22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 15:40:05

Jeste jsem nasel neco k tem detem a nemocem vseobecne.. ty posledni 3 jsou anglicky.

viewtopic.php?f=64&t=887&p=3350
viewtopic.php?f=42&t=144&p=2064
viewtopic.php?f=42&t=144&p=1846
viewtopic.php?f=42&t=144&p=1347
Petr
Administrátor

Poděkoval: 587
Poděkováno: 1276-krát v 712 příspěvcích

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 15:41:22

moje osobní touha po tom, aby tento svět byl bezbolestný

je i mou touhou. Všimla jsem si ale za svůj už poměrně dlouhý život, že utrpení mě zjemňuje, změkčuje. Probouzí v nás empatii, o které mluvíš. Jak může cítit s někým druhým v jeho bolesti ten, kdo bolest nezná?

Je to holý fakt, s tím nic nenaděláme. Čím jemnější pásmo vibrací v sobě ale aktivujeme a žijeme v něm, tím jsme přirozeně citlivější k sobě i k druhým. Tu dobrovolnou cestu jsme schopní nastoupit, když nejsme natvrdlí a zvyklí automaticky reagovat bezcitně. V tom případě si zákonitě přitahujeme bezcitné zacházení z okolí a utrpení je ten jediný trpký lék, který má šanci v nás změnit to, co nejsme ochotní změnit vědomě a dobrovolně.

Člověka můžou stokrát upozorňovat, ať nesahá na rozpálenou plotnu, a vysvětlovat mu, proč. Když to nepochopí nebo v rauši na to zapomene, sáhne si – a víckrát to neudělá.
Lída

Poděkoval: 146
Poděkováno: 439-krát v 261 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 15:46:49

z tohohle příspěvku by se skoro zdálo, že je to proto, protože je to některým lidem jedno, hlavně že to "nebolí mě" - tedy pokud by opravdu platil zákon přitažlivosti. jenom člověk, kterého něco bolí, totiž samozřejmě myslí na to, jaké to je, když někoho něco bolí.
...............................................................................................................................................................

no tak jo, tak běž a zachran svět, at jsou všechny bytosti štastny....

já ti budu samozřejmě fandit aby se ti to povedlo, ale rovnou ti říkám, že s tím nehneš, protože je to přesně takto nastavený

(a to ti říkám v okamžiku, kdy mě bolí hlava jako střep, takže když se ti to povede, tak mě už nikdy nebude bolet hlava a určitě ti budu vděčnej)
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 15:48:27

Lída píše:Zákon zachování energie a na něj navazující zákon akce a reakce funguje nejen na fyzické rovině, ale na každé vibrační úrovni projeveného vesmíru. Všechno je tvarem energie a řídí se tedy jejími zákonitostmi. Každá akce, fyzická i mentální, vyvolá odpovídající energetickou reakci. Hned, anebo později – pokud k proběhnutí reakce nejsou právě příhodné vnější podmínky. Určitý druh energie se tak může nějakou dobu hromadit bez příslušné reakce, nakonec se vybije najednou: vztekloun tak dlouho prudí a ubližuje, až ho nakonec někdo zabije. Když k tomu nastanou ty pravé vnější i vnitřní okolnosti.

to je opravdu zajímavé, kolik rozličných možných vysvětlení si člověk dokáže vymyslet proto, aby to tak prostě MUSELO být :)

Lída píše:Po smrti proces vyrovnávání probíhá dál v jemné oblasti (dřív se tomu říkalo rajské nebo pekelné a další sféry), zásoby nevyrovnaných reakcí z dřívějška ale bývají velké, a tak mnohé reakce stále zůstávají neprojevené: zbývající energie se závěrem zkoncentruje do jakési zárodečné formy, podobné semeni, jako je např. semeno dubu: obsahuje v sobě celou – jak říkají Indové – dharmu dubu. Když nastanou příhodné podmínky, semeno vyklíčí, člověk získá nové jemné a hmotné tělo a pokračuje v tom vyrovnávání.

Proto se rodí např. postižené děti, které ještě nemohly nic vibračně pokazit.

tohle je už docela známé a rozvité vysvětlení, je v rozporu s tím, co říká abraham, ale mě připadá stejně tak důvodné a přesvědčivé jako ty, která uvádí abraham. jinými slovy - podle mě jsou možná obě dvě tato vysvětlení (pokud jim přiznáme váhu my sami)[/quote]

Lída píše:Teď se rodí hodně bytostí s nepatrnou zátěží, ty vidí radost, kam se podívají, ani o to nemusí moc usilovat (nepřipomíná vám to někoho?) Takové bytosti si opravdu možná dobrovolně zvolily zrození jako dobrodružství, aby mohly epandovat…

ano, to máš pravdu, to se teď hodně říká. taky se ovšem hodně říká, že se rodí nezvykle velké množství postižených lidí, jakým způsobem graduje demence lidstva se měří už exaktně, počet chronických chorob údajně nikdy nebyl vyšší než teď, což se vysvětluje obvykle dlouhou délkou života, kterou se vysvětluje i řada jiných, nechronických onemocnění.

já si nepamatuji, co bylo v 18. století, na přelomu tisíciletí, před milionem let. takže nemůžu říct. říká se toho opravdu hodně. každý se vždycky nakonec k něčemu přikloní, něco si z toho vybere.

myslím, že pokud jsem tzv. vibračně v souladu, tj. tzv. s vysokým vědomím, právě pak nemusím zavírat oči před tím, co se děje. nemusím se snažit, abych zaměřovala pozornost jenom na to, co se mu líbí, a to ostatní abych raději neviděla - to aby mi to náhodou neublížilo, abych si nepřitáhla, co nechci - to není vysoká vibrace, to je normální lidský strach, dokonce strach zcela živočišný...
watta

Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 15:50:18

Lída píše:
moje osobní touha po tom, aby tento svět byl bezbolestný

je i mou touhou. Všimla jsem si ale za svůj už poměrně dlouhý život, že utrpení mě zjemňuje, změkčuje. Probouzí v nás empatii, o které mluvíš. Jak může cítit s někým druhým v jeho bolesti ten, kdo bolest nezná?

ano, to jsem si také všimla, ale bude to tak vždycky, jestliže připustím, že jiná možnost neexistuje.
jako např.

Je to holý fakt, s tím nic nenaděláme.

nesouhlasím. klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.
watta

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 15:51:29

Lída píše:
vostalpetr píše:Čemu věnujeme pozornost, to pozorujeme, to si přitahujeme, s tím se ztotožnujeme a tím se i stáváme

((dokud se pozorování opět nevrátí zpět do svého zdroje))

To bych, Petře, zařadila spíš do 22 platných přesvědčení

:)

To bylo Lído psáno jako platné "přesvědčení" a bylo to psáno k té tvé reakci, pod kterou to je,

tedy v tom smyslu, že na co zaměříme v okažiku smrti pozornost tak....
vostalpetr

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 15:51:44

vostalpetr píše:z tohohle příspěvku by se skoro zdálo, že je to proto, protože je to některým lidem jedno, hlavně že to "nebolí mě" - tedy pokud by opravdu platil zákon přitažlivosti. jenom člověk, kterého něco bolí, totiž samozřejmě myslí na to, jaké to je, když někoho něco bolí.
...............................................................................................................................................................

no tak jo, tak běž a zachran svět, at jsou všechny bytosti štastny....

já ti budu samozřejmě fandit aby se ti to povedlo, ale rovnou ti říkám, že s tím nehneš, protože je to přesně takto nastavený

(a to ti říkám v okamžiku, kdy mě bolí hlava jako střep, takže když se ti to povede, tak mě už nikdy nebude bolet hlava a určitě ti budu vděčnej)

díky za "pochopení"
(a už nechlastej)
watta

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 15:57:26

všimli jste si, kolik věcí způsobujeme, kolik věcí vytváříme tím, že si tak často a pořád říkáme, že něco nějak je? že to tak prostě je? že tak to na světě chodí... a tak dále?

ale proč jsem potom člověkem? aby zůstal svět stejný, na to jsme mohli zůstat dinosaury, ne? nebo jimi jsme? jenom vypadáme jinak? to je samozřejmě taky možnost. tu rozhodně nezavrhuji.

ovšem, pokud je pravda, že je více světů, pak je pro mě zábavnější ten, v němž mohu tvořit víc.
watta

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Příspěvekod vostalpetr » stř 20. led 2010 15:59:46

nesouhlasím. klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.
..................................................................................................................................................................................................

klidně si ho vytvoř, ale základní princip stvoření světa bude opět dualita, tedy rozdělení
a nebude to trvat zase tak dlouho a budeš zase říkat toto je dobro a toto je zlo, a budeš chtít změnu k lepšímu

skutečně můžeš všechno měnit, ovšem v rámci polarity

pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,
tak ji musíš hledat nad rámec duality, tedy nad rámec stvořeného světa
vostalpetr

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 16:05:00

vostalpetr píše:
Lída píše:
vostalpetr píše:Čemu věnujeme pozornost, to pozorujeme, to si přitahujeme, s tím se ztotožnujeme a tím se i stáváme

((dokud se pozorování opět nevrátí zpět do svého zdroje))

To bych, Petře, zařadila spíš do 22 platných přesvědčení

To bylo Lído psáno jako platné "přesvědčení" a bylo to psáno k té tvé reakci, pod kterou to je,

tedy v tom smyslu, že na co zaměříme v okažiku smrti pozornost tak....

No jasně, to byl z mé stran fór - napadlo mi to, když jsem jsem si přečetla nadpis vlákna, který nad tím kraloval :P
Lída

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:12:52

watta píše: klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.

já si dokonce troufám tvrdit, že takové světy možná ? mohou být - tedy takové, v nichž probíhá tvorba, ale zároveň všichni, kdož tvoří, jsou na takové "úrovni" (těžko k tomu najít vhodné lidské slovo), že je to svět prostý utrpení. o to překvapivější je utrpení ve světě lidském... a nemusí to být astrální svět v jiné "oblasti" vesmíru, možností života je nepochybně hojně, aniž by člověk musel někam cestovat. a dokonce nemusí si být ani navzájem neviditelné, nevnímatelné. může to klidně být svět rostlin, o kterém nevíme ve skutečnosti nic. čehokoli.
watta

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Příspěvekod watta » stř 20. led 2010 16:14:09

vostalpetr píše:nesouhlasím. klidně si vytvořím svět mimo tento svět, kde to půjde, nikomu ho nenutím .) ale není to "holý fakt, s nímž nic nenaděláme". bůh není neměnná věc.
..................................................................................................................................................................................................

klidně si ho vytvoř, ale základní princip stvoření světa bude opět dualita, tedy rozdělení
a nebude to trvat zase tak dlouho a budeš zase říkat toto je dobro a toto je zlo, a budeš chtít změnu k lepšímu

skutečně můžeš všechno měnit, ovšem v rámci polarity

pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,

to je citace z nějaké knížky? ;) nebo takhle si to opravdu přeješ?
watta

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:14:36

vostalpetr píše:pokud chceš dokonalost,
a kdo ji nechce, že,

V dualite hledame presne co? :)
Co je to dokonalost, je osobni nebo nadosobni?

nechodime stale okolo te 13. nebo 16., nebo dokonce 14.?
Petr píše:13. Existují správné cesty, jak žít a nesprávné cesty, jak žít.
16. Shromážděním údajů o fyzickém projevení a o výsledcích toho, jak lidé na Zemi žili a žijí, je můžeme účinně srovnat na dvě přesné hromady dobrého a špatného.
14. Existuje Bůh, který uvážil všechny možnosti a přišel ke konečnému a správnému rozhodnutí o všech věcech.
Petr
Administrátor

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:19:03

O jakem utrpeni to presne mluvis o fyzicke bolesti, nebo o tom, ze nekomu se nedeje neco, co by si pral aby se mu delo?
Petr
Administrátor

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 16:19:44

Je to holý fakt, s tím nic nenaděláme

Platí o přírodních zákonitostech v dualitě, jako je princip akce a reakce, jehož aplikací je na příklad zákon přitažlivosti.

(otázka na okraj: prozrazuje ten zákon přitažlivosti souvislosti, na kterých závísí rychlost zrealizování něčeho ve hmotné oblasti? Jak dlouho bude trvat, než se to uskuteční? S jakými přírodními ději a zákonitostmi souvisí, že např. přesvědčení, že hmotné věci se změní, může u uzdravování vlastního těla proběhnout hodně rychle, kdežto u zacházení s hmotnými objekty mimo vlastní tělo to bude jiné. Těžko takovým přesvědčením přesunu ostrov v Pacifiku :P )
Lída

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:21:01

Svet roslin a i zvirat je daleko harmonictejsi... a proc? protoze tam nevznika takove zadani jak u cloveka. Cele to utrpeni je prece jen ta mezera mezi zadanym a pozornosti obracenou k tomu ze to zadane zatim nenastalo... nebo se mylim?
Petr
Administrátor

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:26:16

Lída píše:Platí o přírodních zákonitostech v dualitě, jako je princip akce a reakce, jehož aplikací je na příklad zákon přitažlivosti.

Ted na poslednim seminari, ktery jsem slysel, mel rozhovor Abraham prave z nejakym technikem o fyzikalnich zakonech a Abraham vysvetloval, ze vsechny fyzikalni zakony ve zdejsi realite jsou zalozeny na Zakonu pritazlivosti, ze ten je v jadru vsech techto fyzikalnich zakonu. Ze vsechny fyzikalni zakony jsou platne, a zajistuji stabilitu vesmiru, ale ze jsme tenprve na okraji jejich prozkoumavani a je pred nami tak moc.
Petr
Administrátor

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 16:28:37

Petr píše:Svet roslin a i zvirat je daleko harmonictejsi...

Opravdu?
Když člověk vidí ty výjevy ze života savců, jen se na sebe vrhají v zápase o samici, jak musí jeden druhého vraždit, aby sám nezašel hlady...

To mi o moc harmoničtější nepřipadá :donknow:
Lída

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 16:30:43

Petr píše:...mel rozhovor Abraham prave z nejakym technikem o fyzikalnich zakonech a Abraham vysvetloval, ze vsechny fyzikalni zakony ve zdejsi realite jsou zalozeny na Zakonu pritazlivosti, ze ten je v jadru vsech techto fyzikalnich zakonu. Ze vsechny fyzikalni zakony jsou platne, a zajistuji stabilitu vesmiru...

Je tedy omyl říct, že s nimi nic nenaděláme, jak naznačuje watta?

watta píše:
Lída píše:Zákon zachování energie a na něj navazující zákon akce a reakce funguje nejen na fyzické rovině, ale na každé vibrační úrovni projeveného vesmíru. Všechno je tvarem energie a řídí se tedy jejími zákonitostmi. Každá akce, fyzická i mentální, vyvolá odpovídající energetickou reakci. Hned, anebo později – pokud k proběhnutí reakce nejsou právě příhodné vnější podmínky. Určitý druh energie se tak může nějakou dobu hromadit bez příslušné reakce, nakonec se vybije najednou: vztekloun tak dlouho prudí a ubližuje, až ho nakonec někdo zabije. Když k tomu nastanou ty pravé vnější i vnitřní okolnosti.

to je opravdu zajímavé, kolik rozličných možných vysvětlení si člověk dokáže vymyslet proto, aby to tak prostě MUSELO být :)
Naposledy upravil Lída dne stř 20. led 2010 16:34:44, celkově upraveno 1
Lída

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 16:34:13

no a presto jsou daleko harmonictejsi, nez lide :)
ale to je vsechno v poradku, nechci budit dojem, ze oni to delaji dobre a my spatne.. Jsou jini, maji jiny ucel, a mozna jsou mimo Vortex 5% sveho casu... hodne lidi je mimo Vortex 95% sveho casu.
Petr
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení