Obnovení spojení s vlastním JÁ

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » čtv 17. pro 2009 17:11:59

tak rozhodně znám lepší definici, snad jedinou možnou: JÁ je JÁ
nijak jinak definovat nejde. já není samozřejmě jenom to já mimo čas a prostor, to by pak čas a prostor sám o sobě jaksi neměl smysl, viď? :)

právě proto jaksi není co dosáhnout, atd., a také proto není jediný záměr správný. není žádné DOBRO = ANO = JÁ = VĚČNOST = jánevímco :D, které roztomile schované čeká v prohlubních vesmíru, aby námi bylo velkomyslně odhaleno a toto prozření pak slavnostně žito mimo tento čas a prostor. to je náboženské dogma. s těmi dogmaty je to složité, protože tahle realita si o ně říká - je to prostě taky jeden ze zdejších způsobů, jak rozšiřovat možnosti v této realitě (a tedy i mimo ní), a je to vyzkoušený a účinný systém, a navíc se schválně tváří, jako že to bez něj nejde ;) ;) ;), takže opustit ho je opravdu pro mnoho lidí i dnes složitější. respektive opustit ... spíše bych řekla zkusit jiný. no, myslím, že kdo okusí, již pak nedá jinak :) ale abych byla upřímná, naprosto jediný ze všech dnešních učitelů, kdo ho zatím v praxi opravdu běžně používá, o němž vím, je abraham. všichna ostatní učení jedou dogmata :) takže je i možné, že z toho všeho, z celé té nové spirituality, nevznikne než další nové náboženství :) ale to je samozřejmě na nás :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » čtv 17. pro 2009 18:18:38

watta píše:
Jana píše:A když tohle stabilní a krásné je tu stále vědomé, pak je to sjednocené i s tím pomíjivým, proměnlivým, s tím, co je neustále v pohybu, a tím pádem je tu ta krása ve všem, ať je to, co je to.


tohle osobně vidím třeba trochu jinak, pro mě proměnlivé NEROVNÁ SE to pomíjivé, ta proměnlivost spočívá v té vé vlastní vlastnosti "být změnou" - a to je neverending story ... :)

Díky za nabídku jiného pohledu, ale kdyby tu nebyla pomíjivost tvarů a forem, mohla by tu být proměnlivost?

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » čtv 17. pro 2009 22:38:42

Jana píše::D Dobře.

Když se na to podíváš ještě pozorněji, není to tak, že se objevuje naopak poznání, že všechno, co sis o sobě kdy myslel,

nejsi,

ale je tu plnější život a užívání si života, aniž by tu bylo jakékoliv ztotožnění s čímkoliv?

:ahoj4: :cooking: :obed: :music: :zalivam: :writting: :thanx:


spis se objevuje poznani, ze jsem nejen to, ale mnohem vic, vcetne toho. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » čtv 17. pro 2009 23:04:07

Ta debata kolem penez a duchovna vseobecne nese sebou podle me dve neplatna presvedceni.

Prvni je, ze duchovno, poznani ja, poznani pravdy, pochopeni smyslu, porozumneni emocim, porozumneni sobe je neco tak extra, mimo bezny zivot, ze by se za to nemelo platit. A dokonce z toho rovnou skoro i plyne, ze ta pravda, kterou nabizim ja, je ta nejspravnejsi a bozska :starik: a proto musi byt zadarmo :).

Druha vec, co z toho plyne, je ze penize jsou necim spatnym a nemeli by se prijimat za dobre veci :D.

No cele je to za tu dobu tak moc pokroucene, prekroucene, ze se nedivim, ze se z toho tezko vymotava :).

Ale stale plati, at nekdo citi, ze to ma delat zadarmo, nebo za penize.. obe moznosti jsou spravne. A jak psala watta, platime radove vice penez za radove vetsi hlouposti, takze pokud se nekdo po tom seminari bude citit 3 dny lepe, tak je to docela dobra investice, ne :)? no a pokud se budeme citit 3 dny hure, tak zase budeme vedet pro priste, co chceme. :aha:

Mimochodem seminare Abrahama jsou docela draha zalezitost. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Monika, watta

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » pát 18. pro 2009 7:44:04

Petr píše:Ta debata kolem penez a duchovna vseobecne nese sebou podle me dve neplatna presvedceni.

Prvni je, ze duchovno, poznani ja, poznani pravdy, pochopeni smyslu, porozumneni emocim, porozumneni sobe je neco tak extra, mimo bezny zivot, ze by se za to nemelo platit. A dokonce z toho rovnou skoro i plyne, ze ta pravda, kterou nabizim ja, je ta nejspravnejsi a bozska :starik: a proto musi byt zadarmo :).

Druha vec, co z toho plyne, je ze penize jsou necim spatnym a nemeli by se prijimat za dobre veci :D.

No cele je to za tu dobu tak moc pokroucene, prekroucene, ze se nedivim, ze se z toho tezko vymotava :).

Ale stale plati, at nekdo citi, ze to ma delat zadarmo, nebo za penize.. obe moznosti jsou spravne. A jak psala watta, platime radove vice penez za radove vetsi hlouposti, takze pokud se nekdo po tom seminari bude citit 3 dny lepe, tak je to docela dobra investice, ne :)? no a pokud se budeme citit 3 dny hure, tak zase budeme vedet pro priste, co chceme. :aha:

Mimochodem seminare Abrahama jsou docela draha zalezitost. :)

...................................................................................................................................

Samozřejmě, že poznání Já je něco extra,
je to něco úplně mimo běžný život OSOBY
vždyt to píšu

Peníze nejsou něčím špatným,
já si myslím, že tomu, kdo realizoval Já peníze nijak nevadí, protože peníze jsou součástí projeveného snového světa

Když jde někdo do kina na film, tak platí za to, že bude sledovat film (projevený stvořený svět),
nikoli za to, že by sledoval plátno (Vědomí) na kterém se ten film odehrává

To že Abraham vybírá peníze, nebo jiní učitelé vybírají peníze,
to je naprosto v pořádku, protože se platí za film

Avšak ten, kdo hovoří o plátně
tomu jsou peníze vcelku ukradený, protože je mu ukradenej i celej film

Kdybych pořádal seminář za účelem vylepšení osobního života zůčastněných,
a kdybych jej pořádal jako osoba vostálpetr
tak si za něj vezmu úplně klidně prachy,
protože to je úplně stejná služba, jako když někomu doma umyju okna, což je moje profese, která mě živí

Ale jsem-li si vědom sebe sama jako Já,
může být můj přístup jakýkoli, mohu učit nebo neučit, mohu zabíjet nebo nezabíjet,
mohu být samozřejmě i tvrdým byznysmenem,
ale nějaké osobní motivace k tomu, abych v tomto nějak aktivně působil jsou téměř nulové
proto ani v tomto případě (svobody a lásky) nemám žádnou motivaci vybírat zde peníze
ale v okamžiku, kdy bych měl třeba hovořit (i jako ten, kdo realizoval Já) o tom, jak dosáhnout štěstí nebo klidné mysli (což jsou záležitosti snového světa)
budu chtít po vás snové prachy


Takže to, že někdo chce prachy nebo ne, je také (nikoli 100%) ukazatelem toho, o čem bude řeč

Takže v případě Abrahama nebo hooppnoho je v pořádku, že za to vybírají prachy
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » pát 18. pro 2009 8:38:47

watta píše:tak rozhodně znám lepší definici, snad jedinou možnou: JÁ je JÁ
nijak jinak definovat nejde. já není samozřejmě jenom to já mimo čas a prostor, to by pak čas a prostor sám o sobě jaksi neměl smysl, viď? :)

právě proto jaksi není co dosáhnout, atd., a také proto není jediný záměr správný. není žádné DOBRO = ANO = JÁ = VĚČNOST = jánevímco :D, které roztomile schované čeká v prohlubních vesmíru, aby námi bylo velkomyslně odhaleno a toto prozření pak slavnostně žito mimo tento čas a prostor. to je náboženské dogma. s těmi dogmaty je to složité, protože tahle realita si o ně říká - je to prostě taky jeden ze zdejších způsobů, jak rozšiřovat možnosti v této realitě (a tedy i mimo ní), a je to vyzkoušený a účinný systém, a navíc se schválně tváří, jako že to bez něj nejde ;) ;) ;), takže opustit ho je opravdu pro mnoho lidí i dnes složitější. respektive opustit ... spíše bych řekla zkusit jiný. no, myslím, že kdo okusí, již pak nedá jinak :) ale abych byla upřímná, naprosto jediný ze všech dnešních učitelů, kdo ho zatím v praxi opravdu běžně používá, o němž vím, je abraham. všichna ostatní učení jedou dogmata :) takže je i možné, že z toho všeho, z celé té nové spirituality, nevznikne než další nové náboženství :) ale to je samozřejmě na nás :)


........................................................................................................................................................

No to je bezpochyby dobrá definice,
ale je každému k užitku podobně jako když advaitoví mistři říkají, že Všechno je Já

tedy úplně nanic


já není samozřejmě jenom to já mimo čas a prostor, to by pak čas a prostor sám o sobě jaksi neměl smysl, viď? :)
...........................................................................................................................................
a on čas a prostor a celý Vesmír smysl má?
podle mě nemá

celý časoprostor je jednak pouhý sen který se pouze jeví, existuje, ale není skutečný
(úplně stejně jako sen, který se ti zdá)

a dále, za druhé, to, co je skutečné v tomto projeveném časoprostoru a čím vlastně ve své podstatě celý časoprostor je, je Vědomí (ten, kdo sní ten sen)


spíše bych řekla zkusit jiný. no, myslím, že kdo okusí, již pak nedá jinak :) ale abych byla upřímná, naprosto jediný ze všech dnešních učitelů, kdo ho zatím v praxi opravdu běžně používá, o němž vím, je abraham. všichna ostatní učení jedou dogmata :) takže je i možné, že z toho všeho, z celé té nové spirituality, nevznikne než další nové náboženství :) ale to je samozřejmě na nás :)[/quote]
......................................................................................................................................................................
to je v pořádku,
člověk má zkusit to, co jej přitahuje
a dogmata jsou zde proto, aby byla překročena,
z mého pohledu učí Abraham jen půl celé pravdy, a Tolle také jen půl celé pravdy
a teprve kombinace obou dává smysl

chápu, že mě podezříváš, že učím nějaký únik ze světa,
a když mluvím s jogíny, tak ti to mají zase obráceně, a říkají, že jsem obrácen do světa
ale to, co mě zajímá je:
přítomný okamžik ted a tady v jakémkoli čase a na jakémkoli místě
což lze vyjádřit advaitově JEDNO VE VŠEM A VŠECHNO V JEDNOM

Psát o jedné polovině pravdy (jedné straně mince) mě v podstatě nebaví,
protože o tom už psali mnozí ( i když mnozí psali pěkně blbě i o té jedné straně mince)
přijde mi mnohem zajímavější se zamýšlet nad tím, že i když není čeho dosáhnout, že toho můžeme dosahovat a že když toho dosahujeme, tak toho nemůžeme dosáhnout

Chápu, že se ti moc nelíbí co píšu,
jogínům se to taky nelíbilo a dodneška nelíbí,
což je pro mě určitým znamením, že jsem (názorově) přesně tam kde mám být
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » pát 18. pro 2009 9:21:44

jj a prave v techto pripadech je to naprosto v poradku.. pokud je to s nimi v souladu a naplnuji si to, co si sami urcili a co chteji, tak je samozrejme spravne aby to nasledovali a ucili zadarmo :).. anebo za penize.. :) jen rikam, pokud to nekdo chce delat zadarmo, nebo nekdo po nekom chce, aby to delal zadarmo, tak bacha na ty dve presvedceni, ktera jsem napsal...ale tak kdyz uz se o tom tak bavime, tak i kdyby tam ty presvedceni byly, tak je to jedno :) protoze je to pak o nich... o nas je ta cast, jestli to vyuzijeme nebo ne, jestli si na to budeme stezovat nebo ne, co na tom ocenime a co ne.. :)

Takže v případě Abrahama nebo hooppnoho je v pořádku, že za to vybírají prachy

tady jen malou poznamku k tomu zobecneni na obsah..(Abraham,hoponono)..podle me je to mnohem vice o zamerech tech lidi, kteri to predavaji, nez treba o Abrahamovi :) tomu je to asi sumak :D. Dalsi pohled je, ze kdyby to delali zadarmo, tak mozna dodnes delaji seminare v San Antoniu...atd atd atd :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » pát 18. pro 2009 9:23:08

Petr píše:spis se objevuje poznani, ze jsem nejen to, ale mnohem vic, vcetne toho. :)


:thanx:

takhle přesně vnímám sebe v tomhle světě i já své poznání a sebe.

tento svět = tím myslím CELÝ svět, a cože je to ten celý svět? napadá mě, že celý svět je vždycky právě veškerý ten, který jsem právě schopna vnímat (správněji možná "být si ho vědoma"), což je ale též PROMĚNLIVÁ veličina, neboť tento celý svět neustále roste, takže celý je vlastně neustále celejší a celejší ;) - a bingo - roste PRÁVĚ proto, že roste mé vědomí, které si ho uvědomuje, což vysvětluje i nutnost existence času v realitě, která zajišťuje expanzi vesmíru (možná nikoli jako jediná) - čili realitě naší, a též to vysvětluje, proč na naší planetě neustále roste vědomí, neboť skrz vědomí se uskutečňuje ta expanze - a ono vědomí opravdu roste, čehož důsledkem i příčinou ;) jsou takové ty věci, kvůli kterým si mnozí pletou morálku s univerzálním dobrem a zlem a domnívají se, že ona morálka překračuje rámec této reality, ty věci, které se opravdu dějí, a kvůli kterým se na světě čím dál tím méně vraždí, nenávidí atd. - není za tím rostoucí univerzální dobro (lineární vývoj od bodu A do bodu B), ale expanze :) a právě tato expanze, která je zpetně důsledkem PROMĚNLIVOSTI veličin všem jim propůjčuje naprostou nadčasovost a věčnost, takže proměnlivé nemůže být pomíjivé. a jak je vidno, tak toto vše zároveň též ukazuje, proč existují proč ;) v naší realitě - čili důvody, proč uvažujeme v intencích příčiny a důsledku - zase je v pozadí (či popředí? :D) expanze :) a to mě zase přivádí k tomu, že jsem si říkala, střetnout se s Abrahamem, zeptala bych se: proč to děláš :) a pak možná bych se dozvěděla něco ve smyslu "proč ne", anebo třeba taky něco úplně jiného... :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » pát 18. pro 2009 9:29:25

Petr píše:Dalsi pohled je, ze kdyby to delali zadarmo, tak mozna dodnes delaji seminare v San Antoniu...atd atd atd :)


přesně tak.

a vůbec, co furt máte (někteří) proti penězům? :lol:

nestojí v pozadí za těmi stížnostmi na vydřidušské terapeuty atd., kteří poskytují svá duchovní učení za peníze, spíš než něco ze života těch terapeutů něco ze života těch, kdo si stěžují? osobní problém s financemi? lidi, co mají problémy ocenit peníze, si můžou stěžovat na to, že s tím někdo problém nemá - to se dá pochopit, ale doporučuji začít u sebe - ten opačný přístup - od druhého, zvenčí, ten prostě nefunguje...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » pát 18. pro 2009 9:39:54

vostalpetr píše:a on čas a prostor a celý Vesmír smysl má?
podle mě nemá

no jistě, nemůže ho mít, když mu ho nepřisoudíš. kde by se přece jinak vzal? ;) TY jsi ten strůjce reality. a ta realita, to je ten vesmír, co jiného :)

vostalpetr píše:chápu, že mě podezříváš, že učím nějaký únik ze světa

jediný dojem, který z tebe mám je, že se plácáš od jednoho břehu k druhému, místo abys jel po řece - ale to je samozřejmě tvoje věc, břehy jsou určitě taky zajímavé, třeba pro tebe :) z ničeho tě nepodezřívám, na to vem jed, to už asi ani neumím :D, buď sám sebou, tak jak jsi :)

vostalpetr píše:Chápu, že se ti moc nelíbí co píšu,
jogínům se to taky nelíbilo a dodneška nelíbí,
což je pro mě určitým znamením, že jsem (názorově) přesně tam kde mám být

upřímně je mi úplně jedno, co píšeš, doufám, že to mohu říct, aniž by sis to vyložil nějak špatně, jsem o tom přesvědčena, že to pochopíš. takže to samozřejmě není tak, že by se mi to nelíbilo, je mi to opravdu úplně jedno - v tom smyslu, že nevím, proč bych měla chtít, aby sis myslel nebo psal cokoliv jiného - to je tvůj svět, a naopak zde je můj :) a můj si vezme naprosto ze všeho, s čím se střetne, to co chce, a to samé dělá i tvůj :) ale přesně jak píšeš - buď si naprosto, kde chceš, a kým chceš, to je to absolutně nejlepší, co můžeš sám pro sebe udělat :thanx:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » pát 18. pro 2009 9:49:56

a vůbec, co furt máte (někteří) proti penězům?
.............................................................

no já mám na peníze pěknou "pifku"
protože to je komodita, o které platí, že at už jich mám sebevíc, tak je to furt málo,
možná, že kdyby se mi povedlo mít všechny prachy světa, tak bych měl furt málo...

prachy jsou služebník mysli
a proto my ortodoxní jogíni prachama opovrhujeme... :yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » pát 18. pro 2009 9:50:57

:) aha :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod vostalpetr » pát 18. pro 2009 10:14:17

jediný dojem, který z tebe mám je, že se plácáš od jednoho břehu k druhému, místo abys jel po řece - ale to je samozřejmě tvoje věc, břehy jsou určitě taky zajímavé, třeba pro tebe z ničeho tě nepodezřívám, na to vem jed, to už asi ani neumím , buď sám sebou, tak jak jsi
..........................................................................................................................................................................................

to je vcelku dobré přirovnání,
protože je zde jak ta dynamická složka (proud) tak i ta statická (břeh)

já samozřejmě po proudu (proměnlivého časoprostoru) jedu tak jako každej jinej (tedy jako namydlenej blesk)
a (v souvislosti s Abrahamem) často proti produ i plavu, nebot podobně jako všichni i já říkám, tohle se mi nelíbí, to nechci, to není správné apd.

ale vcelku bych taky rád poznal i ten břeh, který vymezuje ten tok řeky
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » pát 18. pro 2009 14:02:11

Petr píše:spis se objevuje poznani, ze jsem nejen to, ale mnohem vic, vcetne toho.


Skvělé, díky. Ano, objevuje se poznání, že jsi úplně vším, co je, a to je láska, ale objevuje se i poznání, že jsi zároveň i ničím, což je, jak říká Maharadž, moudrost.

Nikdy to nebylo jinak, jen tu nebylo to poznání. Je to jako když jsi dříve v temném pokoji svítil baterkou, občas se něco objevilo, něco ztratilo.
"Osvícení", tedy "obnovení spojení s Já", je jako když v tom pokoji rozsvítíš velké světlo. Najednou zjišťuješ, že se nic neztratilo, že to tu všechno pořád je. Ten pokoj se nezvětšil, jen jsi ho poznal.
A teď si představ, že nějaký filuta, když ještě šmejdíš po zatemnělém pokoji s baterkou, Ti nabídne, že za 750 Kč Ti ten pokoj zvětší a přidá do něj víc věcí tím, že Ti na chvilku půjčí svou baterku.

Nejde ani tak o peníze, ale o to, že to je podvod, když Ti někdo jedním dechem tvrdí, že Ti pomůže "Obnovit spojení s Já" a že "Můžeme mít víc než máme, protože se z nás může stát víc, než jsme".

Na druhou stranu nemusí být škoda dát 4 500 Kč za seminář Abrahama, zvláště pokud tam skutečně budou odpovídat přímo Esther a Jerry Hicks, protože tohle je rozumná investice, která se vrátí. Abrahamovo učení skutečně rezistence rozpouští. Ovšem ti, kdo umí číst, si mohou za levnější peníze koupit nebo půjčit jejich knihy, nebo nebo si popovídat s Tebou, Petře, protože Ty už máš tohle učení v krvi.

:happy:

P.S.: Ještě abych tohle tvrzení před Vostálpetrem obhájila, tak je sice jedno, co nám pomáhá k probuzení, ale pokud se cítíme dobře, tak se nám i dobře probouzí. A cítit se dobře, bych řekla, je celá podstata Abrahamova učení.

Ale vážně, cítit se dobře je vlastně cíl.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » pát 18. pro 2009 22:09:10

je spousta ucitelu na mnoha stupnich, nekteri pujcuji baterky, nekteri rozsvecuji svetlo, nekteri strhnou zavesy..a vsichni plni svuj ucel..mam dojem, ze tak nejak to rikavala i Mila Tomasova..:yes: vybavuje se mi jeji podobenstvi se studnou, kde na kazde urovni je mnoho ucitelu.. a v ruzne casy, vyhovuje kazdemu neco jineho. Dle me naprosto staci si vybrat to co ti sedi a nechat byt to, co je tu pro druhe.

Abraham rika ze zivot zde je jak svedsky stul..kazdy ma svuj talir a kazdy si naklada, z toho monumentalniho mnozstvi variant, co chce.. a byla by skoda venovat pozornost vsemu, co nam nechutna, kdyz uz vime, ze nam to nechutna a muzeme si na nas talir nalozit, co nam chutna, protoze na tom stole je opravdu od vseho neco....ale co budeme mit na tom svem taliri je uz jen na nas :). Takze zbyva uz jen poprat: Dobrou chut :obed: :happyroll:.

:poklona:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » pát 18. pro 2009 22:20:35

watta píše:tento svět = tím myslím CELÝ svět, a cože je to ten celý svět? napadá mě, že celý svět je vždycky právě veškerý ten, který jsem právě schopna vnímat (správněji možná "být si ho vědoma"), což je ale též PROMĚNLIVÁ veličina, neboť tento celý svět neustále roste, takže celý je vlastně neustále celejší a celejší ;) - a bingo - roste PRÁVĚ proto, že roste mé vědomí, které si ho uvědomuje, což vysvětluje i nutnost existence času v realitě, která zajišťuje expanzi vesmíru (možná nikoli jako jediná) - čili realitě naší, a též to vysvětluje, proč na naší planetě neustále roste vědomí, neboť skrz vědomí se uskutečňuje ta expanze - a ono vědomí opravdu roste, čehož důsledkem i příčinou ;) jsou takové ty věci, kvůli kterým si mnozí pletou morálku s univerzálním dobrem a zlem a domnívají se, že ona morálka překračuje rámec této reality, ty věci, které se opravdu dějí, a kvůli kterým se na světě čím dál tím méně vraždí, nenávidí atd. - není za tím rostoucí univerzální dobro (lineární vývoj od bodu A do bodu B), ale expanze :) a právě tato expanze, která je zpetně důsledkem PROMĚNLIVOSTI veličin všem jim propůjčuje naprostou nadčasovost a věčnost, takže proměnlivé nemůže být pomíjivé. a jak je vidno, tak toto vše zároveň též ukazuje, proč existují proč ;) v naší realitě - čili důvody, proč uvažujeme v intencích příčiny a důsledku - zase je v pozadí (či popředí? :D) expanze :)


tak to je taky dobrej big picture :thumb:

watta píše:a to mě zase přivádí k tomu, že jsem si říkala, střetnout se s Abrahamem, zeptala bych se: proč to děláš :) a pak možná bych se dozvěděla něco ve smyslu "proč ne", anebo třeba taky něco úplně jiného... :)


Tato otazka uz parkrat padla a byla i zopodvezena :). Sice si ted nepamatuji presnou Abrahamovu odpoved, ale kdyz se zeptame sami sebe, co mame z toho, ze jsou nam pokladany otazky a my na ne hledame (a nachazime) odpovedi a co mame z toho, ze pripominame lidem, kym skutecne jsou a co mame z toho, ze vidime, ze to chapou a ze si tu jizdu zivotem vice uzivaji... tak to bude neco podobneho :psik:.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » pát 18. pro 2009 22:23:19

vostalpetr píše:protože to je komodita, o které platí, že at už jich mám sebevíc, tak je to furt málo,
možná, že kdyby se mi povedlo mít všechny prachy světa, tak bych měl furt málo...


To ale neplati o penezich, nybrz o tvem pohledu na ne. :yes: ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Jana » sob 19. pro 2009 6:55:22

Petr píše:je spousta ucitelu na mnoha stupnich...


Ano úplně všichni jsme učitelé a žáci. A je to v pořádku. A v pořádku je i to, když Ježíš vypráská z chrámu penězoměnce svádějící z cesty k pravému Království. A v pořádku jsou i ti penězoměnci, protože díky nim se lze naučit, kudy ne.

Jak někde u toho švédského stolu říká Abraham: "Á tady jsi ty prevíte, tebe si už nedám."

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod watta » ned 20. pro 2009 21:20:46

Petr píše:
watta píše:a to mě zase přivádí k tomu, že jsem si říkala, střetnout se s Abrahamem, zeptala bych se: proč to děláš :) a pak možná bych se dozvěděla něco ve smyslu "proč ne", anebo třeba taky něco úplně jiného... :)


Tato otazka uz parkrat padla a byla i zopodvezena :). Sice si ted nepamatuji presnou Abrahamovu odpoved, ale kdyz se zeptame sami sebe, co mame z toho, ze jsou nam pokladany otazky a my na ne hledame (a nachazime) odpovedi a co mame z toho, ze pripominame lidem, kym skutecne jsou a co mame z toho, ze vidime, ze to chapou a ze si tu jizdu zivotem vice uzivaji... tak to bude neco podobneho :psik:.


:) :thanx:

tak já asi většinu věcí dělám proto, že mě baví je dělat a baví mě dělat i ty, o kterých ještě nevím, že je vlastně dělám, a tak abrahama to asi taky baví :D ale těžko si představit, jak to funguje v jeho širší realitě, co to znamená vůbec něco dělat, a jestli potřebuje něco dělat pro to, aby byl "zabaven" :D
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: Obnovení spojení s vlastním JÁ

Příspěvekod Petr » ned 20. pro 2009 21:22:39

Kdyz na tu otazku, resp. odpoved :), narazim tak ji sem hodim. ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na www stránky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron