22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 15:40:05

Jeste jsem nasel neco k tem detem a nemocem vseobecne.. ty posledni 3 jsou anglicky.

viewtopic.php?f=64&t=887&p=3350
viewtopic.php?f=42&t=144&p=2064
viewtopic.php?f=42&t=144&p=1846
viewtopic.php?f=42&t=144&p=1347
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 15:41:22

moje osobní touha po tom, aby tento svět byl bezbolestný

je i mou touhou. Všimla jsem si ale za svůj už poměrně dlouhý život, že utrpení mě zjemňuje, změkčuje. Probouzí v nás empatii, o které mluvíš. Jak může cítit s někým druhým v jeho bolesti ten, kdo bolest nezná?

Je to holý fakt, s tím nic nenaděláme. Čím jemnější pásmo vibrací v sobě ale aktivujeme a žijeme v něm, tím jsme přirozeně citlivější k sobě i k druhým. Tu dobrovolnou cestu jsme schopní nastoupit, když nejsme natvrdlí a zvyklí automaticky reagovat bezcitně. V tom případě si zákonitě přitahujeme bezcitné zacházení z okolí a utrpení je ten jediný trpký lék, který má šanci v nás změnit to, co nejsme ochotní změnit vědomě a dobrovolně.

Člověka můžou stokrát upozorňovat, ať nesahá na rozpálenou plotnu, a vysvětlovat mu, proč. Když to nepochopí nebo v rauši na to zapomene, sáhne si – a víckrát to neudělá.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 15:46:49

z tohohle příspěvku by se skoro zdálo, že je to proto, protože je to některým lidem jedno, hlavně že to "nebolí mě" - tedy pokud by opravdu platil zákon přitažlivosti. jenom člověk, kterého něco bolí, totiž samozřejmě myslí na to, jaké to je, když někoho něco bolí.
...............................................................................................................................................................

no tak jo, tak běž a zachran svět, at jsou všechny bytosti štastny....

já ti budu samozřejmě fandit aby se ti to povedlo, ale rovnou ti říkám, že s tím nehneš, protože je to přesně takto nastavený

(a to ti říkám v okamžiku, kdy mě bolí hlava jako střep, takže když se ti to povede, tak mě už nikdy nebude bolet hlava a určitě ti budu vděčnej)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 15:57:26

všimli jste si, kolik věcí způsobujeme, kolik věcí vytváříme tím, že si tak často a pořád říkáme, že něco nějak je? že to tak prostě je? že tak to na světě chodí... a tak dále?

ale proč jsem potom člověkem? aby zůstal svět stejný, na to jsme mohli zůstat dinosaury, ne? nebo jimi jsme? jenom vypadáme jinak? to je samozřejmě taky možnost. tu rozhodně nezavrhuji.

ovšem, pokud je pravda, že je více světů, pak je pro mě zábavnější ten, v němž mohu tvořit víc.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 15:59:46

nesouhlasím. klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.
..................................................................................................................................................................................................

klidně si ho vytvoř, ale základní princip stvoření světa bude opět dualita, tedy rozdělení
a nebude to trvat zase tak dlouho a budeš zase říkat toto je dobro a toto je zlo, a budeš chtít změnu k lepšímu

skutečně můžeš všechno měnit, ovšem v rámci polarity



pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,
tak ji musíš hledat nad rámec duality, tedy nad rámec stvořeného světa
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:12:52

watta píše: klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.


já si dokonce troufám tvrdit, že takové světy možná ? mohou být - tedy takové, v nichž probíhá tvorba, ale zároveň všichni, kdož tvoří, jsou na takové "úrovni" (těžko k tomu najít vhodné lidské slovo), že je to svět prostý utrpení. o to překvapivější je utrpení ve světě lidském... a nemusí to být astrální svět v jiné "oblasti" vesmíru, možností života je nepochybně hojně, aniž by člověk musel někam cestovat. a dokonce nemusí si být ani navzájem neviditelné, nevnímatelné. může to klidně být svět rostlin, o kterém nevíme ve skutečnosti nic. čehokoli.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:14:09

vostalpetr píše:nesouhlasím. klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.
..................................................................................................................................................................................................

klidně si ho vytvoř, ale základní princip stvoření světa bude opět dualita, tedy rozdělení
a nebude to trvat zase tak dlouho a budeš zase říkat toto je dobro a toto je zlo, a budeš chtít změnu k lepšímu

skutečně můžeš všechno měnit, ovšem v rámci polarity



pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,
tak ji musíš hledat nad rámec duality, tedy nad rámec stvořeného světa


to je citace z nějaké knížky? ;) nebo takhle si to opravdu přeješ?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:14:36

vostalpetr píše:pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,
tak ji musíš hledat nad rámec duality, tedy nad rámec stvořeného světa

V dualite hledame presne co? :)
Co je to dokonalost, je osobni nebo nadosobni?

nechodime stale okolo te 13. nebo 16., nebo dokonce 14.?
Petr píše:13. Existují správné cesty, jak žít a nesprávné cesty, jak žít.
16. Shromážděním údajů o fyzickém projevení a o výsledcích toho, jak lidé na Zemi žili a žijí, je můžeme účinně srovnat na dvě přesné hromady dobrého a špatného.
14. Existuje Bůh, který uvážil všechny možnosti a přišel ke konečnému a správnému rozhodnutí o všech věcech.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:19:03

O jakem utrpeni to presne mluvis o fyzicke bolesti, nebo o tom, ze nekomu se nedeje neco, co by si pral aby se mu delo?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:21:01

Svet roslin a i zvirat je daleko harmonictejsi... a proc? protoze tam nevznika takove zadani jak u cloveka. Cele to utrpeni je prece jen ta mezera mezi zadanym a pozornosti obracenou k tomu ze to zadane zatim nenastalo... nebo se mylim?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:34:13

no a presto jsou daleko harmonictejsi, nez lide :)
ale to je vsechno v poradku, nechci budit dojem, ze oni to delaji dobre a my spatne.. Jsou jini, maji jiny ucel, a mozna jsou mimo Vortex 5% sveho casu... hodne lidi je mimo Vortex 95% sveho casu.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:37:07

Lída píše:
Petr píše:Svet roslin a i zvirat je daleko harmonictejsi...

Opravdu?
Když člověk vidí ty výjevy ze života savců, jen se na sebe vrhají v zápase o samici, jak musí jeden druhého vraždit, aby sám nezašel hlady...

To mi o moc harmoničtější nepřipadá :donknow:


tak to máš pravdu, to mě tedy taky ne.

ale o tom je trochu taky to, o čem tady dneska píšu. protože to je lidský pohled. upřímně jako člověk nejsem schopna říci, co je na tom opravdu bolestivého a co je takové, že to sama zvířata za bolest vůbec nevnímají, i když většina fyzické bolesti je nám se zvířaty příbuzná. my se teď, například, jako lidé můžeme rozhodnout, že nebudeme zabíjet zvířata, když to nebude vyloženě nutné, že je nebudeme chovat za nějakých drastických podmínek atd. ale oni si stejně budou navzájem dělat různé věci. otázka je proč: neuvědomují si to? nemají na to vědomí? je jim to jedno? nebolí je to? neumějí to jinak? umí toho člověk víc? jestliže existuje takovýhle nějaký pohled člověka, a existuje také nějaký takovýhle pohled nějaké duchovní bytosti, která na nás kouká, tak jako my koukáme na zvířata, moc bychom si neporozuměli. ale nejsou ty duchovní bytosti vlastně my sami, jenom s jiným vědomím? toť samozřejmě nezodpověditelná otázka. přesto je to otázka, a ne odpověď, tedy neříká ani to, ani ono, a nemůže stát a padat s tím, že něco nějak je a je to neměnné. pokud ano, zvolím příště jiný vesmír, jak prosté. ale pokud nikoli, budu to stále zkoušet. a pochopitelně kvůli sobě, neboť se mi nelíbí koukat na lidi, kteří trpí, a opravdu se mi nelíbí, jak se někteří rodiče chovají ke svým dětem, že jsou maminky, které chlastají a tatínkové, kteří své děti mlátí a tak dále. opravdu se MĚ to nelíbí, a proto to opravdu nechci. nechci vytvářet "dokonalý" svět pro petra vostála, protože jednak ať si vytvoří on sám, co chce, co já bych co dělala za něj ;), a jednak nevím, co je to dokonalý a o nic takového mi ani nemůže jít, když nevím, co to je. jen nepovažuji existenci utrpení, dejme tomu alespoň v takové míře, v jaké tu všude je, za neměnnou, ospravedlnitelnou (čímkoli, jakoukoli vírou či přesvědčením) a nezbytně nutnou pro fungování vesmíru. to je opravdu celé.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:38:15

mimochodem že je svět rostlin a zvířat daleko harmoničtější, to je taky samozřejmě lidský pohled...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:42:04

Petr píše:nechodime stale okolo te 13. nebo 16., nebo dokonce 14.?
Petr píše:13. Existují správné cesty, jak žít a nesprávné cesty, jak žít.
16. Shromážděním údajů o fyzickém projevení a o výsledcích toho, jak lidé na Zemi žili a žijí, je můžeme účinně srovnat na dvě přesné hromady dobrého a špatného.
14. Existuje Bůh, který uvážil všechny možnosti a přišel ke konečnému a správnému rozhodnutí o všech věcech.


hehehe ;)

tak snad ne, alespoň doufám, že nechodíme, nýbrž že tvoříme! alespoň takový je můj záměr, který se snad celkem zřetelně vine všemi mými příspěvky v tomto konkrétním vlákně. opravdu si myslím, že neexistuje neměnný bůh, který určuje, jak to kde bude vypadat.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:42:17

Nevim jak, kdo, co myslel .. ale chtel jsem rict, ze fyzikalni zakony mechaniky, take byli rozsireny o eletromagnetismus a kvantovou fyziku a dostali jsme se do uplne novych moznosti a novych sfer..
takze vnimam, ze stejne tak muzeme rozsirit nase soucasne poznane zakony o nove, resp a hloubejsi vhledy do nich..
Pevne treba verim, ze teleportace neni nic nedosazitelneho a v budoucnu se budeme prenaset pouhou myslenkou. Az nekdo objevi neco, abychom tomu mohli plne uverit :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 17:13:33

Petr píše:Nevim jak, kdo, co myslel .. ale chtel jsem rict, ze fyzikalni zakony mechaniky, take byli rozsireny o eletromagnetismus a kvantovou fyziku a dostali jsme se do uplne novych moznosti a novych sfer..


tak to je věc diskuze. to, co popisuješ, jsou nové možnosti, jak svět POPSAT. ano, je mnoho nových způsobů, jakými svět popisujeme. nové možnosti to nejsou, ale jsou to rozšířené staré možnosti (každý starý takovýto popisovací mechanismus, který "platil" dříve, jako např. newtonovy zákony a podobně - stále platí. jen kromě těch "starých", "navíc", a také za určitých jiných podmínek, které jsme předtím neznali (např. jinde ve vesmíru -i když experimentálně to mnohy není možné ověřit, ale na tom vůbec nesejde, jde-li jenom o popis reality). žádný starý "zákon", který jsme si vymysleli, abychom - opakuji - tento svět POPSALI - nebyl žádným novým vyvrácen, nic z toho si neodporuje. kvantová fyzika není v rozporu s relativní fyzikou, a ta není v rozporu s newtonem a tak dále. jsou to stále nové a nové nadstavby. jako pyramida. ale pořád jsou to "pouze" POPISY tohoto světa, světa, který vnímáme. věc diskuze je potom to, jak dalece tento svět vytváříme právě tím, že ho POPISUJEME. já si myslím, že tím ho tvoříme velmi, obzvláště přihlédneme.li k povaze času. ale vzato striktně "pozemsky", je to pořád stejný svět, který jen nově popisujeme a vidíme v něm teď "nové" věci - tedy věci, které jsme v něm dříve neviděli.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 17:15:10

Petr píše:Pevne treba verim, ze teleportace neni nic nedosazitelneho a v budoucnu se budeme prenaset pouhou myslenkou. Az nekdo objevi neco, abychom tomu mohli plne uverit :)


hehe :)

já zase věřím, že teleportace není vůbec zapotřebí :) v době, kdy ji budeme schopni vynaleznout, už ji dávno nebudeme potřebovat ;) ale dnes, dnes se nám ta představa může líbit, hehe :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 17:16:56

Petr píše:Byt ve Vortexu neni o spravne a spatne ceste ale o stavu bytosti.. radosti, stesti, lasce, spokojenosti..

Pochopila jsem, že Abraham vysvětluje, jak být ve Vortexu, abychom byli spokojení a šťastní. A že když budeme ve Vortexu my, budou spokojení i ti kolem.

Jak je to v případě člověka, který vyrůstal jako pokořovaný a jeho největší touhou je ukázat všem, jak je důležitý (takových dneska vidíme hodně)? Když se mu podaří zlikvidovat konkurenci, nebo dobýt nějaké území a porazit všechny, co mu v tom brání, je šťasný - nelíčeně šťastný. Splnilo se mu jeho nejhlubší přání a dostal se k tomu jen díky vytrvalé věrnosti tomu, co si přál. Vibroval stále v souladu s tím a přitáhl si tak všechno, co k tomu potřeboval. Jsou šťastní i ti, co jsou teď nezaměstnaní, nebo lidi na tom podrobeném území?
Naposledy upravil Lída dne stř 20. led 2010 17:21:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 17:18:20

Petr píše:vsechno je O.K.


:wow: super, děkuji, tak už vím, co chci! chci svět, v němž budou k sobě lidé či bytosti navzájem v takovém souladu, že v něm NEBUDE všechno OK. protože jenom v takovém světě se věci jako opravdu velká bolest a opravdu nepříjemné utrpení hned v zárodku přerodí do jiné, více tvůrčí ... no... dejme tomu vibrace, i když to slovo mi připadá neskutečně... zastaralé ;)
:svatozar:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Lída

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 17:21:50

watta píše:
Petr píše:Nevim jak, kdo, co myslel .. ale chtel jsem rict, ze fyzikalni zakony mechaniky, take byli rozsireny o eletromagnetismus a kvantovou fyziku a dostali jsme se do uplne novych moznosti a novych sfer..


tak to je věc diskuze. to, co popisuješ, jsou nové možnosti, jak svět POPSAT. ano, je mnoho nových způsobů, jakými svět popisujeme. nové možnosti to nejsou, ale jsou to rozšířené staré možnosti (každý starý takovýto popisovací mechanismus, který "platil" dříve, jako např. newtonovy zákony a podobně - stále platí. jen kromě těch "starých", "navíc", a také za určitých jiných podmínek, které jsme předtím neznali (např. jinde ve vesmíru -i když experimentálně to mnohy není možné ověřit, ale na tom vůbec nesejde, jde-li jenom o popis reality). žádný starý "zákon", který jsme si vymysleli, abychom - opakuji - tento svět POPSALI - nebyl žádným novým vyvrácen, nic z toho si neodporuje. kvantová fyzika není v rozporu s relativní fyzikou, a ta není v rozporu s newtonem a tak dále. jsou to stále nové a nové nadstavby. jako pyramida....


no tak jsem to presne a prave myslel :). jen jsem se mozna neobratne vyjadril, ze jdsi to pochopila jinak. Psal jsem prave ze rozsiruji stavajici poznani... :) asi te zmatly ty "uplne nove moznosti a nove sfery.." tam jsem se trochu nechal unest :D priznavam :D

Jinak souhlas ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků