Abraham: O zbloudilých duších

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Petr » pon 23. bře 2009 19:53:28

Co se tyka jeste tech "zbloudilych dusi", tak co o tom Abraham rika je asi toto: Ve skutecnosti se nejedna o duse lidi, ktere takto nazyvame. My, po smrti, bezpodminecne odchazime ke Zdroji, at cinime, jak cinime, at mame presvedceni jaka mame.. vzdy se spojime s cistym Zdrojem..to co se pri tom deje je, ze abychom se s nim mohli spojit, musime s nim byt v souladu, byt cistou laskou, cistou pozitivni energii, takze za sebou proste nechavame vsechny nase presvedceni a myslenky z zivota, ktere uz nam neslouzi, ktere tou cistou energii nejsou, ktere nejsou v souladu se Zdrojem.
A kazda myslenka stale existuje.. navic zakon pritazlivosti k sobe pritahuje podobne myslenky. takze to co my nazyvame zbloudilimi dusemi, tak jsou vlastne tyto myslenkove formy, shluky, ktere byli opusteny.. a zustavaji opusteny, dokud s nimi nekdo neprijde vibracne do souladu, tak ze si je pritahne, a venuje jim pozornost - v ten moment se nam mohou zdat docela zive :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
San

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Zaneta » stř 01. dub 2009 17:04:41

Ahojki Petre,
Mam rada sdileni a inspirace od Abrahama, ale nekdy citim rozpory a pak mam z toho otazniky...zaroven si rikam, ze vse je pravda...i kdyz jsou tam ci tu rozpory
Co tim myslim. Ctu ted intenzivne knihy od Michala Newtona - Cesty Dusi, Osudy dusi...je to systematicky souhr jeho poznatku z hypnozy, kterou se zabyval mnoho , mnoho let, konkretne spiritualni hypnozy - kdy mu klineti v nadvedomi dokazali popisovat zakonitosti a kousicky z naseho Domova - Duchovniho sveta. Je neuveritelne, jak hodne veci se shodovalo, podobne informace ziskaval od mnoha lidi po mnoho let..takze to zacinalo davat celek a smysl, ktery uzsnae zpracoval do 4 knih.
No a tam treba rika, ze i duse si nese charakter i nejake zbytky nezpracovanych temat, kazda je jedinecna, vyvijime se na vyssi a vyssi uroven..az ke splynuti se zdrojem, i kdyz zdrojem vlastne zaroven jsme, jeho cast je v nas obsazena.
A nekteri po smrti muzou zustavat dele v okoli zeme, objektu, mist atd,..maji-li silne vazby, neco nezpracovaneho- takze tito discarnati maji svobodnou volbu..i kdyz jim je stale pomoc na blizku. Cast jich samych je pravda stale doma, v duchovnim domove, ale cast treba zustava...po tu dobu, co potrebuje. Tazke v tom se to az tak uplne neshoduje, co rika Abraham, ze zbloudila duse nejsou.
Termin zbloudile duse se mi moc nelibi..neb oni si vybrali, ze chteji jeste byti tam, kde jsou..jejich pruvodci jsou jim nablizku..ale zakon svobodne vule plati vsude...
Nevim, nekdy mi prijde, ze to co prichazi od Abrahama je moc zjednodusene...
Sdilim jen muj pocit...pokud to nekdo ctete, budu rada, za vas nazor:-))
Zaneta
Uživatelský avatar
Zaneta
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Petr » stř 01. dub 2009 21:31:28

Ahojky :),
no pises to docela dobre :) a myslim, ze se ti to casem ujasni samo.. :) at tak a nebo tak..
Ja osobne jsem byl treba take priznivcem Marty Fouckove, ktera si myslim to rika podobne jako Newton..ale ted mi urcite vice dava smysl, i pocitove to, co rika Abraham. Urcite obcas mluvi zjednodusene, ale to je spise dobre, protoze je potreba si nejdrive ujasnit tyto hlavni principy, a zbytecne se neutapet v detailech, kdyz jeste nechapeme to hlavni.. ale to je jen muj nazor :)

Co se tyce minulych zivotu a karmy a regresi, tak je to take hezky receno v tomto prekladu O minulých životech a regresi nebo jeste zde viewtopic.php?f=42&t=418 a jeste v nekolika dalsich, kdyz tak se porozhledni :).

To jak to popisuje Abraham, dava perfektni vysvetleni i ktomu proc regrese-hypnozy davaji vzdy smysl a proc to vse do sebe zapada. nejsou to vymyslene zivoty.. jsou to pritahnute vzpominky z kolektivniho vedomi Zeme. Pritahnute, tak ze nam maji vzdy k nasi aktualni situaci co rici, protoze proste odpovidaji nasi aktualni vibraci. Ale neznamena to nutne ze bychom to prozili a ted to sem sli doresit. navic pokud si clocek neumi urcite veci vysvetlit jinak, tak snadno sahne i po techto minulych zivotech..

Jinak toto vyjimecne neni cisty preklad, ale je to receno mymi slovy, co tom rika, zbloudile duse jsem asi pouzil ja, protoze me nic lepsiho nenapadlo :))

Uplne se zase o zbloudile duse prakticky nezajimam.. psal jsem to spise v odpovedi na jeden dotaz na jinem serveru. Ale citim to stejne jako Abraham, po smrti odchazime bezpodminecne do stavu ciste pozitivni energie a tim padem za sebou nechavame to, co s touto cistou pozitivni energii neni v souladu. To co tam jeste mozna nebylo receno, je ze kazda myslenka ma vedomi, a tim padem i skupina myslenek ma vedomi.. pravdepodobne jeste silnejsi.. takze otazkou je jake presne tyto "opustene" myslenky maji vedomi a jak moc jsou "zive"...muzou byt tak zive, ze se nam to jevi jako duchove? nevim...mozna..

Takze tak. Snad ti to alepson neco objasnilo, na co jsi se ptala :)

Petr :ahoj3:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod jama54 » sob 09. kvě 2009 10:59:44

K. Makoň to ve svých spisech vyjadřuje podobně. Snad jediný rozdíl je v tom, že podle něj Duše, která nedojde k realizaci vlastně umírá dvakrát (smrt je u něj však pouze stav vědomí, takže ve skutečnosti Duše neumírá-je to pouze lidsky vyjádřený příměr). První "smrt" nastává při odložení těla (takže vlastně umírá ztotožnění se s tělem), pak si Duše obléká připravené astrální tělo (takže si některé duše ani nestačí uvědomit, že se vlastně něco změnilo) a zde odžívají své největší připoutanosti. Ale jelikož již nemohou vytvářet nové připoutanosti (to jde pouze v těle), ubývá časem energie tohoto chtění a nakonec Duše umírá podruhé (tzv. druhá smrt) a pak odchází do zdroje přesně v souladu s tím, co zde bylo řečeno prostřednictvím Abrahama.

Na tyto stránky jsem narazil náhodou (je-li však nějaká náhoda) a moc se mi líbí. Přeji všem, kteří sem docházejí, aby z nich získali velkou pomoc pro svůj vědomí návrat do Zdroje (nebo jak říká Makoň v souhlase s Křesťanstvím - návrat k Otci).
Uživatelský avatar
jama54
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 02. úno 2010 22:04:01

Petře, neřekl bych, že Žaneta je zase tak moc mimo, souhlasím s ní, že Abraham to docela zjednodušuje.
Krásně to popisuje Robert Monroe ve svých knihách. Monroe tzv. „astrálně cestoval“ (ten pojem moc nemám rád, ale lepší není), vytvořil vlastní výzkumné středisko, kde vyvinul technologii Hemisync, v které pomocí synchronizace hemisfér rozdílnými zvukovými frekvencemi navozoval stavy změněného (rozšířeného) vědomí. On sám spolu s hromadou jiných dobrovolníků (mimo jiné) prozkoumal světonázorové sféry (to je to, co se nazývá astrál- nejedná se zase o nic jiného, než jiné frekvenční mody vědomí), kam se po fyzické smrti uchylují individuální vědomí. Těchto sfér je obrovské množství stejně, jako je obrovské množství nejrůznějších názorových systémů (včetně vědeckých), systémů věr, filosofií a náboženství. Zde bych opět viděl dokonalé potvrzení zákona přitažlivosti. Prostě přesně podle svých představ, tak jak si člověk představuje během fyzického života, co bude po smrti, do takové iluzorní reality vstoupí. Bylo by vlastně docela nelogické, kdyby se stalo něco jiného, než co si představoval, protože pak by neplatil zákon přitažlivosti. Až po jisté době (v astrálu je stále do jisté míry přítomna časová dimenze), která může být různě dlouhá, rozpoznává, že jeho světonázor obsahuje určité trhliny. V ten moment začíná být i otevřen k změně postoje a může se odpojit z těchto realit a postoupit „výše“ až ke svému vnitřnímu já.
Nejedná se vůbec o nějaké „opuštěné myšlenky“. Samozřejmě, myšlenkové formy existují (když jsou hodně silné, říká se jim někdy egregory – hlavně v materiálech týkající se magie), je jich nekonečné množství, mají také své vědomí, jako všechno. Ale zde jde o zcela jinou věc.
Ještě bych dodal, že Monroovy knihy jsou v tomto směru velice relevantním zdrojem, protože jsou naprosto adogmatické, používají zcela neutrální názvosloví a ani nevychází z žádné filosofie, nebo světonázoru. A hlavně se nejedná o žádné domněnky, protože je to jen záznam toho, co s celou řadou dobrovolníků poznal na vlastní vědomí :-) Navíc perfektně doplňují mnohé channelingy. Několik je jich uvedeno i v knize Daleké cesty (pomocí Hemisyncu právě uváděl pokusné osoby do stavů vědomí, kde kontaktovali vyspělé entity, či průvodce). Jsou to dle mě jedny z nejlepších knih z téhle oblasti.

Ješt dodávám, že vůbec neřeším ty tzv. zbloudilé duše, o kterých je tu řeč (sám tenhel pojem vůbec nepoužívám a řekl bych, že vyplývá z nějakého nepochopení). Jen reaguji na to, co tu zmínila Žaneta a Tvojí reakci na ní.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
Petr

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Petr » úte 02. úno 2010 22:34:40

Diky za info :)

Osobni zkusenosti s tim nemam a jak jsem psal, tak jsem se o tom ani moc nezajimal :), takze muzu prihodit jeste jednu historku od Esther.. po smrti, mam dojem ze vrazde, nejakeho znameho americana, kdyz se o tom psalo a mluvilo neustale v TV, tak se u ni aktivovali jeho vibrace a protoze je dobre medium, tak on s ni navazal spojeni pri ceste letadlem a chtel po ni at si vse zapisuje... tak psala jak diva..popsala nekolik A4, ale byli to vesmes negativni texty, vesmes o tom co se stalo, proc se to stalo apod. pak to nejak Esther prerusila, protoze uz s nim nechtela dal komunikovat a ptala se prave Abrahama, co to bylo, jak ji vysvetli, ze komunikovala s nim a on pritom evidentne nebyl v mistech ciste pozitivni energie, tak jak vzdy Abraham rikal..Abraham ji vysvetloval, ze to nebyl on, ale prave jeho myslenkova forma, a mozna spise myslenkova forma, ktera vznikla od vsech lidi, protoze se o tom neustale mluvi a premysli a diskutuje atd.. a protoze ona to take sledovala, tak se na ni proste naladila, ale ze v zadnem pripade to nebyla ta samotna zavrazdena celebrita..
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod AlfaScorpii » úte 02. úno 2010 23:10:57

To je přesně ten příklad, jak jsem jinde psal, že každá Abrahamova odpověď ve mně vybudí ještě více otázek. Každopádně tohle je téma, kde bych chtěl taky jeho podrobné vysvětlení.
Jinak v tom příběhu, který jsi tu zmínil, bych řekl, že se jedná o to, co Seth nazval jako pseudoformy. Chtěl jsem to sem ocitovat, ale je to dlouhé a moc se mi to nechce opisovat :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod watta » čtv 04. úno 2010 9:52:22

Petr píše:Ahojky :),
no pises to docela dobre :) a myslim, ze se ti to casem ujasni samo.. :) at tak a nebo tak..
Ja osobne jsem byl treba take priznivcem Marty Fouckove, ktera si myslim to rika podobne jako Newton..ale ted mi urcite vice dava smysl, i pocitove to, co rika Abraham. Urcite obcas mluvi zjednodusene, ale to je spise dobre, protoze je potreba si nejdrive ujasnit tyto hlavni principy, a zbytecne se neutapet v detailech, kdyz jeste nechapeme to hlavni.. ale to je jen muj nazor :)


to skoro vypadá, jako byste tam měli pořád tu jednu Velikou Objektivní Pravdu, k níž se všechno vztahuje a které tomu všemu trůní. zase se zapomíná na tu tvorbu, fňuk ;) :cooking:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Petr » čtv 04. úno 2010 10:18:27

No kdyz jsem to ted po sobe cetl, tak mi to tak skoro take pripadlo :))) ale kdyz jsem si to precetl podruhe, tak jsem uz asi vim, jak jsem to tenkrat myslel, a myslim, ze jsem to myslel dobre :)
Nemyslel, ze je potreba nejdrive pochopit jedineho spravneho Abrahama, ale ze mi pomohlo se vice soustredit na ty obecnejsi veci, ziskat treba urcity nadhled a pak se treba zabyvat temi "drobnostmi" okolo prozitku vedlejsich realit, jak presne funguje reinkranace apod.. tak jsem to asi nejak tenkrat myslel. Ale je spousta postupu, pristupu i odstupu :) Takze jen nasledujte sve blaho - a to je vlastne taky jen jeden pristup ;).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod watta » čtv 04. úno 2010 13:18:52

já jsem se zase nepodívala na datum, kdy to bylo psáno. to je náhodou po čertech důležité!
:)
a taky jsem přehlídla krásného smajlíka pro fňuk ;):plac:

:P
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod Petr » čtv 04. úno 2010 15:54:47

jj leta leti a my s nimi :)
BTW: nebo jsi myslela, ze jsem to psal na aprila :lol:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: O zbloudilých duších

Příspěvekod watta » čtv 04. úno 2010 16:55:58

hehehe :))) nene, a/ je správně ;) letíme s větrem (nebo s větry ;) ) o závod :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků