Obnovení spojení s vlastním JÁ

Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Medvěd » pon 07. pro 2009 22:20:25

Uživatelský avatar
Medvěd
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07. pro 2009 22:15:46
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » ned 13. pro 2009 14:24:41

Četl jsem hodně návodů na to, jak obnovit spojení s Já,
ale tenhle je (alespon bodvě) jeden z nejhorších:

znovu navázat spojení s tím, kdo ve skutečnosti jste a žít svůj pravý život

nalézt odvahu udělat v životě dramatické změny

léčit a opustit vaše staré emocionální zátěže

podpořit svoji sebejistotu a osobní sílu

konat v celistvosti s tím, kdo ve skutečnosti jste

milovat sám sebe bez podmínek

převzít zodpovědnost za dění ve vašem životě

a cítíte touhu posunout se novým směrem?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » ned 13. pro 2009 15:01:57

vostalpetr píše:Četl jsem hodně návodů na to, jak obnovit spojení s Já,
ale tenhle je (alespon bodvě) jeden z nejhorších:


Ono to úplně až tak jako nejhorší na první pohled nevypadá, blbnout se dá všelijak,
existují ještě horší výroky: Můžeme mít víc než máme, protože se z nás může stát víc, než jsme. Obrázek

A když už jsme u toho nejhoršího, tak nejhorší asi na tom je, že pokud by si to chtěl někdo vyslechnout od autora osobně, musel by zaplatit 750 Kč a devalvuje to metodu Ho´oponopono, se kterou je možné se na netu seznámit zadarmo.

P.S.: Jestlipak víte, jak poznáte toho, kdo skutečně obnovil spojení s Já a tudíž má zkušenosti, o které se může podělit ?

Nemá snahu na tom vydělávat peníze.

:)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » ned 13. pro 2009 22:24:54

Me se to tvrzeni, ze muzeme byt vic, nez jsme zase docela libi :) protoze o tom je prece ta expanze..

jde jen asi o to nedivat se na to treba jako na poloplnou sklenici, kterou doplnujeme do nejake konecne plne sklenice..ale spis me napada ze jiz ted jsme plnou sklenici.. ale zvetsujeme obsah i s tou sklenici.. pritom ta sklenice je stale plna....jen vetsi a vetsi.. a mozna kdybychom chteli byt uplne presni v te analogii na expanzi, tak jak ji vyklada Abraham :), tak sklenici o malicko zvetsime a pak chvilku dolivame tu vodu, abychom dostali toho zvetseni.. a pak znovu a znovu.. a to je pravdepodobne i proc se nam ten vesmir tak rozpina :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » ned 13. pro 2009 22:26:50

jinak bych nechal toto vlakno pro ty, ktere to oslovuje. svet je ruznorody a kazdemu sedi neco jineho a nekoho oslovi prave tady to a bude to mit svuj smysl.. :yes:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » úte 15. pro 2009 5:27:09

Tvá otevřenost, Petře, je příkladná, obdivuhodná, bezbřehá. Předvádíš jediný možný způsob, jak obnovit sjednocení s vlastním Já.
:thanx:

Právě pro tu nezbytnost přijetí všeho, co je, mi dřív připadalo divné, když můj milovaný Osho hřímal nad prohřešky proti dobrým mravům a Ježíš vypráskal penězoměnce z chrámu.
Dneska mi zase připadá podivná prezentace Ing. Nikose Hozhoniho, držitele certifikátu o absolvování kurzu: „Nalezení vlastního Já pomocí HO´OPONOPONO“.
Jako kdyby matka řekla svému dítěti: "Dej mi 750 Kč a já ti věnuji svůj čas a vysvětlím ti, co to je láska, mám na to kurz a certifikát."

Abrahám se ptá: „Dovolíte, aby se vaše JÁ spojilo s vaším nově vytvořeným a rozšířeným JÁ?“
Spojení s vlastním JÁ je to otázkou ztráty odporu a nevědomosti.
Naše stažená malá dušička se v lásce rozvíjí uvolňuje, ale jak se rozšiřuje naše vědomí, paradoxně ztrácíme pocit, že jsme něco víc.
Ba právě naopak, v lásce a sjednocení se ztrácíme, mizíme.
Čím víc milujeme, čím víc sebe poznáváme, tím míň jsme.
Abraham říká: "Původně jste byli (a stále jste) nefyzickou prvotní energií a z té nefyzické perspektivy jste promítli část vašeho vědomí do vašeho fyzického těla..." Naše pravé Já a z pohledu nefyzické perspektivy se nemůže stát nikdy ničím více, než jsme, protože v rozšířeném vědomí mizí čas a prostor a bez něj je naše pravé Já bezrozměrné neměnné.

:)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » úte 15. pro 2009 9:52:07

nejdriv trosku k tomu tematu.. :) a tem 750Kc.. a pak k Abrahamovi :)

penize za "duchovni" sluzby se uz asi diskutovalo tolikrat, ze k tomu ani nemam uz moc motivaci ani inspiraci :) ale tak napisu to nejak maximalne strucne:
- kazdy muzeme nabizet cokoliv za jakoukoliv castku
- kazdy mame volbu nabidku druheho akceptovat nebo ne
- a nejak uz mi do te rovnice nic dalsiho nezapada.. myslim, nejake omezovani toto ano, toto ne...takze pokud nekdo chce davat lasku za penize.. ANO. pokud si ji nekdo chce koupit.. ANO.. pokud to chce delat nekdo zadarmo a ma prijmy z jine cinnosti ANO... pokud ji chci prijimat pouze zadarmo ANO... pokud ji mam dostatek a nechci ani prijimat ani platit.. klidne ANO.. cokoliv cokoliv.. :) jde jen o to, ze si vybiram stale jen ja a pro sebe a nechci kricet to NEEEE to je spatne, tak se to nema delat.. :) jedine co chci, je poseptat: "Dekuji, ale ja to nevyuziji. Ale zaroven verim, ze te tato zkusenost obohati ... tvym unikatnim zpusobem..a to je proc tu mimojine jsi. A obohatis tim i ostatni.. protoze svou idealni cestou vytvaris kontrast zase pro ostatni, pro ktere idealni neni. :poklona: "
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » úte 15. pro 2009 10:08:10

Jana píše:Abraham říká: "Původně jste byli (a stále jste) nefyzickou prvotní energií a z té nefyzické perspektivy jste promítli část vašeho vědomí do vašeho fyzického těla..." Naše pravé Já a z pohledu nefyzické perspektivy se nemůže stát nikdy ničím více, než jsme, protože v rozšířeném vědomí mizí čas a prostor a bez něj je naše pravé Já bezrozměrné neměnné.


krasne jsem si pocetl, az u posledniho slova, se ozvalo obrovske krrrgghhhhh zaskripani :) nene, Abraham by prave nikdy nepouzil, ze on, nebo Zdroj, nebo ja, nebo ty nebo neco je nemenne. Prave vzdy na konci seminare, kdyz se louci, vzdy rika: We remain always incomplete.. navzdy zustavame neuplni.. je to spis parafraze na to, ze drive rikal, ze zustava uplny, coz lidi vedlo k tomu, ze on je vnimam uplne a dokonale, ze uz se nevyviji... ale on roste s kazdou otazkou a kazdou odpovedi.. roste s nami a my s nim :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » úte 15. pro 2009 10:15:18

když můj milovaný Osho hřímal nad prohřešky proti dobrým mravům a Ježíš vypráskal penězoměnce z chrámu.

:) az mi neco rika, ze to byla jejich tehdy aktualni rezistence... a dnes uz by jednali treba zase jinak ... ale tezko rict ... :) o tom je to ponoreni se do kontrastu..kdyz jsme tak blizko neho a vidime ho detailne.. a pritom vime co chceme a co ne...kdezto z nefyzicke perspektivy..nebo mirnym poodstoupenim od reality, vidime celkovy obraz a smysl toho vseho.. a uzitek toho vseho.. co z detailu je zase zastinene.. je to krasne vymyslena hra :) :thumb: :poklona:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » úte 15. pro 2009 11:09:55

hezky jsem si v téhle diskuzi početla :) a souhlasím s tím, že petr je svými názory jistě mnohým skvělým příkladem, jak je možné se chopit vlastního života. nemůžu napsat "by mohl být, protože už tím zkrátka je" :)

jen já osobně jsem trochu zaskřípala u toho "můj milovaný osho" ;) ale tyhle střípky nakonec právě dost oceňuji - a i tady na inspiruj si to uvědomuji, jak si jich cením (doufám, že ne zase natolik, že bych si jich příliš mnoho přitahovala :D) vždycky si pak musím uvědomit, že já to nejsem, kdo ho uctívá, a tudíž je všechno v pořádku, protože já jsem jiná možnost prožívání než ta, která tak činí jinou cestou - v tomto případě například uctíváním autorit (což pro mě do smrti zůstane nepochopitelným jevem :D). no a proto není vlastně proč skřípat, ba právě naopak - opět se skláním před moudrostí, která nám dopřává z každého tuctu možností dát vzniknout dalšímu tuctu. :thanx:

a jinak k těm penězům. 750,- Kč je pořád méně než tučné sumy, které se platí za regrese, za mimochodem velmi oblíbené rodinné konstelace, za jakékoliv další léčení, no a to už vůbec nemluvím např. o reiki. musím říct, že mě - tak docela i příjemně - pobavilo, když jedna paní kartářka vyprávěla, jak "mít krizi" v době ekonomické krize je pouze osobní přístup, čehož důkazem je například ona, která si ji nepřipouští, a tak také žádnou krizi nemá. no - pochopitelně, komu jinému by právě v dobách chaosu a nejistoty mohl stoupat počet klientů... ale souhlasím v tomhle zcela s petrem - každý z nás si může nechat zaplatit za cokoliv. jestli dostaneme zaplacenou částku, kterou za to něco chceme, je přece hlavně v rukou toho, kdo je ji ochoten zaplatit. tenhle svět je v tomto smyslu obzvláště zábavný matrix - vždyť se jenom podívejte, co jsme my všichni denodenně v běžných životech ochotni zaplatit za různé věci. nebo si tu snad někdo opravdu myslí, že rohlík má hodnotu tří korun? ;) nebo dokonce mikina hodnotu 1000,- korun? ;) a nebo snad dokonce auto 500 000,- Kč? :) a to jsme jenom u té hodnoty finanční, která je v mnoha případech (třeba u toho auta) znásobena až tisíckrát, a to ještě - jak všichni víme - není rozhodně jediný způsob, kterým lze vyjádřit jakoukoliv hodnotu čehokoli. a děláme to všichni každý den :) takže pak asi sotva můžeme někoho kritizovat za to, že si někdo za něco, po čem se člověk může dva tři dny cítit lépe, zaplatit stejně jako za celodenní výlet s manželkou, po němž se člověk také může cítit dva tři dny docela dobře. což? :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » úte 15. pro 2009 14:01:18

hehe, no děkuji...já myslím, že především Ty i Jana jste svými názory tím skvělým příkladem, jak je možné se chopit vlastního života. :) ;) :poklona: :poklona:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » úte 15. pro 2009 19:40:28

Petr píše:az u posledniho slova, se ozvalo obrovske krrrgghhhhh zaskripani nene, Abraham by prave nikdy nepouzil, ze on, nebo Zdroj, nebo ja, nebo ty nebo neco je nemenne.

Ano, tyhle jednotlivosti jsou v poměru vůči sobě z pohledu časoprostoru, který vytváří vědomí zúžené osobní myslí stále proměnlivé. Jenže skutečnost lze popsat pouze paradoxy, protože polarity jsou sjednocené, při plném Vědomí je tu poznání, že jsou v jednotě.

Docela dobře to můžeš vyzkoušet sám. Pokud si dovolíš naprostou a neomezovanou proměnlivost a svobodu ve vývoji, bez determinace osobní myslí a soustředíš se na to, kdo právě teď jsi, co můžeš o sobě říci?
Jsi právě teď proměnlivý?
Jsi právě teď neúplný?

:)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » úte 15. pro 2009 20:22:01

Jsem ulpny..jsem ale zaroven promenlivy... a i treba pri meditaci, kdy mysl je klidna, tak vibracne se toho deje spousta..a jsem promenlivy..
vnimam to jako s tou zvetsujici se sklenici plne vody.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » úte 15. pro 2009 20:54:41

Petr píše:Jsem ulpny..jsem ale zaroven promenlivy...


Dobře a když necháš sklenici v představách mysli, necháš mysl v klidu a najdeš sám sebe bez jakýchkoliv představ,
kdo jsi?

Je možné, aby se to, co skutečně jsi, pokud si o sobě nic nemyslíš, měnilo?

:)

PS: To, co říká o Tobě mysl, pochází jen ze zúženého vědomí. Dívej se na sebe srdcem, to dokáže poznat celou pravdu.

Kdo jsi?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » stř 16. pro 2009 7:33:07

nak bych nechal toto vlakno pro ty, ktere to oslovuje. svet je ruznorody a kazdemu sedi neco jineho a nekoho oslovi prave tady to a bude to mit svuj smysl..
......................................................................................................................................................................................

no určitě to může být pro mnoho lidí inspirativní,
a já jsem přesvědčen, že to pro mnoho lidí inspirativní je,
a určitě to bude inspirativní pro velkou většinu duchovně hledajících

ale nic to nemění na faktu, že tahle kombinace je něco podobného, jako kdyby na závodech formule jedna jezdili piloti ve slipech, poslední okruh by odskákali v pytli od brambor a na závěr by v cíli přednesli básničku od svého oblíbeného básníka

no samozřejmě by takovéto rozšíření programu zvedlo sledovanost (a o tu jde vždycky)
takže by závody formulí sledovaly i ženy, milovníci pytlů a brambor a básníci...

Situace v duchovní oblasti je vcelku dost tragická
(jak jinak, když je to záležitostí tvorby zdroje, podobně jako každá jiná lidská činnost)
ti, co realizovali dělají chyby ve výkladu,
ti co přečetli spousty knih a nameditovali spoustu hodin, dělají chyby ve výkladu

takže stále jen dochází k další a další tvorbě tentokrát ve jménu obnovení spojení s vlastním Já :lol:

ale je to v pořádku, kdyby to v pořádku nebylo, tak by to nebylo,
a stejně tak v pořádku je být tím inspirován a stejně tak v pořádku je to kritizovat...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » stř 16. pro 2009 8:50:41

V podstatě lze říci,
že mimo přítomnost ted a tady a samotnou pozornost je všechno jen tvořivá (neustále proměnlivá) činnost Zdroje
(a to včetně všech duchovních systémů, včetně mé kritiky těchto systémů a včetně mé ((i vaší)) osoby)
jež je bezpochyby radostná, avšak poněkud nablblá

Nablblý to je ovšem zcela záměrně,
(a díky rozpětí protikladů to ani jinak být nemůže)
takže neustále zůstává dost prostoru pro akce i reakce :PCproblem:

Řešení celkové situace spočívá v PŘIJETÍ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » stř 16. pro 2009 10:15:02

Jana píše:Je možné, aby se to, co skutečně jsi, pokud si o sobě nic nemyslíš, měnilo?


:meditace: ano...mozna dokonce vic, nez kdyz myslim :D...je to stabilni a krasne.. ale cele neustale v pohybu, promenlive.. :angelwing:

ale toto muzeme vnimat kazdy jinak..a mozna nema smysl to nejak moc resit..nevim.. :) ale jeste bych se na to podival z logickeho pohledu, protoze ten je vetsinou take velmi funkcni, vedle pocitoveho vnimani. Napriklad cele to, co rika Abraham, zaroven citim a zaroven je to cele zcela logicke..nenachazim v tom zadny paradox, ale vsechno to do sebe zapada, jak logicky :idea2: tak srdcem :srdce:. :thumb:. Takze jaky by to melo smysl, kdyby to cele bylo nemenne? Nebo ktera cast je menna a ktera nemenna? Mozna to trochu souvisi s nasim ucelenym pohledem na to vse :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » stř 16. pro 2009 10:42:58

Petr píše:
Jana píše:Je možné, aby se to, co skutečně jsi, pokud si o sobě nic nemyslíš, měnilo?


:meditace: ano...mozna dokonce vic, nez kdyz myslim :D...je to stabilni a krasne.. ale cele neustale v pohybu, promenlive.. :angelwing:



přesně. tak to mám zapnutý asi stejný vesmír ;) tam náhle nic jiného než změna samotná (pohyb) není - nebo spíš lépe řečeno tam je všechno změnou, pohybem...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » stř 16. pro 2009 11:58:57

No ta mince má dvě strany,
vidět jen tu statickou je určité omezení
a vidět jen tu dynamickou je také omezení...

je dobré tedy vidět obě strany,
což by se dalo v rámci těchto stránek popsat jako kombinace Tolleho a Abrahama,
nebo třeba časově jako bezčasá neustálá přítomnost ted a tady neustále se měního času (středa 11.57)...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana, Petr

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » stř 16. pro 2009 15:41:18

Petr píše: ano...mozna dokonce vic, nez kdyz myslim ...je to stabilni a krasne..


Skvělé !!! Díky. Naprosto přesně. Obrázek

A když tohle stabilní a krásné je tu stále vědomé, pak je to sjednocené i s tím pomíjivým, proměnlivým, s tím, co je neustále v pohybu, a tím pádem je tu ta krása ve všem, ať je to, co je to.

:give_flower:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr, vostalpetr, watta

Další

Zpět na www stránky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron