22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Doporučuji! O zákon přitažlivosti a o tom, jak být nepodmíněně šťastný

Re: 22 neplatných přesvědčení z knihy The vortex

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 15:11:53

ted mi pripada, ze ...privedlo me k tomu vase lizatko..... dejme tomu, ze k jedne dane veci zazijeme nejaky kontrast, pozname nechtene..tj. citime se spatne....automaticky tim zjistime to chtene. Kdyz (v lepsim pripade) zazijeme po nejake dobe to chtene, tak se citime stastne. To jsou dve celkem dane veci, se kterymi nic neudelame.
Tyto dva zazitky na zacatku a konci cesty od nechteneho ke chtenemu mohou odpovidat cca 0,0001% az 1% casu z te cesty. (zjednodusme si to a zapomenme, ze behem tomu casu jsme vystaveni stovkam jinym kontrastum).
Takze to jak se citime je dano cca pro 1% casu. Zbylych 99% je v nasi moci, pokud se soustredim na chtenou cast, tak mohu byt stastny celou tu cestu a uzivat si ji. Pokud, je to opacny pripad a celou cestu pozoruji, ze tam jeste nejsem, tak jsem celou cestu nespokojeny.
Takze ten priklad s lizatkem je dobry a platny..ale vubec, ale vubec to neznamena, ze je to jedina mozna varianta.
A samozrejme az dostaneme to lizatko, tak tim stesti pomalu prechazi ke spokojenosti, pak treba k nude (nemusi to byt pravidlem). Ale o nic nejde, protoze bezpochyby zazijeme jiny kontrast, ktery nam poskytne material k nove expanzi a zamereni se.
Petr
Administrátor

Poděkoval: 587
Poděkováno: 1276-krát v 712 příspěvcích

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 15:15:54

vostalpetr píše:KAŠLU NA VAŠE PLANÉ A NEKONEČNÉ DISKUZE,
A POZÍTRA JEDU SEM:
http://www.youtube.com/watch?v=BxsPkfm9 ... re=related
:cooool:

:cooool:
nezazil jsi prave kontrast? a nevis o to lip, co chces? :) nebyla to vubec plana diskuze..
Me osobne poskytla kontrast a vim nyni opravdu lepe, co chci :) :thumb: :wow: :poklona:
Petr
Administrátor

Příspěvekod Monika » čtv 21. led 2010 15:37:46

"budu ráda, když se budou držet dále ode mě,i oni mnohem lépe cítit ve společnosti těch, kteří toho také nejsou schopni, zatímco naopak ve společnosti těch, kteří mají své problémy vyřešeny, se budou cítit stejně špatně jako naopak vyrovnaní jedinci v jejich společnosti."

Tohle nemohu potvrdit … velmi mi pomohlo a naopak pomáhá, když jsem právě v přítomnosti lidí, které mají své problémy vyřešeny, zvláště pokud prošli něčím podobným čím procházím sama – je to neuvěřitelně INSPIRUJÍCÍ … pokud jsem v přítomnosti lidí co trpí stejnými potížemi a nevědí kudy kam, tak se to všeobecně zhoršuje …

"jestli nic takového ze svého života neznáš, tak máš štěstí, nebo jsi vždycky uměla říkat ne - což je velká výhoda neznala jsi nikdy nikoho, kdo ti dnem nocí elefonoval dvouhodinové hovory, někoho, kdo si vždycky na všechno stěžoval, kdykoli ses s ním sešla, někoho, kdo dštil negativitou na všechny lidi kolem? někoho, kdo někomu před tebou ublížil, protože "si nedokázal pomoci"? nebo jsi takové lidi znala a ráda jsi v tom setrvávala? to se na mě nezlob, to se mi opravdu nezdá... já se vůbec nestydím za to, že se s takovýma lidma setkávat prostě nechci, naopak, doporučuji to každému, kdo takovým říká "ano", protože je tak vychovaný nebo si myslí, že je to slušnost."

Situace co popisuješ znám velmi dobře, dlouho jsem nebyla schopná říkat ne a vlekla jsem cizí obtíže sdílením a vydáváním se – doslova vydáváním, až mne to dovedlo k tzv. vnitřnímu vyhoření a také k fyzickým obtížím (konkrétně k poruchám srdečního rytmu) … no a byla to velmi účinná forma k doklapnutí, že tudy cesta nevede … byl to jeden z klíčových momentů k nasměrování pozornosti k sobě samotné a také k postihování neuvědomovaných tendenčních zapletenin … hodně mi to objasnilo i objasňuje mechanismy, principy a zákonitosti funcí lidské mysli včetně psychiky … a čemu takto porozumím a přímo pochopím, to jsem schopná postihovat i u druhých lidí včetně neuvědomovaných příčin … takže zde není potřeba se lidí co se potácejí či jsou přímo zaseknuti v problémech vyhýbat. Vsadím se, že z těch co zde píší na inspiruj má dost lidí zkušenosti s tím, že se k nim obrací lidé co mají problém, či prožívají nějakou bolest, mohou to být i lidé co potkáváme na ulici … čím více jsme sami v souladu se sebou, jsme v klidu, pohodě, ono to tak nějak vyzařuje a zharmonizovává vše s čím jsme ve styku … uvolňuje to, je to léčivé samo o sobě, bez nutnosti osobní účasti … nijak to nevyčerpává, ani to nevysává, nebere energii ...

víš watto mně pomohli a pomáhají konkrétní lidé - jsou živou inspirací … jsem ráda, že se ode mne nedrželi dál, když jsem se doslova topila v problémech :-) jsem ráda, když je skrze mne pomoženo někomu jinému … a když někomu ublížím nebo nějak se ho dotkne něco z toho co řeknu nebo udělám, i to se stává, přesto, že takový záměr nemám … nu i to je zkušeností pro mne i pro něho … a když jsem u toho, že někdo někomu ubližuje, no tak udělám samozřejmě vše co je v mých silách, abych tomu zabránila … pokud ale někdo příjde s tím a je tomu otevřen, co má například dělat s agresivitou, tak ho nepošlu do háje, že s ním nechci mít nic společného. Když ale tomu otevřen není a chce si jen stěžovat, tak mu s klidem řeknu, že taková komunikace nemá smysl.

Ono je to individuální … Chci tímto vyjádřit také to, že pokud se vyhýbám nějaké situaci, tak je jasné, že ve mně vzbuzuje obavu … a vlastně to přitahuju ke konfrontaci ... nevyhýbám se a ani nevyhledávám – s důvěrou ve Zdroj :-)
:ahoj4:
Monika

Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Lída, Petr

Příspěvekod Monika » čtv 21. led 2010 15:47:36

"Chraň nás Pámbu před těmi, kdo jsou přesvědčení o pravdivosti svého názoru a pustí se s nadšením pro dobrou věc do uskutečňování svého ideálu v zájmu ostatních, aniž by je napadlo se jich zeptat, co si o tom myslí oni."

:yes: a ... chraň mne Pán Bůh před předsvědčením o pravdivosti mého názoru a pouštění se s nadšením pro dobrou věco do uskutečňování svého iduálu v zájmu ostatních, aniž by mne napadlo zeptat se jich, co si o tom myslí oni" :pls: ***
Monika

Re: Štěstí

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 15:54:07

Lída píše:Člověk se prostě líp domluví, když používá slova ve stejném významu, jako ti kolem. Žiju mezi lidma, nemám potřebu dávat slovům jiný význam, než jim dávají oni. No a jsme zase u sémantiky. :D :)

hmmmmm.... no já s tím problém nemám. žiju mezi lidma, kteří si nemyslí, že už objevili, jak žít ve štěstí a spokojenosti, když si třeba koupí nové šaty nebo se projedou v novém autě. opravdu, normálně to rozlišují. připadá mi naopak docela divné, když by to u někoho splývalo - když se někdo opaluje na sluníčku a líže k tomu zmrzlinu a křičí na celé kolo "já jsem tak šťastná", tak je ta paní šťastná v ten moment a s jejím životním štěstím to má pramálo co dělat. a ten moment si užívá, i když se večer třeba vrátí k nějaké práci, kterou bytostně nesnáší, atp. to je potěšení, radost... úžasná věc, k níž je země plná rozličných materiálních i duchovních impulsů, které ji pomáhají prožívat. štěstí člověka, ona pověstná muška jenom zlatá, ale není odvislá od vnějších příčin. není také tak jednoduché ho opravdu prožívat, opravdu ho znát, jako se potěšit zmrzlinou, a potěšení z užívání si zmrzlin k němu nevede (i když může na cestě velmi pomáhat, což se většinou děj). není to slovíčkaření, je to prostě něco jiného. žiju mezi lidmi, kteří používají tohle slovo v tomhle významu. tak tak o něm prostě i mluvím :)

ono je to jasné, už jsme tu lingvistiku řešili -- jazyk je prostě úplně vynikající ukázkou a jasnou přehlídkou toho, jak člověk přemýšlí. jak přemýšlí, tak v tom smyslu slova používá. protože se obklopujeme lidmi, kteří uvažují stejně jako my, používáme také stejná slova ve stejných významech. ale jiní lidé v jiném městě, kteří si také vzájemně rozumějí, uvažují zase jinak, a tak mají i trochu jiný jazyk. na tom nevidím nic zvláštního.

tak si tedy budu pamatovat, že jsou lidé, pro než je štěstí totéž co radost ze zážitků. ale přiznám se, že je to pro mě celkem překvapení, teda pokud jde o dospělé. nicméně why not? miliony možností, miliony štěstí... :srdce:
watta

Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Lidi, se kterými jsme nebo nejsme v souladu

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 15:55:51

Monika píše:Situace co popisuješ znám velmi dobře, dlouho jsem nebyla schopná říkat ne a vlekla jsem cizí obtíže sdílením a vydáváním se – doslova vydáváním, až mne to dovedlo k tzv. vnitřnímu vyhoření a také k fyzickým obtížím (konkrétně k poruchám srdečního rytmu) … no a byla to velmi účinná forma k doklapnutí, že tudy cesta nevede … byl to jeden z klíčových momentů k nasměrování pozornosti k sobě samotné a také k postihování neuvědomovaných tendenčních zapletenin … hodně mi to objasnilo i objasňuje mechanismy, principy a zákonitosti funcí lidské mysli včetně psychiky … a čemu takto porozumím a přímo pochopím, to jsem schopná postihovat i u druhých lidí včetně neuvědomovaných příčin … takže zde není potřeba se lidí co se potácejí či jsou přímo zaseknuti v problémech vyhýbat. Vsadím se, že z těch co zde píší na inspiruj má dost lidí zkušenosti s tím, že se k nim obrací lidé co mají problém, či prožívají nějakou bolest, mohou to být i lidé co potkáváme na ulici … čím více jsme sami v souladu se sebou, jsme v klidu, pohodě, ono to tak nějak vyzařuje a zharmonizovává vše s čím jsme ve styku … uvolňuje to, je to léčivé samo o sobě, bez nutnosti osobní účasti … nijak to nevyčerpává, ani to nevysává, nebere energii ...

víš watto mně pomohli a pomáhají konkrétní lidé - jsou živou inspirací … jsem ráda, že se ode mne nedrželi dál, když jsem se doslova topila v problémech :-) jsem ráda, když je skrze mne pomoženo někomu jinému … a když někomu ublížím nebo nějak se ho dotkne něco z toho co řeknu nebo udělám, i to se stává, přesto, že takový záměr nemám … nu i to je zkušeností pro mne i pro něho … a když jsem u toho, že někdo někomu ubližuje, no tak udělám samozřejmě vše co je v mých silách, abych tomu zabránila … pokud ale někdo příjde s tím a je tomu otevřen, co má například dělat s agresivitou, tak ho nepošlu do háje, že s ním nechci mít nic společného. Když ale tomu otevřen není a chce si jen stěžovat, tak mu s klidem řeknu, že taková komunikace nemá smysl.

Ono je to individuální … Chci tímto vyjádřit také to, že pokud se vyhýbám nějaké situaci, tak je jasné, že ve mně vzbuzuje obavu … a vlastně to přitahuju ke konfrontaci ... nevyhýbám se a ani nevyhledávám – s důvěrou ve Zdroj :-)

Přesné, Moniko, napsala jsi to i za mě :give_flower:
Lída

Poděkoval: 146
Poděkováno: 439-krát v 261 příspěvcích

Jak člověk přemýšlí, v takovém smyslu slova používá

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 16:10:22

jazyk je prostě úplně vynikající ukázkou a jasnou přehlídkou toho, jak člověk přemýšlí. jak přemýšlí, tak v tom smyslu slova používá.

Kdepak, watto, to tak vůbec být nemusí, i když to u lidí často bývá. Jednak - když za mnou někdo přijde, mluvím s ním jeho řečí, používám slova v tom smyslu, jak je vnímá on. Jinak by ten rozhovor nebyl k ničemu, vůbec by mi nerozuměl. Je to prostě jen ohled na druhé, kteří takhle to slovo vnímají. A druhak - to bude v mém případě asi klíčové: překladatel musí překládat slova v tom významu, jak jsou a) míněna autorem knihy, a současně b)přeložit je přesně v tom významu, jak mu rozumí ten nebo ti, kdo to budou číst: respektovat, jak ta slova vnímají ti, kterým je překlad určený. Vůbec to nemusí a dokonce nesmí mít nic společného s jeho vlastním subjektivním chápáním některých významů, které se od obecného pojetí liší.

Pokud by překladatel promítal do překladu svoje vlastní subjektivní pocity a používal slova v tom smyslu, který znamenají pro něho - na rozdíl od toho, jak je chápe veřejnost, - dopouštěl by se hrubého zkreslení.
Naposledy upravil Lída dne čtv 21. led 2010 16:15:50, celkově upraveno 1
Lída

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 16:14:35

Monika píše:"budu ráda, když se budou držet dále ode mě,i oni mnohem lépe cítit ve společnosti těch, kteří toho také nejsou schopni, zatímco naopak ve společnosti těch, kteří mají své problémy vyřešeny, se budou cítit stejně špatně jako naopak vyrovnaní jedinci v jejich společnosti."

Tohle nemohu potvrdit … velmi mi pomohlo a naopak pomáhá, když jsem právě v přítomnosti lidí, které mají své problémy vyřešeny, zvláště pokud prošli něčím podobným čím procházím sama – je to neuvěřitelně INSPIRUJÍCÍ … pokud jsem v přítomnosti lidí co trpí stejnými potížemi a nevědí kudy kam, tak se to všeobecně zhoršuje …

tak tady se musím opravdu velmi omluvit, ale já opravdu nemluvím o tobě, ale o mě. říkám, že budu ráda, když se budou držet dále ode mě atd. atd. atd. - jak jsem psala. jestli mám být úplně upřímná, tak je mi fakt jedno, jak to máš ráda ty - nikoli ve zlém, ale naopak právě tak, že budu velice ráda, když si to zařídíš a budeš užívat dle svého, a upřímně mi do toho vůbec nic není. i když jestli mám být úplně upřímná, každému bych velmi doporučovala vyzkoušet si občas něco dělat úplně jinak, než jak to dělá, rozšřivoat spektrum - mám s tím vynikající zkušenosti. ale jinak je mi to opravdu úplně jedno. mě jde jenom o to, abych tento svůj názor mohla mít. nerušeně. abych si mohla dovolit mít, přestože někdo jiný - třeba ty - má jiný. nemusím mít stejný názor jenom proto, že třeba ty máš jiný, viď? takže já mám prostě tenhle a ten popisuji a objasňuji, proč ho mám. ale myslím, že je to zřejmé dost. a taky jsme na inspiruj, tak je to snad jasné tím víc, no ne? ;)[/quote]

Monika píše:Situace co popisuješ znám velmi dobře, dlouho jsem nebyla schopná říkat ne a vlekla jsem cizí obtíže sdílením a vydáváním se – doslova vydáváním, až mne to dovedlo k tzv. vnitřnímu vyhoření a také k fyzickým obtížím (konkrétně k poruchám srdečního rytmu) … no a byla to velmi účinná forma k doklapnutí, že tudy cesta nevede … byl to jeden z klíčových momentů k nasměrování pozornosti k sobě samotné a také k postihování neuvědomovaných tendenčních zapletenin … hodně mi to objasnilo i objasňuje mechanismy, principy a zákonitosti funcí lidské mysli včetně psychiky … a čemu takto porozumím a přímo pochopím, to jsem schopná postihovat i u druhých lidí včetně neuvědomovaných příčin … takže zde není potřeba se lidí co se potácejí či jsou přímo zaseknuti v problémech vyhýbat. Vsadím se, že z těch co zde píší na inspiruj má dost lidí zkušenosti s tím, že se k nim obrací lidé co mají problém, či prožívají nějakou bolest, mohou to být i lidé co potkáváme na ulici … čím více jsme sami v souladu se sebou, jsme v klidu, pohodě, ono to tak nějak vyzařuje a zharmonizovává vše s čím jsme ve styku … uvolňuje to, je to léčivé samo o sobě, bez nutnosti osobní účasti … nijak to nevyčerpává, ani to nevysává, nebere energii ...

tak to jsem si myslela, překvapilo by mě, kdyby to bylo jinak (i když zase proč ne :D). já už se lidem, co se potácejí v problémech nevyhýbám, oni se vyhýbají mě - tedy aspoň doufám a doufám, že to tak bude i pokračovat. moje majoritní zkušenost s lidmi, kteří mají problémy dlouhodobě, aniž by byli schopni s nimi něco dělat - a to hovořím opravdu jenom o těch problémech, o nichž je celou dobu řeč - tedy takové, které obtěžují okolí - jako např. nevěra, podvádění, lhaní, alkoholismus a tak dále - ostatní jsou věc každého zvlášť - nevyhledávají pomoc a neobracejí se na ostatní "chápavé" proto, aby jim někdo opravdu pomohl, ale proto, že jsou závislí na poskytování pomoci. ode mě se ničeho takového nedočkají. doufám, že to ze mě cítí a opravdu se mi už několik málo let takoví vyhýbají - předtím to byl pravý opak a to byla opravdu waste of time, absolutely :)[/quote]

Monika píše:víš watto mně pomohli a pomáhají konkrétní lidé - jsou živou inspirací … jsem ráda, že se ode mne nedrželi dál, když jsem se doslova topila v problémech :-) jsem ráda, když je skrze mne pomoženo někomu jinému … a když někomu ublížím nebo nějak se ho dotkne něco z toho co řeknu nebo udělám, i to se stává, přesto, že takový záměr nemám … nu i to je zkušeností pro mne i pro něho … a když jsem u toho, že někdo někomu ubližuje, no tak udělám samozřejmě vše co je v mých silách, abych tomu zabránila … pokud ale někdo příjde s tím a je tomu otevřen, co má například dělat s agresivitou, tak ho nepošlu do háje, že s ním nechci mít nic společného. Když ale tomu otevřen není a chce si jen stěžovat, tak mu s klidem řeknu, že taková komunikace nemá smysl.

budiž ti to přáno jenom přáno!

Monika píše:Ono je to individuální … Chci tímto vyjádřit také to, že pokud se vyhýbám nějaké situaci, tak je jasné, že ve mně vzbuzuje obavu … a vlastně to přitahuju ke konfrontaci ... nevyhýbám se a ani nevyhledávám – s důvěrou ve Zdroj :-)

ano ano, je to velice individuální. ještě bych jenom dodala, že mě nikdy nikdo "nepomohl", v tom smyslu, že by mi někdo opravdu řekl, co mám dělat a jak mám žít, abych byla šťastná, případně šťastnější než dříve. všechno jsem objevila, prozkoumala a vyzkoušela sama. myslím, že ani já jsem nikdy nikomu nepomohla, přestože jsem naudílela miliony dobrých rad. ani abraham, kristus nebo buddha nikdy nikomu nepomohl - to je moje přesvědčení (nevím, ale raději opět zdůrazňuji, že je moje, a to, že ho zveřejním, automticky neznamená, že chci, aby bylo i něčí jiné). podle mě nic jako pomoc neexistuje. pokud ano, pak bych musela za pomoc pokládat úplně všechno, co mě v tomto světě obklopuje, každý šálek čaje, který vypiju, každou tužku, kterou píšu, každou tvář, která se na mě mračí nebo usmívá, všechno. nevím ale, proč bych to měla nazývat pomoc. to je svět. svět, který poznávám a na který reaguji a v němž se učím žít. každá taková "pomoc" je jenom reakce na něco. a člověk si za všechno může sám. takové je moje přesvědčení. každý má to, co chce :)
watta

Re: Jak člověk přemýšlí, v takovém smyslu slova používá

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 16:27:03

Lída píše:
jazyk je prostě úplně vynikající ukázkou a jasnou přehlídkou toho, jak člověk přemýšlí. jak přemýšlí, tak v tom smyslu slova používá.

Kdepak, watto, to tak vůbec být nemusí, i když to u lidí často bývá. Jednak - když za mnou někdo přijde, mluvím s ním jeho řečí, používám slova v tom smyslu, jak je vnímá on. Jinak by ten rozhovor nebyl k ničemu, vůbec by mi nerozuměl. Je to prostě jen ohled na druhé, kteří takhle to slovo vnímají. A druhak - to bude v mém případě asi klíčové: překladatel musí překládat slova v tom významu, jak jsou a) míněna autorem knihy, a současně b)přeložit je přesně v tom významu, jak mu rozumí ten nebo ti, kdo to budou číst: respektovat, jak ta slova vnímají ti, kterým je překlad určený. Vůbec to nemusí a dokonce nesmí mít nic společného s jeho vlastním subjektivním chápáním některých významů, které se od obecného pojetí liší.

Pokud by překladatel promítal do překladu svoje vlastní subjektivní pocity a používal slova v tom smyslu, který znamenají pro něho - na rozdíl od toho, jak je chápe veřejnost, - dopouštěl by se hrubého zkreslení.

tak to prostě je, jazyk je projev. každý si stejně pod každým slovíčkem představuje něco jiného, i když bude číst tvůj překlad, kde se tisíckrát budeš snažit přemýšlet jako spisovatel, který knihu psal, nebo si korigovat významy s výkladovým slovníkem a být striktní vůči nějaké jazykové "legislativě", bude pod tím samým textem každý číst jiné významy, a představovat si jiné příběhy. každé dílo vzniká znovu v očích toho, kdo ho vidí, v srdci toho, kdo ho čte. jazyk je prostě projev. má pochopitelně rozsáhlé styčné plochy v rámci lidského druhu, bez ohledu na národnost, ale je subjektivní (intersubjektivní a interiorizuje se). to není novinka :) samozřejmě, jako každý projev se i sem dá nasadit nějaká maska. když člověk překládá, tak nemluví svým jazykem. ale proč mluvit cizím jazykem mezi ostatními... to pro mě opravdu není. to radši budu mít pár přátel, s nimiž si budu rozumět, než tucty, s nimiž budu muset mluvit jejich řečí, od mé odlišné. tak si můžu popovídat při krátkém nákupu v krámě nebo v práci s kolegy, kteří jsou mi "přiřazeni", ale do soukromí to já prostě tahat nebudu :) ale říkám zase jen, že to prostě pro mě není. ať si každý dělá, co chce. jsou lidi, kteří zbožňují společnost vpodstatě bez ohledu na obsah a to, že to nemám ráda neznamená, že si myslím, že je na tom něco špatně. zkrátka žádné univerzální chápaní tohoto světa, světa lidí, a tedy ani jejich jazyka, není. je to živá forma, která se neustále vyvíjí. řečeno tvými slovy - všechno, co je kolem, je "hrubé zkreslení"

překlady básní jsou kromě toho vždy básně nové, no a kantůrkův pratchett je taky prostě kantůrkův pratchett a ne pratchett, a tak dále - ale to jsou opravdu hodně dobří překladatelé, spíš už skoro spisovatelé...
watta

Jedno z přesvědčení :-)

Příspěvekod Lída » čtv 21. led 2010 16:43:34

Význam slova se dá pochopit z kontextu, watto. To, co říkáš, je jen Tvé subjektivní přesvědčení a dedukce, na které máš plné právo, ale s tím, jako to při překládání doopravdy je, to moc společného nemá. Když někdo do překladu promítá svoje subjektivní pocity, vyjde z toho často něco úplně jiného, než měl autor na mysli. Taky tím, že dotyčný překládá autorem použitý pojem, ne význam slova. Takové amatérské překlady se bohužel zhusta objevují. Ona každá profese má to své, sama bych si netroufala dělat kategorické úsudky coby odborník o něčem, co z vlastní praxe neznám.

proč mluvit cizím jazykem mezi ostatními...

No právě. Není mi vůbec jasné, co lidi nutí při veřejné komunikaci nepoužívat obecně vžitý význam slov a vnášet tam svoje odlišné subjektivní pojetí významu slov - ostatně o tom jsme mluvili dost obsáhle v diskusi o lingvistice na vlákně "sobectví".

Ale každý holt máme nějaké to hobby :) :lol:

Měj se :)
Lída

Příspěvekod Monika » čtv 21. led 2010 16:47:47

"...tak tady se musím opravdu velmi omluvit, ale já opravdu nemluvím o tobě, ale o mě. říkám, že já budu ráda, když se budou držet dále ode mě atd. atd. atd. - jak jsem psala. jestli mám být úplně upřímná, tak je mi fakt jedno, jak to máš ráda ty ..."

no to je snad takový celkem otevřený vyjadřovat jak to kdo má ;) ty píšeš jak to máš ty a já zase že nemám shodnou zkušenost no :) ty píšeš že je ti to jedno, jak to mám já a já teďko zase napíšu - že mne to zajímá a zároveň cítím, že i rozvíjí - inspiruje, jaké různé způsoby vnímání a interpretace jsou :) tedy i jak to máš ty nebo Lída, Vostál, Petr, Joek, slavoj, Hitler, Stalin, voják co střílí děti atd. atd. jak co funguje, působí, co je společným základem toho rozdílnýho atd. atd.

tak si to každá užíváme po svém a sdělujeme zde své zkušenosti, někdy je i konfrontujeme :ahoj4: tak mne napadá, že si holt užívá každej tak po svým a pak je svět takovej jakej je a nám se to tak mnohdy nelíbí a raději bychom si vytvářeli jinej podle svých představ a nějak si neuvědomujeme, že svět je právě takovej, jak si ho vytváříme a užíváme :?: protože jsem na stejný lodi jménem SVÉT :kvetina:
Monika

Příspěvekod Petr » čtv 21. led 2010 17:37:12

Monika píše:"Chraň nás Pámbu před těmi, kdo jsou přesvědčení o pravdivosti svého názoru a pustí se s nadšením pro dobrou věc do uskutečňování svého ideálu v zájmu ostatních, aniž by je napadlo se jich zeptat, co si o tom myslí oni."

:yes: a ... chraň mne Pán Bůh před předsvědčením o pravdivosti mého názoru a pouštění se s nadšením pro dobrou věco do uskutečňování svého iduálu v zájmu ostatních, aniž by mne napadlo zeptat se jich, co si o tom myslí oni" :pls: ***

za sebe bych to rekl asi takto:
Doprej mi Boze presvedceni o pravdivosti meho nazoru, abych se mohl pustil s nadsenim do uskutecnovani sveho idealu, ale chran me od toho, abych o jeho spravnosti presvedcoval nekoho proti jeho vuli, nebo pripadne, ho na kohokoliv aplikoval proti jeho vuli :).
Petr
Administrátor

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Lída, Monika

Re: Jedno z přesvědčení :-)

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 17:48:31

Lída píše:To, co říkáš, je jen Tvé subjektivní přesvědčení a dedukce

no to já nic jiného netvrdím :) úplně všechno, co si myslím, je moje subjektivní přesvědčení a dedukce. v tomto směru, pokud jde o jazyk, je ovšem mé osobní přesvědčení zcela v souladu s ferdinandem de saussure, saphirem a whorfem a noamem chomskym, a tím pádem de facto s celou lingivstickou teorií 20. století, kterou přeci jako překladatelka určitě také znáš - takže aspoň vidíš, že takové přesvědčení opravdu není žádná novinka :) některé věci si myslím třeba jenom jediná sama, toto sdílím myslím s dost širokou lingvistickou obcí. ale to na věci samozřejmě nic nemění.

Lída píše:
proč mluvit cizím jazykem mezi ostatními...

No právě. Není mi vůbec jasné, co lidi nutí při veřejné komunikaci nepoužívat obecně vžitý význam slov a vnášet tam svoje odlišné subjektivní pojetí významu slov - ostatně o tom jsme mluvili dost obsáhle v diskusi o lingvistice na vlákně "sobectví".

no já myslím, že je to proto, že nejsme neměnně naprogramované stroje. ne?

ano, už jsme o tom myslím mluvily dost bohatě...
watta

Příspěvekod Monika » čtv 21. led 2010 17:52:58

ještě něco k té pomoci ...

bez pomoci - konkrétní od konkrétních lidí, bychom nepřežili ani batolecí věk ... celý Vesmír nás navádí k přímému poznání vzájemnosti - učí nás přijímat abychom byli schopní dávát ... od malička ... nejsme tu oddělené ostrovy co si tak izolovaně a nezávisle plavou v moři ... vše souvisí se vším :-)

protože se mnozí zamotali, tak jsou tu zase ti co jim napomáhají rozmotávat ... ti co to maj rozmotaní jsou tu živou inspirací jak na to různými způsoby pro ty co se k nim obracejí ... činí tak ze soucítění, vědí jaké to je plácat se v potížích ... nemlčí si pro sebe, pomáhají svojí přítomností, mnohdy i konkrétní radou šitou na míru, někdy i konkrétní přímou pomocí, chodí za nimi lidé co mají problémy a k některým těm problémům patří i závislost na pomoci ... závislost na autoritách, závislost na dotování se energií skrze druhé, ... je to tak a někdy trvá dlouho, než se tohle uvědomí ... mám kamaráda, je to bývalý voják (veterán z Kosova i Íráku) trpí velkými obtížemi, občas to na něj přijde a volá přátelům a pláče ... někdy volá i mně nebo mého muže ... trvá to několik let ... vždycky když zavolá nejdříve se zeptá - jak se máme, co dcera a tak a pak se zeptáme my jak se má on. a víme, že volá, protože potřebuje s někým pobýt, někomu to říct, jak mu je blbě a jak se mu vrací všechny stíny z války ... známe ho už dlouho a bereme ho takového jaký je a když zavolá tak ho necháme mluvit ... jen mu nasloucháme a ono a na tom jsme se shodli s mužem a dalšími se stane, že při tom naslouchání najednou přichází hluboký klid a mír a ten kluk někdy hodně pláče a pak se postupně uklidní ... a ty intervaly kdy to na něj přijde se prodlužují a prodlužují, je toho v něm hodně a žádný terapie ani léky mu moc nepomohly ... jakoby tam uvízl, tak to jde z něho asi tak postupně ven, jako se z papiňáku vypouští pára ... aby nevybuchl ... někde jsem našla ukázku Abrahama jak hovoří s válečným veteránem - velmi přesně a konkrétně ... je vidět hluboký vhled a pochopení z toho jak s tím mužem jedná ...

ovšem je jasné, že je velký rozdíl když někdo neustále naladěn na vlnu kritiky a jak je všechno hrozné a děsné a všichni a všechno stojí za hov ... a tím na všechny strany zaplavuje a zaplavuje a háže doslova kýbly špíny kolem sebe bez sebemenší snahy o prolomení ledů - v psychiatrii se tomu říká psychopatické jednání - takoví lidé se chovají jako parazité a podporovat je v tomto je službou medvědí ... a lidmi co prožili těžká traumata, která zůstala nezpracovaná a tím jsou zakódovaná i v centrální nervové soustavě a dokud to všechno neprobublá a nevyplave na pravdu boží, tak při sebemenší příležitosti se stávají spouštěčem nezvladatelných reakcí vyvolávajících zdánlivě bezpříčinný smutek, depresi, agresi ...

takže on to sice za nás nikdo neudělá, ani nás nikdo nespasí, nicméně jsou tu záležitosti jako PODPORA a INSPIRACE jako živý příklad že to jde ;)
Monika

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 17:56:57

Monika píše:no to je snad takový celkem otevřený vyjadřovat jak to kdo má ;) ty píšeš jak to máš ty a já zase že nemám shodnou zkušenost no :)

ano Moniko, ale když jsem napsala, že já budu ráda, když se někteří lidé budou držet dále ode mě, ty jsi odepsala:
Tohle nemohu potvrdit … velmi mi pomohlo a naopak pomáhá, když jsem právě v přítomnosti lidí, které...

není co potvrzovat... každá mluvíme přeci jen o svém přístupu, žádný univerzální správný není. (můžeme si ho vymyslet, abychom se měli pořád s čím srovnávat ;) ;) ;) )

Monika píše:tak mne napadá, že si holt užívá každej tak po svým a pak je svět takovej jakej je a nám se to tak mnohdy nelíbí a raději bychom si vytvářeli jinej podle svých představ a nějak si neuvědomujeme, že svět je právě takovej, jak si ho vytváříme a užíváme :?: protože jsem na stejný lodi jménem SVÉT

ale tak já myslím, že si tohle docela dobře uvědomujeme :) právě proto, ne? :)
watta

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 18:02:31

jojo, jak už jsem říkala, pro mě je PODPORA a INSPIRACE úplně všechno, celý tento svět. a proto pro mě osobně to není zapotřebí nazývat pomocí - je to normální, úplně normální věc, která se prostě děje pořád, a každý ji prožívá trochu jinak, ale všechno si to vytváří člověk sám - situace, v nichž se mu dostane pomoci (pokud ji žádá) a tak dále. takže pokud už hovořit o pomoci, tak sám člověk si vždy pomůže. ke všemu. klidně třeba i do hrobu někdy... :D jednota a mnohost možností jsou projevy téhož.
watta

Příspěvekod watta » čtv 21. led 2010 18:05:31

čímž chci říct (nebylo by-li to jasné), že každý druhý člověk, kterého vnímám jako druhého, je moji "projekcí", když to trochu přeženu. a naopak, samozřejmě. tvořím si scénu, osoby, obsazení, všechno... impuls nepřichází "zvenčí".
watta

Příspěvekod vostalpetr » čtv 21. led 2010 18:14:56

No vy teda jedete,

:lol: :x :happy: ;) :redface: :!: :?: :roll: :thumb: :thumb: :yes: :wow: :error: :no: :yes: :help2: :cooool: :sorry: :ouch: :error: :thanx: :wow: :yes: :yes: :no:

tohle vlákno je už jak za starých dobrých časů na Jitřní zemi nebo na Mozaice,

jak jsem to tady tak zlehka pročítal, tak v každé reakci jsou v průměru čtyři neplatná přesvědčení,
na každé stránce zhruba dvacet reakcí a už máme deset sránek,
to je teda celkem
800 (vašich) + 22 (Abraham) = 822 NEPLATNÝCH PŘESVĚDČENÍ....

BLAHOPŘEJU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:church:

:yes: :error: :thanx: :sorry: :no: :cooool: :help2: :wow: :no: :error: :yes: :wow: :sorry: :help2: :cooool: :ouch: :thanx: :cry: :aha: :ahoj: :zzz: :thanx: :happyroll: :writting: :hugs: :no: :speaker: :speaker: :pls: :aha: :thumb: :zzz:
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod vostalpetr » pát 22. led 2010 10:58:50

NO VY MALOVĚRNÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO UŽ VÁM DOŠLY PŘESVĚDČENÍ ???????????????????????

VŽDYT JSEM VÁS PŘECE CHVÁLIL, A NIKOLI KRITIZOVAL,
TAK PIŠTE, PIŠTE,

SPOLEČNEJMA SILAMA SNAD SPLÁCÁTE ASPON 1000 NEPLATNÝCH PŘESVĚDČENÍ,
VŽDYT VE SVĚTĚ KDE LIDI VĚŘEJ NA JEŽÍŠKA A NA PENÍZE
A NA ŠTĚSTÍ A BOŽÍ KRÁLOVSTVÍ JE NEOMEZENEJ A NEKONEČNEJ VÝBĚR.... :lol:
vostalpetr

Poděkoval: 95
Poděkováno: 597-krát v 443 příspěvcích

Příspěvekod Petr » pát 22. led 2010 11:04:28

no jeste jsem chtel doplnit, ze tam bylo i jedno platny presvedceni, ktery jsi napsal nekde ty, nekde tak v pulce diskuze :D

No jinak, jaka je tedy vase odpoved na to, jak poznat platne presvedceni od neplatneho, pokud ma tato realita, schopnost potvrdit jakekoliv presvedceni, coz musim pripustit, ze to vypada, ze ma :).
V jakem ramci tedy pise Abraham o neplatnych presvedcenich? Pravdepodobne tedy jen z ramce sveho, ramce Zdroje :)...tj. ramce nasich vnitrnich ja.
Petr
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Abraham-Hicks - Abrahamovo učení