Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Včetně velkého úvodu k zákonu přitažlivosti

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod watta » pát 19. lis 2010 15:53:27

Tohle video jsem si pustila. přišlo mi to dnes do mailu a znělo to tak lákavě, že přestože dělám v reklamě 15 let, velmi mě zaujalo :D

Zatím jsem v polovině a budu pokračovat :) Zatím tedy nic nového, takže čekám na překvapení, ale je to moc hezké, a pravdivé, pochopitelně. Ale zastavila jsem se u tohoto (převyprávěno :D):

"Jestliže nějaká situace nebo něco, co děláte, způsobí, že se necítíte dobře, tak to není dobře (řekla helpful, což považuji za významný rozdíl, ale český překlad nápomocné by se nehodil)."

Tak to je zase taková ta stará známá pravda, je dobré si připomínat tyhle ukazatele. Nicméně zrovna včera a dnes jsem zažila story, v rámci které jsem se nejprve necítila zcela dobře, a potom naopak dnes velmi dobře. Bylo by to zdlouhavé na vyprávění, ale nebýt toho, co jsem zažila včera, a co na mě nepůsobilo dobře, nepřinesla by mi tatáž věc dnes potěšení, které jsem z ní měla. Mohla bych to pro stručnost ukázat i na známém příkladu odvedené práce: každou práci, i tu, kterou milujeme, musíme obvykle odvést a byť v průběhu jejího tvoření můžeme být - v tom ideálním případě - zcela uchváceni jejími možnostmi a vpodstatě nás tak může naplňovat radostí - zadostiučinění, pokud jsme si ji předsevzali dohotovit, přichází až teprve, je-li dohotovena. Kolik z nás je ochotno v takovém případě být klidně i unavený, nebo odložit jiné radostné věci? Nechci tím říct, že je to něco za něco, to vůbec ne. Jen tím chci poukázat na to, že celé to rozlišování na negativní a pozitivní je - ale to právě i vyplývá z podstaty vibrační reality, které jsme součástí!!! - zavádějící a klamné. Obzvláště bereme-li ho v úvahu tímto způsobem.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod Petr » sob 20. lis 2010 0:08:19

on tam Abraham myslim rika trosku neco jineho.. Kdyz se zamerujete na to, co chcete, a necitite se u toho dobre, tak vam to nepomuze (se dostat k tomu co chcete ani evidetne k tomu se citit dobre :) ) tj. ze usili v tomto pripade neni cestou, nebo mekceji: neni jedinou cestou, protoze pro ty co veri ze usili je cestou, tak tou cestou do urcite miry bude.

Ja bych to videl tak, ze pokud jedna vec na nas jeden den nepusobi dobre a druhy den ji vidime jinak, tak bych rekl ze se ta zmena, prekvapive :), odehrala v nas, at uz jakkoliv.. treba klidne i tak jak rika Abraham, ze mezitim jsme se naladili na jinou notu poslechem hudby, nekdo zasel na fotbal, nekdo na meditaci, nekdo na pivo, nekdo si sel zabehat...
Nebo jsi myslela neco jineho? Treba jako ze i kdyz jeden den do toho jdeme hrubou silou pres to usili, tak to muze mit druhy den pozitivni vysledek? To bych rekl, ze je take zcela urcite mozne, pokud mame system presvedceni, ktery toto podporuje.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod LuKas » sob 20. lis 2010 21:29:05

:happy:
Naposledy upravil LuKas dne ned 21. lis 2010 20:27:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod watta » sob 20. lis 2010 23:45:46

Myslela jsem něco jiného. Připadá mi poněkud obtížné a nadbytečné přiřazovat všemu neustále nějaké významy - pozitivní a negativní. Nevěřím moc tomu, že to opravdu pořád většina lidí dělá? Jestliže už se stane něco, co na nás zapůsobí nějak nepříjemně, kdo říká, že je to negativní? Jak to můžeš vědět, že je to negativní?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod Petr » ned 21. lis 2010 10:32:29

jj, to vidim podobne.
a myslis, ze to tak rika Abraham? ja myslim ze ne.

Jak to můžeš vědět, že je to negativní?

To ze se citime neprijemne nemusi znamenat ze je to pro nas negativni, to vubec ne. Co to hlavne znamena, ze nasi pozornost v te one veci mame zemerenou na nejaky aspekt (a ze jich tam je:)), ktery zpusobuje to ze mame neprijemny pocit. A neprijemny pocit mame proto, ze nekde mame nadefinovano, ze je ten aspekt pro nas nezadouci, nechteny. A mohli jsme si to nadefinovat vedomne po nejake uvaze nebo i nevedomne, tak ze jsme ho prevzali od sveta a ani jsme nad tim moc nepremysleli.

A jak to myslis s tim negativnim? On Abraham toto slovo nepouziva, takze jak definujes neco jako pro nekoho negativni? Ze si mysli, ze to neco (negativniho) nemiri, nebo ho nesmeruje k tomu vysledku, ke kteremu by chtel dospet? (s takovou nejakou definici jsem uvazoval v te prvni vete odpovedi)
Naposledy upravil Petr dne ned 21. lis 2010 13:04:58, celkově upraveno 2
Důvod: jeste doplneno
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. lis 2010 11:38:19

watta píše:Myslela jsem něco jiného. Připadá mi poněkud obtížné a nadbytečné přiřazovat všemu neustále nějaké významy - pozitivní a negativní. Nevěřím moc tomu, že to opravdu pořád většina lidí dělá? Jestliže už se stane něco, co na nás zapůsobí nějak nepříjemně, kdo říká, že je to negativní? Jak to můžeš vědět, že je to negativní?



No já myslím, že většina lidí to dělá,
i když to nedělá jaksi záměrně a vědomně,
spíš je zde budto příjemný nebo nepříjemný pocit, no ale to už přece je rozlišování, byt ne rozumové, ale pocitové...
(vzhledem k tomu, že většina lidí moc nepřemýšlí ale spíše se řídí svými pocity, tak u toho nemusí dělat nějaký intelektuální rozbory na negativní a pozitivní)

no a protože naše pocity a náš život je ovlivnován z venčí, tak prostě ty nepříjemné pocity potlačujeme, což umíme velice dobře, nebot se to učíme již od mládí,
děláme to vlastně denodenně, aniž si to uvědomujeme,
nechce se nám do práce, ale musíme, nechce se nám dělat to nebo ono, ale musíme, a tak tu svoji nechut potlačíme a tu danou věc uděláme

nejsme tak v souladu ani se světem a ani se sebou a ani si tohoto NESOULADU NEJSME VĚDOMI, nebot ten nesoulad je pro nás přirozenou situací :ouch:

kdybychom byli v souladu se sebou (bezpředmětná radostivost, láska k lásce, být láskou) tak bychom byli v souladu i se světem

:help2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
AlfaScorpii, Jana, Petr, watta

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod watta » ned 21. lis 2010 17:27:17

No, jednoduše a prostě nesouhlasím s tím, že situace nebo stavy, v nichž se člověk necítí dobře, jsou pro člověka ty, kterých by se měl vyvarovávat, jenom proto, že se v nich člověk necítí dobře (vynechám-li tedy slovo negativní - to je význam, v němž toto slovo používám - nežádoucí). To, že se člověk necítí dobře, je vynikající pocitový navigátor - neustále se klaním Bohu (ve třetí osobě :D :D :D - vtip) - za tento vynikající mechanismus. Ale dle mého osobního názoru to nezamená zkrátka to, že to, co mi způsobuje špatné pocity, je to, co pro mě není prospěšné (abrahamovskou terminologií co mě přivede nebo zanechá ve vortexu) a naopak, nýbrž ha - zde je něco, c o se mohu dozvědět (o sobě, o životě, o Bohu - ve třetí osobě :D :D :D, atd.). Jak už jsem psala jinde, nepříjemné pocity mi nebrání být ve vortexu - tohle tedy asi vidím jinak než ty, možná včetně pocitu toho, co je to být ve vortexu. Postupovala-li bych podle přímé rovnice nepříjemné = nežádoucí, eliminovala bych ze svého života asi mnoho věcí, k nimž mám buď kladný vztah nebo zcela lhostejný vztah, přesto, že na mě nepůsobí příjemně :) Nepovažuji je však za nežádoucí. A rozhodně nemohu souhlasit s tím, že si je definujeme sakumprásk v průběhu života :)

to petr vostál: myslím, že znamená-li, že je v lidské přirozenosti nebýt v souladu se světem (a tudíž se sebou - či obráceně se sebou, a tudíž se světem), což je pochopitelně pravda, znamená to, že kdybychom v souladu se světem byli, nebyli bychom lidmi. co si myslíš o této základní logice? ;) řekla bych to velmi lidově - všechno má své meze :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod vostalpetr » ned 21. lis 2010 18:38:38

to petr vostál: myslím, že znamená-li, že je v lidské přirozenosti nebýt v souladu se světem (a tudíž se sebou - či obráceně se sebou, a tudíž se světem), což je pochopitelně pravda, znamená to, že kdybychom v souladu se světem byli, nebyli bychom lidmi. co si myslíš o této základní logice? ;) řekla bych to velmi lidově - všechno má své meze :D
..........................................................................................................................................

No já myslím, že obojí patří k lidskosti,
jak ten nesoulad tak i ten soulad,

když bychom vynechali individuální rozdílnosti,
lze říci,
že v mládí jsme nevědomě v souladu, pak dochází k nesouladu a na starý kolena by jsme měli dospět k určité životní moudrosti, tedy k souladu
(tak asi teoreticky)

http://www.youtube.com/watch?v=wob16o8N ... re=related

:meditace:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod Petr » ned 21. lis 2010 19:05:22

watta píše:No, jednoduše a prostě nesouhlasím s tím, že situace nebo stavy, v nichž se člověk necítí dobře, jsou pro člověka ty, kterých by se měl vyvarovávat, jenom proto, že se v nich člověk necítí dobře (vynechám-li tedy slovo negativní - to je význam, v němž toto slovo používám - nežádoucí). To, že se člověk necítí dobře, je vynikající pocitový navigátor - neustále se klaním Bohu (ve třetí osobě - vtip) - za tento vynikající mechanismus. Ale dle mého osobního názoru to nezamená zkrátka to, že to, co mi způsobuje špatné pocity, je to, co pro mě není prospěšné (abrahamovskou terminologií co mě přivede nebo zanechá ve vortexu) a naopak, nýbrž ha - zde je něco, c o se mohu dozvědět (o sobě, o životě, o Bohu - ve třetí osobě , atd.).

A ja s tim souhlasim (jako s tim, co jsi napsala) :). Mozna jsi jen spatne pochopila to, co Abraham v tom videu rika. :) Pokud jde o Abrahama, tak si nepamatuji ze by rikal to, abychom se vyvarovalali spatnych pocitu. A pokud jde o me, at ma kazdy takove pocity jake chce mit :).
Treba ja jsem take neskonale vdecny za kazdy spatny pocit, protoze pokud ho vyuziji, a to je to co ted vetsinou delam, tak mi reknou, kde se na neco divam tak jak mi to jiz poslouzilo a nyni to mohu transformovat dale. Opravdu ze spatnych pocitu mam posledni dobu radost :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod Jana » ned 21. lis 2010 21:35:30

Petr píše:Opravdu ze spatnych pocitu mam posledni dobu radost :).

Tak to si jich moc neužiješ, když se změní na radost.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Abraham: GETTING INTO THE VORTEX: THE BIG ONE

Příspěvekod watta » ned 21. lis 2010 22:23:18

Petr píše:Treba ja jsem take neskonale vdecny za kazdy spatny pocit, protoze pokud ho vyuziji, a to je to co ted vetsinou delam, tak mi reknou, kde se na neco divam tak jak mi to jiz poslouzilo a nyni to mohu transformovat dale. Opravdu ze spatnych pocitu mam posledni dobu radost :).


No tak to jsem tím tak chěla ve zkratce říct :D :D :D Ale troufnu si teda říct, že lze si je užít i tak. Já jsem tedy pochopila asi to, co říká Abraham, špatně. Respektive před časem jsem tu měli diskuzi o vortexu, z níž pro mě jednoznačně vyplývalo, že takovýto pohled by v tom nebyl možný. Tak jsem si to asi vyložila jinak :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron