Hádanka - 2 osoby

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Lenny » ned 12. pro 2010 13:46:33

Nedělní hádanka :happy:

Chtěla bych vám představit 2 osoby.

První je taková tragická holka. Její dětství bylo hrozné, rodiče jí sebrali veškeré sebevědomí, které kdy měla, v ničem ji nepodporovali a učili ji, že život je boj. Neumí říct NE. Dělá všechno možné, ale nic pořádně. Má málo kamarádů, ale ani na ty se nemůže spolehnout, většinou za ní přijdou, jen když něco potřebují. Její imunita stojí za houby, protože je každou chvíli nastydlá. Všechno odkládá na poslední chvíli a pak se diví, že neví, kam dřív skočit - zatímco jindy se může ukousat nudou, ale nedokope se, aby něco udělala. Má přítele, ale sama nevěří tomu, že by to byl ten pravý. Pořád by chtěla, aby přišla nějaká změna do jejího života, aby se konečně mohla živit tím, co ji baví, a měla všechny peníze, co kdy chtěla, jenže její život je stále stejný a nudný. I když věří v zákon přitažlivosti, tak jí přijde, že většinou vůbec nefunguje. Tragédie sama... :donknow:

Druhá je úžasná mladá dáma. Miluje život a miluje sama sebe. Je na sebe pyšná, co všechno již dokázala a co všechno umí. Ví, že spoustu lidí by dalo vše za to, aby mohlo žít jako ona. Studuje obor, který ji baví. Má mnoho krásných koníčků, které ji naplňují. Má přítele, který ji miluje a podporuje. Ráda se koupe ve vaně se svíčkami, ráda si koupí čerstvé květiny do vázy, ráda si poslechne krásnou hudbu. Je chytrá, inteligentní, šikovná a přátelská. V životě jí nic nechybí, protože ví, že stačí správně zavibrovat, a může mít cokoliv chce ***

A teď záludná hádanka - která z těch osob jsem já?? :D
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Jana » ned 12. pro 2010 14:11:32

Ani jedna.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Jana » ned 12. pro 2010 14:15:18

PS: Ale můžeš být klidně tou, se kterou se zrovna ztotožníš.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 14:19:18

A teď záludná hádanka - která z těch osob jsem já?? :D
....................................................................

Já jsem ta první holka i ta druhá holka,
teda nejdřív jsem byl ta první holka,
ale když mi došlo, jak jsem úspěšně neuspěšný,
začal jsem být na sebe pyšný...

:jingjang:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 14:20:53

Ahoj Jano,
hele, neopisuj jo.... :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Lenny » ned 12. pro 2010 14:29:53

od Jana » ned 12. pro 2010 15:11:32

Ani jedna.

:happy:


To je dobrý :) Protože když nad tím přemýšlím, tak to je taky správná odpověď, i když to není ta správná odpověď co jsem čekala :lol:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lenny za tento příspěvek:
Jana

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 12. pro 2010 14:54:25

Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první reálně, tou druhou vysněně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v prvním případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 17:08:27

Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první vysněně tou druhou reálně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v druhém případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 12. pro 2010 17:13:50

vostalpetr píše:Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první vysněně tou druhou reálně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v druhém případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)


S tím nesouhlasím. Jaks na takovou blbost přišel? :D
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Jana » ned 12. pro 2010 17:54:28

Já bych si typla, že Vostálpetr opisuje.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 18:35:45

AlfaScorpii píše:
vostalpetr píše:Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první vysněně tou druhou reálně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v druhém případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)


S tím nesouhlasím. Jaks na takovou blbost přišel? :D



a) Co tě nezabije, to tě posílí

b) Koho pánbů miluje, toho často trestá

c) Ty, co miluje úplně nejvíc, ty si bere brzo k sobě


PS.
Jak jsi přišel na tu svoji blbost??? :D

(teda aby jsi si nemyslel, že si dělám srandu, nemohla by právě představa úspěšného člověka, tak jak je zde popsána, být tím nejhorším, co tě může potkat ?))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 18:55:20

Teda,
abych to vysvětli,
letos jsem nadmíru spokojenej, nebot téměř všechno co jsem si naplánoval se zvrhlo v pravý opak,
což jinými slovy znamená, že na vás pánbu nezapomněl a stará se o vás,

občas se mi ovšem stane, že mi všechno klape a vychází,
a to si pak říkám, vykašlal se na mě? zapomněl na mě?
nebo mě chce jen uspat a uchlácholit aby až budu blaženě pochrupovat na vavřínech slávy mi pak mohl vrazit kudlu do zad?
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 12. pro 2010 19:10:26

vostalpetr píše:Jak jsi přišel na tu svoji blbost??? :D


Tak teď nevím, jestli jsi to nevzal nějak osobně, byl to jenom joke. Tu blbost jsi samozřejmě zkopíroval ode mě a já jsem svojí blbost vzal kdesi ve změni svých doměnek a myšlenek. Ale nějaké hluboké poselství za tím neleží. Prostě jsem jen napsal, jak si myslím, že to je. That's all.

vostalpetr píše:(teda aby jsi si nemyslel, že si dělám srandu, nemohla by právě představa úspěšného člověka, tak jak je zde popsána, být tím nejhorším, co tě může potkat ?))


Proč by měla?
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 19:34:33

Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 19:55:59

Proč by měla?
..................
(neberu to nijak osobně)

No vždyt jsem to psal a)b)c)

ale je to třeba klasický problém na cestě bhaktijogy,
kdy se řekněme dostaneš do podobně úspěšného stavu existence a nemáš žádnou inspiraci či podnět jít dál mimo nebo až za tu osobní blaženost co prožíváš

Ramakrišna to popisoval slovy: že chceš neustále lízat sladký med, ale nechceš se medem stát,
v podstatě to je takový fešácký blažený vězení, který nechceš opustit :happyroll:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 12. pro 2010 20:21:05

Vím, že jsi psal a), b), c) a nechci tu nijak moc rozebírat správnost či nesprávnost těchhle tvrzení. Jen si myslím, že takovéhle postoje, zvlášť ten za b) jsou docela zjednodušujícím a tak trochu bolestínkovsky defenzivním přístupem ospravedlňujícím svůj neutěšený život. Ale jinak např. výrok a) sám docela často používám, takže nic proti ničemu.

Nicméně si nemyslím, že by ten nadhozený příběh druhé ženy byl "tím nejhorším, co může člověka potkat ."
Vůbec rozhodovat, co je horší a co lepší, je dost spekulativní.

Já jediný problém vidím jen ve větě "Ví, že spoustu lidí by dalo vše za to, aby mohlo žít jako ona." Připadá mi, že se v tom opět zrcadlí ten klasický lidský postoj být lepší než ostatní ztělesněný nejčastěji slovy "oni mi budou závidět."
Hlavně takový postoj opět vychází z nedostatku sebelásky, který si člověk musí kompenzovat domnělým pocitem, že je v něčem lepší než ostatními (třeba v aplikaci zákona přitažlivosti) a tudíž žena, která opravdu "miluje život a miluje sama sebe" nebude vůbec ke štěstí potřebovat vědomí toho, že ostatní "by dali vše za to, aby mohlo žít jako ona."
Mimochodem, i to je důvod, proč si myslím, že Lenny tou druhou reálně není. Ale samozřejmě ji nechci nijak soudit, nakonec tu větu mohle myslet trochu jinak :-)

vostalpetr píše:Ramakrišna to popisoval slovy: že chceš neustále lízat sladký med, ale nechceš se medem stát,


Abaraham by Ti řekl, že pakliže chceš lízat med, musíš se právě tím medem stát. A nemusím být proto vyznavač Abrahama, aby bylo jasné, že tak realita funguje. To je to samé jako "stát se láskou". Člověk nemůže dostávat lásku, pakliže ji sám nedává, ale stejně tak člověk se nesetkává s nenávistí, pakliže ji sám neprojevuje.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod AlfaScorpii » ned 12. pro 2010 20:37:07

AlfaScorpii píše:Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první reálně, tou druhou vysněně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v prvním případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)

vostalpetr píše:Lenny, řekl bych, že jsi v podstatě oběma, tou první vysněně tou druhou reálně. I když bych neřekl, že je to u Tebe tak tragické, jako v druhém případě. Tak doufám, že jsem se Tě nedotkl :)


Aha, tak teď jsem si všimnul, že jsi v tom akorát prohodil pořadí, to mi nějak prve uniklo. Takže proto jsem usoudil, že jsi prostě jen tak z legrace napsal to samé v souvislosti s Tvou předchozí poznámkou, že Jana opisuje. Pak se to vysvětluje :-)
V tom případě je vlastně tahle debata postavená úplně na hlavu :D
Ale ono je to jedno, i tak je co řešit :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod vostalpetr » ned 12. pro 2010 20:52:17

Nicméně si nemyslím, že by ten nadhozený příběh druhé ženy byl "tím nejhorším, co může člověka potkat ."
Vůbec rozhodovat, co je horší a co lepší, je dost spekulativní.
.....................................................................................................

Jo občas čas od času to dělám, že nějakou větu úplně otočím,
ale jinak souhlasím s tím, co píšeš,

řekněme že známkou duchovního pokroku je radostivost, uvolněnost a relaxovanost a dostatek energie uvnitř i navenek,
což určitě splnuje jistě poměrně dost lidí,
to, co je ovšem důležité, aby všechny tyto stavy nebyly závislé na vnějších okolnostech !!!
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod MartinesLuggi » ned 12. pro 2010 20:52:55

No já si myslím, že jsi ta 2 osoba :) :) :) pač můj příběh je hodně podobnej akorát k tomu všemu krásnýmu mám ještě hodně peněz, a nebo když to tak napíšeš tak jenom upevňuješ v sobě přesvědčení, že to druhé jsi opravdu ty, a že to neztrácíš :) :) a nebo že to nemizí, a pokud tomu tak je, tak neboj vždy budeš tou druhou osobou, jen to někdy vidíš a někdy ne :) :) :) ( ego- iluze = hloupost :) :) :)
Uživatelský avatar
MartinesLuggi
 
Příspěvky: 90
Registrován: pon 30. srp 2010 8:47:31
Poděkoval: 61
Poděkováno: 91-krát v 34 příspěvcích

Re: Hádanka - 2 osoby

Příspěvekod Lenny » ned 12. pro 2010 21:08:53

To je docela sranda, co vše se zrodí z mé ranní inspirace. Prostě mě to jen tak napadlo, že to napíšu, tuhle hádanku, tak jsem ji napsala. A zase se zavede debata někam ke smyslu života či co :lol:
Nikdo mě nesoudí ani se mě nikdo nedotknul, páč ještě zatím nikdo neodpověděl zcela správně :happy:
Lenny
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:48:58
Poděkoval: 51
Poděkováno: 24-krát v 14 příspěvcích

Další

Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron