Morálka a morální dilemata

O tom, co vás zajímá, co vám není jasné, kde máte pochybnosti, a o vašich zkušenostech se zákonem přitažlivosti....

Re: Morálka a morální dilemata

Příspěvekod Petr » pát 05. bře 2010 10:41:15

aha, tak to je vazne zajimava otazka, a uz jsem asi pochopil tvuj pocatecni dotaz :D :idea2:.
No byl jsem svedkem take takovych rozhodnuti...treba na skole jich byvalo hodne.. uz treba to chozeni za skolu, kde ocekavane reakce byli vzdy jasne, ale stejne se to delo.

Vlastne i nas pejsanek to delal, kdyz se sel sam provetrat do okoli, nasat nove pachy, a pak se vracel s tim, ze vedel ze bude potrestany... a presto to delal..mozna toto neni presne to moralni dilema, ktere resili ti hrdinove filmu..tam to bylo vice sklicujici, kdezto ten pes do toho jde s vetsi radosti :D

Jeste kolem toho omotam sve myslenky :) a dam vedet.. ale ten casovy pres to neni, protoze toto se deje bezne i bez casoveho presu.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Morálka a morální dilemata

Příspěvekod watta » pát 05. bře 2010 11:22:25

právě, je dost zajímavé, že používáš tyhle příklady, protože já jsem měla za to, že je to nakonec třeba i docela běžné, ale právě, když je člověk dítě. a pak mě docela překvapilo, když jsem toho byla svědkem u některých lidí i v dospělosti :) tak spíš jenom takový zajímavý problém k zamyšlení, nic tragického samozřejmě, ale ten mechanismus mi opravdu vrtal hlavou - kde se to tak může brát...
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Diskuze k Abrahamovi a zákonu přitažlivosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron