Abraham versus Tolle

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Abraham versus Tolle

Příspěvekod jamajsky.drap » pon 16. lis 2009 14:58:22

Zdravím všechny,
zajímal by mne váš názor na kontrast mezi těmito učeními.

Zatímco zde velmi propagovaný Abraham, říká " Jste tím na co myslíte. Využijte toho ve svůj prospěch ".
E. Tolle říká "Zahoďte myšlenky, je to pouze vaše ego, které způsobuje vaše utrpení. Osvoboďte se od myšlení a najdete hluboký vnitřní klid a radost ze života.

Zabývám se těmito otázkami poměrně krátce. Zatímco co Tolleho cesta mi přijde přirozenější, Abraham mi přijde praktičtější, rychlejší a efektivnější.
Máte někdo dlouhodobější zkušenosti? Vyzkoušel jste si někdo obě cesty. Příp. jde to nějak skloubit.

Díky, Libor.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » pon 16. lis 2009 15:07:18

myslím, že někteří lidé nebudou schopni realizovat "Tolleho plán", dokud se neprokouší "Abrahamovým plánem", zatímco někteří jiní lidé nebudou schopni realizovat "Abrahamovův plán", dokud se neprokoušou "Tolleho plánem".

myslím si, že je to jenom rozdílný přístup, který v zásadě říká totéž - asi tak jako západní a východní náboženství...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Monika » pon 16. lis 2009 15:33:55

ahoj Libore :)

záleží na čem je zaměřená pozornost ...

- pokud na rozdílnosti přístupů - pak nebude problém nějaké nalézt a poukázat na ně

- nebo na společné niti co oba přístupy prostupuje a to je "sladění se Zdrojem"

takže je na každém s čím vnitřně ladí, co je mu blízké, co s čím rozenuje - zda s pojetín Abrahamovi tvůrčí expanze nebo s přímou cestou představovanou Tollem a dalších - ponoření v přítomnost tady a teď ***

oboje vychází z poznání "já jsem" (pravda, že advaitový přístup poznamená dříve než Abraham - Já jsem ...) přeskakovat se nedá.

osobně mi to ladí dokonale *** souhlasím s wattou :ahoj:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Petr, San

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » pon 16. lis 2009 15:39:10

No já myslím, že to skloubit jde,
protože každé je o něčem jiném..


myslím, že někteří lidé nebudou schopni realizovat "Tolleho plán", dokud se neprokouší "Abrahamovým plánem", zatímco někteří jiní lidé nebudou schopni realizovat "Abrahamovův plán", dokud se neprokoušou "Tolleho plánem".

myslím si, že je to jenom rozdílný přístup, který v zásadě říká totéž - asi tak jako západní a východní náboženství...
.......................................................................................................................................................................................................
s tím vcelku souhlasím,jen bych to neviděl jako nutnost, protože každej si nakonec najde to svoje

koho zajímá NIRVÁNA, toho asi tohle moc nezajímá (myslím, že Tolleho by asi Abraham nezaujal)

koho ovšem zajímá SAMSÁRA JE NIRVÁNA, toho může Abraham zaujmout
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Petr » úte 17. lis 2009 10:40:09

Já osobně jsem narazil nejdříve na Tolleho a hodně mě tenkrát zaujal. Po té jsem narazil na Abrahama, a ten mě zaujal ještě víc :). Když se teď podívam zpět na Tolleho, tak některé věci mi tam už úplně nesedí (Tolleho nahlížení na emoce)..kdežto u Abrahama mě sedí vše.
Tolle mi ale zase rozšiřuje Abrahama o ten přítomný okamžik, který Abraham tak výslovně neřeší.

A konkrétně k té věte Tolleho:
E. Tolle říká "Zahoďte myšlenky, je to pouze vaše ego, které způsobuje vaše utrpení. Osvoboďte se od myšlení a najdete hluboký vnitřní klid a radost ze života."
Ta první část mi nesedí, protože hází všechny myšlenky do jednoho pytle a tím pádem z toho vychází poněkud radikální řešení. :)
Tak jak to teď vnímám já, bych to parafrázoval takto:
Můžete si svobodně vybírat své myšlenky, tak aby způsobovali štěstí nebo utrpení. Pokud nejste schopní z vašeho současného místa nalézt myšlenky v souladu se Zdrojem, a cítíte tak utrpení, tak je nejrychlejší cestou nemyslet vůbec, v ten moment ztrácíte rezistenci a v tu chvíli vás proud Zdroje přitáhne k sobě a najdete vnitřní klid a radost ze života. Když pak začnete znovu myslet, z tohoto posunutého vibračního stavu, tak už je snažší nalézt pro vás pozitivní myšlenky."
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, amp, Ida, Jana, watta

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » úte 17. lis 2009 11:29:53

Díky, Petře, ale dá se to vidět ještě dál.

Podle Abrahama se naučíme věnovat pozornost jen myšlenkám v souladu se Zdrojem - tedy v souladu se sjednocováním, celostvostí, čímž ztrácíme strach z proměn a tím pádem ztrácíme potřebu si některé myšlenky držet jako své jistoty. Je zbytečné uchovávat v mysli představy: O tomhle si myslím to a to, proto se musím chovat tak a tak a ne jinak a tohle nesmím dovolit. Tudíž naše mysl se od všech takových myšlenek postupně vyprazdňuje, až je prázdná jak mysl malého dítěte a my si o ničem a o nikom osobně nic nemyslíme. Pouze myšlenky vědomím proplouvají a nevadí nám pak, že se mohou pbjevovat vedle sebe i paradoxní myšlenky, které by dříve v nás vyvolávaly zmatek a nejistotu - co si vlastně o tom tedy myslíme. Nevytváříme v mysli vůbec žádný odpor, nevíříme myšlenky jak lógr v kávě, naše mysl se sjednocuje s vědomím - Zdrojem. Nemyslíme si osobně o ničem vůbec nic. To je to, kam nás směřuje Abraham i Tolle.

Mysl zůstává trvale meditativní, ať už k tomu dospějeme jakoukoliv cestou a těžiště našeho bytí není v mysli, ale ve vědomém bytí. Je tu vědomá existence a ta je vždy blažená. To je sat-čit-ananda.

Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Ida

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Petr » úte 17. lis 2009 13:24:23

jj, je to hezky pocit.. :) nicmene ted jsi me trochu zmatla :D :D :D. protoze tento pocit znam, prozivam ho. Ale zaroven si myslim, ze sem do teto reality, s timto vedomim, chodime obzvlaste pro ty osobni nazory o tom a o tom. A toto je prostredi, plne kontrastu, ktere nas k vytvareni preferenci inspiruje (ulpivani na nich si ale zase odmysleme, to uz jsme si tam pridali dobrovolne :) ).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » úte 17. lis 2009 14:37:05

Petře, děkuji, je skvělé, že to znáš.

To stačí, je to proud, který nás vrací do Zdroje.

:give_flower: :srdce: :ahoj:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 17. lis 2009 16:21:17

Díky všem za příspěvky. Jsou vynikající a mně to začíná všechno do sebe "zapadat" . Je vidět, že jsou tu přispěvatelé na svém místě a forum plní svůj účel. Nikdo si tu nemasíruje svoje ego, jak to bývá obvyklé na většině jiných fór ;) Díky.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 8:58:10

Ted jsem to psal na jiné vlákno a napíšu to i sem,
nebot toto je vlákno k srovnání dvou přístupů

ABRAHAM A TOLLE JSOU EXTRÉMISTÉ DVOU PROTIKLADŮ,

první tvrdí že svět je božský,
druhý tvrdí že svět je jevový
a oba dva odvedli poctivý kus práce, což tady všichni vidíme

OBOJÍ JE PRAVDA,
OVŠEM OMEZENÁ,
PROTOŽE SAMSÁRA JE SAMSÁRA (ABRAHAM) je nesmysl a nikdy nelze dohnat Skutečnost či štěstí v projeveném světě
a NIRVÁNA JE NIRVÁNA (TOLLE) je také hloupost, protože Bůh je zároven také projeveným světem a dokud nebude realizováno to, že bůh je také projevený svět bude zde rozdělení

je tedy třeba realizovat oba dva protiklady,
nikoli je spojit do kompromisu, ale oba názory "překročit"
SAMSÁRA JE NIRVÁNA

samozřejmě, chvíli se nám může být správný ten či onen názor, to záleží na našem zaměření a preferencích,
je třeba to spojit, a tím spojením také "anulujeme" určité "chyby" kterých se oba dva dopouštějí
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, San

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 9:04:32

Tak jak to teď vnímám já, bych to parafrázoval takto:
Můžete si svobodně vybírat své myšlenky, tak aby způsobovali štěstí nebo utrpení. Pokud nejste schopní z vašeho současného místa nalézt myšlenky v souladu se Zdrojem, a cítíte tak utrpení, tak je nejrychlejší cestou nemyslet vůbec, v ten moment ztrácíte rezistenci a v tu chvíli vás proud Zdroje přitáhne k sobě a najdete vnitřní klid a radost ze života. Když pak začnete znovu myslet, z tohoto posunutého vibračního stavu, tak už je snažší nalézt pro vás pozitivní myšlenky."
............................................................................................................................................................................

to jsi vyrobil kompromis, trošku samsáry, trošku nirvány... :roll:
Naposledy upravil vostalpetr dne stř 18. lis 2009 9:16:09, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 9:12:52

Nikdo si tu nemasíruje svoje ego, jak to bývá obvyklé na většině jiných fór Díky.
...................................................................................................

No já občas píšu, že mou ruku vede božská inspirace,
ale píšu to stejně jen proto,
aby bylo vidět, že si masíruju ego, mý ego už je starý a sešlý a proto potřebuje každodennní masáž...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 11:33:31

Petr píše:Můžete si svobodně vybírat své myšlenky, tak aby způsobovali štěstí nebo utrpení. Pokud nejste schopní z vašeho současného místa nalézt myšlenky v souladu se Zdrojem, a cítíte tak utrpení, tak je nejrychlejší cestou nemyslet vůbec, v ten moment ztrácíte rezistenci a v tu chvíli vás proud Zdroje přitáhne k sobě a najdete vnitřní klid a radost ze života. Když pak začnete znovu myslet, z tohoto posunutého vibračního stavu, tak už je snažší nalézt pro vás pozitivní myšlenky."



díky moc petře za toto, to bych tesala do kamene :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 12:13:35

watta píše:
Petr píše:Můžete si svobodně vybírat své myšlenky, tak aby způsobovali štěstí nebo utrpení. Pokud nejste schopní z vašeho současného místa nalézt myšlenky v souladu se Zdrojem, a cítíte tak utrpení, tak je nejrychlejší cestou nemyslet vůbec, v ten moment ztrácíte rezistenci a v tu chvíli vás proud Zdroje přitáhne k sobě a najdete vnitřní klid a radost ze života. Když pak začnete znovu myslet, z tohoto posunutého vibračního stavu, tak už je snažší nalézt pro vás pozitivní myšlenky."



díky moc petře za toto, to bych tesala do kamene :D



no faktem je, že mnoho lidí, co neví co s životem,
si přesně takto najde smysl života v duchovnosti,
no a ego je hned spokojené a má má svůj cíl jak dosáhnout změny současného stavu ted a tady...

takže já bych pod ten vytesaný kámen dal dynamit :D

ale jinak je to samozřejmě naprosto v pořádku, kdyby to nebylo v souladu s vůlí zdroje, tak by se to nedělo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 12:23:57

jojo, takhle to na světě funguje:
jeden vytesá kámen, druhý ho roztrhá dynamitem :)

život je vzácnou příležitostí k tomu, aby měl každý svůj vlastní kámen, dokonce mnoho kamenů. přesto je spousta lidí, kteří radši budou pod kameny těch ostatních klást dynamity, než aby tesali své vlastní kameny. tak to je přesně svět, ten svět, o kterém mluví abraham, na kterém nikdy nebude mír. protože přesně tohle všechno si v něm jeden každý z nás můžeme dovolit :)
což je úžasné :)

:psik:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 12:47:37

watta píše:jojo, takhle to na světě funguje:
jeden vytesá kámen, druhý ho roztrhá dynamitem :)

život je vzácnou příležitostí k tomu, aby měl každý svůj vlastní kámen, dokonce mnoho kamenů. přesto je spousta lidí, kteří radši budou pod kameny těch ostatních klást dynamity, než aby tesali své vlastní kameny. tak to je přesně svět, ten svět, o kterém mluví abraham, na kterém nikdy nebude mír. protože přesně tohle všechno si v něm jeden každý z nás můžeme dovolit :)
což je úžasné :)

:psik:



No vytesávat vlastní kameny, nebo pod ně dávat dynamit je víceméně stejné,
pokud pod ten kámen dáváme dynamit proto, protože máme doma lepší kámen...

je třeba být důkladný (taknějak jako Sokrates) a nezapomenout ani na svůj vlastní kámen a dynamit... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod watta » stř 18. lis 2009 13:23:49

:lol:

jasně, bombardování kamenů ostatních je vlastně jen svébytný způsob tesání vlastního kamene :) to jsem právě také chtěla říct tím svým předcházejícím příspěvkem :)

leč ještě doplním malou poznámkou:
já osobně dříve nebo později zdrhám od každého, kdo by mě chtěl můj vytesávaný kámen podkládat dynamitem ;)
a myslím, že to tak dělají všichni lidé... ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 13:40:35

a myslím, že to tak dělají všichni lidé...
..............................................
no jasně, pud sebezáchovy (ega)

Sokrata taky neodkrouhli jen tak pro nic za nic... :yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod Jana » stř 18. lis 2009 14:02:47

vostalpetr píše:ABRAHAM A TOLLE JSOU EXTRÉMISTÉ DVOU PROTIKLADŮ,

první tvrdí že svět je božský,
druhý tvrdí že svět je jevový

je tedy třeba realizovat oba dva protiklady,
nikoli je spojit do kompromisu, ale oba názory "překročit"
SAMSÁRA JE NIRVÁNA

Obrázek Opět genální postřeh! A moje ego kroutí hlavou Obrázek, čí že prsty to vyťukaly dřív, než moje.Obrázek
A Já se rozplývá obdivem Obrázek.

Ano, celé je to, když projevené je stejně naplněné jako to neprojevené. Tedy je-li Tu Boží království + je všechno k tomu přidáno a není-li v tom uvíznuto.

Tedy ne jen napůl, východní model v materiální bídě a západní v bídě duchovní

:)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham versus Tolle

Příspěvekod vostalpetr » stř 18. lis 2009 14:08:34

Řekl bych, že všichni víceméně začínáme tak, že bombardujeme názory jiných,
a oni zase bombardují názor náš,
a některý lidi to vydrží bavit celý život,

ale taky se dá zjistit, že s těmi názory si jde hrát, vymýšlet je a kombinovat, tvořit a zavrhovat,
a to nejen s názory druhých, ale i s názorem svým,

nakonec se postupně zjistí, že "Víš, že nic nevíš"
a do toho zjištění se ti vejdou všechny názory světa...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
slavoj

Další

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron