Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Včetně velkého úvodu k zákonu přitažlivosti

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Lída » pát 16. črc 2010 17:03:28

Petr píše:lido, urcite mas krasne idealy, a je to to k cemu te tvuj zivot inspiroval a vubec ti je nechci rozmlouvat.

Nemyslím, že naše diskuse je o ideálech, Petře - je o něčem mnohem obyčejnějším, o používání slov v mezilidské komunikaci. Je to obdobné jako správné používání kuchyňského válečku při válení placky na štrůdl, nebo o správném používání jednotlivých nástrojů při opravě potrubí. Nic víc, nic míň.

Při publikování na webu se ideje a myšlenky vyjadřují pomocí slov, i slova jsou jen nástroje. Když ideje vyjadřujeme pomocí slov, pak používáním nesprávných pojmů a formulací veřejně říkáme něco jiného, než jsme měli v úmyslu sdělit. Nikde jinde na podobných stránkách ani v knihách mudrců - od těch dávných až po současné - jsem se s takovým jevem nesetkala, chápu ale, že tady na Inspiruj se to bere jako "normální".

Řekla bych, že Tvůj i můj pohled na praxi - jak být v souladu se Zdrojem - mají k sobě hodně blízko, jen prostě preferuju takové slovní vyjadřování idejí, které je nezkresluje.

Měj se pěkně a ať se Ti daří

*** :ahoj3:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 18:11:48

Petr píše:
watta píše:a co je to lež?

Petr píše:Protože jste zde a chcete být tam. A říct, že jste tam, tak to je lež.

:happy:

tomu nerozumím. znamená to "hrát si na něco, co nejsem"?

protože taky by to mohlo znamenat, že budu někoho přesvědčovat, že stojím na rohu Uruguayské s Vyskočilovou, a přitom bych stála naproti na rohu Albánské s Petrášovou :) ale tak to asi myšleno nebylo, že? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 18:13:08

protože definice lži je obzvláště důležitá, pokud se bavíme o lhaní. každý si pod tím představuje opravdu HODNĚ něco jiného. co je pro někoho lež, je pro druhého flexibilita, pro třetího potřeba, a pro čtvrtého pravda. a tak by se jistě dalo pokračovat dál... a mě z toho, co tu abraham povídá, není moc jasné, jakou že to zrovna LEŽ má na mysli :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 18:27:32

Lída píše:Doporučení "zkus vycítit" ale neodpovídá na B. jasné tvrzení, že ti kolem nás mohou být šťastní, když je obelháváme i okrádáme, abychom se sami cítili šťastní...

no já si právě myslím, že takové doporučení nemusí být zcela zcestné, i když je zde hojné (a v new age obecně ovšem) a nemusí působit dobrým dojmem. ve skutečnosti stejně dělá každý jenom tohle, ne? každý něco vycítí, a vycítí to vždy podle svého. takže vznikne jeho verze Abrahama. stejně tak jako předtím vznikaly miliony verzí Ježíše, Muhammada, Buddhy a dalších dnes slavných šiřitelů toho "how to" a "what is". třeba zrovna tahle poslední moje věta zní, nebo určitě může někomu znít tak, že ty tři pány trochu zesměšňuji, ale pravý opak je pravdou, nemám k nim všem stejný vztah, k buddhovi mám třeba sama za sebe výhrady, ale vážím si jich všech (resp. jich i toho, co nám zprostředkovávali). jen tím třeba dávám na vědomí i to, že sama vím, že byla i velká řada absolutně neznámých šiřitelů "how to" a "what is", jejichž pohledy byly přijímány nakonec třeba i obrovskými společenstvími, ale úplně jinými cestami než od těch, o nichž to dnes víme (takže je známe i dle jména). ale protože do mého uvažování nikdo nevidí, a celé to opravdu vypsat nikdy nejde :), může se někdo zachytit na slovíčku "slavný", které bývá používáno (a to i mnou) někdy v ironické konotaci, a omyl "vcítění se" je na světě. ale je to opravdu omyl? ten člověk, který si jakoukoli takovouhle věc čte, to stejně NEUMÍ a nikdy nebude umět PLNĚ pojmout tak, jak to bylo vypuštěno. NEZBÝVÁ mu nic jiného, než "zkusit vycítit". a tam vždycky do toho vloží sebe...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 18:32:56

Petr píše:Protože jste zde a chcete být tam. A říct, že jste tam, tak to je lež. Ale pokud budete neustále říkat, že jste zde, tak se nikdy nedostanete tam.

No to ne, ale tam se nikdy nedostanu, ani když budu říkat, že jsem tam přece. To je mi zase demagogie :) Není lepší se prostě sebrat a jít? :D tam... ;)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 18:41:19

Lída píše:Možná by bylo dobré v záhlaví tady napsat, že tyhle stránky jsou jen pro ty, kdo neberou význam slov a výroky slovně vyjadřované vážně, a podobné diskuse by pak nevznikaly

tak to je fakt. to by potom ale nevznikla vůbec žádná internetová diskuze. a vůbec by svět hodně výrazně utichl :) pochopitelně, ticho by nebylo, jelikož jsou i věci platné opravdu zcela obecně. v těch úrovních pyramidy: andělé -> člověk -> zvířátko -> rostlinka -> houbička -> bakterijka -> vodička -> kyslíček a další prvečky -> kámen -> hvězda -> vesmír. i když vlastně bych to měl psát obráceně, vy tu pyramidu máte určitě ještě obráceně, ne? každopádně v těch úrovních je VŽDYCKY něco, co je pro tu jednu danou úroveň obecně platné a jako obecně platné je to i přijímáno, protože to vychází ze samotného obecného řádu toho levelu. no ale pak... uvnitř, tam už se to hemží :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Cizinec » pát 16. črc 2010 19:09:40

Ač se to bude zdát v dnešní době k neuvěření, či dokonce skandální, ten, kdo je v souladu se lží je jednoduše – lhář.

:-)
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Cizinec za tento příspěvek:
Lída

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Jana » pát 16. črc 2010 19:26:32

Co je pravda? Když si sedáš na židli, sedá si prázdno do prázdna. Hmota je jen kmitočet něčeho, co ve skutečnosti neexistuje. Všechno, co řekneme, je z pohledu Jednoty lež. Naše mysl umí rozložit věčnost do iluze času a prostoru, ale ani ten ve skutečnosti není. A zároveň, všechno, co kdy existovalo a bude existovat, v tom časoprostoru je. Náš svět je výsledkem skutečnosti, kterou považujeme za pravdu. Je v nás síla tvořivého impulzu, pokud s přesvědčením vizualizujeme jakoukoliv věc, projeví se.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Petr » pát 16. črc 2010 19:49:32

watta píše:a mě z toho, co tu abraham povídá, není moc jasné, jakou že to zrovna LEŽ má na mysli :)

hehe, no tak to se budeš muset zeptat ho, jestli tě skutečně to zajímá :)

můžu pouze napsat jak to vnímám já za sebe. :yes: Vnímám to jako rozšíření našich možností, jakési povolení našich mezí, za to co je realita a povzbuzení od Abrahama jít od manifestované reality směrem k Vortexové realitě, i když ta se může někomu zdát jako výmysl, jako lež. Protože jako Abraham jsem si jist, že to co je ve Vortexu, prostě je, existuje, takže pokud budeš někomu tvrdit, že jsi taková a taková a máš to a to, tak i když to skutečně ve Vortexu máš, tak pro ostatní je to nevnímatelné, a mohou to oni vnímat jako lež.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Petr » pát 16. črc 2010 19:58:09

Lída: respektuji tvou preferenci :poklona: ale aplikuji svou preferenci. :happy: :ahoj3:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 20:11:03

Cizinec píše:Ač se to bude zdát v dnešní době k neuvěření, či dokonce skandální, ten, kdo je v souladu se lží je jednoduše – lhář.

:-)


Tak o tom není pochyb :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Lída » pát 16. črc 2010 20:16:17

Jana píše:Co je pravda? Když si sedáš na židli, sedá si prázdno do prázdna. Hmota je jen kmitočet něčeho, co ve skutečnosti neexistuje. Všechno, co řekneme, je z pohledu Jednoty lež.

Není to lež, ale relativní pravda - to je dobré si uvědomit a neplést si to.

Na každé rovině - dejme tomu na fyzikální rovině newtonovsky chápaného vesmíru, v tzv. uzavřené soustavě, charakterizované konstantami času a prostoru, existuje řada zákonitostí, jejichž správné vyjádření = relativní pravdy. Když ale na příklad z jakéhokoliv důvodu budeme tvrdit, že kámen upuštěný z okraje balkonu bude za obvyklých okolností padat směrem nahoru, odporuje to relativní pravdě této roviny a můžeme to tvrzení označit jako nepravdu.

Na vyšší fyzikální rovině, na rovině zahrnující uzavřené soustavy, čas a prostor už konstantami nejsou, hmota ->pole energie. Platí tu jiné zákonitosti a pokud je vyjadřujeme adekvátně této rovině, pak i když se liší od svého fungování na nižších rovinách, vyjadřujeme je rovněž správně = relativní pravdy; pokud je ale charakterizujeme nesprávně, je to v rozporu s jejich faktickým fungováním na dané rovině = nepravda, a je-li v tom tvrzení osobní záměr, snahu dokázat něco, co tak není, jde o lež.

Pravda nebo nepravda tady znamená shodu nebo rozpor s fakty existujícími v dané relativní rovině, přičemž co je pravdou na jedné rovině, nemusí platit na jiné rovině, a přesto obě konstatování mohou být relativně pravdivá.

Jako lež můžeme označit záměrné zkreslování skutečnosti s cílem docílit nějaký sociální či jiný zisk, ať už pro sebe, nebo pro někoho jiného (např. tzv. "zbožná lež").
Naposledy upravil Lída dne pát 16. črc 2010 20:21:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
watta

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Petr » pát 16. črc 2010 20:21:05

jj spousta věcí může být relativních :)



Je to spíše fyuzikální anomálie ... ale každopádně zajímavá :) podobná je teď v česku, ale už jsem zapomněl kde... auta se rozjíždí sami do kopce.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Petr » pát 16. črc 2010 20:22:01

lež můžeme označit záměrné zkreslování skutečnosti s cílem docílit nějaký sociální či jiný zisk, ať už pro sebe,

jj tak to Abraham myslel ;) :thanx:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 20:33:11

Petr píše:
watta píše:a mě z toho, co tu abraham povídá, není moc jasné, jakou že to zrovna LEŽ má na mysli :)

hehe, no tak to se budeš muset zeptat ho, jestli tě skutečně to zajímá :)

můžu pouze napsat jak to vnímám já za sebe. :yes: Vnímám to jako rozšíření našich možností, jakési povolení našich mezí, za to co je realita a povzbuzení od Abrahama jít od manifestované reality směrem k Vortexové realitě, i když ta se může někomu zdát jako výmysl, jako lež. Protože jako Abraham jsem si jist, že to co je ve Vortexu, prostě je, existuje, takže pokud budeš někomu tvrdit, že jsi taková a taková a máš to a to, tak i když to skutečně ve Vortexu máš, tak pro ostatní je to nevnímatelné, a mohou to oni vnímat jako lež.

tak to je hardcore, vortex jako lež? :) to jsou mi teda posuny :D

můj dotaz byl v zásadě směrovaný na to, jestli abraham mluví o lži jako o něčem, co "se tváří jinak, než jaké to "ve skutečnosti" je" - protože z tohoto hlediska nic jako lež neexistuje. citovaná "skutečnost" je vždy skutečností jednotlivce, případně společenství.

příklad: člověk, který vyrostl v prostředí, které mu umožnilo duchovní rozvoj, si může myslet, například, že lidé, kteří se berou pro peníze, se nemohou mít "opravdu" rádi a nazývá jejich "lásku" lží. protože ti dotyční ale nejsou schopni ničeho jiného, žádného jiného vztahu, kterého je schopen člověk, který má široké srdce, je to láska. ať si o tom člověk se širokým srdcem myslí, co chce. pro ně je to jediná forma lásky, kterou jsou schopni. ale to neznamená, že to láska není. v těchto případech tedy není možné najít žádnou univerzální pravdu, která by platila pro všechny. jsou skupiny, které se na nějaké pravdě shodnou, ale jiné budou celý život ctít zase jinou pravdu. jsou ale i jiné formy lži a pravdy, a ty už tady nastínila trochu Lída:

stejně tak jako v příkladu s "prší" :), jsou věci, nad kterými neexistuje žádná diskuze. jinak bychom museli tuto realitu považovat za neskutečnou, což sice darryl jako variantu nabízí, ale je poněkud zcestná - každý ví, jak to bolí, když se o tuto realitu uhodí, a pokud darryl nepromokne, až se bude procházet v bouřce, budu ochotna připustit, že není šarlatán (skutečně velcí duchovní velikáni na rozdíl od něj nikdy takovéhle věci nepotřebovali ani tvrdit, ani prokazovat). tedy pokud spřádám pikle s jedním ze svých kolegů proti druhému ze svých kolegů, v důsledku kterých nakonec já vydělám nějaké peníze, k nimž bych jinak nepřišel, protože svými jinými schopnostmi si je nevydělám, zatímco kolega v důsledku toho přijde o práci proto, že jsem mu některé informace podal nesprávně a jiné zatajil (nebo jiný případ korupce atd.), pak je to jednoznačná křivda na pravdě, a to tu mluvíme o pravdě tohoto skutečného světa. takovouto křivdu na pravdě označujeme jako LEŽ. spadá do ní veškeré neposkytování informací o dění v tomto světě tak, jak se skutečně udály, případně dokonce poskytování záměrně upravených informací o dění v tomto světě.

vzhledem k tomu, že na rozdíl od Království nebeských v tomto světě můžeme vytvořit JEDINÝ možný svět, který, právě proto že není virtuální, nemůžeme libovolně upravovat, je i prostoduchému nováčkovi v tomto světě záhy poměrně jasné, co LEŽ je a co není. lidé, kteří se naučí lhát, jsou si původně toho, že lžou, také vědomi velice dobře. ale v dalším používání a manipulaci (protože lež je vždy užívána za účelem manipulace ostatních) selhává jeho okolí (obvykle rodiče), kteří jej, mnohdy zcela nevědomě, ale nejčastěji vlastním příkladem - opět získaným ze své vlastní rodiny - v takovém používání lži podporují. dítě se tak naučí, že tímto způsobem lze dosahovat jistých výhod, které by, bez použití lží, pro něj zůstávaly nedostupné. a tak se vytváří notoričtí lháři - vpodstatě, s trochou nadsázky, žádní jiní než notoričtí lháři, nebo naopak notoričtí pravdomluci :), v tomto světě neexistují.

tuto ve druhém případě definovanou LEŽ není možno učinit součástí jakéhokoliv virtuálního světa, a tedy k ní přistupovat s odlišným stanoviskem podle vlastního vývoje, momentálního rozpoložení, a tak dále - tedy podle toho, o čem mluví Abraham, a co můžeme libovolně dělat se světy, o nichž se tady na těchto stránkách většinou bavíme - totiž o světech našich představ o tomto světě. tedy mohli bychom, ale protože vesmírné zákony jsou silnější, než "naše", položíme-li ruku na kamna, spálíme se. necítíme to akorát, když jsme malomocní...

jistěže i taková lež v někom vyvolává, jak již bylo nastíněno, pozitivní pocity. pokud někdo na tyto machince od malička uvykne, je s nimi potom celý život v souladu. TO SE ALE TÝKÁ JENOM TOHO KONKRÉTNÍHO LHÁŘE :) neznamená to, že by s nimi měl být v souladu kdokoli, kdo s takovým lhářem přijde do styku. a proto není možné říct, že lež je správná, a že je jenom otázkou úhlu pohledu, protože jsou do ní VŽDY inkorporování více než jeden člověk. není tedy NIKDY součástí jenom jednoho jediného "vortexu", jediné duše.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 20:44:43

Petr píše:
lež můžeme označit záměrné zkreslování skutečnosti s cílem docílit nějaký sociální či jiný zisk, ať už pro sebe,

jj tak to Abraham myslel ;) :thanx:

no nevím, petře, tak to asi nebude :)
možná jsem to málo vypíchla v nějakém tom svém příspěvku, který jsem tady v tom tématu psala, ale vtip je v tom, že když se chceš dostat z bodu A do bodu B, nepomůže mi v tom se tam dostat nejenom to, když budu pořáda opakovat "já jsem v A", ale ani to, když budu pořád opakovat "já jsem v B" - jinými slovy žádná lež nedovede člověka k tomu, co chce lží získat.

proč by ji tedy Abraham nabízel jako prostředek? myslíš, že by tohle nevěděl?

když bude člověk lhát, získá mnohé. ale nikdy nezíská to, co opravdu chce. a to ví každý lhář velice dobře :poklona: v tom je obrovský šarm zákonitosti tohoto světa :)

lež (tj. ono pozměňování faktů tohoto světa nebo jejich zamlčování, jak jsem o tom psala v příspěvku předcházejícím) totiž není v souladu s vortexem tohoto světa .)

i proto si člověk vytváří tolik různých pseudosvětů, v nichž může lež dobře fungovat, světů virtuálních. mluvíme o virtuálnosti současnosti, jako by to byla nějaká novinka. ale ona vůbec není. jen má v poslední době úplně jinou formu. ale je to pořád o tom samém - o úniku z této reality.

ale tato realita je, je krásná, je pozemská, je plná, a to všeho, zaplaťpánbůh nejenom nějakých polovin, které by si někdo přál, a lež v ní má opravdu krátké nohy :idea2:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod mija » pát 16. črc 2010 20:45:27

ahoj,

podle mého názoru je potřeba tyto výroky vnímat pouze v rovině já-Já a nepouštět se do snahy aplikovat tyto výroky obecně nebo spíš na okolí. Jak jsem někde četla tuším, že dokonce v Abrahamovi - tím totiž vstupuje do rovnice spousta proměnných a rovnice je prakticky neřešitelná.

Pochopila bych tedy tento výrok asi takto - můžu si v duchu říkat co chci, hlavně, že mě to přivede do souladu = různé způsoby vstupu do vortexu.

A tím pádem logicky navazuje druhá část -
Neohlížejte se na ostatní, protože budete-li vy sami v souladu, budete šťastní, a tak budou šťastní i ti kolem vás

Celé Abrahomovo učení je velmi osobní a proto zobecňování je prakticky nemožné. Je zajímavé, že někoho inspiruje k vyhledávání duality - proč se bavit o lhaní?
Uživatelský avatar
mija
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. čer 2010 20:24:25
Poděkoval: 0
Poděkováno: 4-krát v 1 příspěvku

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli mija za tento příspěvek:
amp, Jana, Kerry, Petr

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Jana » pát 16. črc 2010 20:45:44

Lída píše:Jako lež můžeme označit záměrné zkreslování skutečnosti s cílem docílit nějaký sociální či jiný zisk, ať už pro sebe, nebo pro někoho jiného (např. tzv. "zbožná lež").

Ano, tohle je dobrá definice.

A co třeba uvolnění mentálních bloků pomocí afirmací ? Jsou lží? Kvůli účinnosti musí být formulované v přítomném čase. Tedy záměrně kvůli "zisku" říkáme něco, co ještě není.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod Cizinec » pát 16. črc 2010 20:54:17

Jana píše:Co je pravda? Když si sedáš na židli, sedá si prázdno do prázdna. Hmota je jen kmitočet něčeho, co ve skutečnosti neexistuje. Všechno, co řekneme, je z pohledu Jednoty lež. Naše mysl umí rozložit věčnost do iluze času a prostoru, ale ani ten ve skutečnosti není. A zároveň, všechno, co kdy existovalo a bude existovat, v tom časoprostoru je. Náš svět je výsledkem skutečnosti, kterou považujeme za pravdu. Je v nás síla tvořivého impulzu, pokud s přesvědčením vizualizujeme jakoukoliv věc, projeví se.

Janovo evengelium
Ježíš: "Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas."
Pilát: "Co je pravda?"
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: Abraham-Hicks: Lies / Lhaní

Příspěvekod watta » pát 16. črc 2010 20:54:26

Jana píše:Co je pravda? Když si sedáš na židli, sedá si prázdno do prázdna. Hmota je jen kmitočet něčeho, co ve skutečnosti neexistuje. Všechno, co řekneme, je z pohledu Jednoty lež. Naše mysl umí rozložit věčnost do iluze času a prostoru, ale ani ten ve skutečnosti není. A zároveň, všechno, co kdy existovalo a bude existovat, v tom časoprostoru je. Náš svět je výsledkem skutečnosti, kterou považujeme za pravdu. Je v nás síla tvořivého impulzu, pokud s přesvědčením vizualizujeme jakoukoliv věc, projeví se.

jani nezlob se, ale pokud opravdu věříš tomu, co jsi tady napsala, znamenalo by to, že po smrti přestaneš existovat. tomu opravdu věříš?

jestliže je "hmota kmitočet něčeho, co ve skutečnosti neexistuje", neexistuje tím tedy ona jednotná podstata všeho - protože nic jiného hmotu nevytváří. buď zkrátka existuje i tento svět, a pak teprve mohou existovat všechny ostatní, nebo neexistuje žádný. existuje jenom vesmír jako JE nebo jako NENÍ. ale tento vesmír je vesmírem existence, je mi líto ;)

s přesvědčením ještě nikdo z hnutí new age nezvizualizoval ani ň :) právě proto, že si myslí, že celé to vizualizování je o vytváření něčeho v tomto, reálném, světě. kdyby to však takhle bylo, sotva by se někdo musel uchylovat k hláškám typu "na okolnostech nezáleží", neboť by si vždy mohl stvořit takové okolnosti, na kterých by mohlo záležet či nezáležet, jak by se panáčkovi zrovna zamlouvalo. není-liž pravda. věta "na okolnostech nezáleží" je tedy ve skutečnosti sakramentským důkazem toho, jak reálné takové okolnosti jsou, a jak na nich - a to prosím ale bez ohledu na to, jak obrovským podílem je vytváříme právě my! (o tom rozhodně nediskutuji) - ve skutečnosti právě velice záleží. :meditace:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků