Nemoc a rezistence

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Jana » čtv 10. pro 2009 19:55:17

Monika píše:bez základního zpracování potlačených nevyřešeností, rovnou se ponořit do přítomnosti a spočinout tam...


Ve chvílích, kdy minulost bolí, nepomůže se v ní dál přehrabovat, pomáhá jen to všechno odevzdávat a věřit, že to nějaký smysl má. Ten se objevuje teprve, když se situace osvětlí proudem Boží lásky - Pravdy, teprve tehdy dokážeme za tu zkušenost poděkovat.

A mou zkušeností je, že ty nejbolestnější a nejdramatičtější zkušenosti mě nejvíc obohatily, nejvíc mi daly a nejvíc mi pomohly.

:)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Monika » čtv 10. pro 2009 23:17:17

Jana píše:Ve chvílích, kdy minulost bolí, nepomůže se v ní dál přehrabovat, pomáhá jen to všechno odevzdávat a věřit, že to nějaký smysl má. Ten se objevuje teprve, když se situace osvětlí proudem Boží lásky - Pravdy, teprve tehdy dokážeme za tu zkušenost poděkovat.

A mou zkušeností je, že ty nejbolestnější a nejdramatičtější zkušenosti mě nejvíc obohatily, nejvíc mi daly a nejvíc mi pomohly.

:)


no přece nejde o to hrabání se v minulosti, jako v nípání se bolístkách ne ? snad je to naprosto zřejmé z uvedených textů :koukam:

jde o prosté "vyjevení" akceptací nezpracovaností (což je opakem rezistence) a tedy o jejich "pozitivně aktivní odevzdání" což může být teprve tenkrát, když je to plně uvědoměno ...

v tom smyslu chápu i to že "neodejdeš dokud nezaplatíš do posledního halířku" :)

teprve pak může nastat "zpracování-uvolnění"důsledkem čehož naprosto přirozeně přijde náhled, že ty nejbolestivější a nejdramatičtější zkušenosti obohacují ... dokud se tomu bráníme, tudíž to potlačujeme, tak je to schováno jako ten kostlivec ve skříni a spouští to nevědomé automatické reakce ...

ale samozřejmě je to věc na kterou můžeš mít jiný názor a vnímat to jinak to jo :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Jana

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Petr » pát 11. pro 2009 9:48:52

Myslim, ze dulezity zaklad k tomu je, ze jsme vibracni bytosti a je to vse o vibracich. Pak tam vidim nekolik nasledujicich veci:

pokud se opravdu soustredime na nejakou vibraci problemu z minulosti tak ho aktivujeme, zduraznujeme v nasich vibracich...
zaroven pokud nejaky problem z minulosti vyzvedneme, tak ho muzeme posunout vibracne jinam.. do noveho mista a tam ho zanechat...
a nakonec, kde se to vsechno projevuje je v tech automatickych reakcich, coz jsou jen navykle vzorce chovani a mysleni, takze muzeme prece rovnou pracovat s nimi...s temi aktualnimi..aktivnimi..soucasnymi vzorci chovani a mysleni..a zmenit/poupravit primo je, pokud to uzname za vhodne :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Jana » pát 11. pro 2009 15:09:51

Všechno se dá vnímat různě.

Napadá mě definice, že poznávání Pravdy je přímo úměrné poznávání lásky. Bez přítomnosti Lásky není Pravda poznatelná.

Tedy pokud tu jsou nějaké bolestné zkušenosti, ve kterých nedokážeme lásku najít, tak nemá smysl se tím vůbec zabývat, protože pravda je v tu chvíli pro nás nedostupná.

Psychoterapie mají smysl jen pokud pomáhají k sebepřijetí a uvolnění odporu, protože se tím zvětšuje prostupnost našeho vědomí pro lásku a tedy i možnost osvětlování pravdy. Jsou to však jen uvolňující přípravné tanečky, které bez další duchovní práce na sobě nemohou trvale všechny problémy vyřešit.

Ke skutečnému osvobození vede jedině zaměření pozornosti ke Zdroji
(k Bohu, k Já, Vědomí..dá se říci, pozornosti samé), je to vlastně realizace největšího Ježíšova přikázání, kdy se zprvu vší silou udržuje pozornost v podstatě existence samotné, v tom věčném Tady a Teď a dovoluje se, aby exitence - Láska - volně proudila, dokud se tento přirozený stav nestane naším přirozeným stavem.

Pak minulost a ani budoucnost, jako by neexistovala, jako by se vůbec nedotýkala té osoby, se kterou jsme se původně ztotožňovali.

A paradoxně se mohou odkrývat naše zkušenosti, třeba i z minulých životů, kdy jasně vidíme, že ať se dělo cokoliv, vždycky tu byla přítomna Láska. Nikdy nic nebylo špatně.

Tady přichází poznání, že neexistuje nikdo, kdo by nebyl naším nejlepším přítelem. Nalézáme se v každém, protože naše duše je jedna jediná.

:)

P.S.: Pokud je pozornost zaměřená ke Zdroji, tak se nenajde vůbec žádný prostor a ani důvod řešit problémy, které proběhly v minulosti.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Petr » ned 13. pro 2009 22:49:20

za sebe bych to rekl tak:

K zbaveni se rezistenci vede zaměření pozornosti v souladu se Zdrojem i pozornost ke Zdroji...proste jakokoliv nerezistentni pozornost :D.

BTW: nejsem si jestli jsem te ve vsem pochopil :) protoze nevyuzivam slova pravda a osvobozeni..tak tam se trosku ztracim :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Nemoc a rezistence

Příspěvekod Jana » pon 14. pro 2009 6:51:35

Ano, jakmile je tu pozornost ke Zdroji, dochází i k souladu pozornosti se Zdrojem, protože mizí iluze oddělenosti a objevuje se poznání, že není nic jiného, než Zdroj.

:-)
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Předchozí

Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron