Vibrační vír - Vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Vibrační vír - Vortex

Příspěvekod Petr » ned 24. kvě 2009 10:27:25

Abraham často mluví o Vibračním víru - Vortexu a o tom že buď jsme v něm nebo mimo něj - no není to tak striktní, spíše se někdy pohybujeme k němu blíže a někdy holt dále.

A co je to tedy ten Vibrační vír nebo-li Vortex? Je to souhrn všech našich tužeb, přání, chtění a preferencí, které vzešli z našeho života, z našeho prozkoumávání kontrastu. Je to skupina myšlenek, které od nás přebírá naše vnitřní já, ztotožňuje se s nimi, a začíná okamžitě tvořit v jejich směru. Tyto naše preference vznikají automaticky, tak jak jsme zde vystavováni kontrastu, široké škále chtěného a nechtěného. Jsou to naše ideální představy, jsou to naše sny.

Je zde důležité, že naše vnitřní já za těmi představami jde od prvního okamžiku, kdy si je vytvoříme, od prvního okamžiku, kdy vyšleme raketu záměru o té a té preferenci nebo touze. Od prvního okamžiku naše vnitřní já na ně zaměří svou pozornost, a začíná k nim přitahovat tvořivou Energii Zdroje a všechny spolupracující součásti vesmíru, které jsou s tou touhou v souladu, se na tom podílejí. V ten moment se naše představy tvoří a stávají se vibrační realitou. Realitou, která skutečně existuje, nejdříve pouze vibračně, později i skrz manifestaci v našem světě (což jsou zase jen vibrace).

Abraham Vibrační vír dříve právě nazýval Vibrační realitou a ještě dříve Vibračním depozitářem (tento termín je také používán v českém překladu knihu Úžasná síla emocí) - jedná se o různá označení toho samého. Vibrační vír je nejvýstižnější z pohledu toho, jak je celý ten proces tvoření i Vortex sám dynamický, jak se v něm energie přelévají, mísí, přetváří. Jak neustále do něho přidáváme další touhy a záměry, jak je to nikdy nekončící proces, zajišťující expanzi vesmíru a jeho věčnost.

A jaké to je být ve Vortexu - ve víru? Jak poznáte, že jste ve víru? Cítíte radost, štěstí, lásku ke všemu a všem, nadšení z nových věcí a vděčnost za ty současné, cítíte sílu dosáhnout čehokoliv, co budete chtít, cítíte jasnost svých myšlenek. Vše se vám daří, vaše myšlení je rychlé a hbité. Vyzařujete okolo sebe vibrace všeho tohoto a lidé jsou s vámi rádi ve společnosti. Vidíte svět očima Zdroje a vyzařujete to okolo sebe.

Je vír statický? Ne je velmi dynamický. A teď velmi důležitá otázka o odpověď :) : Když už se jednou dostaneme do tohoto víru, je možné v něm trvale zůstat? Ne, není. Můžeme v něm přebývat nějakou chvíli, můžeme v něm přebývat i většinu svého času, ale ne trvale. Ale to vůbec nevadí, protože jakmile už jste se do něho záměrně dostali, tak už víte, kudy vede cesta, jak se do něj dostat znovu a znovu a znovu.

Proč v něm tedy nemůžeme být trvale? Když se dostanete do víru, tak cítíte nadšení, vzpruhu, návaly štěstí, ale postupně, jak si zvykáte, tak se to mění na spokojenost a je nevyhnutelné, že časem narazíte na něco, co se vám tak úplně nelíbí, zažijete kontrast. V ten moment z vás vystřelí nová touha o novém lepším stavu a v tento moment se vír posunul s touto touhou. V ten moment se ocitáte mimo vír, zažíváte negativní emoce (pokud jste před tím byli ve víru, tak ty negativní emoce jsou většinou lehčího rázu - nuda, pesimismus, frustrace). A v ten moment je vaše práce, se co nejrychleji dostat zpět do víru - jít s tou expanzí, která právě proběhla. Udržet krok s vaším vyšším já, které je díky vám, vaším novým touhám neustále v pohybu. A pokud nejdete a zůstáváte na místě, tak je tu přesně fungující emoční ukazatel, který vám toto dá najevo. A pokud máte touhu cítit se dobře.. tak prostě musíte jít, jinak se dobře cítit nebudete :)

A jak se dostat zpět do víru? Pokud na to zatím nemáte vypěstovanou svou osvědčenou metodu, tak zkuste některý z procesů od Abrahama (viz web o Abrahamovu učení). :)

Petr
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1280-krát v 715 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Darges, slavoj

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron