Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod LuKas » pon 31. kvě 2010 12:06:45

tj ale proč chceš partnera?
kvůli ostatním?

možná i proto aby ostatní pochopily, že je to i v dnešní době možné
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Jana » pon 31. kvě 2010 12:36:50

Kerry píše:
Jana píše:
Kerry píše:CHCI S NĚKÝM TVOŘIT ÚŽASNÝ PÁR....

Možná by stačilo poznání, že jsi úžasný celek a že každý pár úžasných celků je pořád jeden úžasný celek.

:happy:


No, jenže když se spokojim s tím, že jsou všechna má přání a touhy už hotové ve vortexu a že ve fyzičnu to nemusím řešit, tak mě ta kreativita a touhy po něčem nebudou bavit. Možná jsem moc náročná a netrpělivá. ***

Přestanou bavit touhy po něčem, co ještě není a začne se užívat život, který právě je.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap, vostalpetr

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Petr » pon 31. kvě 2010 12:52:22

Kerry: myslim, ze ti na to vylozene pasuje to video o vyjasneni nuanci :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » pon 31. kvě 2010 14:52:21

tj ale proč chceš partnera?
kvůli ostatním?
..........................

co je tohle za otázku? vždyt na to vcelku prozaicky odpověděl už Schopenhauer:

každej Jeníček chce svoji Mařenku,

tak nevím, co se divíte, že i Mařenka chce svýho Jeníčka....


Tenhle ten akt boží tvorby je postaven na sexuálním pudu (mimo jiné, Schopenhauer říkal, že tady nejde o individuální štěstí jednotlivce, jak se domníváme, ale jde o něco vyššího, totiž o zachování rodu, proto si každý jedinec vybírá nejdokonalejší protějšek, aby i potomstvo bylo zdravé a dokonalé)

Takže ten požadavek na dokonalost je vcelku oprávněnej,
i když je to v podstatě naprostá pitomost,
nebot člověk sám o sobě (a zapomente v tomto případě na nějakou duchovní podstatu člověka) je značně nedokonalej,
a představovat si, že dvě nedokonalosti vytvoří něco dokonalýho,
mně přijde poněkud naivní...

((pokud někdo chce mít dokonalé děti, musí mít i dokonalého parnera,
a je znám pouze jeden takový dokonalý partner, totiž Duch sv. který byl tak dokonalý, že Marie zůstala stále pannou, i když už byla těhotná, i když je faktem, že nevytvořili s Marií dokonalý pár, nebot hned po početí se Duch sv. zdejchnul))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » pon 31. kvě 2010 15:06:43

Jana píše:
Přestanou bavit touhy po něčem, co ještě není a začne se užívat život, který právě je.
.................................................................................................................................
Vostalpetr píše:
((nevím, jestli je tohle ten zákon přitažlivosti, kterej jste měly na mysli, ale takhle to v životě chodí, no jasně, není to moc duchovní, ale přesto se nemusíte bát, že se vám vaše hočičí (možná dívčí či ženské) sny nesplní...))


Psal jsem, že jsem myslel vážně tuhle tu poslední větu v mé první reakci,
jenže Jana to jako obvykle řekla mnohem lépe :cry:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Kerry » úte 01. čer 2010 8:28:05



Moc mě to mrzí a ráda bych věděla o čem v tom videu mluví... Hold ještě neumím anglicky :(
Uživatelský avatar
Kerry
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 10. kvě 2010 14:18:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 50
Poděkováno: 25-krát v 11 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod watta » úte 01. čer 2010 23:53:10

LuKas píše:
jamajsky.drap píše:
Kerry píše:CHCI S NĚKÝM TVOŘIT ÚŽASNÝ PÁR....


Jojo, také jsem se tímhle trápil.....hodně dlouho...a většinou mě ovládaly pocity bezmocnosti. Pak jsem začal číst duchovní literaturu a řídit se jejich pokyny (Abraham aj.) a život se začal postupně měnit. Získal jsem pocit, že mám moc nad svým životem. Že co budu chtít, toho dosáhnu. A nebyl to špatný úsek života. Úspěchy se občas dostavovaly a to mne utvrzovalo v tom, že to funguje. Většinu času jsem byl v dobré náladě, ale ne vždy a když jsem se chtěl dostat do dobré nálady, vadilo mi na tom dodržování určitých postupů (stoupání po emoční stupnici apod.)

Moje současné poznání je takové, že nad tím vším je ještě další level. A to, že nemůžeme dělat vůbec nic. Opakuji...nemůžeme dělat vůbec nic :) Nejsme to totiž my, kdo koná. Nejsme tohle tělo a tahle mysl. Když se sami sebe zeptáte s co největší upřímností "Kdo skutečně jsem?", tak to možná ucítíte. Je to čísté vědomí, které je za všemi formami a všemi myšlenkami. A když přijmete, že nejste tento psycho-fyzický organismus, rozhostí se nepopsatelný klid. Takže teď prostě "Jsem". Možná za týden potkám dívku svých snů, ale možná také ne a možná za týden přijdu o práci a nebudu moc splácet úvěr. Ale nejsem to "já", komu se to děje, takže na tom nezáleží. :D


měla bych otázku: ten pár, který jsi chtěl s někým vytvořit ty, jsi již vytvořil?
nebo jsi svoji vůli prožít svůj život s někým vyměnil za duchovní literaturu?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » stř 02. čer 2010 10:19:29

měla bych otázku: ten pár, který jsi chtěl s někým vytvořit ty, jsi již vytvořil?
nebo jsi svoji vůli prožít svůj život s někým vyměnil za duchovní literaturu?
.....................................................................................................
řekl bych, že nejdříve se řeší ta aktuální situace, tedy to, čemu nejvíce věnujeme pozornost,
lépe řečeno to, k čemu je vaše pozornost obrácena v přítomném okamžiku (ted právě čtete co jsem napsal a až to dočtete tak budete třeba ted přemýšlet o harmonickém páru) a pak se to všechno nějak sečte a odečte (jak o tom hovoří Abraham) a buto přijde nádherná dokonalá a vnitřně krásná blondýna nebo přijde realizace,
nebo taky vůbec nic, jenom blbej článek od Vostála, na toho je na rozdíl od boha spoleh, že vám něco nadělí...hahahaha :koukam:

Z pohledu realizace samé, tedy z pohledu boha, tedy z pohledu samé pozorující pozornosti a přítomnosti ted a tady
je úplně jedno, čemu věnujete pozorování, jestli duchovní stezce, duchovním knihám, vytvoření harmonického páru, nebo chlastání v hospodě,
jasně, osoba si to kategorizuje a říká toto je dobré a toto špatné,
ale VŠECHNO JE ON

Já jsem na pár let vyměnil duchovní literaturu za harmonický pár,
ale spíše lze říci, že jsem k tomu byl takto přiveden osudem,
a že jsem neměl jinou možnost
(kdybych měl jinou možnost, tak je vám jasný, že bych se jen tak povaloval na gauči či v létě na pláži)

V životě se prostě dějí věci, s kterými nehnete, autonehoda, alkoholismus a jiné drogové závislostí, realizace Boha, v sámošce dojdou rohlíky apd.
a ty pak souhrnně nazýváme osudem :lol: :lol: :lol:

Jedním z duchovních cvičení je (Balsekar) je zjistit, že vy nejste konatel,
i když v ten moment kdy něco konáte se vám to tak jeví,
ovšem při pohledu zpět do minulosti vidíte,
že "odnikud" se objevila myšlenka, vy jste tu myšlenku přijali za svou a řekli jste toto je moje myšlenka a pak jste tu myšlenku následovali a řekli jste moje činnost...

Ale samozřejmě, můžete říci, že jste si to přitáhli a že máte svobodnou vůli něco chtít,
dokonce lze říci, že chcete i tu autonehodu v které se zabijete
(i když to chcete spíš podvědomě než vědomě, takže to nevíte a pak jste překvapení, že jste mrtví :aha: )
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 02. čer 2010 13:17:56

watta píše:
měla bych otázku: ten pár, který jsi chtěl s někým vytvořit ty, jsi již vytvořil?
nebo jsi svoji vůli prožít svůj život s někým vyměnil za duchovní literaturu?


Asi chápu kam míří otázka....zatím jsem ten pár nevytvořil. Ale netrápím se tím, protože jsem přijmul, že není absolutně nic, co bych s tím mohl udělat :) Vím, že to je zcela nepřijatelné tvrzení pro většinu čtenářů tohohle fóra, protože Abraham je hlavně o tom, jak dosáhnout svých přání (už jen název knihy "Požádej a je ti dáno" :) ).

Ale "já" zkrátka nic nepožaduji, není totiž žádné já, které by to mělo požadovat. A když se ztratí individualita, když se ztratí ten psycho-fyzický aparát (o kterém si myslíte, že jste to vy), tak najednou zjistíte, že všechno JE OK a všechny žádosti a touhy zmizí.

Teď vás asi napadne první věc, jak mohu fungovat v běžném životě, jak založím rodinu, atd. atd. Možná mne vidíte jako týpka do konce života zalezlého někde o samotě, který žije asketicky a 10hodin denně medituje. Mohu vás ubezpečit, že žiji podobně jako předtím. Dál chodim do společnosti, dál balim holky, před měsícem jsem žačal stavit dům (to jsem měl v plánu již déle). Vše probíhá jako dřív, ale tak nějak volněji, efektivněji, bez úzkosti, bez napětí, bez očekávání. Vše se prostě děje. Na konci dne nejsem unavený. Večer nepřemýšlím, co se mi povedlo a co ne, co mám chtít zítra, jaký užitek mi to přinese, proč se mi děje tohle a tohle, a jak toho využít. Je tu pouze spontánní aktivita.

A ano, dál čtu duchovní literaturu, a možná ji budu číst celý život a možná zítra skončím. Já to ale neovlivním, tak proč bych se tím měl trápit :) Bude to přesně takové, jaké to bude !
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana, Lída

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod watta » stř 02. čer 2010 15:43:15

jamajsky drap:

já nevím, já myslím, že tohle fórum nemá žádného typického čtenáře, a upřímně si spíš myslím, že abraham by tvůj pohled spíš schválil - možná až na to "vše probíhá jako dřív".
já jen, že neznám žádného z duchovních lidí, kteří by dosáhli toho, co původně chtěli. každý se jen rozplynul do ne-já, ve kterém už nic nechce. to je zoufalství, ve kterém se člověk přemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, aby si nemusel přiznat, že se mu zatím nedaří, jak by chtěl. nepletu se?

jamajsky.drap píše:"já to neovlivním, tak proč bych se tím měl trápit :)"
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » stř 02. čer 2010 19:52:19

já jen, že neznám žádného z duchovních lidí, kteří by dosáhli toho, co původně chtěli. každý se jen rozplynul do ne-já, ve kterém už nic nechce. to je zoufalství, ve kterém se člověk přemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, aby si nemusel přiznat, že se mu zatím nedaří, jak by chtěl. nepletu se?
................................................................................................................................................................................................

taky se na to dá takhle podívat, proč by ne?

ale znáš někoho, komu se daří líp, než by sám chtěl a ztěžuje si, že je to tak dobrý, že už mu to leze na nervy?
Dokonce ani Abrahamovi se nedaří to jeho dílo, tak jak by asi sám chtěl, ale aspon má co na práci a o čem mluvit...

Ale co já vím, co Abraham chce, mám dost problémů sám se sebou...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 02. čer 2010 20:20:30

watta píše:
já nevím, já myslím, že tohle fórum nemá žádného typického čtenáře, a upřímně si spíš myslím, že abraham by tvůj pohled spíš schválil - možná až na to "vše probíhá jako dřív".
já jen, že neznám žádného z duchovních lidí, kteří by dosáhli toho, co původně chtěli. každý se jen rozplynul do ne-já, ve kterém už nic nechce. to je zoufalství, ve kterém se člověk přemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, aby si nemusel přiznat, že se mu zatím nedaří, jak by chtěl. nepletu se?



Když okusíš stav ne-já, ve kterém už není žádný chtíč a žádné touhy, zjistíš , že tě zaplaví pocit ohromné svobody. Je to paradox - zjištění, že nemáš možnost volby, žádnou svobodu, a přesto se cítíš velmi svobodně :)

To zoufalství je zoufalství mysli. Rozbij mysl a rozbiješ zoufalství ;) To mysl se ptá: "Čeho jsem dosáhl ?" ...........Ničeho, nikdo ničeho nedosahuje. Děje se jen to, že se rozplývá to, co zakrývá původní stav (to, co tu bylo vždycky, dříve než vznikl čas). Pokud něčeho dosáhnete, zase se to ztratí, ale to ,co vždy existovalo tu bude pořád (pocit "Já jsem").

Chápu i to, že pro někoho duchovní poznání, může být daleko větší utrpení,než kdyby o duchovnu neměl ani páru. Ale všechno je přesně takové, jaké to má být. Takže i moje cesta je v pořádku. Od "normálního" života, po přijímání různých duchovních principů až k poznání, že se nestarám o to, jestli něčeho dosáhnu nebo ne.
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana, Lída

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Jana » stř 02. čer 2010 20:29:40

watta píše:já jen, že neznám žádného z duchovních lidí, kteří by dosáhli toho, co původně chtěli. každý se jen rozplynul do ne-já, ve kterém už nic nechce. to je zoufalství, ve kterém se člověk přemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, aby si nemusel přiznat, že se mu zatím nedaří, jak by chtěl. nepletu se?

Pleteš. Když je člověk rozplynutej do ne-já, tak se nepřemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, jelikož je mu to jedno, jelikož nejni. To dá rozum.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
jamajsky.drap

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod jamajsky.drap » stř 02. čer 2010 20:58:04

Trefná pasáž z Balsekara:

"Dojde-li k hlubšímu porozumění, i jen na intelektuální rovině, a proniká-li toto porozumění stále hlouběji do srdce, kde vyvstane poznání, že organismus, zvyklý prožívat znepokojení, se zdaleka tolik znepokojovat nemusí, může tentýž organismus začít rozpoznávat,že to jediné, co může dělat, je fungovat podle svých vrozených vlastností. Nemůže to nedělat. A to mu přinese nesmírný pocit svobody. Dokud se tak nestane, nemůžete poznat, jak fantastický pocit svobody to je. Najednou to vidíte a je tu svoboda, svoboda jednat podle svých priorit. Svoboda pokračovat v životě přesně stejně jako dosud, s přesvědčením, že nemáte naprosto žádnou možnost ovlivnit výsledky. A tak pokračujete dál v tom, co jste dělal, děláte totéž, dokud nedojde k nějaké změně. Zjištění, že nemůžete vůbec ovlivnit, jak věci dopadnou, znamená, že si úplně přestanete dělat jakoukoliv starost o výsledky a soustředíte se na to, co děláte."
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli jamajsky.drap za tento příspěvek:
Jana, Lída

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Petr » stř 02. čer 2010 22:12:43

vostalpetr píše:ale znáš někoho, komu se daří líp, než by sám chtěl a ztěžuje si, že je to tak dobrý, že už mu to leze na nervy?

hehe, to je dobry protimluv ;). Pokud se nekomu dari, lip nez by chtel a stezuje si, tak se mu vuci jeho zadanemu stavu prumerneho dareni se, dari hure, i kdyz se mu dari neco vic nez by chtel, tj. by to tak nechtel.
Proste pokud nekdo chce 100.000Kc a dostane 100.000.000Kc, tak to neni lepe, ale hure a tam uz ma plne pravo si stezovat :D :D :D

Dokonce ani Abrahamovi se nedaří to jeho dílo, tak jak by asi sám chtěl, ale aspon má co na práci a o čem mluvit...

ehm....to jsem jaksi nepochopil :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 03. čer 2010 8:17:18

Dokonce ani Abrahamovi se nedaří to jeho dílo, tak jak by asi sám chtěl, ale aspon má co na práci a o čem mluvit...


ehm....to jsem jaksi nepochopil :)
....................................................................................................................................................

No není to složité,
kdyby úplně všíchni lidé rozuměli jeho učení a řídili se jím, tak by asi nejspíš dosáhnul svého cíle, a neměl by co na práci...

Já osobně si myslím, že podobných učitelů lidstva byly stovky a možná tisíce,
ale že změnili velmi málo, jestli vůbec něco,
a že svět si šel dál podle svého (zákona přitažlivosti)

V podstatě může např. Ježíšovo vystoupení a úspěch jeho učení hodnotiti jak pozitivně tak i negativně,
to negativně je zřejmé, miliony mrtvých fanatiků, války, útisk, nevědomost, potlačování svobody a vzdělání,
to pozitivní je skryté takže to není moc vidět,
ale i to pozitivní senejspíš díky špatnému pochopení jeví spíš jako negativní,
je tedy dost těžké hodnotit přínos těchto učitelů,
ale zcela určitě to není jen +++ a super :thumb:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Petr » čtv 03. čer 2010 8:55:19

A to je prave to OBROVSKY a ZASADNI nepochopeni Abrahama
Abraham zde neni proto aby zmenil spatny svet na dobry, ani aby probudil ty spici a uz byli vsichni probuzeni. Tento svet je naprosto v poradku, Abraham neusiluje o jeho napravu, vubec nemusi chtit, aby vsichni byli na stejnem levelu jako je on.. Abraham je tu pouze pro ty, kteri jsou s nim v souladu, kteri hledaji odpovedi (a mozna by se dalo rici JEHO odpovedi), tak je dava.. ale nechce je davat tem kteri je nechteji..je to maximalni spolutvoreni, a JEN SPOLUTVORENI.. neni to vnuceni vědění nekomu, nebo vsem..

A ja treba verim, ze tento svet neni o duchovni ceste k probuzeni... tento svet je o tomto svete, o jeho vyvoji, expanzi, o nasi osobni expanzi, o vesmirne expanzi, ktera nema dopredu cil, jako dojit k necemu urcitemu, nebo k pochopeni ze vsechno je ON, nebo k pochopeni jak funguje Zakon pritazivosti, nebo k Abrahamovi..... Proste "Ring volny!".
Myslim, ze Abrahamovi se dari maximalne to, co chtel, davat odpovedi tem kteri si je do sveho zivota pritahnou..
Naposledy upravil Petr dne čtv 03. čer 2010 13:24:46, celkově upraveno 2
Důvod: Upresnena prvni veta
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 03. čer 2010 9:16:18

Abraham zde neni proto zby zmenil spatny svet na dobry, aby probudil ty spici a uz byli vsichni probuzeni.
..............................................................................................................................

?


:D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod Petr » čtv 03. čer 2010 9:58:06

jj, tam asi melo byt spise "nebo aby", tj. to bylo mysleno ANI-ANI.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti?

Příspěvekod LuKas » čtv 03. čer 2010 11:37:29

2 jamajsky.drap


Poznejte své skutecne "Já" a zjistite, ze tu není někdo, kdo by mohl mit nejake touhy

Moje současné poznání je takové, že nad tím vším je ještě další level.

A to, že nemůžeme dělat vůbec nic.

Opakuji...nemůžeme dělat vůbec nic

Možná za týden potkám dívku svých snů, ale možná také ne a možná za týden přijdu o práci a nebudu moc splácet úvěr.

Ale netrápím se tím, protože jsem přijmul, že není absolutně nic, co bych s tím mohl udělat

Já to ale neovlivním, tak proč bych se tím měl trápit

Bude to přesně takové, jaké to bude !

"vše probíhá jako dřív".

já jen, že neznám žádného z duchovních lidí, kteří by dosáhli toho, co původně chtěli. každý se jen rozplynul do ne-já, ve kterém už nic nechce. to je zoufalství, ve kterém se člověk přemlouvá, že to vlastně až tak zoufalé není, aby si nemusel přiznat, že se mu zatím nedaří, jak by chtěl. nepletu se?

zjištění, že nemáš možnost volby, žádnou svobodu,

To zoufalství je zoufalství mysli.

Svoboda pokračovat v životě přesně stejně jako dosud, s přesvědčením, že nemáte naprosto žádnou možnost ovlivnit výsledky. A tak pokračujete dál v tom, co jste dělal, děláte totéž, dokud nedojde k nějaké změně. Zjištění, že nemůžete vůbec ovlivnit, jak věci dopadnou, znamená, že si úplně přestanete dělat jakoukoliv starost o výsledky a soustředíte se na to, co děláte."

Ale nejsem to "já", komu se to děje, takže na tom nezáleží.

Opravdu chceš prožívat tuhle realitu?
Uživatelský avatar
LuKas
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků