diagnostikovat druhé místo sebe je zajímavá sama o sobě, watto, o lecčems vypovídá. Proč ne, každý máme něco.

Je to sestava natolik subjektivních projekcí a představ, že necítím potřebu se k tomu vyjadřovat. Vcelku mi nevadí sloužit jako pokusný objekt, mám zkušenost, že když opadnou emoce, dotyčný si může leccos uvědomit o sobě a svých motivacích. Zviditelní se to právě tím, že to přisuzoval někomu jinému. Je to velká příležitost, chce to ale dost odvahy a ta není příliš častá.

Tak ať se Ti daří, díky za nabídku ukončit diskusi, taky nemám potřebu v ní pokračovat.

Pěkný víkend :)

***
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham: O zvířatech

Příspěvekod Petr » sob 13. úno 2010 0:08:30

jeee :) strasne rad vidim, kdyz dva lide vedi, co chteji a nechteji tvorit v diskuzi a jsou schopni zamerne smerovat, pripadne ukoncit :thumb: :poklona:. Kdyz jsem to ted prochazel, tak asi bych k tomu mel take, co napsat, ale vazne me k tomu nic netahne, spis naopak :)

A kdyz uz je to tema o zviratkach, tak se podelim o usmevny nahled Abrahama na zivot kone :) Vypravel o tom, jak se kone (a vseobecne zvirata) ridi pocity a instinktem... Kdyz vejde kun do mistnosti a jsou v ni 4 lidi: jeden nesnasi kone, druhy ma z koni strach, treti ma spatnou naladu a ctrvty kone obdivuje, ocenuje a ma je rad :), tak kun vzdy neomylne zavita k tomu ctvrtemu.. a usmevne na tom bylo to, ze Abraham pokracoval: A kun nebude resit, proc ten prvni nesnasi kone, co mu udelali, ze si to kone nezaslouzi a ze je spravne mit rad kone, ze oni si to prece zaslouzi. Nebude premyslet, proc ma s kone strach, co udelali kone spatne a jak ten jeho strach odbourat. Kun nebude premyslet proc takovy je a jak ho zmenit.. kun si jen vybere a JE :psik:.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham: O zvířatech

Příspěvekod Saruman » úte 17. lis 2015 4:29:52

A garantujeme vám, že zvířata jsou v souladu, ve víru. Oni tancují životem, dokonce i v zážitku smrti. Protože ví, že v tom nekončí to, čím jsou.

Videl som video, kde žirafa zabila leva, pretože on zabil jej mláďa. Lev ležal bezvládne na zemi, a žirafa po ňom stále neúnavne dupala. Nevyzerala, že je v súlade s Bohom. Vyzerala ako matka, ktorá je nahnevaná, pretože jej niekto zabil dieťa. Tak, ako to robia aj ľudské matky.
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Abraham: O zvířatech

Příspěvekod armin » úte 17. lis 2015 13:53:05

Představy o zvířecí říši mohou být různé. Často si lidé zvířata a zvířecí říši rádi idealizují.

Třeba savci jsou nám hodně podobní, máme s nimi mnoho společného, ale silně zaostávají v inteligenci a schopnosti nadhledu nad svým životem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Abraham: O zvířatech

Příspěvekod Lída » úte 17. lis 2015 14:06:14

Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron