Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Petr » stř 01. črc 2009 10:12:01

Sice uz jsem tu parkrat psal o karme z pohledu Abrahama, ale v tom poslednim seminari, Abraham toto cele zase posunul dale a tak mi to nedalo to neprelozit :)))) Cely posledni seminar byl uzasny a Abraham se pomoci tazajicich posouval dale a dale.

HOST: Když jsou lidé odsouzeni k smrti a přejdou do nefyzična..

ABRAHAM: Kdybyste věděli, jak vypadá zkušenost smrti, tak byste ji nedávali těm mizerům, na které jste tak naštvaní.

HOST: Ano, to je přesně to, co říkáváte. Moje otázka zní: Když přejdou do této nefyzické sféry, je jim dovoleno... Jsou nějak omezeni ve výběru jejich dalšího života?

ABRAHAM: Nikdy. Nikdy. Nikdy.

HOST: Takže se mohou znovu narodit...

ABRAHAM: Samozřejmě.

HOST: ... a zase někoho zavraždit, pokud budou chtít?

ABRAHAM: Musíte pochopit, že toto je Energie Zdroje, která se „oddělila“ od Energie Zdroje někde podél svého fyzického putování. Ale když ta aktivní vibrace, která je oddělovala zmizí, tak se znovu propojí s celistvostí toho, čím jsou.

HOST: Této části rozumím. Ale přemýšlím o karmě.. že máte omezený výběr, pokud se zapletete opravdu špatně..

ABRAHAM: ....Každičký...kousek, tohoto..významu karmy, který jste zde právě vyjádřil, byl formulován někým mimo soulad, mimo vortex.

Přemýšlejte o tom. Souhlasíte s námi .. na základě vašich osobních zkušeností, že můžete cítit svůj soulad nebo nesoulad se Zdrojem?

HOST: Ano.

ABRAHAM: A souhlasíte s námi, že čím více lásky cítíte, tak tím více jste v souladu a čím více cítíte nenávisti, tak tím více jste v nesouladu?

HOST: Rozhodně.

ABRAHAM: Takže, neplyne z toho, že když cítíte tuto nenávist, nebo jak popisujete to odpojení od Zdroje, tak důvod, proč to zažíváte je, protože máte myšlenky, které Zdroj nemá. Jinými slovy, jak už jsme řekli dříve: Zdroj neopustí svůj soulad, aby se k vám připojil ve vaší dysfunkci. Jste sám v tom, jak se od toho oddalujete.

Takže pokud Zdroj se k vám nepřipojí ani v jediné negativní myšlence, tak co myslíte, jaká je šance, že vás Zdroj za trest pošle zpět? Je to úplně nelogické. To je proti všem zákonům vesmíru.

HOST: A co když má omezené schopnosti a udělá to znovu a znovu a znovu?

ABRAHAM: ..Hmm ty omezené schopnosti... Jediná věc, která v tomto smyslu omezuje.. jediná věc, která vám brání být tou milující bytostí, jakou jste, je že jste aktivoval vibraci, která vás drží od toho jí být.

Podívejte se na to takto: Když se znovu vynoříte v nefyzické sféře.. řekněme, že jste měli v životě určitou zkušenost... řekněme, že vás bili, když jste byl malé dítě, nebo znásilněn, jako malé dítě, nebo s vámi jinak nevhodně zacházeli. A hodně lidí by řeklo, proč by čisté nevinné dítě mělo mít takovou zkušenost? A my na to říkáme: Protože občas do toho jdete prostě naplno, občas chcete rané vystavení takovému kontrastu, protože chcete přidat více věcí do své vibrační reality. ...Je to pro vás těžké toto slyšet... ale podobně, pokud jste opravdu dobrý tenista, tak nevyhledáváte slabé soupeře. Chcete někoho, kdo z vás dostane něco víc. A tak je mnoho mistrů, kteří se rodí do velmi drsných podmínek, protože chtějí brzkou příležitost žádat a chtít a dát věci brzy do pohybu v rámci tohoto jejich života.

Takže řekněme, že někdo, zažil opravdu hrozný kontrast. A v uvědomění toho, co se děje, se opravdu dostal mimo soulad, mimo vortex. Vytrysklo z něj díky tomu mnoho tužeb a záměrů a expandoval a expandoval a expandoval, ale nešel s tou expanzí, protože byl upnutý na to kruté zacházení a nespravedlnost, která se mu děla. A řekněme, že tito lidé strávili ten život v rezistenci a vzdoru k tomu všemu. A dejme tomu, že budou postupovat po přirozené cestě nahoru po emocionální stupnici, tak jak je Zdroj volá. Ale když se dostanou do vibrací pomsty, což je mnohem lepší, než ta jejich bezmoc, kterou cítili, tak je společnost potrestá za jejich chování a dostanou se znovu k bezmoci. Pohybují se od bezmoci, k odplatě, ke vzteku a k bezmoci, k odplatě a ke vzteku a zase k bezmoci... a to je oblast, ve které tento život žijí. Ale během všech těchto kontrastních zkušeností chtějí, aby život byl lepším, oni chtějí znát svou hodnotu, chtějí, aby svět znal jejich hodnotu, chtějí vědět, kým jsou, chtějí cítit svou sílu. Jinými slovy nelze živě prožívat to, co nechcete, bez toho, aniž by z vás stejně živě netryskaly touhy o tom, co chcete.

Takže, karmicky řečeno, tato bytost, která žije takový život, a drží sama sebe od své vlastní expanze, tak expandovala a expandovala a expandovala a expandovala a expandovala a expandovala. A když se naposledy fyzicky nadechne a znovu se vynoří v nefyzičnu, tak toto je obzvláště expandovaná bytost. Opak toho, co tu tvrdíte. On je expandovaný, má více pochopení a více tužeb, než většina ostatních, kteří neměli takovou kontrastní zkušenost.

... (kousek dialogu o obětech těchto činů, ale nic nového, co už by nebylo řečeno vícekrát jinde)...

...Nechceme, abyste šli na Zemi a žili příšerné životy proto, abyste expandovali. Pouze jsme chtěli říci, že v každém životě, dokonce i v tom hrozném, tak expandujete. A pokud se v určitém bodě na vaší cestě, obrátíte směrem k té expanzi, tak pocítíte to obrovské povznesení směrem k ní.


Přeložil: petr@inspiruj.cz
ze semináře v Boca Raton z 20.května 2009
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Darges, destiny, Jana, watta

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Návštěvník » stř 01. črc 2009 14:00:32

Zdravim vas, super stranka
Cize ziadna karma neexistuje? NO podla mna v tomto zivote si zasievame semienka aj pre ten zivot buduci. Zivot buduci nema byt ako trest za hriechy v tomto, ale akoby pokacovanie nie? No podla tohto ani to. Cize vobec v podstate nevieme ovplyvnit ako skoncime nabuduce a byt vrahom nie je zle. Neviem.
A este sa mi zda, v jednej diskusii bolo nieco take, ze ci treba odstranovat podvedome myslienky alebo sa len zameriavat na nove, chcene veci, ale unikol mi nejak zaver diskusie. POznam Sinelnikova, mam od jeho knihu Sila zameru, neviem ci ste poculi nieco o Muphym, tiez v podstate silu kladie na podvedomie a vedomkim ho len ovplyvnujeme. V tychto dvoch veciach sa mi zda filozofia Abrahama odlisna. Silu podvedomia spomina aj Jack Canfield vo svojej The chicken soup fo soul. Ibak ak by to bolo tak, ze Abraham to myslisinak s podvedomim, cize je tu len odslisnost v terminologii. Delenie mysle na vedomie a podvedomie je predsa len formalne, nidke nie je presna hranica a kazdy autor moze byt nimi mysliet nieco ine. Murphy pod podvedomim dokonca mysli skor Abrahamov Zdroj :)
Uživatelský avatar
Návštěvník
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Petr » stř 01. črc 2009 16:15:54

Mrkni jeste sem: viewtopic.php?f=42&t=165 tam je take jeden preklad Abrahama o karme a je tam i zajimava diskuze.

Jinak toto, co rekl Abraham tentokrat si myslim, ze je treba vykladat "citlive" a komplexne, aby si z toho clovek neudelal spatne zavery :) Jako treba ze vrahem je byt dobre, nebo ze je dobre trpet a podobne :) - to urcite rict nechtel. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Lída » stř 01. črc 2009 17:54:41

Karmu vnímám jako jeden z přírodních zákonů. Všechno v projeveném světě funguje na principu zákona akce a reakce. Jaké energie vysíláme, takové se nám vracejí. Hodnocení "dobrý" a "špatný" těm událostem přidáváme my sami a je naprosto subjektivní: záleží na tom, proč něco vnímáme jako dobré nebo špatné. V jakých souvislostech.

Příklad: Slyšela jsem, jak jeden blízký člověk s plným přesvědčením řekl, že se mu nemohlo stát nic lepšího, než že se vyboural na motorce krátce potom, co se na ní naučil jezdit a začal v něm narůstat pocit, jak super to ovládá. "Naučilo mě to opatrnosti. Nic moc se mi tehdy nestalo a díky té havárii jsem byl možná ušetřený nějaké daleko horší, ke které by velmi pravděpodobně - při tom mém tehdejším narůstajícím fanfaronství a nevyježděnosti - dřív nebo později došlo."

Těžké je jen to, co za takové považujeme. Všechno je příležitost naučit se něčemu novému a něčemu přežitému se odnaučit. Záleží jen na tom, jak se na to díváme, z jaké perspektivy: jestli úpíme nade vším, co je nám nepříjemné, nebo jestli se na to dokážeme podívat z nadhledu, v širších souvislostech; a jestli z nich dokážeme vyvodit závěry, které nás naplní energií a schopností to překonat.

Z toho hlediska se špatná karma může ukázat jako velký dar Osudu.

Ostatně: jak se lze postavit ke špatné karmě, ukazuje bez velkých řečí Člověk bez končetin.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Lída » stř 01. črc 2009 20:33:08

Právě jsem v jednom příspěvku na FJZ objevila odkaz na http://ao-institut.cz/aktualne-report/1 ... oklad.html (převzato z http://www.pre-ludskost.sk/ ). Přednáška má název "Jak proměnit životní těžkosti v poklad?" a mimo jiné tam stojí:

Nic se neděje náhodně a vše má svůj hlubší smysl. Podstatnou věcí pro správný, šťastný život je proto hledání hlubšího smyslu ve všem, co nás potkává, na co někdy i tvrdě narážíme. Poznávat hlubší smysl všeho znamená zároveň přestat reptat, přestat prožívat pocity zlosti či nenávisti, protože kdo skutečně nahlédne do hlubších souvislostí života, ten zůstane s údivem nad tím, že všemu přicházejícímu zadal on sám někdy dříve příčinu vzniku. Uvědomění si této skutečnosti je velmi důležité. Má nesmírně silné léčivé účinky na klid duše, přesahující sílu jakéhokoliv léku. Měli bychom se učit vždy na to pamatovat dříve, než se začneme zlostně vzpírat.

V životě se nám často stává, že zdánlivě nejhorší událost se nám po čase ukáže jako ta nejdůležitější pro pozdější nalezení radosti a pravého pokoje duše. Potom jsme vděčni moudrému neviditelnému vedení za jeho neústupnost vůči našim chvilkovým přáním a dáváme si předsevzetí už nikdy se netrápit, ale radši trpělivě čekat na odhalení hlubšího smyslu.

Úzkost vždy znemožňuje koncentrovat se, proto si neklidný člověk často způsobí ve snaze řešit problematické situace vždy ještě více škody. Vnitřní klid, založený na popsaném poznání, však umožní plně se koncentrovat, pracovat důsledně, a tedy užitečně. Úzkostlivý člověk si dokáže za jedinou minutu „práce“ připravit tolik problémů, že je potom řeší celé měsíce.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Darges

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Monika » čtv 02. črc 2009 11:01:12

děkovné tlačítko nemohu použít (nejsem registrovaná), tak činím takto

DÍKY :) :kvetina: za tohle téma i příspěvky Petra a Lídy.

Život sám je velkým učitelem a jsme-li pozorní a ochotní mu naslouchat, tak nás dovádí přesně k tomu Nic se neděje náhodně a vše má svůj hlubší smysl.. Brát život tak jak přichází a se vším co přichází bez toho reptání, vztekání a odporování, s klidem a s důvěrou v tom vidím skutečnou svobodu, pokoj, smíření ... Jenom v tom. Přináší to vnitřní mír, nezávislý na zevních okolnostech. Pak není třeba nijak usilovně měnit a přizpůsobovat si realitu dle představ, jak by mi tak nejvíce vyhovovalo a vynakládat spousty energie ve snaze si to tak zabezpečit, než mne obejme náruč smrti a stejně budu muset vše odevzdat. Pro tyto honby za něčím a snaze vyhnout se něčemu, se podstata života nedokáže vnímat. Dá se dokonce říct, že vlastně přes toto vůbec nepostřehujeme - o čem život je a jak uvolňující je být, jen být ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Darges » čtv 02. črc 2009 12:53:31

10.jpg
10.jpg (6.32 KiB) Zobrazeno 12178 krát


S tím naprosto souhlasím.
Slova mnohdy omezují a nedá se vše popsat slovy. Teď koukám, jak málo písmenek stačí, aby se to bytí (lehkost Bytí) dalo popsat. Mám z toho příspěvku od Moniky opravdovou radost. Mám radost z každého takového človíčka, co to tak cítí. :hugs: Občas si s úsměvem na rtech připadám jako mimozemšťan. :lol:
Jaký je tvůj život závisí jen na tobě.
Uživatelský avatar
Darges
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 03. kvě 2009 9:24:39
Bydliště: Chomutovsko
Poděkoval: 25
Poděkováno: 42-krát v 32 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod watta » pát 10. črc 2009 15:32:09

:) díky všem. já si zase klidně zareptám, když je nač, a to je čím dál tím méně (jsou ale i lidé, kteří tvrdí, že na světě je všechno pořád horší a horší. no není to veselé :?: ) jen bych chtěla ještě krátce dodat, že karma neexistuje, ale když budeme chtít, tak klidně existovat bude. když si vytvoříme takový prostor pro naše konání, ve kterém se budeme cítit bezpečně (= karma), protože to jinak nebudeme chtít (= umět), tak si karmu vytvoříme (stejně tak jako jiné možnosti). no hodně lidem to asi pořád ještě takto vyhovuje, hodně lidem zase vyhvouje něco jiného. a jak expandujeme po buňkách, tak expandujeme i po lidech, takže ... ten vývoj je pak skutečně doslova hmatatelný na úrovni toho celého lidstva, které je jedním (z mnoha dalších v jednom) organismem. ale když někdo karmu chce, tak nač mu ji brát. tak nějak bych to viděla asi tak já. nu, já ji teda nechci :happy: vždycky mě ta myšlenka připadala divná a umělá, ale jestli se v ní někdo cítí bezpečně, tak proč nee? :book2:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Monika » čtv 16. črc 2009 13:15:33

možná že bychom se na zákonitosti příčiny a následku mohli podívat takto:

pokud je tu jedinec s pocitem samostatně prožívajícího a konajícího já, tak dochází k jeho sebeidentifikaci ve vztahu k něčemu a někomu, aby se toto mohlo projevit je třeba systému a jak známo, tak součástí systému jsou "jistá pravidla a zákonitosti" aby mohl být funkční a nezhroutil se. "najetím" do systému je takto se vnímající entita všemi pravidly a zákonitostmi ovlivňována, ať se jí to líbí, nebo ne, ať tomu věří nebo ne, ať o nich ví nebo ne ...

pokud ovšem není takto se vnímající entita, tak není nikoho kdo by podléhal systému a jeho pravidlům :arrow:
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Elisabeth » sob 18. črc 2009 11:49:22

Diky Moniko a Darges, plne s vami souznim, stejne jako s jinymi lidickami, ktere v zivote potkavam a jsem nadsena! Co dodat, jen byt a citit, jak to je, je tak nadherne a uvolnujici. Vsem tohle z celeho srdce a duse preji :flower2:
Elisabeth
Láska v Nás
Uživatelský avatar
Elisabeth
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:19:20
Bydliště: Moje rodná a milovaná i zatracovaná Praha
Poděkoval: 1
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Petr » pon 20. črc 2009 7:06:21

Jak si predstavujete zakon priciny a nasledku v praxi prave ve vztahu k tomu, co se nazyva karmou?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: Karma a těžké startovní podmínky

Příspěvekod Spokojny » pon 20. črc 2009 12:28:56

Ked vykonas nieco, co by zdroj nikdy neurobil tak sa vibracie obete a teba zacnu pritahovat, po kradezi,vrazde,... vsak v pachcatelovi tieto vibracie ostanu a akokolvek by sa ten clovek snazil mysliet pozitivne, tak to bude beh na dlhe trate a za ten cas sa nahromadi potrebna energia a pride tzv. trest, poznam ludi co tomu hovoria bumerang. Nejestvuje spravodlivost, teda aspon nie v beznom slova zmysle, su len vibracie ktore sa pritahuju, vpodstate na vibracnej urovni niet rozdielu medzi "zlocinom" a trestom.
Uživatelský avatar
Spokojny
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích


Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron