Planeta lhářů

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Planeta lhářů

Příspěvekod Mendule » stř 07. zář 2011 13:13:14

Ahoj chci Vás upozornit na zajímavou knížku Ericha von Danikena. Přečetla jsem od něj hodně knih, ale tahle je jiná. Jmenuje se Planeta lhářů. Erich zde popisuje neuvěřitelný příběh, kdy si moc přál setkat se s mimozemšťanem a splnilo se mu to /zákon přitažlivosti?/ Tato čistá energie z jiné planety se zhmotní do lidského těla a dokáže vstupovat do vědomí ostatních lidí. Dle mého dříve Erich von Daniken nikdy nepsal o reinkarnaci ani o rozšířeném vědomí, ale v této knize to vše je. Kdo jste četli Setha a třeba Foučkovou, uvědomíte si, jak to do sebe všechno pěkně zapadá. Pro upoutání – pár ukázek:

Bylo mi jasné, že se nám Tomy pokouší vysvětlit něco, co jsme nechápali. Byl ale trpělivý, což není zrovna vlastnost, kterou bych se vyznačoval. Vědomí, poučoval nás Tomy, všechno okamžitě pochopí. Pokračoval v tom smyslu, že vědomí je prý spojeno s ostatními vědomími jako v holografii. Problém spočívá v egu dotyčného těla. Toto „já“ vytváří vlastní svět, existující od narození po současnost člověka, a je přirozeně egocentrické, vlastně všichni jsme egoisti. Mezi vědomím a egem se nachází cosi jako filtr. Vědomí propouští informace z ostatních vědomí do podvědomí, ale již ne k egu. Slouží to k ochraně těla, jinak bychom se přehltili…………..
a tenhle filtr mezi podvědomím a vědomím a následně egem jsi prolomil a řeknu to ještě jinak – dával jsi rozkazy veliteli?
Ano, tak nějak. Když má člověk silnou vůli, tak se jeho ego vehementně vzpírá převzetí, protože okamžitě vycítí, že je čímsi vytlačováno a to vyvolává panický strach.


Vysvětlil mi totiž, že se všemi lidmi, k nimž pociťuji intenzivnější pocity, například lásku, ale i hlubokou nenávist, jsem se již setkal ve svých dřívějších životech. každá forma života má vlastní, nezaměnitelný nukleus, který probíhá jednotlivými životy a pokračuje v nich. O lásku mám pečovat a nenávist překonat. Mám se modlit za všechny lidi, kteří mi nějak ublížili, a žádat velkolepou duši vesmíru o odpuštění jejich činů. I po jejich smrti.
A to jim nějak pomůže?
Zřejmě nejen jim, ale jiným způsobem i nám.

Tomy mi vysvětlil, že si mám kompletní vesmír představit jako vzájemně do sebe poskládané hologramy. Vše je prý spojeno se vším a čas existuje pouze pro hmotu a kmity z ní vycházející. :Studuji:
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mendule za tento příspěvek:
Ladislav, Motýlek, Petr

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod Petr » stř 07. zář 2011 22:21:09

Tato kniha byla jednim z prvnich prispevku zde :), protoze jsem ji v te dobe zrovna cetl ;)

viewtopic.php?f=53&t=45

Diky a stale doporucuji. Zajimalo by me, jestli je to cista fikce, nebo ne ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod Mendule » čtv 08. zář 2011 15:20:17

No jo, všimla jsem si až když jsem o tom hledala něco víc na netu............. :koukam:
ale byla jsem jí tak nadšená, že jsem se nemohla dočkat až se podělím s ostatními :dance:

Já myslím, že kdyby to byla fikce, že by nepoužíval své jméno, ale nějaké fiktivní, myslím, že se mu to doopravdy stalo, už jen podle toho jaký Tomy byl - nikdy by nelhal, neznal pomstu, byl vlastně čistá energie, líbila se mu planeta, ale nechápal jednání lidí, přibližoval mu reinkarnaci i to, že je dobré odpustit lidem pro své vlastní dobro /to jsou přece některé zásady new age, Abrahama Foučkové apod./ a já se v jeho knížkách s ničím podobným nikdy nesetkala. Výborné je taky to vysvětlení, že vědomí okamžitě pochopí pokud obejdeš ego...............nevím jestli jsem to vyjádřila přesně, ale určitě víš, co myslím.
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod PánBů » ned 18. zář 2011 12:59:55

No z hlediska zákonu přitažlivosti Daniken lže a't che nebo ne. Jinak by tu ozvěnu sama sebe - svět ve kterém žije nemohl nazývat planetou lhářů. :D :D :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod malpan » ned 18. zář 2011 17:37:41

Mendule píše:... Mám se modlit za všechny lidi, kteří mi nějak ublížili, a žádat velkolepou duši vesmíru o odpuštění jejich činů. I po jejich smrti.
A to jim nějak pomůže?
Zřejmě nejen jim, ale jiným způsobem i nám.

Jim to nepomůže, s nimi to nemá už nic společného. Řešíš tím sebe - svůj pohled, své vnímání. Vidělas jejich činy jako ubližování, srovnáváš svou mysl, máš možnost změny - máš šanci nalézt jiný pohled - činili, jak považovali za správné. Proč se to však stalo tobě je věc jiná...
Z toho plyne, že modlitba není prioritní, avšak své místo má.
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod Mrakoplaš » ned 18. zář 2011 19:04:48

malpan píše:Jim to nepomůže, s nimi to nemá už nic společného. Řešíš tím sebe - svůj pohled, své vnímání. Vidělas jejich činy jako ubližování, srovnáváš svou mysl, máš možnost změny - máš šanci nalézt jiný pohled - činili, jak považovali za správné. Proč se to však stalo tobě je věc jiná...
Z toho plyne, že modlitba není prioritní, avšak své místo má.


Tak tak. Modlidbou člověk snižuje svojí rezistenci a slaďuje se tak sám se sebou (tedy v ideálním případě), a to může být její hlavní účel.
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod Petr » ned 18. zář 2011 20:23:53

Mendule píše:No jo, všimla jsem si až když jsem o tom hledala něco víc na netu............. :koukam:
ale byla jsem jí tak nadšená, že jsem se nemohla dočkat až se podělím s ostatními :dance:

Já myslím, že kdyby to byla fikce, že by nepoužíval své jméno, ale nějaké fiktivní, myslím, že se mu to doopravdy stalo, už jen podle toho jaký Tomy byl - nikdy by nelhal, neznal pomstu, byl vlastně čistá energie, líbila se mu planeta, ale nechápal jednání lidí, přibližoval mu reinkarnaci i to, že je dobré odpustit lidem pro své vlastní dobro /to jsou přece některé zásady new age, Abrahama Foučkové apod./ a já se v jeho knížkách s ničím podobným nikdy nesetkala. Výborné je taky to vysvětlení, že vědomí okamžitě pochopí pokud obejdeš ego...............nevím jestli jsem to vyjádřila přesně, ale určitě víš, co myslím.

Taky me prislo, ze by to klidne mohla byt pravda. Ale vlastne je to je jedno. Dulezite jaky vztah si k tomu utvorime my, co si z toho vezmeme. KLidne si z toho tu pravdu muzeme udelat :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Mrakoplaš

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod Mrakoplaš » pon 19. zář 2011 21:20:50

Petr píše:Taky me prislo, ze by to klidne mohla byt pravda. Ale vlastne je to je jedno. Dulezite jaky vztah si k tomu utvorime my, co si z toho vezmeme. KLidne si z toho tu pravdu muzeme udelat .


A to je taky pravda :)
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Re: Planeta lhářů

Příspěvekod marcelapa » čtv 10. lis 2011 13:25:25

Zajímavá knížka, ale jeho dřívější práce, (vzpomínky na budoucnost) se mi líbily víc.
Uživatelský avatar
marcelapa
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03. říj 2011 7:30:51
Poděkoval: 0
Poděkováno: 1-krát v 1 příspěvku


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků