22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 17:23:40

watta píše:
Petr píše:vsechno je O.K.


:wow: super, děkuji, tak už vím, co chci! chci svět, v němž budou k sobě lidé či bytosti navzájem v takovém souladu, že v něm NEBUDE všechno OK. protože jenom v takovém světě se věci jako opravdu velká bolest a opravdu nepříjemné utrpení hned v zárodku přerodí do jiné, více tvůrčí ... no... dejme tomu vibrace, i když to slovo mi připadá neskutečně... zastaralé ;)
:svatozar:

Tak to vnímám úplně stejně, watto :kvetina:
Naposledy upravil Lída dne stř 20. led 2010 17:24:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
watta

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 17:24:11

Petr píše:no tak jsem to presne a prave myslel :). jen jsem se mozna neobratne vyjadril, ze jdsi to pochopila jinak. Psal jsem prave ze rozsiruji stavajici poznani... :) asi te zmatly ty "uplne nove moznosti a nove sfery.." tam jsem se trochu nechal unest :D priznavam :D

Jinak souhlas ;)


hmmmm.... no nevím.... já právě zpochybňuji, že NErozšiřují stávající poznání, je to jasné? že rozšířují ZPŮSOBY, jakým to, co je, popsat. rozumíme si? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 17:24:47

no ale je to jedno, i kdybychom si nerozuměli, tak si porozumíme zase v něčem jiném a buď si :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 17:30:21

Lída píše:Pochopila jsem, že Abraham vysvětluje, jak být ve Vortexu, abychom byli spokojení a šťastní. A že když budeme ve Vortexu my, budou spokojení i ti kolem.

no kdyz budeme ve Vortexu, tak budeme spokojeni my a kdyz budou oni ve Vortexu, tak budou spokojeni zase oni :)

Lída píše:Jak je to v případě člověka, který vyrůstal jako pokořovaný a jeho největší touhou je ukázat všem, jak je důležitý (takových dneska vidíme hodně)? Když se mu podaří zlikvidovat konkurenci, nebo dobýt nějaké území a porazit všechny, co mu v tom brání, je šťasný - nelíčeně šťastný. Splnilo se mu jeho nejhlubší přání a dostal se k tomu jen díky vytrvalé věrnosti tomu, co si přál. Vibroval stále v souladu s tím a přitáhl si tak všechno, co k tomu potřeboval. Jsou šťastní i ti, co jsou teď nezaměstnaní, nebo lidi na tom podrobeném území?

Ale on s jejich spokejenosti prece nema nic spolecneho... jen to ze jim poskytuje material k pozornosti, jak s tim nalozi je uz na nich samych..Jejich stesti je jen v jejich rukou.
Na tomto svete je dost mista pro to, aby kdyz nekdo chce byt stastnym, tak aby jim mohl byt.
Mozna to zni drsne, ale ta dobra zprave je, ze i kdyz se najde nekdo takovy, kdo je utlacuje, tak to stesti maji stale ve svych rukou..
Jak jsou lide, kterym se nedari, nebo jsou nestastni v dobe rozkvetu, tak jsou lide, kterim se dari a jsou stastni i v dobe krize. neni to o okolnostech, je to o myslenkach, pozornosti, zameru.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 17:34:40

watta píše:
Petr píše:no tak jsem to presne a prave myslel :). jen jsem se mozna neobratne vyjadril, ze jdsi to pochopila jinak. Psal jsem prave ze rozsiruji stavajici poznani... :) asi te zmatly ty "uplne nove moznosti a nove sfery.." tam jsem se trochu nechal unest :D priznavam :D

Jinak souhlas ;)


hmmmm.... no nevím.... já právě zpochybňuji, že NErozšiřují stávající poznání, je to jasné? že rozšířují ZPŮSOBY, jakým to, co je, popsat. rozumíme si? :)

:help2: eh :) no a nerozsiruje poznani novych zpusobu, to stavajici poznani?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 17:43:50

watta píše:
Petr píše:vsechno je O.K.


:wow: super, děkuji, tak už vím, co chci! chci svět, v němž budou k sobě lidé či bytosti navzájem v takovém souladu, že v něm NEBUDE všechno OK. protože jenom v takovém světě se věci jako opravdu velká bolest a opravdu nepříjemné utrpení hned v zárodku přerodí do jiné, více tvůrčí ... no... dejme tomu vibrace, i když to slovo mi připadá neskutečně... zastaralé ;)
:svatozar:

go for it!! :thumb:
No a neimplikuje takovy svet, kde jsou vsichni v souladu to, ze vsichni lide maji na vsechny veci maji stejny nazor? Tim padem nevznikne nikdy zadny spor? Neposouva se tim jen skala kontrastu? Nebo chces posunout prave tu skalu kontrastu?
BTW: netlacim vubec proti te vizi, jen se tu myslenku snazim rozvinout, abych pochopil, jak to presne myslis :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 18:13:45

Petr píše:Ale on s jejich spokejenosti prece nema nic spolecneho... jen to ze jim poskytuje material k pozornosti, jak s tim nalozi je uz na nich samych..Jejich stesti je jen v jejich rukou.

Chápu. Ráda bych teď uvedla jeden příklad za mnoho podobných:

Viděla jsem kdysi v televizi (od té doby jsem se přestala dívat na zprávy a sleduju je na internetu), jak ve válce v Jugoslávii zabil voják mámě dítě přímo před jejíma očima. On byl ve Vortexu, bylo vidět, jak si to užívá - jako tygr, když skočí na oběť - úplně stejně, jako když zaútočí zvíře.

Poskytl té matce materiál k pozornosti?... Jak s tim naloži je už na ní samé? ...Její štěstí bylo jen v jejích rukou?.. Jakou má šanci naložit s možností štěstí ta matka?
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 18:26:04

Lída píše:Poskytl té matce materiál k pozornosti?... Jak s tim naloži je už na ní samé? ...Její štěstí bylo jen v jejích rukou?.. Jakou má šanci naložit s možností štěstí ta matka?

Ano.
Ano.
Ano. (ne bylo, ale je)
Ano, rozhodne i pres tento otresny zazitek, ktery bych nikomu nepral.. muze najit v sobe stesti, tim jsem si naprosto jist. a to je ta dobra zprava ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 18:33:09

Petr píše:
vostalpetr píše:pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,
tak ji musíš hledat nad rámec duality, tedy nad rámec stvořeného světa

V dualite hledame presne co? :)
Co je to dokonalost, je osobni nebo nadosobni?

nechodime stale okolo te 13. nebo 16., nebo dokonce 14.?
Petr píše:13. Existují správné cesty, jak žít a nesprávné cesty, jak žít.
16. Shromážděním údajů o fyzickém projevení a o výsledcích toho, jak lidé na Zemi žili a žijí, je můžeme účinně srovnat na dvě přesné hromady dobrého a špatného.
14. Existuje Bůh, který uvážil všechny možnosti a přišel ke konečnému a správnému rozhodnutí o všech věcech.

.................................................................................................................................

V dualitě hledá bůh (skrze snové osoby) svou dokonalost,
a tu svou úplnou dokonalost naplnuje tím, že dosahuje NEDOKONALOSTI PROJEVU (dokonalost plus nedokonalostˇ= úplná dokonalost)

Takže hledat dokonalost ve stvoření je hloupost, nebot je postaveno tak, aby to bylo nedokonalé,
a tý nedokonalosti se dosahuje nejlépe tak, že každý vymýšlí hlouposti o tom jak dosáhnout dokonalosti

Takže úplná dokonalost je Bůh + nedokonalost světa :D :D :D

takže tímto by snad mohla být 13.14.16. uspokojivě vyřešena jako chybná, nebot řešení je víceméně advaitové, tedy paradoxní
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 18:43:17

Petr píše:
Lída píše:Poskytl té matce materiál k pozornosti?... Jak s tim naloži je už na ní samé? ...Její štěstí bylo jen v jejích rukou?.. Jakou má šanci naložit s možností štěstí ta matka?

Ano.
Ano.
Ano. (ne bylo, ale je)
Ano, rozhodne i pres tento otresny zazitek, ktery bych nikomu nepral.. muze najit v sobe stesti, tim jsem si naprosto jist. a to je ta dobra zprava ;)


Díky za vysvětlení, Petře.

Obecné nabádání "být ve Vortexu", bez ohledu na to, co přitom děláme... Ve vesmíru, kde platí zákon, že člověkem vyzářená energie se vrací podle přírodního zákona akce a reakce

může být v tomhle konkrétním případě podnětem k úvaze a k zamyšlení.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 19:01:06

Petr píše::help2: eh :) no a nerozsiruje poznani novych zpusobu, to stavajici poznani?


ano, rozšiřuje. ale pouze, pokud si myslíš, že svět (či vesmír) je nějaká koule (či bowle ;) ), definitivní a hotová, tedy taková, kterou lze poznávat, taková, kterou lze poznat. koule, kterou lze vzít do ruky, podívat se na ni sice z mnoha stran, z mnoha úhledů pohledu, ale nakonec je to stále pořád a tatáž koule, a já se o ní mohu tak maximálně dozvědět něco víc, nebo něco míň. podle mého vědomí není vesmír takovou definitivní skutečnost. a neexistuje tedy nic, co lze poznat, abychom řekli: aha, tak takhle to je. už naším poznávám totiž tu skutečnost, ten vesmír, vytváříme.

je skutečný strom v záplavě slunečních paprsků, na který se zrovna dívám?
byl by tam i tehdy, když by se na něj nikdo nedíval?
nebo je tam právě proto, že se na něj dívám? a když bych se nedívala, tak nebude?
nebo je vesmír to, co jsme schopni vnímat?
je vesmír jenom to, co jsme schopni vnímat?
a už třeba jenom zvířata tedy žijí v úplně jiném vesmíru?
nebo se vesmír neustále vytváří?

a to, čemu říkám poznání, je jenom další forma, jak ho popsat, abych se v tom mohl nějak zorientovat?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 19:12:53

Lída píše:Jak je to v případě člověka, který vyrůstal jako pokořovaný a jeho největší touhou je ukázat všem, jak je důležitý (takových dneska vidíme hodně)? Když se mu podaří zlikvidovat konkurenci, nebo dobýt nějaké území a porazit všechny, co mu v tom brání, je šťasný - nelíčeně šťastný. Splnilo se mu jeho nejhlubší přání a dostal se k tomu jen díky vytrvalé věrnosti tomu, co si přál. Vibroval stále v souladu s tím a přitáhl si tak všechno, co k tomu potřeboval. Jsou šťastní i ti, co jsou teď nezaměstnaní, nebo lidi na tom podrobeném území?


no, úplně nejupřímněji se domnívám, že žádný takový člověk není. nevím o žádném člověku, který se nebyl schopen vypořádat se svým pokořováním v dětství do dospělosti, a nakonec se mu podařilo dobýt nějaké území a porazit všechny, a byl nevýslovně šťastný.

a myslím si, že žádný takový člověk ani nemůže existovat. člověk, který je v rozporu se svým štěstím (nemá vyřešený svůj problém z dětství), má sotva schopnost "vibračního depozitáře", aby se mu dostalo, co žádá. a znovu opakuji - opravdu žádný takový živoucí příklad neznám. znám dost lidí, kteří z rozličných příčin zanevřeli na své okolí, nebo části svého okolí, proti nimž obrátili svoji zlobu, ale štěstí nebo naplnění činů, které by vedly k jejich spokojenosti, nikdy takoví lidé nedosáhli. s každým dalším člověkm, kterého se jim podařilo pokořit, jen vzrůstal jejich pocit neštěstí a vzteku.

být v dětství zneužívaný je velmi nepříjemné, ale je to asi tak miliónkrát jednodušší se s tím vypořádat, než vypořádat se například s alzheimerem. jsou i poměrně závažné choroby, které - dalo by se přistoupit na to - že jsou původem "rezistentní" - například hodkingova nemoc - s nimiž se člověk může i tak vypořádat velice dobře. mezi takovými bych jmenovala i rakovinu. ale co udělá člověk, který zdědí alzheimera? vstupem do dělohy to má de facto dáno, po stránce fyzické. není mi známá žádná léčba, žádná "duchovní cesta", která by vedla k tomu, že člověk o tuto chorobu přijde. určitě jsou možnosti snížení jejího vlivu, ale hopla - a výběr je dán. a na to se ve své diskuzi zaměřuji. lze tohle odblokovat celoživotně dobrými vibracemi?

evidentně v takovém stavu, v jakém je země nyní, to nelze.
pokud se náhodou takový případ na zemi vyskytne, hovoří se o zázraku. stále se hovoří o zázracích. kdyby to patřilo k normálním věcem, nehovořili bychom o tom jako o zázracích, že.
a proto mi jde o změnu toho stavu, a snad by i mohla být možná.

žádná "duše" není zodpovědná při svém vstupu za nic, co dělá její rodič, nemá s ním proboha třeba vůbec nic společného, a najednou toho má na zemi společného až příliš. proč bych měla jenom soustrasně pokyvovat hlavou nad tím, že abraham (nebo kdokoliv jiný) řekne, že je nám to jedno, když si vybíráme lidská těla, že "vlastně" o utrpení nejde? jakto? ty lidi to bolí, ten svět je reálný, a je mi jedno, jestli někomu mimo tuto realitu to utrpení reálné nepřipadá - což by se dalo pochopit. co je mi do toho, že... :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 19:14:00

ps: s tím milionem při srovnání jsem to dost možná přehnala... ;) tak je to jenom ilustrativní srovnání, samozřejmě :cooking:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 19:20:11

Petr píše:Ano, rozhodne i pres tento otresny zazitek, ktery bych nikomu nepral.. muze najit v sobe stesti, tim jsem si naprosto jist. a to je ta dobra zprava ;)



proboha petře, ano! jistě že může, tím jsem si taky jistá, ale to snad není důvod k tomu, aby se to dělo? nebylo by vhodnější, když by nebylo "nutno" těžce v sobě "hledat" štěstí, po tom, co uděláme "chybu", takže si přitáhneme nějaké "neštěstí" v podobě psychicky nemocného vojáka, který nám před očima zabije dítě?

jestliže si budu stále jenom říkat: ano, matka toho dítěte je sice chudák, ale je na ní, jak s tím naloží, své štěstí má ve svých rukou - tak budu stále - jestliže platí zákon přitažlivosti a všechno, o čem je tento web - podporovat existenci takového světa, v němž je možné, aby si maminka hledala své štěstí v náruči se svým zabitým dítětem.

kdybychom od začátku své existence nezměnili náboženství (našeho prostředníka s čímkoliv, čím jsme jako "pravé Já"), tak bychom si navzájem dosud vydlabávali mozky a říkali bychom si, že je to normální, že se to takhle patří. vždycky platí na světě jenom to, co si o něm myslím.

proč si tedy myslet: to je v pořádku, může být šťastná i tak - a dál se v klidu vyvražďovat a vést války?

proč? copak je to jediný možný způsob? :idea2:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 19:54:16

no, úplně nejupřímněji se domnívám, že žádný takový člověk není. nevím o žádném člověku, který se nebyl schopen vypořádat se svým pokořováním v dětství do dospělosti, a nakonec se mu podařilo dobýt nějaké území a porazit všechny, a byl nevýslovně šťastný.

To jsi šťastná, watto. V terapiích všeho druhu je spousta lidí, i ze starší generace, kteří se s tím vypořádat nedokázali. Ale aspoň se o to pokoušejí.

Ti, co jednají jako ten dobyvatel, jsou - například - někteří politkové v čele velkých politických partají. Podívej se, jak jsou blažení, když vyhrají volby - jedno, jakými prostředky. Místo poctivé snahy prosadit svůj program je to často účelové očerňování soupeřů. A všechno to má svůj pohon v podvědomé snaze upevnit si sebeúctu prostřednictvím porážky soupeře. Kdyby to tak nebylo, neměli by potřebu snažit se vyhrát za každou cenu, bez ohledu na to, jakým způsobem.

Jakmile začneme rozpoznávat dynamiku podvědomých kompenzací u sebe, rozpoznáme ji i jinde - je to pořád stejný mechanismus. I s příčinami kompenzací, které k tomu jevu patří. Vnitřní rozbolavělé Dítě, jak tomu archetypu říká hlubinná psychologie, volí nejrůznější strategie, jak vytvářet obranné mechanismy prostřednictvím hraní různých rolí ve společnosti. Čím hlubší zranění, tím silnější nutkání dosáhnout úspěchu. A tím větší nadšení při jeho dosažení. Chovají se při svém tažení úplně stejně jako ty šelmy na lovu - jsou jako ony v souladu s Vortexem.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 20:21:36

proč si tedy myslet: to je v pořádku, může být šťastná i tak - a dál se v klidu vyvražďovat a vést války?

Pokud platí, co říká Abraham, tak to tak opravdu je. Chovají se tak přece zvířata, když se vyvražďují kvůli potravě, a u lidí je to totéž. Podle A je přece třeba být sobecký a jít cele za svým cílem. Takže je to tak v pořádku, jestli to správně chápu. Ti vyvražďovaní asi nebyli dostatečně dlouho v souladu s Vortexem...
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 20:36:18

vostalpetr píše:V dualitě hledá bůh (skrze snové osoby) svou dokonalost,
a tu svou úplnou dokonalost naplnuje tím, že dosahuje NEDOKONALOSTI PROJEVU (dokonalost plus nedokonalostˇ= úplná dokonalost)

Takže hledat dokonalost ve stvoření je hloupost, nebot je postaveno tak, aby to bylo nedokonalé,
a tý nedokonalosti se dosahuje nejlépe tak, že každý vymýšlí hlouposti o tom jak dosáhnout dokonalosti

Takže úplná dokonalost je Bůh + nedokonalost světa :D :D :D

takže tímto by snad mohla být 13.14.16. uspokojivě vyřešena jako chybná, nebot řešení je víceméně advaitové, tedy paradoxní

no to je docela dobre :) vidim to mozna podobne, no uvidis :)

Ta dokonalost a nedokonalost mi totiz prijde osobni .. proto jsem se na to ptal.
Spis bych tedy rekl, ze Buh hleda dokonalost, skrz individualni dokonalosti...a individualni dokonalosti jsou soucasti Bozi dokonalosti.. vsechny nase dokonalosti si od nas bere a libi se mu :)
Kde se bere ta nedokonalost? Myslim ze je to v tom, ze moje dokonalost je pro tebe nedokonalosti a naopak.. proste i kdyz tu jsou same individualni dokonalosti, tak protoze z nasich vzajemnych pohledu jsou zazivany jako nedokonalosti, tak nas inspiruji k vylepseni nasi individualni dokonalosti.. takze prakticky je zde pouze dokonalost :) uff.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 20:41:01

Lída píše:Díky za vysvětlení, Petře.
Obecné nabádání "být ve Vortexu", bez ohledu na to, co přitom děláme... Ve vesmíru, kde platí zákon, že člověkem vyzářená energie se vrací podle přírodního zákona akce a reakce
může být v tomhle konkrétním případě podnětem k úvaze a k zamyšlení.

Neni zac :cooool:. Nechci vubec nikoho o necem presvedcovat, protoze to je tak taaak brzdici.. ale rad vysvetlim.. i kdyz se mi zda, ze si drzis svuj postoj, ktery jsi mela uz pred tim nez jsem zacal vysvetlovat, tj. ze Abraham je pouze pro moralne vyspele (coz si nemyslim) tak pokud ti to pomohlo v hlubsim vhledu do Abrahama, tak jsem rad. :yes: :ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 20:50:29

Obecné nabádání "být ve Vortexu", bez ohledu na to, co přitom děláme... Ve vesmíru, kde platí zákon, že člověkem vyzářená energie se vrací podle přírodního zákona akce a reakce

může být v tomhle konkrétním případě podnětem k úvaze a k zamyšlení.

doplním: nad logickým důsledkem, který z uvedeného plyne, jedná-li člověk jako šelma na lovu bez ohledu na své oběti.

Petr píše:...ze Abraham je pouze pro moralne vyspele (coz si nemyslim)...

Je tedy Abraham podle Tebe pro každého?
Naposledy upravil Lída dne stř 20. led 2010 20:56:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 20:55:46

watta píše:proboha petře, ano! jistě že může, tím jsem si taky jistá, ale to snad není důvod k tomu, aby se to dělo?
no tak ani nebyla ta otazka postavena, takze jsem ani tak neodpovidal. ;)
Samozrejme, ze si dokazi predstavit lepsi svety, idealnejsi prubehy zkusenosti.. ale nemam proste potrebu akutne vzdorovat temto soucasnym prubehum..prijimam je jako existujici a verim, ze maji svuj smysl a ja osobne se soustreduji na to, co mohu ovlivnit.. svuj zivot, me reakce, me chovani, muj stav. :yes:

jestliže si budu stále jenom říkat: ano, matka toho dítěte je sice chudák, ale je na ní, jak s tím naloží, své štěstí má ve svých rukou - tak budu stále - jestliže platí zákon přitažlivosti a všechno, o čem je tento web - podporovat existenci takového světa, v němž je možné, aby si maminka hledala své štěstí v náruči se svým zabitým dítětem.

:koukam: Proc si to myslis? Ja bych rekl pravy opak.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron