Naše šteští je v našich Vortexech

Přeložené výroky od Abrahama najdete nyní zde.

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Petr » stř 08. pro 2010 22:57:59

jasne taky generalizace nemusim, takze rad skrtnu :) I kdyz si ted nejsem vedom jineho mechanismu, nez ktery jsem popsal, ale to neznamena, ze neni, navic kdyz ty jeste tvrdis ze je :D.

no nejak vubec nerozumim co myslis timto:
Tak, jak to popisuješ ty, by to fungovalo, kdyby se Bůh stával vesmírem a každou jeho částečkou znovu a znovu v každý okamžik... Pak v takovém okamžiku používáš to, čemu říkáš rozhodování.


a timto take ne
Pak bys ale po smrti opravdu umřel, protože tvoje existence by byla vázáná na tyto výhradně lidské okamžiky
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 10:06:12

Tak si mě prosím škrtni z toho "všichni" :D Generalizace jsou k ničemu, fakt :D V praxi vůbec nefungují. Tak, jak to popisuješ ty, by to fungovalo, kdyby se Bůh stával vesmírem a každou jeho částečkou znovu a znovu v každý okamžik - ovšem právě v takový, který si ty jako člověk právě a zrovna určíš. Pak v takovém okamžiku používáš to, čemu říkáš rozhodování (jak bláhové). Pak bys ale po smrti opravdu umřel, protože tvoje existence by byla vázáná na tyto výhradně lidské okamžiky.

Jinak k tomu šrktání - já do druhých lidí nevidím v tom smyslu, že bych pozorovala, jaká mají plus a neplus v rozhodování při tom, když si jdou vařit kávu,
...................................................................................................................................

A proč by to zrovna takto nemohlo být ???

Moje osobní existence je omezená a vázaná (navzájem se podporující) na tyto výhradně lidské okamžiky,
jinak řečeno, já coby osoba se považuji za konatele svých činů,
a mám pocit, že si mohu vybírat.

Naprosto stejně to má i snová osoba ve snu a dokud nedojde k probuzení ze sna, tak se považuje za konetele a vybírá si.

Moje skutečná existence ovšem leží mimo sen se snovou osobou a snovými ději, proto samozřejmě nemůže zemřít, avšak osobní existence snové osoby jednou zemře.



Jinak k tomu šrktání - já do druhých lidí nevidím v tom smyslu, že bych pozorovala, jaká mají plus a neplus v rozhodování při tom, když si jdou vařit kávu,
.........................................................................................................................................
No pokud se chceš napít, protože máš žízen,
tak můžeš pít spoustu věcí od limonády přes tu kávu až po rum nebo třeba kyselinu sírovou :o
To je prostě nabídka zdejší restaurace zvané Svět,

kávě jsi kdysi před lety dala znaménko + zatímco kyselině sírové -
a dál už nad tím samozřejmě přemýšlet nemusíš, protože už jsi si vybrala

To co ale musíš řešit každej den je otázka, jestli si ted v tento okamžik dáš kafe nebo uděláš něco jiného, třeba půjdeš ven, nebo pracovat nebo psát na inspiruj apd.
Samozřejmě to neděláš pomocí plus a mínus, prostě máš chut na kafe, tak si dáš kafe:

přijde myšlenka: mám chut na kafe, ty se s tou myšlenkou ztotožníš, vstaneš a uvaříš si kafe a pak si sedneš do křesla a piješ kafe a když se tě někdo zeptá, co děláš?
tak řekneš : "já piju kafe"

Problémem není to, že piješ kafe, ale v ZTOŽNĚNÍ SE S TOU ČINNOSTÍ: JÁ (OSOBA) PIJU KAFE

V bibli je to posáno jako POZNÁNÍ DOBRÉHO A ZLÉHO.
Adam, když ochutnal ze stromu poznání dobrého a zlého (které se samozřejmě uskutečnuje pomocí mysli) se prostě okamžite ztožnil s myšlenkou já jsem nahatý a okamžitě vytvořil koncept být nahatý je špatné, být oblečený je dobré, takže se šel obléct.
PRVOTNÍ A PŘIROZENÁ MYŠLENKA JE POZNÁNÍ "JÁ JSEM"
A NA ZÁKLADĚ TOHOTO POZNÁNÍ PAK DOCHÁZÍ K ZTOTOŽNOVÁNÍ SE MYŠLENKAMI, POCITY A ČINOSTMI,
TEDY ZTOTOŽNĚNÍ SE SE SNOVOU OSOBOU A SNOVÝMI ČINNOSTMI

a to je asi tak všechno,
může se to posat jako pocit konatelství, nebo možnost vybírat si, nebo poznání dobrého a zlého,
prostě ztotožnění se myšlenkami a pocity a osobním (snovým) sebeuvědoměním " já jsem"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Ida » ned 12. pro 2010 11:20:27

vostalpetr píše:
může se to posat jako pocit konatelství, nebo možnost vybírat si, nebo poznání dobrého a zlého,
prostě ztotožnění se myšlenkami a pocity a osobním (snovým) sebeuvědoměním " já jsem"

................................................................................................................................
Můžeš mi VostálPetře prosím napsat svůj názor na otázku:
Kdo jsem :koukam: a proč jsem zde?? :netusim:

Je neděle, dej si obídek, šlofíčka na gauči a až se ti bude chtít tak svým humorem mi odepiš. :thanx:
***
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 11:39:34

Kdo jsem :koukam: a proč jsem zde?? :netusim:
......................................................

JSEM TADY PROTO, PROTOŽE TADY NEMOHU NEBÝT...

Jak bych zde (já) mohl nebýt, když jsem to Já, kdo sní tento sen (kdo je tvůrcem tohoto světa)?


Je to naprosto stejná situace,
jako když člověk spí a zdá se mu sen, v tom snu je opět stejné já jako to Já co právě ted vytváří sen,
jsem stále stejné Já, ovšem jednou se uvědomuji jako Já (tvůrce snu) a jindy jako omezené já (snové)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Ida

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod LuKas » úte 14. pro 2010 13:12:55

Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod watta » úte 14. pro 2010 17:09:29

vostalpetr píše:inak k tomu šrktání - já do druhých lidí nevidím v tom smyslu, že bych pozorovala, jaká mají plus a neplus v rozhodování při tom, když si jdou vařit kávu,
.........................................................................................................................................
No pokud se chceš napít, protože máš žízen,
tak můžeš pít spoustu věcí od limonády přes tu kávu až po rum nebo třeba kyselinu sírovou :o
To je prostě nabídka zdejší restaurace zvané Svět,

kávě jsi kdysi před lety dala znaménko + zatímco kyselině sírové -
a dál už nad tím samozřejmě přemýšlet nemusíš, protože už jsi si vybrala



To je zajímavý, jak v tom opravdu každý vidí jen to svoje :D já jsem například vůbec neměla při psané té věty kávu na mysli a nehrála tam žádnou roli (mohla bych klidně napsat když si jdou zavázat tkaničky od bot) - myšleno bylo zkrátka v jakémkoli procesu jejich jakéhokoliv dění tady na zemi. S kávou a kyselinou sírovou to nemělo nic společného :D, byla použitá jenom jako jeden z milionu možných příkladů :) ale vůbec ne proto, aby někdo nějak rozhodoval zrovna o ní :) To povídání pak pokračovalo.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod Petr » stř 15. pro 2010 17:39:48

jj, kazdy ve vsem vidi to svoje :thumb:, ono to ani jinak nelze.. nelze videt, co nemame, nezname :) tak vidime to, co vime, zname. Ale co vime a zname si muzeme rozsirit, takze to neni uzavreny kruh :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. pro 2010 17:40:34

To je zajímavý, jak v tom opravdu každý vidí jen to svoje :D já jsem například vůbec neměla při psané té věty kávu na mysli a nehrála tam žádnou roli (mohla bych klidně napsat když si jdou zavázat tkaničky od bot) - myšleno bylo zkrátka v jakémkoli procesu jejich jakéhokoliv dění tady na zemi. S kávou a kyselinou sírovou to nemělo nic společného :D, byla použitá jenom jako jeden z milionu možných příkladů :) ale vůbec ne proto, aby někdo nějak rozhodoval zrovna o ní :) To povídání pak pokračovalo.
.......................................................................................................

No já měl také na mysli jakékoli dění ve světě,
přes vaření kávy a zavazování tkaniček atd. atd. atd.

nebot je známo, že někdo kafe nepije a někdo si tkaničky nezavazuje...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Naše šteští je v našich Vortexech

Příspěvekod vostalpetr » sob 15. bře 2014 10:17:36

Hm, tak pak je možné prostě jenom to, že tuto snovou hru s vámi nesdílím, a je to asi vysvětleno, děkuji!!


To je evidentní,
protože si myslíš, že to Věčné musí být neustále věčně projevené...

Za pár miliard let to Věčné rozpustí celou zeměkouli, nebot slunce se rozšíří,
a to bez ohledu na mikrovlnky a pet lahve
a bude mu naprosto jedno, jestli zde někdo žije nebo nežije

Stejně tak za miliardu milard let se s největší pravděpodobností rozpustí celej vesmír a zůstane zde jen prázdnota Věčného
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Abraham: Z výroků (česky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron