David Heller: Milý Pane Bože, v co věřili dinosauři?

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Co si myslíte o této knize?

Výborná, užitečná a doporučuji
0
Žádná hlasování
Zajímavá a stojí za to, si ji přečíst
0
Žádná hlasování
Neuškodí, ale trochu mě zklamala
1
100%
Zklamala
0
Žádná hlasování
Uff, už nikdy více
0
Žádná hlasování
Zatím jsem nečetl(a), ale chystám se
0
Žádná hlasování
Nečetl(a) a nechystám se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 1

David Heller: Milý Pane Bože, v co věřili dinosauři?

Příspěvekod Petr » stř 29. říj 2008 11:10:14

v_co_verili_dinosauri.jpg
v_co_verili_dinosauri.jpg (7.09 KiB) Zobrazeno 2604 krát


Popis: Další série veleúspěšných dětských dopisů Pánu Bohu. Jejich naivita a bezprostřednost dokáže nás dospělé potěšit i rozesmát. Na některé z nich bychom se ale měli pokusit - aspoň v duchu - odpovědět sami. Když se nad nimi zahloubáme, najednou poznáme, že mnohé dopisy nejsou vůbec tak naivní, jak se mohlo na první pohled zdát.

Nedavno jsem zahledl slovenskou verzi poradu Deti to vedi nejlepe (nebo Deti vam to reknou, nevim uz presne...) a meli tam popisovat nejake slovo a dospeli ho hadali. A mali tam prave "kostel". :)
A mimo jine jeden z nich:
... no a vsichni tam zpivaji a nejvic zpivaji ti co zpivaji falesne :)
a dalsi:
a hned jak vyjdou tak zacnou ostatni ohovarat (pomlouvat) :D

Detske postrehy nezatizene spoustou zkusenosti v kombinaci s jejich prirozenou uprimnosti (mimo jine asi take proto ze nejsou zatizeny negativnimi zkusenostmi vzhledem k uprimnosti :) ) jsou vazne skvely a nekdy pomohou prohlednout nektere veci, ktere mi uz bereme jako samozrejmost nebo si jich nevsimame ...


Vybráno z knihy Milý Pane Bože v co věřili dinosauři - děti píší Bohu.

*Milý Pane Bože, pro mě si úplná jednička a nejslavnější osoba v dějinách. Bůh ti Bože žehnej. Edita ( 7 let )

* Můj Bože si můj kamarád. Vim že si byl i kamarád Ježíše. Na svý kamarády máme být hodný. Neměli bysme je ukřižovat. Leda, že by to bylo vopravdu nutný. tvůj kamarád Eda ( 8 let )

*Milý PANE BOŽE, chtěl bych vědět co vidíš jako 5 největších událostí. Já bych hlasoval takhle. 1. Stvořil jsi nás. 2. Mojžíš a jeho lid přešli Rudý moře. 3. Narodil se Ježíš. 4. Kolumbus objevil Ameriku. 5. Lidi se ti vymkli z ruky. Je to tak správně? David (10 let )

* Bože, měl sem někdy něco společnýho s gorilou ? Víš něco jako King Kong. Já tyhle sci-fi moc neberu. Martin ( 9 let )

*Bože, jsi tam ? Jsi jako ty velký dědečkovy hodiny který všechno vydrží a pořád jdou. I pod vodou. Krásný Vánoce. Jožka ( 11 let )

*Milý Pane Bože, nosí ti taky o vánocích dárky Ježíšek nebo už na něho taky nevěříš. Ludmilka. Veselý vánoce, ( 7 let )

*Milý Pane Bože, který přikázaní je to největší? Nebo všechny znamenají to samý: jak se s tebou dostat do potíží? Ahoj Pane Bože, Marcelka ( 10 let )

*Milý PANE BOŽE, trváš pořád na tom, že nemáme o sabatu nic dělat ? Nevím jak ti to říct, ale hypermarkety jsou otevřený úplně každý den a po celý den. Lidi v nich neodpočívají. A někteří tam chodí místo bohoslužeb. Nerad ti pane Bože přináším tuhle špatnou zprávu. Nezlob se, Šimon ( 11 let )

*Milý Otče, tvoje je země a taky úplně všechno, co je na ní. Chtěl bych ti moc poděkovat, že jsi nám to půjčil. Ondřej ( 11 let )
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků