Robert Moss: Vědomé snění

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod Petr » pát 23. črc 2010 13:18:12

Jsem si říkal, že když prospím třetinu života, tak ji nějak využuji, tak teď zkoumám toto :) a je to docela zajímavé:

Vedome sneni.jpg
Vedome sneni.jpg (12.43 KiB) Zobrazeno 5900 krát


Obsah knihy je zde: http://toc.nkp.cz/NKC/200909/contents/n ... 0199_1.pdf

Anotace: V knize Vědomé snění její autor Rober Moss podrobně líčí jedinečný přístup o devíti krocích k pochopení snů za použití současných technik práce se sny, technik, které se vyvinuly v šamanských kulturách po celém světě. Kniha Vědomé snění vám ukáže cestu, jak své sny využít, aby jste porozuměli své minulosti, dokázali ovlivnit budoucnost, uměli se napojit na své nejhlubší touhy a nechali se vést svým vyšším já. Moss objasňuje, jak aplikovat šamanské techniky práce se sny, pocházející zejména z tradic australských domorodců a domorodých obyvatel Ameriky, na problémy moderního života a jak se postupně vydávat na cesty světem snů.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
sinah

Re: Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod Petr » pát 23. črc 2010 13:48:10

ha, a ted koukam, ze ta knizka je mi i barevne blizka :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod vostalpetr » pát 23. črc 2010 13:50:38

Mně se nic nezdá,
a pokud se mi něco zdá, tak to stejně hned zapomenu,
takže jsem na tom tak,
že se mi v nakonec nic nezdá...

:zzz:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod Petr » pát 23. črc 2010 13:59:38

To pisi hned na druhe strane :D
Ti co rikaji, ze se jim nic nezda, tak ve skutecnosti si jen sve sny nepamatuji, protoze podle tech a tech vyzkumu kazdy prosni xy (doma se podivam) minut za noc. :)

Ale je zajimavy, ze jen co jsem si tu knizku koupil a zameril se na to, tak sny zintezivnili a vic si je pamatuji :). Ale pocitam ze stejneho efektu lze dosahnout i bez koupene knizky ;).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod amp » pát 23. črc 2010 19:34:40

Nieco podobne, techniku kontroly snov podla Silvu, som jedneho casu uspesne pouzival...no vlastne len zopar krat som to vyuzil na riesenie nejakych pracovnych komplikacii, ale kedze si zijem v podstate bezproblemovy zivot, postupne sa nutnost pouzivat tuto techniku vytratila z mojho zivota. Inak podla Silvy ( to nie je ta Silva, ale ten Jose Silva alias Silvova metoda :D ) prechadzame cez noc 4 cyklami spanku a snov a kazdy cyklus trva cca 90 minut. Zaciatocne cykly spanku su najhlbsie a maju len kratke snenia. Neskor su cykly plytsie a obdobie snenia sa predlzuje. Technika kontroly snov touto metodou spociva v naprogramovani sa v hladine alfa ( obycajny meditacny stav ) na to, aby sa clovek zobudil tesne po ukonceni sna pripadne ku koncu sna. Clovek sa nakratko zobudi do bdeleho stavu ( nieco medzi alfou a betou, mozno taka jemna beta, kedy clovek nie je ani uplne culy ani prispaty :) ) a sen si zapise a spi dalej. Ja sam som dostal maximalne na dva sny, ktore som si zapametal ( zapisal ), ale na vyriesnie pozadovaneho problemu staci bohate aj jeden.
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli amp za tento příspěvek:
Petr

Re: Robert Moss: Vědomé snění

Příspěvekod Petr » pát 23. črc 2010 20:24:26

diky za info, bude se hodit :) Ja to zatim nechci pouzivat na reseni problemu, spis me to laka, ze se tam otevira rada zajimavych moznosti zakusit vice novych veci.. ta realita ve snu je uzasne tvarna :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron