James Redfield: Desáté proroctví

Knihy, které rozšiřují naše poznání o nás samých, podněcují nás a dávají nám návody k dalšímu rozvoji.

Co si myslíte o této knize?

Výborná, užitečná a doporučuji
6
86%
Stojí za to, si ji přečíst
0
Žádná hlasování
Trochu mě zklamala
0
Žádná hlasování
Blábol
0
Žádná hlasování
Zatím jsem nečetl(a), ale chystám se
1
14%
Nečetl(a) a nechystám se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 7

James Redfield: Desáté proroctví

Příspěvekod Petr » pon 25. srp 2008 22:13:26

james_redfiled_desate_proroctvi.jpg
james_redfiled_desate_proroctvi.jpg (10.95 KiB) Zobrazeno 3043 krát


Popis:
Autor navazuje na nový světový názor představovaný "Celestinským proroctvím", které přibližuje lidem devět stupňů poznání a odhaluje ve fascinujícím příběhu proroctví desáté, skutečnou duchovní podstatu všeho, čeho se snažíme dosáhnout.
Desáté proroctví vystihuje nejen dobrodružství života, ale skutečnou duchovní podstatu všeho, čeho se snažíme dosáhnout. Miliony lidí měly možnost se seznámit s nových rodícím se světovým názorem, který představuje Celestinské proroctví, a přiblížit se tak devíti stupňům poznání. Od doby, kdy kniha vyšla poprvé vlastním nákladem autora, se jí prodalo přes pět milionů výtisků ve více než čtyřiceti zemích. Lidé na celém světě , inspirováni touto knihou se otevřeli možnosti ovlivňovat tajemné shody okolností ve svých životech, a dát tak vlastnímu osudu a svému životnímu poslání nový význam. Stalo se biblí statisíců. Právě pro ně J.Redfield napsal Pracovní knihu, která slouží jako praktický návod pro jednotlivce i skupiny lidí, kteří se rozhodli žít podle principů zjevených v této knize. Nyní se před námi odhaluje další proroctví.


Kniha doplňuje prvních 9 poznání o další, desáté, které pomáhá těch prvních 9 uvádět do praxe. V knize se vysvětluje vize Strachu a polarizace současné společnosti (doporučuji čtenářům Osudu.cz :) ) a jak proti ní "(ne)bojovat". Dozvíte se také něco o Vizi zrození každého jedince i Vizi světa, které všichni máme než přijdeme na tento svět. Zajímavý je také pohled na historii Země od jejích ranných začátků až do současnosti. :) Celé je to poutavě pospojováno do jednoho příběhu, ze kterého si lze vzít do současného života velmi mnoho. :)

Ukázka:
Jakoby z velké výšky se kolem mě najednou otevřel ohromný hopografický obraz a já jsem jedním pohledem viděl dlouhou ságu lidské historie. neočekávaně jsel do tohoto obrazu vtažen a cítil jsem, že jaksi znovu prožívám zrychleným tempem celé dějiny okamžik za okamžikem, jako bych tady už někdy byl.
najednou jsem se stal svědkem zrození vědomí. přede mnou se rozkládala dlouhá, větrná pláň kdesi v Africe. Viděl jsem nějaký pohyb; malá skupinka nahých lidí uprostřed pláně pojídala jakési bobule. Jak jsem scénu pozoroval, byl jsem schopen pčřenést se do vědomí té doby. Úzce spojeni s rytmem a signály přírodního světa, jsme my lidé žili a reagovali naprosto instiktivně. Náš celodenní život byl zaměřen na shánění potravy a na zapojení do kmenového života. na vrcholu hiearchie moci stál jeden tělesně silný jedinec a všichni ostatní přijímali své místo stejným způsobem, jako jsmě přijímali tragédie a problémy existence: bez přemýšlení.
Před mýma očima plynuly tisíce let a nespočetněé generace se rodily a umíraly. Ale pak začali být někteří jedinci nespokojení s každonením životem. Když jim zemřelo v náruči dítě, jejich vědomí se rozšířilo a oni se začali ptát proč. Začali přemýšlet o tom, jak by se tomu v budoucnosti dalo zabránit. Tito jedinci začínali získávat sebevědomí - začali si uvědomovat, že existují v tomto okamžiku, že žijí. Byli schopni zamyslit se nad životem a zahlédnout celý rozsah existence. Život trval , procházel přírodními cylky, ale také končil, jak dokazovali mrtví kolem nich. jaký měl život smysl? ...
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: James Redfield: Desáté proroctví

Příspěvekod Petr » úte 26. srp 2008 8:51:51

Narazil jsem jeste na jeden (hezci) popis knihy :)

V tomto napínavém a vzrušujícím pokračování se Charlene, která jako první přišla se zprávou, že v Peru byl nalezen starodávný rukopis, náhle ztratí při výzkumné výpravě v pralese, skrytém v nitru Appalačských hor. Zde, v tomto nádherném prostředí lesů, které proudy světla pronikají mezi stromy připomínající katedrálu, na pozadí majestátných vodopádů, se začíná naše dobrodružná výprava za hledáním Desátého proroctví. Cesta, která nás provede bránou do jiné dimenze... ke vzpomínkám na zážitky z minulých životů a jiných věků... k okamžiku před naším zrozením a počátkem světa, tak jak jej všichni známe... ke znovuprožití života a smrti, které očekává každého z nás... k dobrovolnému osamění pekla, kde se bázlivé duše vzpírají probuzení... a do říše posmrtného života, kde je chráněno a opatrováno poznání a tajemství lidského osudu. Zpět na Zemi pochopíme, že všeobecné duchovní renesanci brání strach z budoucnosti, a budeme se snažit tento strach překonat pátráním po podstatě vnitřní duchovní síly. Porozumíte-li Desátému proroctví, vaše vědomí se rozšíří, aby do sebe pojalo poznání dlouhého vývoje lidských dějin, stejně jako specifického poslání, na nemž se všichni podílíme, abychom své lidství vedli k určenému cíli. Jako nikdy dříve dubete náhle nacházet odpovědi na vevyřčené otázky, které provázejí každou lidskou zkušenost a ozývají se v každém lidském srdci: Proč jsme tady? Co se od nás očekává? Kam směřujeme? James Redfield nám slovy, která souznějí s naší nejhlubší intuicí a vrhají světlo nejen na náš vnitřní svět, ale i na svět kolem nás, opětovně předpokládá jedinečnou zvěstovatelskou, a v konečném důsledku radostnou vizi lidského duchovního vývoje. Vizi, která může změnit náš život. A doufejme, že i svět.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích


Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron