22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » pát 22. led 2010 11:57:15

V jakem ramci tedy pise Abraham o neplatnych presvedcenich? Pravdepodobne tedy jen z ramce sveho, ramce Zdroje ...tj. ramce nasich vnitrnich ja.
.....................................................................................................................................................................

no to bude asi ten správný posun od individuální náhledu k náhledu z pozice Zdroje
(ale já už to neprozkoumám, protože už balíma za chvíli frčím do prahy atd)
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod Petr » pát 22. led 2010 12:28:34

jj radne si o tam uzij :auto: :lodka: :ahoj:
Petr
Administrátor

Poděkoval: 587
Poděkováno: 1278-krát v 712 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
vostalpetr

Příspěvekod watta » pát 22. led 2010 12:30:48

Petr píše:No jinak, jaka je tedy vase odpoved na to, jak poznat platne presvedceni od neplatneho, pokud ma tato realita, schopnost potvrdit jakekoliv presvedceni, coz musim pripustit, ze to vypada, ze ma :).

pokud jde o mě, strašně jednoduchá:
platné přesvědčení je jakékoliv, které vede skutečně k tomu, co chci. můžou jich být stovky, každý si ho může ušít na míru. každý může vidět, jestli funguje. a když funguje, tak platí. nic víc.
je nutné brát v potaz, že mnoho lidí lže samo sobě, o tom, co chce, i o tom, kdo jsou. aby vypadali lépe sami před sebou, aby vypadali lépe před ostatními. a v této blamáži člověk nezná svoji skutečnou touhu, takže může mít pocit, že neví, jak ji dosáhnout, že neexistuje žádné platné přesvědčení. ale to není omyl těch přesvědčení, ale omyl člověka, který není sám k sobě upřímný. nebo který poslouchá, co se mu říká. žije stále tak, jak byl vychován. žije tak, jak se sluší a patří. myslí si to, co se ve společnosti považuje za "dobré", protože se chce cítit jako dobrý člověk. a tak dále a tak dále. těch případů jsou mraky. jestliže se nemám dobře, je zapotřebí si připustit, že se nemám dobře. jestliže vyhovuji ostatním, protože jsem na to zvyklý, je zapotřebí si připustit, že vyhovuji ostatním, protože jsem na to zvyklý, a není to bonus mé povahy. jestliže nevím, jak se situací naložit, je zapotřebí si přiznat, že nevím, jak se situací naložit. a tak dále a tak dále. teprve jako zcela čistý mohu vidět svoji vlastní touhu takovou, jaká opravdu je. a pak, vzápětí, vidím i své platné přesvědčení.

Petr píše:V jakem ramci tedy pise Abraham o neplatnych presvedcenich? Pravdepodobne tedy jen z ramce sveho, ramce Zdroje :)...tj. ramce nasich vnitrnich ja.

tj. ramce nasich vnitrnich ja
jestliže si budu představovat vesmír jako něco jiného než JÁ, tak budu mít pořád támhle mimo mě samotného, tam naproti něco, co není mnou, co není mojí projekcí, co není moji představou. to je tedy za hranicí mé možnosti ovlivňování. to je "oddělení egem", o kterém se pořád píše. já vs. ten zbytek. "iluze" binárnosti, duálnosti, oddělení od toho "druhého". pokud to budu vnímat takto odděleně, tak to budu mít těžší s realizací čehokoli, protože všechna má přesvědčení budou neplatná.

abraham v tomhle není výjimkou. abraham není nic jiného než JÁ. mezi JÁ a zdrojem není žádný rozdíl. kdo si chce komplikovat život, nechť se dívá na Zdroj jako na něco venku, na něčí "jiný rámec". ale tam, ve světě odděleného prožívání a tohoto vidění, takovéhoto náhledu na svět, jsou možnosti velmi omezené proti takovému, kdy já jsem zdojem. člověk je bůh. stejně tak jako rostlina, kámen a spousta dalších žijících tvorů, které jako lidi ani nevidíme, stejně jako spousta životů mezi námi, o jejichž formě nic nevíme. mezi vnitřním já a JÁ není žádný rozdíl, je to jedno já, které je bohem. vidět svět jednou z pohledu svého vnitřního já a jednou z pohledu JÁ je schizofrenie, a ten stav není moc vhodný pro získání přehledu o platných a neplatných přesvědčeních. pro větší počet možností a také větší počet možností ovlivňování je, pokud je známo mě, stav jednoty. a stav jednoty znamená, že já jsem vesmír, už se nevidím jako něco, co s něčím mimo sebe pracuje zvenčí. takhle to pak funguje opravdu dobře. myslím, že člověk má možnost tuto svoji schopnost zlepšovat, nevím, jestli ji někdy už využil zcela, nebo někdy využije, ale ten potenciál tady je, a alespoň pro spokojený život vezdejší jde dobře využívat. určitě mnohem více, než jak to většinou děláme.
watta

Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Příspěvekod watta » pát 22. led 2010 12:33:40

a to je moje platné přesvědčení... :)
amen ;)
watta

Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Příspěvekod Petr » pát 22. led 2010 14:22:17

No ono je to tak i tak. No nejak se s tim p(r)o(p/b)eru. :)
Diky moc za tve presvedceni. :thanx:
Petr
Administrátor

Příspěvekod Jana » sob 23. led 2010 9:19:37

O platnosti přesvědčení se dá pochybovat, ale sdělení ředitele školy jsou vždy platná.

:happy:
Jana

Poděkoval: 978
Poděkováno: 352-krát v 226 příspěvcích

Příspěvekod Petr » sob 23. led 2010 11:17:39

:lol: :happy:
Petr
Administrátor

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Příspěvekod Vyc » čtv 20. říj 2011 22:18:03

Docela souhlasim že to asi vše neplatí
ovšen až na určitém stupni vývoje
neb to vše nejdříve platí
pravda má mnoho podob - především tu že se mnění,vyvíjí či proměnuje
mám pocit že jde o tréning pružnosti mysli
a pak k nemocem - či tzv.omezením těmi se spíš určuje směr vývoje
neboli to jsou mantinely které nás drží ve vhodném směru uvažování.

toť můj nepokorný pocit
Vyc

Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení