Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod adiuv » úte 05. úno 2019 18:26:26

Trini píše:Démonizovat se dá skoro všechno.
Ted je to zrovna kouření. :roll:

Vždy mě udivvovalo, že mezi lékaři bylo či stále je - velmi mnoho kuřáků. Že by ty své statistiky nebraly v úvahu. ;)

Asi proto, že většina lidí začíná kouřit už v mládí a pak je těžké od toho upustit - kouření je návykové.

2% lidí s nádory plic přežije, 60% pacientů se vrací ke kouření tabáku

Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod armin » úte 05. úno 2019 20:14:25

Také jsem kouřil a po několika letech se mi podařilo přestat (kolem 15 - 18. roku života. I ty halucinogeny jsem zkoušel. A mohu říci, z vlastní zkušenosti, že pro opravdovou duchovní cestu jsou ty halucinogeny zhoubné. Jsou to jen zážitky, změněné stavy vědomí, zdánlivě duchovní. Jako když se v bažinatém terénu vydáš za světluškami.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Eva Nada » úte 05. úno 2019 22:00:07

armin píše:Také jsem kouřil a po několika letech se mi podařilo přestat (kolem 15 - 18. roku života. I ty halucinogeny jsem zkoušel. A mohu říci, z vlastní zkušenosti, že pro opravdovou duchovní cestu jsou ty halucinogeny zhoubné. Jsou to jen zážitky, změněné stavy vědomí, zdánlivě duchovní. Jako když se v bažinatém terénu vydáš za světluškami.

Jak se díváš na alkohol? To je taky určitě návyková látka a pro duchovní cestu zhoubná...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Eva Nada » úte 05. úno 2019 22:12:26

Já asi tak, že co tě nezabije, to tě posílí....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod armin » úte 05. úno 2019 22:38:21

Trungpa, který se údajně upil, píše o alkoholu, že působí opačně než halucinogeny. Halucinogeny povznášejí do iluzorních stavů, alkohol naopak uzemňuje do reality. Například když se člověk potřebuje vymanit z vyšinutí marihuánou, pomůže mu alkohol se probrat do reality, uzemnit se. To je i moje zkušenost.
Jinak ale démon alkohol je kapitola sama pro sebe. Dobrý sluha ale hodně špatný pán. Doporučuji přečíst si od Jacka Londona Démon alkohol a Tulák po hvězdách. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Eva Nada » úte 05. úno 2019 23:45:05

Proč si myslíš, vlastně, že Trungpa pil?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Alaja » stř 06. úno 2019 4:29:08

Sákryš.....

MeToo a Šambala: sakyong Mipham rinpočhe odstoupil z vedení organizace



Hnutí Šambala (Shambhala) je vedle Buddhismu Diamantové cesty nejrozšířenější skupinou tibetského buddhismu na Západě. Po světě má více než 200 meditačních center. V Česku fungují tři: v Praze (oficiální stránky zde), Brně a Jablonci n. N. (viz Dingir 1/2009, str. 34). Československo navštívil Sakyong Mipham poprvé už roku 1991.

V poslední době hnutím otřásal skandál kvůli obviněním ze sexuálního zneužívání, kterého se měl dopouštět samotný jeho vůdce (sakyong) Mipham rinpočhe. Ten minulý týden odstoupil ze své pozice po té, co byly zveřejněny prozatímní závěry šetření, které má obvinění prozkoumat. Zpráva obsahuje příběhy žen, které tvrdily, že je Mipham rinpočhe sexuálně napadl, když se opil na večírcích pořádaných pro úzké vedení organizace. Pod zprávou je podepsaná Andrea Winnová z vedení americké pobočky hnutí. Ta tvrdí, že vedení mezinárodní organizace obvinění ignorovalo a že někteří z nejbližších asistentů mu dokonce ženy pro jeho výstřelky obstarávali. Devět členů nejvyššího orgánu Kalapa Council rezignovalo ještě před Miphamem. Ten se k případu vyjádřil slovy: „Byly doby, kdy jsem vstupoval do vztahu se ženami ze šambalského společenství. V nedávné době jsem se dozvěděl, že se některé z těchto žen se svou zkušeností svěřily s tím, že se kvůli těmto vztahům cítí být zraněny. Nyní se veřejně omlouvám.“

Na stránkách Religion News Service v pátek vyšel článek psychoanalytičky Pilar Jenningsové, která sama buddhismus tibetské tradice praktikuje. Uvádí v něm, že ji kauza nikterak nepřekvapila vzhledem k rodinnému prostředí, ze kterého současný vůdce Šambaly vyšel. Jeho otec Chögyam Trungpa rinpočhe, který stál v čele komunity, jež se tenkrát jmenovala ještě Vadžradhátu, byl rovněž známý svými alkoholovými a sexuálními excesy, které vydával za projev „bláznivé moudrosti”. Jenningsová píše, že „pokud rinpočheho otec hledal útočiště před pocity samoty a odcizení ve vyhledávání sexu a alkoholu, (…) je více než možné, že jeho syn zdědil jak onu bolest z pocitu přílišné osamělosti a obranu skrze sex a skrze fantazii být všemi žádaný, tak i zmírňování následných pocitů viny a studu pitím.“ A dodává, že z toho plyne poučení pro všechny náboženské komunity: „Bez ohledu na to, jakou moudrostí učitel, pastor či imám disponuje, od psychického trápení není ušetřen nikdo. (…) Velká obdarování duchovním vhledem mohou s psychologickými i psychiatrickými onemocněními koexistovat.“

http://info.dingir.cz/2018/07/me_too-a-shambhala/
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Eva Nada » stř 06. úno 2019 11:50:58

Týýý jo :-)

No, armin se ne a nechce sejít, bo má strach, co bych po něm chtěla a přitom je mu blízká tahleta líheň :-)
Cccccc :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod armin » stř 06. úno 2019 20:02:36

Eva Nada píše:Proč si myslíš, vlastně, že Trungpa pil?


To mi připomíná jeden dialog:
"Prosimtě řekni mi, co na tom pití máš"
"Jo, já ti to řeknu a budeš pít taky"
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Alaja » stř 06. úno 2019 20:22:02

armin píše:
Eva Nada píše:Proč si myslíš, vlastně, že Trungpa pil?


To mi připomíná jeden dialog:
"Prosimtě řekni mi, co na tom pití máš"
"Jo, já ti to řeknu a budeš pít taky"
:)


Prý si propil játra... :donknow:

A nějaký dialog k tomu, že Trungpa to přeháněl se ženskými ( alespoň to tvrdí internet) neznáš? :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod Eva Nada » čtv 07. úno 2019 8:07:03

armin píše:
Eva Nada píše:Proč si myslíš, vlastně, že Trungpa pil?


To mi připomíná jeden dialog:
"Prosimtě řekni mi, co na tom pití máš"
"Jo, já ti to řeknu a budeš pít taky"
:)

Nechce se ti o tom psát? Ty sám máš nějakou zkušenost s alkoholem? Nemyslím příležitostné, narozeninové připití, ale déletrvalejší závislost? Myslíš, že u Trungpy se jednalo o závislost?
V tom článku, co sem dala Poli, se píše o pocitu hluboké osamělosti, kterou trpěl a řešil to pitím, nevím, jestli i otec, nebo jeho syn...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Zesílená intuice channelingové mystiky Ve škole moudrosti b

Příspěvekod armin » čtv 07. úno 2019 10:49:57

Eva Nada píše:
armin píše:
Eva Nada píše:Proč si myslíš, vlastně, že Trungpa pil?


To mi připomíná jeden dialog:
"Prosimtě řekni mi, co na tom pití máš"
"Jo, já ti to řeknu a budeš pít taky"
:)

Nechce se ti o tom psát? Ty sám máš nějakou zkušenost s alkoholem? Nemyslím příležitostné, narozeninové připití, ale déletrvalejší závislost? Myslíš, že u Trungpy se jednalo o závislost?
V tom článku, co sem dala Poli, se píše o pocitu hluboké osamělosti, kterou trpěl a řešil to pitím, nevím, jestli i otec, nebo jeho syn...

přesunul jsem odpověď sem http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=4001&p=30188#p30188
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron