Abraham: Proud vědomí a (jěště jednou) reinkarnace

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: Proud vědomí a (jěště jednou) reinkarnace

Příspěvekod Petr » stř 25. bře 2009 17:13:19

HOST: Jaká posloupnost událostí, které se dějí ve vztahu k reinkarnaci, od doby, kdy opustíme tělo až k dalšímu zrození?

ABRAHAM: Opravdu vám nemůžeme dát odpověď takovým způsobem, jakým se ptáte, protože předpoklad, ze kterého vaše otázka vychází je chybný, ale to je v pořádku. To je normální, protože pokládáte otázku ze svého fyzického pohledu, zatímco reinkarnace se děje z nefyzické perspektivy a je to jinak, než jak to vnímáte. Myslíme tím to, že jste zde – ve vašem fyzickém těle.. začněme na tomto místě.

Esther a Jerry se probudili před pár měsíci na Hawaji. A když se Esther probudila, ležela usmívající se v posteli, pociťující skutečnou spokojenost ohledně spojitosti její fyzické zkušenosti. Protože tu noc ve svém snu, byla na mnoha různých místech v mnoha různých časech.
Něco z toho bylo až tak nejasné, zamlžené, že si ani nebyla jista, že to bylo fyzického charakteru. A bylo to tak uspokojující, se probudit a pamatovat si jak se do té postele dostala. Pamatovat si, jak letěla přes oceán a pamatovat si, s kým tam byla. A po tomto jsme s ní měli malý rozhovor.

O tom, že smyslem tohoto fyzického formátu je, že vy/my, z naší nefyzické tvůrčí perspektivy, toto shledáváme extrémně prospěšné pro velkou skupinu pozorovatelů - aby přišli do podobného formátu tak, že existuje odrazová plocha znalostí, ze které můžeme tvořit. A to je opravdu to, co časoprostorová realita je. Je to dohoda o NĚJAKÝCH věcech, které vám slouží, jako platforma, ze které se můžete odrazit k dalším-novým myšlenkám.
A tak věci, jako časová souslednost, a samotný čas. Věci jako zemská přitažlovost. Věci jako struktura vašeho fyzického systému nejsou ničím víc, než přesvědčeními nebo dohodami této skupiny bytostí, které momentálně obývají vaše těla tak, jak obýváte tuto časoprostorovou realitu. Takže z nefyzické perspektivy, vaše vnitřní bytost nemůže být rozdělena. Z vaší fyzické perspektivy nemůžete rozeznat rozdíl mezi vaší vnitřní bytostí a vnitřními bytostmi, které jsou s ní ve vibračním souladu.

Jinými slovy by to bylo pro vás těžké oddělit vaši vnitřní bytost od Abrahama. Protože Abraham, tak jak nás teď tady slyšíte je konglomerát nebo soubor nebo skupina mnoha vnitřních bytostí.
Takže když to přichází tak, že to vypadá jako jeden hlas, tak je to proto, že jsme v takové harmonii, že když mluvíme, tak to zní jako jeden hlas. Stejným způsobem to, co se vám zdá, že vidíte a vnímáte vašimi fyzickými smysly se zdá jako jedna zkušenost. Obloha je modrá, tráva je zelená, oceán je velký, horu jsou vysoké.
Nevnímáte je moc odlišně, máte kolektivně podobné vnímání. Takže kam se chceme dostat tímto vším povídáním je, že z naší nefyzické perspektivy, což je perspektiva, ve které vytváříte záměr se znovu zrodit do fyzické zkušenosti, můžete zažívat mnoho různých časových rámců ve stejný čas. Není to lineární záležitost.

Lidé se nás často ptají jestli jsme někdy byli fyzičtí. A odpovídáme, že už ta otázka je trochu zcestná, protože vychází z předpokladu, že jste buď fyzičtí nebo nefyzičtí, mrtvý nebo živí, zatímco ve skutečnosti jsme vždy nefyzičtí a občas se jen soustředíme do fyzikální soustavy.
Je také důležité pochopit, že nemusíme čekat až se narodí nové dítě na to abychom mohli vnímat fyzično. Můžeme, kdykoliv si přejeme, což je vždy a často, vnímat fyzické zkušenosti skrz strom, skrz žábu, skrz člověka.
Teď se zde skrz Esther projevujeme plněji, než se projevujeme nebo prožíváme skrz normalní bytost. Normálního fyzického člověka v čistém duchu nebo duši. Když se narodí nové dítě a poprvé se nadechne a nefyzická energie se projeví skrz sílu volání fyzické bytosti, tak více se odehrává zde, když prudce rosteme skrz Esther, než když duše vstupuje do nového těla.
Takže vidíte, že nemusíme čekat na nové tělo, abychom se mohli projevit nebo se zapojit. Vaše vnitřní bytost by mohla také a vaší vnitřní bytostí míníme to VY, na které jste se ptal, když se vracíte do fyzických zkušeností. To je ta část vaší vnitřní bytosti, o které mluvíme. Tato vaše část může být zároveň ve stovce a více fyzických bytostí. Takže nejde o to....
Takže znovu a znovu budeme slýchat od fyzických lidí, kteří naleznou určitou podobnost s nějakým umělcem nebo hudebníkem nebo architektem. A budou říkat.. hmm on umřel 1927 a já se narodil 1928, možná jsem jeho inkarnací. A my na to odpovídáme, že nemusíte čekat na to, až umře, aby stejná energie mohla vstoupit do vás.
Je to mnohem snažší toto vše pochopit, jestliže začnete přemýšlet o nefyzické energii jako o vědomí. A ještě lépe jako o proudu vědomí, raději než o shlucích vědomí, protože se přece jen vidíte jako shluk fyzických kostí, kůže, masa a krve.

Zdroj: Abraham-Hicks
Překlad: Petr - http://www.inspiruj.cz
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1280-krát v 715 příspěvcích

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník