Jistou cestou k bohatství

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod Mendule » pát 15. dub 2011 8:09:15

Ahoj všichni, dočetla jsem teď knížku Jistou cestou k bohatství /snad tu ještě nikde není, ale po zběžném prolétnutí jsem jí nenašla/. Kniha je od autora, který zemřel před víc jak 90. lety, ale toho se vůbec neděste. Musela být na svou dobu velice pokroková a nezvyklá. Kdo má rád Abraháma, přijde si na své, podobné myšlenky, postupy. Kniha je tenoučká a malá, dá se zvládnout během jednoho, dvou dnů, ale autor doporučuje číst jí několikrát. Teď nedávno vyšla další od tohoto autora Wallace D. Wattlese a jmenuje se Jistou cestou ke skvělosti /už jí mám objednanou/. Posílám odkaz na křest této knížky Jaroslavem Duškem, moc pěkné. Líbí se mi už asi úvodní věta z druhé knihy /zmíněno při křtu/: Nejste-li ještě bohatí, vraťte se ke knize číslo jedna, vtipné že? :dance:
http://moudreknihy.proeshop.cz/cs/zbozi ... -skvelosti

pokud si jí chcete koupit tak v obchodech jsem narazila, nikde nic. Ale já jí objednala přes nakladatelství cintamani.cz, inzerují tam, že knihy posílají bez poštovného.
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mendule za tento příspěvek:
Inspirovač.cz

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod Lenny » pát 15. dub 2011 10:47:55

Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod proximus » pát 29. dub 2011 14:48:52

ahoj...
v scene knihz chybaju strany 72-73
...
Uživatelský avatar
proximus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14. kvě 2010 20:19:01
Poděkoval: 29
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod Lenny » pát 29. dub 2011 15:01:18

Já vim, ale já to neuploadovala :D Jen našla :lol:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod proximus » čtv 05. kvě 2011 10:26:34

oukej, dakujem
Uživatelský avatar
proximus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14. kvě 2010 20:19:01
Poděkoval: 29
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod david12 » pát 19. říj 2012 9:58:23

Vypadá to zajímavě právě jsem si jí objednal.
V našem internetovém obchodu najdete levné knihy
Uživatelský avatar
david12
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 05. zář 2012 19:45:33
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod flpbb » pát 19. říj 2012 18:23:26

Problém je ten, že bohatství, peníze... vás nenaplní. Sám na tom jsem finančně moc dobře, ale potřebuju něco víc, jak jsem pochopil. A taky proto mnoho zajištěných milionářů páchá bezdůvodné sebevraždy. Relativně bezdůvodné. Nemají už proč žít. Ztratili smysl života.
Osobně si myslím, že smyslem života je jen láska a seberealizace /tvůrčí činnost/.
Takový opuštěný, vystresovaný a nešťastný bankéř ve sterilním Švýcarsku závidí rybářovi někde v Karibiku, co se ráno probudí v posteli s manželkou a pěti dětmi v nějaké zchátralé chatrči, nadechne se vůně moře a vychutná si východ slunce, než nasedne na svoji loďku a vydá se vydělat pár dolarů pro svoji rodinu...
Život není o penězích, problém je, že 99% lidí si to neuvědomuje a tak se za nimi do smrti jen honí. Do hrobu pak jdou nazí a jejich konta jim vykutálení potomci, co je nemají rádi a čekají jen na jejich smrt, prohýří. To by se ovšem našemu rybářovi stát nemohlo, toho mají synové i dcery naopak rádi od srdce a těžce jeho smrt nesou...
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli flpbb za tento příspěvek:
Monika

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod PetrH » pon 05. lis 2012 13:14:23

Máte uplnou pravdu. Život není o penězích, ale o naplnění, o štěstí. Pro mě je důležité, abych dělal co mě baví v práci, i ve volnu. Věnovat se rodině, přátelům, koníčkům. Ten kdo se žene za kariérou, penězi a zapomíná na to důležité, ten bude na sklonku života moc litovat.
Kniha je super, všem ji doporučuji.
Poslouchám: Buty - Práce není, není práce...
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. lis 2012 13:06:17
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod vostalpetr » ned 11. lis 2012 14:06:23

Ten kdo se žene za kariérou, penězi a zapomíná na to důležité, ten bude na sklonku života moc litovat.


No to zase není až tak dlouhé období,
a po smrti pak je známo. že nikdo už ničeho nelituje a ani se z ničeho neraduje...

Myslím,
že když někoho baví hromadit majetek,
tak je na tom stejně, jako když někoho jiného baví zase něco jiného,
někdo si prostě pořídí konto nebo zlatej poklad,
jinej zase rodinu a kupu dětí,
další má zase jiný zájmy co ho uspokojujou

Například mě nebaví vůbec nic,
což je pro mě naprosto skvělá zábava,
což mně přijde mnohem rozumnější, než hromadit majetek,
už jenom z toho důvodu,
že když nic nemáte tak nemůžete o nic přijít,
no a nakonec stejně člověk umře, chudej i bohatej,
a jestli ho pochovaj do honosný hrobky nebo rozpýlej někde do trávy je mu už pak šumafuk...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Jistou cestou k bohatství

Příspěvekod Inspirovač.cz » čtv 06. srp 2015 14:12:12

Dovolím si přidat svůj názor na věc. Souhlasím, že peníze není to hlavní co vás učiní šťastným. peníze jsou vždy jen prostředek ke štěstí. Jde o to, žepokud doopravdy chceme svůj potenciál rozvinout na maximum, potřebujeme věci, které koupíme za peníze. Pokud jsme dobrými tenisty , potřebujeme raketu a peníze na cestování, pokud chci být závodníkem formule 1, potřebuji peníze za kterou si pořídím vše co je potřeba. Peníze je jako energie, kterou potřebujeme. Hodně zvrhlé, ale pravdivé přirovnání může být, že peníze jsou jako energie ze SLUNCE. Potřebujeme ji, ale neučiní nás šťastnými. Štěstí si tvoříme my a peníze v něm mohou hrát roli. Jen začít dělat a mít vizi a vytrvat. Stojí to za to, pokud to neděláte jen kvůli penězům :)

Kniha v sobě skrývá obrovskou sílu a obsahuje jen to, co je skutečně podstatné. Kniha považuje zbohatnutí jako exaktní vědu, kdy po dodržení daných principů a metod, zcela jistě zbohatnete. Tyto zákony jsou neměnné. Knížka je doslova příručkou pro bohaté a šťastné lidi.

http://inspirovac.cz/prispevek/jistou-c ... ttles_101/
www.inspirovac.cz - Přehledná databáze materiálů pro sebevzdělávání a osobní rozvoj...
Uživatelský avatar
Inspirovač.cz
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 06. srp 2015 11:18:17
Poděkoval: 5
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron