22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 12:13:08

Navíc,
být vojákem znamená mít nejstarší chlapské řemeslo,
které je v dnešní době nestále ceněno jak po morální stránce tak i finanční,

ženský mají jako nejstarší řemeslo prostituci, která je také ceněna, bohužel jen finančně, morálně však nikoli,
což bude asi tím, že ženská práce stále není společensky uznávaná jako ta chlapská práce...

:PCproblem:
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 12:24:29

Petr píše:jednoho vojaka mame vlastne zde :) viewtopic.php?f=47&t=709

no to podporuje moji anarchistickou teorii...
vostalpetr

Přesvědčení

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 12:33:05

Petr píše:no vlastne s tema vojakama to bude jeste slozitejsi, protoze tam prejimaji presvedceni ze to delaji pro dobrou vec :)

Řekla bych, že největší podíl na umírání druhých na Zemi mají ti, kdo jsou přesvědčení, že to, co dělají, dělají pro dobrou věc. Na příklad ti v křížových výpravách ve středověku, japonští kamikadze, muslimští teroristé v současnosti, kteří věří, že všichni nemuslimové přijdou do pekla, pokud je oni neobrátí na víru pravou, a že oni sami obětováním svého života přijdou rovnou do ráje, i ten už kolikrát zmiňovaný Hitler. Chraň nás Pámbu před těmi, kdo jsou přesvědčení o pravdivosti svého názoru a pustí se s nadšením pro dobrou věc do uskutečňování svého ideálu v zájmu ostatních, aniž by je napadlo se jich zeptat, co si o tom myslí oni.
Lída

Poděkoval: 149
Poděkováno: 439-krát v 261 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Monika, watta

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 12:34:32

vostalpetr píše:já jsem ráda, že si někdo "přede mnou" přál, aby se měnily poměry, také to myslím poskytuje celkově více možností.
..............................................................................................................................................

hele, a nechce tohle každej? vždyt to chtěl i Hitler se Stalinem. Přesně tato snaha o změnu poměrů je příčinou válek, pogromů apd.

tahle touha po dokonalosti je hnacím motorem všech možných negativ co ve světě jsou,
už jen ta touha mít dokonalou manželku :D :D :D

NEDÍVEJ SE NA TO Z POHLEDU OSOBY, ALE KOUKNI NA TU SITUACI I Z NADHLEDU, JAK TO VYPADÁ KDYŽ SE TY TOUHY SEČTOU A KAM VEDOU....

poznala jsem v životě opravdu mnoho a mnoho lidí z rozličných koutů. netvrdím, že vím, jak to na světě chodí. ale opravdu hodně jsem přesvědčená o tom, že většině lidí je to úplně jedno. je jenom málo lidí, kteří si přejí změnit svět - ale taky tím nechci říct, že právě to měnit svět je to pravé pro každého a měl by to tedy dělat a chtít každý :D většina lidí chce mít jenom svůj klid. je jim jedno, jestli se něco děje v afghánistánu. to, co se děje v afghánistánu, zajímá lidi v evropě jenom potud, pokud si to dění odtamtud mohou pustit ve zprávách, aby tak měli večer co dělat, aby měli o čem přemýšlet, a aby si mohli říkat, jak jsou na tom lépe. to je podle mě opravdu holý fakt o tom, jak to na světě převážně vypadá (a neříkám tím, že si myslím, že je to špatně, nebo že si na to stěžuju proboha...)

a další věc: je opravdu velký rozdíl mezi "myslet si, že chci" a "opravdu chci".
kdo chce být opravdu šťastný, je šťastný. kdo opravdu chce mít peníze, má je. kdo chce být opravdu spokojený, je spokojený. ne sice hned, to neříkám. ale je. už to tu padlo milionkrát, spousta lidí si myslí, že něco chce, a přitom chtějí něco jiného. každou vteřinou svého dýchání a "nevědomého" bytí totiž dávají jasně najevo to, co chtějí. a to je velmi často v příkrém rozporu s tím, o čem jsou přesvědčeni, že to chtějí.

lidé, o kterých píšeš ty, ti všichni, kteří by měli něco takového chtít, nic takového jako změna nechtějí. chtějí jen, aby si o tom mohli povídat.

hitler a stalin - opět rozpor mezi tím "co si ostatní myslí, že chci", co dávám najevo, že chci, a co chci ve skutečnosti. nemyslím si, že by to bylo tak složité, aby bylo zapotřebí to pořád dokolečka opakovat. je to přeci jasné jako facka. motivace obou jmenovaných pánů hitlera a stalina jsou z ranku typu "chci, aby to na světě fungovalo podle mě" - tedy přesně z toho ranku, který není skutečným "chci" a nemá šanci na to opravdu se realizovat.

a o jaké dokonalosti to tady pořád mluvíš, to tedy opravdu vůbec nechápu. já vůbec nechci dokonalý svět, nevím, co to je, a vůbec nechápu, proč to pořád považuješ za tak důležité - co to je ta dokonalost, podle tebe? tomu opravdu nerozumím.

jak jsem již říkala - a poxté to ani pro tebe, petřevostále :), opakovat nebudu, já chci prostě jen další možnost světa. jestli se ti nelíbí, nikdy tě nebudu, ani nikoho jiného, nutit, aby ses na mé představě podílel, či ji sdílel. ale stejně tak jako já tobě dopřeju ráda jakoukoliv tvoji, chci i já mít prostor pro realizaci té mé. a ta je teď taková, jako jsem psala výše. tedy svět bez zbytečných válek, utrpení, týraných dětí atd. k realizaci takového světa nepotřebuji souhlas nikoho druhého, i když je evidentní, že by se stejně málokdo přidal, i kdybych chtěla :D (což souvisí s tím afghánistánem v televizi, mj.) ale budiž - to je přece jedno. ten prostor pro to tvořím, a to i když se ti to, petřevostále nelíbí. už na začátku jsem psala, že to je sobecké přání. a je. tohle přání ani jeho případná realizaci ale nikdy nikomu nemůže ublížit. existence světa podle mých představ není důvodem k neexistenci jakéhokoliv jiného světa, dle představ nějakých násilníků apodobně. (na rozdíl od násilného vojáka nepotřebuji k realizaci světa dle mého žádnou oběť). světů mohou jich být miliony. co je, myslím, nové, a o čem celou dobu píšu je to, že chci, aby tyto světy nebyly vzájemně kontaminovány. proto jsem taky psala, že se mi zatím docela pozdává představa nové zeměkoule. já nechci brát hravým válečníkům jejich kravé choutky, ale nechci je už, definitivně, sdílet. proč bych měla mít ve vesmíru méně práva než oni?
watta

Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Přesvědčení

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 12:38:03

Lída píše:
Petr píše:no vlastne s tema vojakama to bude jeste slozitejsi, protoze tam prejimaji presvedceni ze to delaji pro dobrou vec :)

Řekla bych, že největší podíl na umírání druhých na Zemi mají ti, kdo jsou přesvědčení, že to, co dělají, dělají pro dobrou věc. Na příklad ti v křížových výpravách ve středověku, japonští kamikadze, muslimští teroristé v současnosti, kteří věří, že všichni nemuslimové přijdou do pekla, pokud je oni neobrátí na víru pravou, a že oni sami obětováním svého života přijdou rovnou do ráje, i ten už kolikrát zmiňovaný Hitler. Chraň nás Pámbu před těmi, kdo jsou přesvědčení o pravdivosti svého názoru a pustí se s nadšením pro dobrou věc do uskutečňování svého ideálu v zájmu ostatních, aniž by je napadlo se jich zeptat, co si o tom myslí oni.

:) naprostou souhlasím. ale upřímně si myslím, že tohle je snad opravdu svět minulosti...
watta

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 12:42:53

vostalpetr píše:petře, je asi těžké pochopit, že někdo může být šťastný, když ... třeba plní příkazy na vojně. přísahám bohu, že jsou lidé, kteří jsou šťastní, když tohle dělají a je jim úplně jedno, jestli při tom někoho zabíjejí nebo ne. a tak dále. je to těžké si to představit, protože do takového způsobu uvažování se nedokážeš vžít. ale takhle vypadá jejich štěstí - svět jako jedna veliká válka
.....................................................................................................
NO A TY BYS NEBYLA ŠTASTNÁ, KDYBY JSI BOJOVALA

ZA CELOSVĚTOVÝ MÍR?

ZA LÁSKU K VLASTI?

ZA SKVĚLOU A ZÁŘNOU BUDOUCNOST SVÝCH DĚTÍ?

ZA LEPŠÍ SVĚT?

:wow:

ZA TVÉHO BOHA?

:wow: :wow: :wow:

((JÁ CHUDÁK TADY MŮŽU BOJOVAT LEDA TAK ZA SVÝ VLASTNÍ NÁZORY, O KTERÝCH VÍM, ŽE STOJEJ ZA PRD, ALE KDYCH MOHL BOJOVAT TŘEBA ZA PRAVDU BOŽÍ, TO BY BYLO JINÝ KAFE, A KDYBY NÁS BYLO HODNĚ TAKOVEJCH A KDYBY JSME VYHRÁLI, TO BY BYLA PARÁDA, NAVÍC BYCH KAŽDÉMU NEPŘÍTELI ZÁZRAČNĚ POMOHL, NEBOT BYCH JEJ OSVODIL OD JEHO BLUDU A ON BY TAK KLIDNĚ MOHL SPOČINOUT V PRAVDĚ POD DRNEM...))

wow, tak teď mě trochu zamrazilo - snad jsi tohle nemyslel vážně? teda ani by mě to nenapadlo, ale ty díky pod tvým příspěvkem mě trochu zarážejí... byl to vtip, ne? :P

bojovat za cokoli a být z toho šťastný, to si snad nemůže myslet nikdo, tak fakt jen doufám, žes to třeba náhodou nemyslel vážně :lol:

už ty vtipy asi moc nestíhám :lol:
watta

Skutečná a neskutečná motivace

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 12:46:30

watta píše: motivace obou jmenovaných pánů hitlera a stalina jsou z ranku typu "chci, aby to na světě fungovalo podle mě" - tedy přesně z toho ranku, který není skutečným "chci" a nemá šanci na to opravdu se realizovat.

Tohle vnímám jinak: motivace zahojit se na druhých tím, že je přiměju, aby jednali, jak chci já, je strašlivě silná. Je to bytostná potřeba kompenzovat si všechno, co si člověk musel do té doby nechat líbit, protože byl bezbranný nebo slabší.

Bojovat za to, co je pro mě důležité, a být šťastný, když se to daří - žádný vtip, to je bohužel jediná cesta ke spokojenosti pro velkou většinu lidí; neznají jiný druh štěstí než mít úspěch v takovém zápolení za pravdu, za to, jak to má podle nich být. Stačí nahlídnout třeba do manželských poraden
Lída

Re: Skutečná a neskutečná motivace

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 12:57:47

Lída píše:
watta píše: motivace obou jmenovaných pánů hitlera a stalina jsou z ranku typu "chci, aby to na světě fungovalo podle mě" - tedy přesně z toho ranku, který není skutečným "chci" a nemá šanci na to opravdu se realizovat.

Tohle vnímám jinak: motivace zahojit se na druhých tím, že je přiměju, aby jednali, jak chci já, je strašlivě silná. Je to bytostná potřeba kompenzovat si všechno, co si člověk musel do té doby nechat líbit, protože byl bezbranný nebo slabší.

ano, s tím naprosto souhlasím. nic "jinak" tam ale nevidím. nikdo, kdo se necítí nějak ustrkovaný, ponížený, zkrátka nikdo, kdo netrpí pocitem, že mu někdo ublížil, přece nemá potřebu, aby to na světě fungovalo podle něj. žije si dost v pohodě i bez toho, že by tak stejně musel žít pan Novák z třetího patra ;) motivace zahojit se na druhých, čili ta potřeba kompenzace, jak ty píšeš, dává vzniknout právě tomu "chci, aby to bylo podle mě". ten člověk se totiž ve skutečnosti bojí, že mu někdo zase "házel klacky pod nohy" a že by ho někdo zase omezoval, a má tak klamný dojem, že když to všechno vezme do vlastních rukou a bude nad tím mít kontrolu, vyhraje. ale to je samozřejmě omyl, štěstí tak ten pán (či dáma) nedocílí.

Lída píše:Bojovat za to, co je pro mě důležité, a být šťastný, když se to daří - žádný vtip, to je bohužel jediná cesta ke spokojenosti pro velkou většinu lidí; neznají jiný druh štěstí než mít úspěch v takovém zápolení za pravdu, za to, jak to má podle nich být. Stačí nahlídnout třeba do manželských poraden

tak cesta ke spokojenosti určitě ne ;) cesta mnohých ano. ale na jejím konci přece nestojí "život dle mých představ" do té doby, dokud člověk sám nezjistí, že "tudy cesta nevede". tedy vede, ale k tomu, co chtějí opravdu - tj. k té možnosti neustále se handrkovat a mít na co si stěžovat. zase se opakuju... tak snad to opravdu jenom vtip byl :D
watta

Štěstí

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 13:11:07

watta píše:
Lída píše:Bojovat za to, co je pro mě důležité, a být šťastný, když se to daří - žádný vtip, to je bohužel jediná cesta ke spokojenosti pro velkou většinu lidí; neznají jiný druh štěstí než mít úspěch v takovém zápolení za pravdu, za to, jak to má podle nich být. Stačí nahlídnout třeba do manželských poraden

tak cesta ke spokojenosti určitě ne ;)

V jakém smyslu to vtip nebyl: vnímám velký rozdíl mezi pocitem štěstí, které člověk pocítí, když jako prcek nečekaně dostane lízátko nebo jako dospělák vyhraje ve sportce nebo konečně dostane to šéfovo místo - a mezi pocitem naplnění, vnitřního scelení, který tu je, jakmile jsme v pohodě sami se sebou i s druhými.

Štěstí jako opak nešťastnosti je vázané na dosažení "něčeho", proto je vždycky jen dočasné.

To, co vzniká tvořivým rozvíjením všech vlastních dovedností v jednotlivých situacích, kdy to není nikomu "na úkor" - ani mně, ani někomu jinému, radost z toho, co se děje, a objevování, jak si poradit s tím, co se může zdát neřešitelné - tenhle tanec života, to je dočista jiná kvalita.
Lída

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 13:31:53

watta píše:...ty díky pod tvým příspěvkem mě trochu zarážejí... byl to vtip, ne? :P

no moje podekovani bylo za dobry vtip s nahledem :P
Petr
Administrátor

Poděkoval: 587
Poděkováno: 1278-krát v 712 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
watta

Re: Štěstí

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 13:35:27

Lída píše:
watta píše:

tak cesta ke spokojenosti určitě ne ;)

V jakém smyslu to vtip nebyl: vnímám velký rozdíl mezi pocitem štěstí, které člověk pocítí, když jako prcek nečekaně dostane lízátko nebo jako dospělák vyhraje ve sportce nebo konečně dostane to šéfovo místo - a mezi pocitem naplnění, vnitřního scelení, který tu je, jakmile jsme v pohodě sami se sebou i s druhými.

Štěstí jako opak nešťastnosti je vázané na dosažení "něčeho", proto je vždycky jen dočasné.

To, co vzniká tvořivým rozvíjením všech vlastních dovedností v jednotlivých situacích, kdy to není nikomu "na úkor" - ani mně, ani někomu jinému, radost z toho, co se děje, a objevování, jak si poradit s tím, co se může zdát neřešitelné - tenhle tanec života, to je dočista jiná kvalita.

tak já doufám, že to byl vtip proto, protože by mě překvapilo, když by někdo na inspiruj byl přesvědčen, že BOJEM ZA cokoliv toto cokoliv získám, případně že tím získám štěstí. proto a ne pro nic jiného si myslím a doufám, že to snad vtip byl :)

ne, opravdu bych nebyla šťastná, když bych bojovala za ... mír, nějaké děti. cokoli. a opravdu by mě překvapovalo, přece jenom - ne že bych chtěla nějak rozdělovat, ale opravdu by mě překvapovalo, kdyby někdo ze zde diskutujících byl toho mínění, že bojem za ... spravedlivost nebo lepší svět, nebo cokoli zkrátka, toho může dosáhnout, či snad že je potom šťastný.

tak proto - ten vitp.

no a pokud jde o lízátko, tak to jsme se asi nepochopili, protože to s tím bojem za asi moc do činění nemá :) že by někdo bojoval za to, aby mohl dostávat lízátka - jako možné je všechno. ale to není štěstí a spokojenost, a o tom jsem já nemluvila. když mluvíš o štěstí a spokojenosti, tak máš na mysli dětské lízátko a dospěláckou funkci? asi ne, že? :) z toho jsou ty občasné dobré pocity (vystřídané těmi méně dobrými, když toto není). ale ne štěstí - tedy trvalá spokojenost a pochopení.

tohle je zase o té základní upřímnosti k sobě sama, o níž jsem psala, když byla řeč o té "práci" sama na sobě. jestliže je člověk přesvědčený, že chce životní štěstí, spokojenost, tedy ten pocit naplnění, o kterém teď píšeš, a ve skutečnosti chce dostávat lízátka, vyhrávat ve sportce a získávat po šéfovi funkce, tak není upřímný sám k sobě. neotevřel se sám sobě zcela, natolik, aby viděl a byl sám sobě schopen přiznat, že výhry ve sportce, lízátka a podobně jsou pro něj podstatnější, než celkový pocit smyslu ze života, pokojnou radost z ucelenosti a z toho, že chápu, proč jsem tím, kým jsem - čili štěstí. to bývá velmi častý základní omyl a základní nerozumění, kvůli kterému si řada lidí myslí, že zákon přitažlivosti nefunguje atd. také už jsme to tu probírali. být k sobě upřímný, vědět, co opravdu chci, dokázat to pojmenovat a přiznat si to, být s tím v pohodě atd. - to je ten úplně první krok. tedy k tomu nabýt štěstí.
watta

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 13:37:21

spíš než nabýt - otevřít se mu :)
watta

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 14:01:32

proto jsem taky psala, že se mi zatím docela pozdává představa nové zeměkoule. já nechci brát hravým válečníkům jejich kravé choutky, ale nechci je už, definitivně, sdílet. proč bych měla mít ve vesmíru méně práva než oni?
.......................................................................................................................................................................

vítej mezi náma anarchistama, kteří chtějí aby každý měl svět podle svého.... ***
vostalpetr

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 14:07:19

bojovat za cokoli a být z toho šťastný, to si snad nemůže myslet nikdo, tak fakt jen doufám, žes to třeba náhodou nemyslel vážně
............................................................................................................................................
no já myslím, že všichni co kdy bojovali, tak vždycky bojovali za něco a byli štastní

o mě ani tak nejde, já jsem nejštastnější na svým gauči a bojovat za něco mi přijde zbytečně namahavý,
i když je fakt, že občas musím i o ten svůj gauč bojovat s naším psem,
ale je to malej mopslák, takže jej stačí mírně nakopnout a on maže na svůj malej psí gaučík....

život je prostě boj (a jednota protikladů) :yes:
vostalpetr

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 14:35:29

vostalpetr píše:proto jsem taky psala, že se mi zatím docela pozdává představa nové zeměkoule. já nechci brát hravým válečníkům jejich kravé choutky, ale nechci je už, definitivně, sdílet. proč bych měla mít ve vesmíru méně práva než oni?
.......................................................................................................................................................................

vítej mezi náma anarchistama, kteří chtějí aby každý měl svět podle svého.... ***

hehe :lol: anarchisti chtějí anarchii, nikoli "aby každý měl svět podle svého" :) nýbrž anarchii všem :D :D :D
pro mě anarchisti byli vždycky takoví ti lidé, kteří házeli šutry do vitríny mcdonalda, sepisovali při vzrušených intelektuálních debatách plamenná prohlášení do a-kontra, dbali relativně málo o svoji osobní hygienu a nepřekročili dosud 22. rok svého života ;) taky se mi líbili, když mi bylo osmnáct :) ale myslím, že opravdu nechtěli a nechtějí, aby si například majitelé mcdonaldu žili podle svého ;)
watta

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 14:44:40

vostalpetr píše:bojovat za cokoli a být z toho šťastný, to si snad nemůže myslet nikdo, tak fakt jen doufám, žes to třeba náhodou nemyslel vážně
............................................................................................................................................
no já myslím, že všichni co kdy bojovali, tak vždycky bojovali za něco a byli štastní

o mě ani tak nejde, já jsem nejštastnější na svým gauči a bojovat za něco mi přijde zbytečně namahavý,
i když je fakt, že občas musím i o ten svůj gauč bojovat s naším psem,
ale je to malej mopslák, takže jej stačí mírně nakopnout a on maže na svůj malej psí gaučík....

život je prostě boj (a jednota protikladů) :yes:

můj tedy naštěstí ne.

k tomuhle mě napadají hned dvě scény z krále artuše: jedna, kdy artuš vysvětluje lancelotovi, že chce mír, a že musí dobojovat jen poslední bitvu (tak splní svoje úkoly a můžou se všichni vrátit, odkud přišli, podle smlouvy, co mají) a lancelot mu na to říká, že "bojuje za svět, který nikdy nebude existovat" (tedy svět plný míru). a v další scéně, kdy už je všechno jinak, zase artuš říká tomu veliteli saské armády, proti kterému pak stojí chvíli vlastně úplně sám: "bojuji za něco, čemu nikdy ani ty ani Řím nebude rozumět" :) tam je docela hezký ten kontrast, kdy jeho nejlepší přítel lancelot ho celou dobu nabádá k tomu, aby se vykašlal na "cizí" zájmy, tedy zájmy britů proti sasům, a naopak guinevra ho celou dobu přemlouvá, aby za ně bojoval, když je z jejich krve, že přece něco musí cítit. stojí uprostřed toho se svým úplně jiným přáním - jít úplně pryč :D ale nakonec se pro jedno z toho rozhodne, protože je to bližší tomu, co chce. ne každá bitva, ne každý boj musí být nutně bojem za to, za co se opravdu zdá, ale jenom když si člověk uvědomuje, co opravdu dělá (tedy i co si opravdu přeje), může to uskutečnit.
watta

Re: Štěstí

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 14:46:13

watta píše:no a pokud jde o lízátko, tak to jsme se asi nepochopili, protože to s tím bojem za asi moc do činění nemá ... když mluvíš o štěstí a spokojenosti, tak máš na mysli dětské lízátko a dospěláckou funkci? asi ne, že? :) z toho jsou ty občasné dobré pocity (vystřídané těmi méně dobrými, když toto není). ale ne štěstí - tedy trvalá spokojenost a pochopení.

Rozdíl bude asi zase jen v různém chápání významu obecně používaných slov. Především, pokud jde o to lízátko, je to odpozorované z toho, co vidím kolem sebe: Dítě na pouti vykřikne: "Mami, hele, vyhrála jsem lízátko, já jsem tak šťastná!!!" Někdo jiný si nečekaně snadno vybojuje, aby mu zvýšili plat, a vykládá celé rodině, že je z toho úplně na vrcholu štěstí. Nebo si vybojuje vyšší postavení. Obecně se setkávám ve svém okolí, v knihách, ve filmech - prostě všude s tím, že když člověk dosáhne, nečekaně získá nebo si vybojuje to, po čem toužil, vnímá to jako štěstí a taky to tak říká - každý zamilovaný film to předvádí v mnoha variantách - slovo štěstí, šťastná a šťastný se tam v dialozích objevuje pořád dokola...

A jak dlouho takové štěstí vydrží? Z usuzuju, že slovo štěstí obecně znamená opak nešťastnosti a že to označuje stav, který je jen dočasný, protože je vázané na dosažení "něčeho" a dřív nebo později po dosažení cíle vyprchá.

Člověk se prostě líp domluví, když používá slova ve stejném významu, jako ti kolem. Žiju mezi lidma, nemám potřebu dávat slovům jiný význam, než jim dávají oni. No a jsme zase u sémantiky. :D :)
Naposledy upravil Lída dne čtv 21. led 2010 14:57:33, celkově upraveno 1
Lída

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 14:57:02

KAŠLU NA VAŠE PLANÉ A NEKONEČNÉ DISKUZE,
A POZÍTRA JEDU SEM:

http://www.youtube.com/watch?v=BxsPkfm9 ... re=related

:cooool:
vostalpetr

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 14:59:50

:thumb:
Tak si to užij a ve zdraví se vrať! :ahoj4:
Lída

P.S. ke slovu štěstí:

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 15:02:52

Proto se taky občas vyskytne slovní spojení "trvalé štěstí", jako že to není - jako obvykle - jen dočasný stav.
Lída

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení