22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 20:57:45

Tohle vidím stejně jako watta, Petře, sorry.
tak budu stále - jestliže platí zákon přitažlivosti a všechno, o čem je tento web - podporovat existenci takového světa, v němž je možné, aby si maminka hledala své štěstí v náruči se svým zabitým dítětem.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 21:10:04

Lída píše:Pokud platí, co říká Abraham, tak to tak opravdu je. Chovají se tak přece zvířata, když se vyvražďují kvůli potravě, a u lidí je to totéž. Podle A je přece třeba být sobecký a jít cele za svým cílem. Takže je to tak v pořádku, jestli to správně chápu. Ti vyvražďovaní asi nebyli dostatečně dlouho v souladu s Vortexem...

Je to asi jen jiny filtr videni sveta, protoze me zvirata prijdou maximalne mirumilovna a kdyz uz se zabiji, tak je to vetsinou kvuli zajisteni preziti. Kdezto clovek se tak obcas zabiji z ruznych presvedceni a tak...

Nejlepsi co ti k tomu mohu napsat je, zkus si nekde sehnat nebo pujcit nejakou knizku od Abrahama a cist s ji s ocekavanim, ze to vsechno do sebe zapadne, protoze ono to do sebe zapada, s ocekavanim, ze to ti to doplni ty preklady, ktere jsou tu a s ocekavanim ze ti to da skutecne dobry nahled do toho, co rika a jak to mysli.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 21:11:49

Lída píše:Je tedy Abraham podle Tebe pro každého?

Rozhodne ano. :)
Ale lepsi odpoved je, ze je pro vsechny, kteri si toto pritahnou do sve zkusenosti.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 21:16:43

Lída píše:Tohle vidím stejně jako watta, Petře, sorry.
tak budu stále - jestliže platí zákon přitažlivosti a všechno, o čem je tento web - podporovat existenci takového světa, v němž je možné, aby si maminka hledala své štěstí v náruči se svým zabitým dítětem.

neni se treba omlouvat :) mozna je to zase jen nepochopeni, ale prece cely tento web je o tom, jak tvorit nasi nejlepsi realitu, o tom jak byt verny svym snum, o tom jak byt stastny, jak nepridavat energii nezadoucim vecem, tim jak jim vzdorujeme, upirame na ne pozornost, diskutujeme o nich, aktivujeme je.
Takze, tim ze tu situaci prijmu a zamerim se na ten svuj idealni stav, ktery z toho kontrastu jiz vzesel, tak delam to nejlepsi, co mohu, pro to aby existoval v budoucnosti jiny svet.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 21:28:43

watta píše:ano, rozšiřuje. ale pouze, pokud si myslíš, že svět (či vesmír) je nějaká koule (či bowle ;) ), definitivní a hotová, tedy taková, kterou lze poznávat, taková, kterou lze poznat. koule, kterou lze vzít do ruky, podívat se na ni sice z mnoha stran, z mnoha úhledů pohledu, ale nakonec je to stále pořád a tatáž koule, a já se o ní mohu tak maximálně dozvědět něco víc, nebo něco míň. podle mého vědomí není vesmír takovou definitivní skutečnost. a neexistuje tedy nic, co lze poznat, abychom řekli: aha, tak takhle to je. už naším poznávám totiž tu skutečnost, ten vesmír, vytváříme.

je skutečný strom v záplavě slunečních paprsků, na který se zrovna dívám?
byl by tam i tehdy, když by se na něj nikdo nedíval?
nebo je tam právě proto, že se na něj dívám? a když bych se nedívala, tak nebude?
nebo je vesmír to, co jsme schopni vnímat?
je vesmír jenom to, co jsme schopni vnímat?
a už třeba jenom zvířata tedy žijí v úplně jiném vesmíru?
nebo se vesmír neustále vytváří?

a to, čemu říkám poznání, je jenom další forma, jak ho popsat, abych se v tom mohl nějak zorientovat?

nemyslim siv zadnem pripade, ze svet je nejaka nemenna koule (kam na to chodis? :D) ale uz vim, jak jsi to myslela! takze jeste jednou diky :thanx:, je to zajimave. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Jak být věrný svým snům, jak být šťastný

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 22:14:37

Petr píše: …zvirata kdyz uz se zabiji, tak je to vetsinou kvuli zajisteni preziti. Kdezto clovek se tak obcas zabiji z ruznych presvedceni a tak....

Člověk zabíjí ze stejných důvodů jako zvířata: kvůli přežití. Z přesvědčení, že to a to je pro něho nejlepší, je schopný ubližovat a někdy i zabít, stejně jako tygr bude lovit to, co je pro něho nejlepší, radši srnu než želvu, na které by si vylámal zuby. Není v tom rozdíl, oba živočišné druhy volí různě rafinované prostředky zabíjení, aby přežily.

Ten dnešní rozhovor byl zajímavý. Vyplývá z něj, že pokud je opravdu Abraham pro každého, je i pro lidi bez morálních skrupulí... závěr se nabízí sám, jsme-li schopní logicky uvažovat.

zkus si sehnat nebo pujcit nejakou knizku od Abrahama a cist s ji s ocekavanim, ze to vsechno do sebe zapadne...

Takové očekávání znamená vyřadit při čtení logické uvažování. Přestat vnímat souvislosti, slepě přijímat. To je hodně nebezpečné, když jde o doporučení, jak žít a co dělat, abychom byli spokojení a šťastní. Z příkladu s matkou a zabitým dítětem, o kterém jsme mluvili, a z Tvé odpovědi Petře vyplývá, že taková situace je podle A. normální, že se o to nemám starat, že se mám starat jen o sebe.

V takovém světě bych žít nechtěla. Zato je mi moc blízké
tim ze tu situaci prijmu a zamerim se na ten svuj idealni stav, ktery z toho kontrastu jiz vzesel, tak delam to nejlepsi, co mohu, pro to aby existoval v budoucnosti jiny svet.

Tady je můj způsob, „jak byt verny svym snum, o tom jak byt stastny, jak nepridavat energii nezadoucim vecem“: když je dobře „nám“, je dobře i „mně“. Pořád znovu se mi to v denní praxi potvrzuje, žiju podle toho už dost dlouho a funguje to, čím dál líp. Tohle vnímání „my“ místo „já“ vytváří v každé situaci radost z nacházení optimálního řešení pro všechny zúčastněné, dává mi to chuť do života a nabíjí mě to energií. Čím jsem starší, tím jí mám víc. A taky jsem zdravější. Nedá se to srovnat s dobou, kdy jsem se starala jen o sebe. A vidím naději v tom, že v tomhle přístupu snad nejsem jediná a že svět by nemusel jednou skončit jako jedno velké tratoliště krve s umírajícími, kteří nás nezajímají. Počítám sice, že tenhle přístup tady sotva někoho osloví, ale každý máme možnost si vybrat. I když někteří mudrcové říkají, že svobodná vůle neexistuje: že každý jednáme podle momentální výslednice našich vrozených sklonů, ovlivněných všemi dosavadními zkušenostmi. Něco na tom nejspíš bude :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » stř 20. led 2010 22:36:24

No ty mi davas dneska :D :)
myslel jsem to naprosto ciste.. ocekavani k pochopeni (tj.nevyrazujes rozum), a ne ... no to je jedno :) to bylo to nejlepsi, co jsem mohl napsat, protoze byl bych rad kdyby jsi videla vsechny prisady Abrahamova uceni.. a ne jednu, ne uplne dobre pochopenou o sobectvi, k ni zamichanou tvou prisadu o vojakovi a matce, o kterych vnitrnich stavech nevime temer nic a pak z toho upeceme babovku a rekneme ze Abraham je jen pro moralne vyspele jedince. Chtel jsem, aby jsi zavery delala po tom, co si prectes Abrahama v plne siri a mozna by jsi videla, ze to neni vubec tak vzdaleno tomu, co pises. Jen k tomu vede stabilnejsi (dle me) cesta pres svuj osobni soulad sama za sebou (a nemysli hned u slov "soulad" a "radost" na zabijeni a politiky :)).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Naše přesvědčení nemusí být stejná :-)

Příspěvekod Lída » stř 20. led 2010 23:28:29

Neberu Ti Tvoje přesvědčení, Petře :), nemám potřebu Ti "dávat" :) :D , každý to prostě vnímáme, jak je to pro nás právě optimální.

Jsme prostě od přírody každý trochu jinak vnitřně vybavení. Vnímám věci v souvislostech, nemůžu jinak. Když se objeví nějaké tvrzení, které je v rozporu s přírodní zákonitostí, podle které to tady na zeměkouli funguje a kterou všichni dobře známe a přijímáme, zabliká mi okamžitě červená kontrolka. Když mi někdo odsouhlasí, že věci těžší než vzduch padají shora dolů k zemi, což je ve shodě s fyzikálními zákony (pokud nejsme v komoře pro kosmonauty), a za chvíli doporučuje něco, co je s tím v rozporu, můžu si s ním nezávazně přátelsky dál povídat, ale těžko něco víc. Právě dnešní diskuse byla dokladem, že ne všichni vnímáme, jaké důsledky neuniknutelně přinese, když se každý bude starat jen o to, aby sám byl v souladu s Vortexem, a ignorovat holistické uspořádání našeho vesmíru. Když nebude brát v úvahu evidentní fakt, že každý jsme částí většího celku a že v nás je naopak bezpočet menších celků – orgánů, buněk a jejich součástí. A že každá ta naše částečka je ve skutečnosti samostatný jedinec jako my – má vlastní DNA – a může dobře fungovat a prospívat jen tehdy, když nebude sledovat pouze vlastní cíle, ale bude se chovat harmonicky i směrem nahoru, k celku, jehož je částí, spolupracovat s ním a respektovat signály, které jí od něj přicházejí. Jinak to dopadne tak, jak jsem psala na jiném vlákně: buňka se začne starat jen sama o sebe a nekontrolovaně se množit v rakovinném bujení. To jsou známá fakta. Člověk jako samostatná entita ve skutečnosti neexistuje, může na Zemi přežívat jen jako součást širšího společenství – narodil se a přežil první léta jen díky bytostem, co se o něj staraly, kupuje si k jídlu, co vypěstovali zemědělci a vyrobili jiní lidé, umí číst a psát a dosáhl nějakého vzdělání, jen protože ho tomu někdo naučil, bydlí v domě, který většinou taky nepostavil vlastníma rukama, a pokud, tak z cihel, které vypálil někdo druhý, zuby si taky sám neopraví… … … Když nebereme v každé situaci v potaz potřeby celku, jehož jsme součástí, má to své důsledky, stejně jako ignorování kteréhokoliv jiného přírodního zákona.

Dovedu pochopit, že někdo druhý takhle neuvažuje, můžu to respektovat a vážit si ho, může mi s ním být fajn, ale to, co říká, beru jen jako vyznání, že se mu líbí určitý druh hudby. Proč ne :)
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 8:09:54

Petr píše:
vostalpetr píše:V dualitě hledá bůh (skrze snové osoby) svou dokonalost,
a tu svou úplnou dokonalost naplnuje tím, že dosahuje NEDOKONALOSTI PROJEVU (dokonalost plus nedokonalostˇ= úplná dokonalost)

Takže hledat dokonalost ve stvoření je hloupost, nebot je postaveno tak, aby to bylo nedokonalé,
a tý nedokonalosti se dosahuje nejlépe tak, že každý vymýšlí hlouposti o tom jak dosáhnout dokonalosti

Takže úplná dokonalost je Bůh + nedokonalost světa :D :D :D

takže tímto by snad mohla být 13.14.16. uspokojivě vyřešena jako chybná, nebot řešení je víceméně advaitové, tedy paradoxní

no to je docela dobre :) vidim to mozna podobne, no uvidis :)

Ta dokonalost a nedokonalost mi totiz prijde osobni .. proto jsem se na to ptal.
Spis bych tedy rekl, ze Buh hleda dokonalost, skrz individualni dokonalosti...a individualni dokonalosti jsou soucasti Bozi dokonalosti.. vsechny nase dokonalosti si od nas bere a libi se mu :)
Kde se bere ta nedokonalost? Myslim ze je to v tom, ze moje dokonalost je pro tebe nedokonalosti a naopak.. proste i kdyz tu jsou same individualni dokonalosti, tak protoze z nasich vzajemnych pohledu jsou zazivany jako nedokonalosti, tak nas inspiruji k vylepseni nasi individualni dokonalosti.. takze prakticky je zde pouze dokonalost :) uff.



No asi záleží vždycky na tom, z jaké úrovně na to pohlédneš,

z tý osobní roviny to je:
ze moje dokonalost je pro tebe nedokonalosti a naopak..

když stojíš mezi bohem a stvořením tak řekneš (to co říkám já) že dokonalý bůh dosahuje úplné dokonalosti skrze nedokonalost stvoření

no a pak je ta úroven boha (z které píšeš ty) a proto se ti jeví všechno dokonalé, a říkáš že to blbnutí s tím + a - je úroven omezeného náhledu osoby


ZÁLEŽÍ KAM SE POSTAVÍME A ODKUD HLEDÍME,
pokud se stále budeme držet pohledu omezené individuality, tak furt budeme plakat nad tím zlým zlem ve světě a budeme se jej zuby nehty snažit odtstranit,
a nebo se POZORNOSTÍ PŘESUNEME NA JINOU ÚROVEN POHLEDU no a pak už to celé zase vypadá úplně jinak
třeba přímo naopak než to vidí individualita
(ale to samozřejmě neznamená, že neznáme ten náhled osoby a budeme o něm říkat, to je špatně, že tady žádný zlo není, ono tady je, ale jen pro individualitu, takže ten individuální pohled je naprosto správný)

Už jsem zažil, že mě spousta lidí vcelku upřímně nenávidí, když jim napíšu, že to zlo a dobro jsou obojí boží vůli tvoření,
já je vcelku chápu,
ale pokud se neposunou svým náhled alespon trošku nad osobní stanovisko, tak pro ně bude nejuspokojivější řešení věřit na čerty a na anděly
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Petr

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 9:36:32

vostalpetr píše:z tý osobní roviny to je:
ze moje dokonalost je pro tebe nedokonalosti a naopak..

když stojíš mezi bohem a stvořením tak řekneš (to co říkám já) že dokonalý bůh dosahuje úplné dokonalosti skrze nedokonalost stvoření

no a pak je ta úroven boha (z které píšeš ty) a proto se ti jeví všechno dokonalé, a říkáš že to blbnutí s tím + a - je úroven omezeného náhledu osoby

PS. vetsinou pisu z osobniho pohledu :)

ted kdyz jsi to napsal, tak se mi zda, ze to vidim jeste trosku sloziteji.... to +/- nevnimam jen jako omezeny pohled osoby, ale spise nezamernost pozornosti osoby, kdezto Zdroj je velmi zamerny ve sve pozornosti. Protoze to +/- je proste ve vsem, to je i proc se stale bavime o vibracich, myslim, ze to s tim ma uzkou souvislost..ale to ted neni podstatne..
+/- je. A Abraham, nebo Zdroj, tak jak ho Abraham prezentuje, pouze jsou tak zamerni ve sve pozornosti, ze se vzdy jen divaji na to + v kazde veci, cinnosti, cloveku, udalosti.
Tim jak to oni vidi z vetsiho nadhledu, a nesoustredi se vylozene na ty detaily tak, to maji jednodussi. My s nasim egem, jsme schopni se soustredit detailneji a pak nas to obcas vyhodi z Vortexu, expandujeme silne nase predstavy o tom jak by to melo byt pro nas osobne spravne.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 9:43:23

kdyz uvazime to video o presvedcenich od Bashara, ktere neni uplne hloupe :) tak vyvstava otazka, jak rozeznat platna a neplatna presvedceni, pokud kazde presvedceni v teto tvorive realite je samopotvrzujici se.
Citenim? :srdce:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 9:46:07

+/- je. A Abraham, nebo Zdroj, tak jak ho Abraham prezentuje, pouze jsou tak zamerni ve sve pozornosti, ze se vzdy jen divaji na to + v kazde veci, cinnosti, cloveku, udalosti.
..........................................................................................................................................................

no v tom právě přeloženém videu o paradoxu je řečeno že stojí uprostřed paradoxu (jako čistá pozornost) a + a - jsou pro ně rovnocenné,

pak bych tomu výsledku + a - dal jako výsledek číslo 0 (jako čistá pozornost sama v sobě)
nebo znaménko nekonečno (není tady na klávesnici),
což by mělo znamenat tu druhou možnost nekonečných možností volby a záměrného tvoření
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Naše přesvědčení nemusí být stejná :-)

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 9:47:33

Lída píše:Dovedu pochopit, že někdo druhý takhle neuvažuje, můžu to respektovat a vážit si ho, může mi s ním být fajn, ale to, co říká, beru jen jako vyznání, že se mu líbí určitý druh hudby. Proč ne :)

Souhlas :) jen misto vyznani bych pouzil viru nebo presvedceni ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 9:50:15

vostalpetr píše:+/- je. A Abraham, nebo Zdroj, tak jak ho Abraham prezentuje, pouze jsou tak zamerni ve sve pozornosti, ze se vzdy jen divaji na to + v kazde veci, cinnosti, cloveku, udalosti.
..........................................................................................................................................................

no v tom právě přeloženém videu o paradoxu je řečeno že stojí uprostřed paradoxu (jako čistá pozornost) a + a - jsou pro ně rovnocenné,

pak bych tomu výsledku + a - dal jako výsledek číslo 0 (jako čistá pozornost sama v sobě)
nebo znaménko nekonečno (není tady na klávesnici),
což by mělo znamenat tu druhou možnost nekonečných možností volby a záměrného tvoření

jj tak to tam je receno, ale zatim jsem se s tim uplne nestotoznil, i kdyz to zase nezni uplne hloupe :) ale vedel jsem ze z toho budete mit radost ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 9:53:18

Petr píše:kdyz uvazime to video o presvedcenich od Bashara, ktere neni uplne hloupe :) tak vyvstava otazka, jak rozeznat platna a neplatna presvedceni, pokud kazde presvedceni v teto tvorive realite je samopotvrzujici se.
Citenim? :srdce:

.............................................................................................................................................

No já spíše používám rozum,
i když samozřejmě mám také pocity,

a rozum mně říká, že každé správné přesvdčení, kterému věřím a přijal jsem za své a podle ktrého se řídím, je jen abstraktní představa, kterou jsem si povýšil na skutečnost a dodal ji citový náboj takže je to pro mě živé...

to mně nijak nebrání, abych i já měl své víry, jen je ale neoznačuju za nějakou svatost ale za pouhé "BLBNUTÍ"
A PROTOŽE BLBNU RÁD, TAK JSEM OCHOTEN ZA SVÁ PŘESVĚDČENÍ I POLOŽIT ŽIVOT
(ALE VŽDY ŽIVOT TOHO DRUHÉHO :lol: )
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 10:04:00

Citenim?
..............

cítěním tomu dodáme ten správný náboj a máme tu správnou živou víru...

:help2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 10:08:31

už s tím opravdu nechci mít co do činění. dá se na to svést ledacos - na vnitřní bolavé dítě - a myslím, že není důvod, aby dospělý člověk něčím takovým trpěl a ještě kvůli tomu buzeroval ostatní.
.........................................................................................................................

no v dětství jsou ty informace přijímány velmi silně,
takže si je člověk pamatuje celej život,
zatímco ve staří si už nepamatuje že před chvílí byl naštvanej a vytočenej a ublíženej

a ty silně zapsané informace stále k sobě strhávají pozornost, takže stále z nich vychází a jsme jimi ovlivnováni
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 10:12:51

je to jenom o práci na sobě, o ničem jiném. jestli člověk chce být opravdu šťastný, tak zjistí, co s tím má dělat. není do toho zapotřebí zatahovat ostatní lidi a činit své okolí nešťastným třeba tím, že se na ně řve, že se jim ubližuje ... a tak dále. jsem plně přesvědčena, že každý zdravý člověk má naprosto všechny podmínky a schopnosti k tomu, aby byl schopen toto bez problémů zvládnout do třicítky bez jakéhokoli obtěžování svého okolí. neříkám, že je to jednoduché, ale to na věci nic nemění. jestliže to nezvládne, tak je to prostě jeho problém a mě osobně je opravdu jedno, jestli mu maminka ubližovala, když byl malý, a jdu mu z cesty (samozřejmě je-li to možné). prostě se takovými lidmi neobklopuji, nic víc. ať si řvou na koho chtějí, když takové lidi naleznou, ale já to nebudu ;) připadá mi spíš směšné než smutné, že někdo v pětatřiceti stále dokolečka řeší, např. co mu řekl tatínek, když mu bylo 12... je to škoda, protože je to ztráta času - život začíná samozřejmě až po tom, co jsou tyto problémy vyřešeny.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 10:13:51

i když tím samozřejmě nechci ospravedlňovat ty tatínky a maminky, které svým dětem říkají ošklivé věci, ba právě naopak, to se mi líbí ze všeho nejmíň :/
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 10:16:54

Petr píše:
Lída píše:Pokud platí, co říká Abraham, tak to tak opravdu je. Chovají se tak přece zvířata, když se vyvražďují kvůli potravě, a u lidí je to totéž. Podle A je přece třeba být sobecký a jít cele za svým cílem. Takže je to tak v pořádku, jestli to správně chápu. Ti vyvražďovaní asi nebyli dostatečně dlouho v souladu s Vortexem...

Je to asi jen jiny filtr videni sveta, protoze me zvirata prijdou maximalne mirumilovna a kdyz uz se zabiji, tak je to vetsinou kvuli zajisteni preziti. Kdezto clovek se tak obcas zabiji z ruznych presvedceni a tak...

Nejlepsi co ti k tomu mohu napsat je, zkus si nekde sehnat nebo pujcit nejakou knizku od Abrahama a cist s ji s ocekavanim, ze to vsechno do sebe zapadne, protoze ono to do sebe zapada, s ocekavanim, ze to ti to doplni ty preklady, ktere jsou tu a s ocekavanim ze ti to da skutecne dobry nahled do toho, co rika a jak to mysli.


petře nezlob se, ale mě to po včerejšku a po této zprávě od tebe opravdu už nedá, a prosím - no offence:
ale:
co si o tom myslíš ty?
máš nějaký názor, svůj vlastní, který bys nemusel pro zachování svého klidu před tím, než se s ním ztotožníš, zkonzultovat s abrahamem? nebo chceš mít opravdu na všechno stejný názor jako abraham?

protože jestli je to ta druhá možnost, tak je jedno, jestli je to abraham nebo jehovisti...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků