satsang s Gáiou (Maitrea - Praha) 2.11.2009

Ukázky a zamyšlení ze satsangů - setkáních

satsang s Gáiou (Maitrea - Praha) 2.11.2009

Příspěvekod Monika » pát 06. lis 2009 17:59:59

Přepis části rozhovoru ze satsangu s Gáiou 2.11.09 Praha

Tázající: ... můžeš mi k tomu něco říct ? Aby můj život v tomto těle, na této planetě nebyl dobrý jen pro mne, ale i pro celý svět.

Gáia: Tento záměr, který máš, je překrásný …

Nikoho nezranit, přát všem bytostem to nejlepší …

Touto modlitbou můžeš zahájit svůj den. Tímto záměrem.

A pak můžeš pozorovat, zda se to tak všechno odehraje. Ty souvislosti zda tomu dovolí či ne… Když se podíváš pečlivě můžeš pozorovat, že to rozhodnutí není v tvých rukou.

Ale v hloubi tvého Srdce je tento záměr. Což je velmi krásné.

Můžeš taky zpozorovat, že jsi vlastně nikdy neudělala chybu.

Veškerá rozhodnutí se dějí ne proto, že je děláš ty. Dějí se proto, že tak o tom rozhodl život. A my nemáme nad životem kontrolu. Je to síla, kterou nemáme pod kontrolou. Tu kontrolu jsme nikdy neměli a nikdy mít nebudeme.

Když zkoušíš kontrolovat život – máš problém.

Když vidíš, že to co děláš nebo říkáš někoho zraňuje, můžeš to pozorovat, všimnout si toho. Vnitřně můžeš požádat o odpuštění a o to, abys měla sílu nebo, aby tu byla síla, že se to již nebude opakovat. Ale odpuštění, nemůžeš žádat Boha, ten tu není.

Není tam někdo, kdo by ti mohl odpustit.

A tento záměr, může změnit hodně.

K odpuštění nepotřebuješ nikoho. To co jsi – vědomí samotné, je odpuštění pro všechno.

Rozumíš tomu ?


Tazájící: Takže není tu co měnit. Jenom ten záměr je důležitý.

Gáia: Ten záměr je už tady.

Tazájící: Pro mě je nejpřirozenější nechat život, ať plyne jak chce a že to rozhodnutí není v mých rukou. V tomhle stavu jsem velmi šťastná a vím.

Gáia: Ano, ano, …


Tazájící: Jenom pak přichází pochybnost, že jestli to, že jsem šťastná, neznamená to, že jsem nezodpovědná.

Gáia: To je legrační. Štěstí je, není zodpovědné.

Tazájící: Cítím že nemohu nic změnit, že jsem jenom nástrojem Srdce nebo ta vyšší síla dělá ty věci skrze mne. A přichází pochybnost, že nechat to té vyšší síle je od nás nezodpovědnost.


Gáia: Co můžeme s touto pochybností teď dělat ?

Tazájící: Chtěla bych jí rozpustit úplně navždy.

Gáia: A kdy s tím chceš začít ?

Tazájící: Právě teď ! Doufám, že už je to hotové.

Gáia: Nedoufej ! Je to hotové !

Tázající: Děkuji z hloubi svého Srdce …

Gáia: Překrásné …


Gáia: Podívej se na to co je zcela jasné. Je tu vědomí. Prozkoumávej toto vědomí.

Když tvou pozornost to zase odtáhne pryč, tak je tu stále vědomí. Něco si je vědomo toho tahu pryč. Takže zahrň i do tohoto své vědomí a vrať svou pozornost k němu. Nech minulost odejít, nečekej na budoucnost, ta nikdy nepřichází … nikdy nepřichází …


celý satsang na

http://www.zaplive.tv/web/jetzt-tv-gaia ... 9f828e7eb0

z angličtiny překládal Joshi
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Darges

Zpět na Satsangy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků