Přeprogramování negativního vztahu k okolí

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Přeprogramování negativního vztahu k okolí

Příspěvekod Lída » sob 11. čer 2011 7:35:08

"Dozvěděl jsem se, že jeden terapeut používá havajskou léčitelskou metodu nazvanou ho'oponopono. Nikdy jsem o ní neslyšel, ale nemohl jsem to pustit z hlavy. Pokud byl příběh pravdivý, chtěl jsem se dozvědět víc.

Jmenuje se Dr. Ihaleakala Hew Len. Náš první telefonát trval asi hodinu. Prosil jsem ho, aby mi vyprávěl celý příběh o své terapeutické práci. Hovořil o tom, že tři roky pracoval v havajské státní nemocnici na oddělení trestně stíhaných pacientů. Toto oddělení bylo nebezpečné a fluktuace psychologů zde byla velká. Personál často stonal nebo jednoduše odcházel. Když měl někdo projít po oddělení, otáčel se zády ke stěně se strachem, že na něj pacienti zaútočí. Nebylo to příjemné místo pro práci, pro život, ani pro návštěvu.

Dr. Len mi řekl, že své pacienty nikdy neviděl. Svolil, že bude mít kancelář a že bude pročítat záznamy pacientů. Když jimi procházel, pracoval na sobě. A když na sobě pracoval, pacienti se začali uzdravovat. "Po několika měsících dostali dosud spoutaní pacienti svolení a mohli se začít volně pohybovat po prostoru. Některým zase byly sníženy dávky léků a ti, kteří byli původně označeni za nevyléčitelné, byli propuštěni." Byl jsem z toho u vytržení.

"A to není všechno," pokračoval, "zaměstnanci se začali těšit do práce. Zlepšila se docházka a fluktuace zaměstnanců skončila. Nakonec jsme tam měli víc personálu, než jsme potřebovali, protože pacienti byli propouštěni a všichni zaměstnanci chodili do práce. Dnes je to oddělení zavřené."

V té chvíli jsem to nevydržel a musel se zeptat: "Co jste se sebou dělal, co způsobovalo, že se ti lidé měnili?" "Jednoduše jsem léčil tu část sebe, kterou jsem s nimi sdílel," odpověděl. Tomu jsem nerozuměl.

Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za všechno, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že všechno kolem mě je mým vlastním výtvorem.

Ten výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko ho přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je ale taková: Všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, můžete ovlivnit... Stručně řečeno: můžete vyléčit všechno, co se vám nelíbí a co prožíváte: terorismus, politiku i hospodářství své země. Lze říci, že tyto věci ve skutečnosti neexistují a jsou to jen vaší vlastní projekcí. Problém není v nich, ale ve vás...

Dovolte mi krátký příklad, jak to funguje: jednou mi kdosi poslal email, který mě naštval. Dřív bych se s tím vyrovnal tak, že bych začal pracovat se svými citovými spouštěči, nebo bych se snažil argumentovat s člověkem, který mi poslal ten hnusný vzkaz. Tentokrát jsem vyzkoušel metodu Dr. Lena. V duchu jsem si opakoval: "Omlouvám se" a "Miluji tě". Neříkal jsem to nikomu konkrétnímu. Jednoduše jsem vyvolával ducha lásky, který měl uvnitř mě vyléčit to, co způsobilo vnější podmínky.

Během hodiny jsem dostal email od stejného člověka. Omlouval se za svůj předešlý vzkaz. Nezapomeňte, že jsem neudělal nic pro to, aby se mi někdo omluvil. Ani jsem mu neodpověděl. Přesto tím, že jsem opakoval "Miluji tě", jsem v sobě jaksi vyléčil to, co způsobilo jeho chování.

Všechno je uvnitř nás. Cokoli prožíváme, prožíváme uvnitř sebe... Jediné, co můžeš udělat, je čistit, abys vyčistil sklad programů ve své mysli. S očišťováním začnou být tvé myšlenky stále pozitivnější, produktivnější a láskyplnější... Podle havajské tradice začíná vše myšlenkou a láska je velká léčitelka. Když milujete, všechno se změní.

Důležité je dostat se do nulového stavu. V něm neléčíte sami, ale dovolíte Božství, aby léčilo.

Když pracuji, píšu, čtu, hraji, mluvím nebo přemýšlím, opakuji v duchu "miluji tě". Tak se snažím nepřetržitě čistit a vyjasňovat všechno, co je mezi mnou a nulovým stavem... Slova ''miluji tě'' rozproudí zablokovanou energii. Znovu se napojíte na Božství. Vzhledem k tomu, že nulový stav je naprosto čistá láska, a je to svět bez hranic, začínáte se dostávat do tohoto stavu tím, že vyjadřujete lásku. Když po tomto výroku vyslovíte ''děkuji ti'', vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných. Co se bude dít dál, závisí na Božství.


Svěřila se mi jedna žena, že prostřednictvím nulového stavu léčí lidi. Nyní léčí i zvířata tak, že vstoupí do nulového stavu čisté mysli v přítomnosti nemocných zvířat. Ukázala mi fotky psů se šedým zákalem – a pak fotky stejných psů po dokonalém vyléčení.

Božství znovu dokazovalo, že má veškerou sílu, ne já.

Dr. Hew Len učí, abychom nechávali věci plynout a důvěřovali Božství, zatím co opakováním "miluji tě" neustále očišťujeme všechny své myšlenky a zkušenosti, které se objeví jako překážka, jež nám brání naslouchat Božství. Touto nepřetržitou prací můžeme vyčistit programy od plevele, a tak lépe zvládnout život – s lehkostí a elegancí."


Z knihy Joe Vitale, Hew Len: "Svět bez hranic"
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Monika

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků