Erich von Däniken: Planeta lhářů

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Co si myslíte o této knize?

Výborná, užitečná a doporučuji
1
50%
Zajímavá a stojí za to, si ji přečíst
1
50%
Neuškodí, ale trochu mě zklamala
0
Žádná hlasování
Zklamala
0
Žádná hlasování
Uff, už nikdy více
0
Žádná hlasování
Zatím jsem nečetl(a), ale chystám se
0
Žádná hlasování
Nečetl(a) a nechystám se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 2

Erich von Däniken: Planeta lhářů

Příspěvekod Petr » pon 23. čer 2008 11:14:52

planeta_lharu.jpg
planeta_lharu.jpg (5.87 KiB) Zobrazeno 3540 krát

Popis:
V této knize, která nechce být dokumentem, ale spíše autorskou zprávou, vypráví světoznámý badatel, cestovatel a dobrodruh o setkání, o němž nechtěl dvacet let psát, protože, jak sám prohlásil, bylo příliš fantastické a neuvěřitelné, odporovalo zdravému rozumu, nešlo vědecky prokázat, jevilo se jako anachronismus. Na podzim 1987 se totiž při cestě pouští před jeho očima materializoval člověk, jehož E. von Däniken spolu se svým společníkem na cestě Marcem pojmenovali Tomy. Autorovo svědectví o bytosti, která s nimi žila několik týdnů a s níž navázali normální mezilidské vztahy, je vskutku neuvěřitelné, ale s ohledem k okolnostem, za nichž k setkání došlo, je pravděpodobné...


Já jsem knihu přečetl jedním dechem. Je poutavě napsaná a celé to umocní to, že se jedná (pravděpodobně) o skutečnost, a nebo by se o ni klidně jednat mohlo. To právě vtělená bytost Tomy, z pohledu z druhé strany nazývá tuto planetu Planetou lhářů, po té co zjistí, že většina lidí tu sobě lže, ať už se jedná o drobné i "milosrdné" lži až po ty velké, od politiků, představitelů církve atd.. Tato bytost s nimi posléze putovala do civilizovaného světa, kde s nimi nějakou dobu žila a setkala s celou řadou osobností... Na základě této knihy, resp. této zkušenosti byl založen Klub pravdomluvných lidí, kterého jedinou stanovou je: "Nebudu už nikdy v životě nikomu lhát".

Bohužel teď jsem se díval do nějakých internetových knihkupectvích a zdá se, že kniha je rozebraná a dotisk se bude dělat na podzim 2008.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron