Kdybyste věděli

Výroky Vesmíru ze stránek http://www.tut.com

Kdybyste věděli

Příspěvekod Petr » úte 13. pro 2011 11:37:20

Jen kdybyste věděli, jak normální jste byli, když jste si mysleli, že jste nenormální.
Jak silní jste byli, když jste si mysleli, že jste slabí.
Jak připravení jste byli, když jste si mysleli, že nejste.




If you only knew, how normal you were when you thought you were weird.
How strong you were when you thought you were weak.
And how ready you were when you thought you weren't.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Kdybyste věděli

Příspěvekod Vyc » sob 17. pro 2011 2:12:48

jak bylo vše jasné, než sme si všimli prvních paradoxů :?

jak je teť jasné, že bez dvojnosti není sebeuvědomování
že jediné stálé je proměnná
jak je pohyb krásný
že cesta je cíl - že v cíli jsme jako na cestě - znovu a znovu, furt a furt jinak "nově"
Že smyslem bytí je být a to tak aby nás to bavilo.
Že si krásně nepamatujeme nepodstatné a tím se nám toho spousta hned neomrzí
Že už víme že Náš život je Náš
***
Uživatelský avatar
Vyc
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 20. říj 2011 18:23:43
Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Kdybyste věděli

Příspěvekod flpbb » sob 17. pro 2011 9:20:34

Admin je fakt "dobrej" chlapík. Nahodí sem téma a pak se doma baví, jak se zde lidé hádají. Omluvou mu je, že to dělá z dobrého úmyslu, protože jinak by se zde zastavila jehla ve volném pádu. Navíc zde vznikly podružné fora a určití lidi, co se sem bojí psát, se tam realizují. A my zbylí jsme příliš zpohodlnělí a raději si dáme pivo s jítrnicí, než se s někým dohadovat. A i když se třeba mýlí – nač mu uvádět své názory? Necháme ho být a raději se půjdeme podívat na fotbal. To je ovšem špatně!
Pojďme diskutovat, hádat se, cokoliv je dobře, jen ne pasivita! Já si třeba píšu s jedním schizofrenikem a to byste se divili, co vše jsem se dozvěděl sám o sobě. Stupidní fora typu – však víte – nechejme stranou, toto je špička v ČR, jsou zde VŠ, čtou nás psychologové, nakladatelství si zde tipují autory, každé téma je unikátní a každá hádka přínosem, protože se o sobě něco dozvíme. Vezměte to tak, že byste byli jediným člověkem na této planetě. Třeba hvězdy byste poznali až za 300 let, ve dvou ovšem za 25 let, protože ten druhý by viděl něco jiného a ačkoliv byste se s ním zhádali do krve, nějaký kompromis a poznání by z toho vzešlo. A přesně tak by to mělo být i zde. Toto je nádherné forum, každý nechť sem napíše svůj názor a jestli intelektuální motýlek ho rozseká, já se ho zastanu. Nikdo neví, jak to zde funguje, pravdu má v podstatě každý. Takže i TY…
PS: asi jsem si to podělal u těch přidružených for, ale to přežiju. Osobně: nemám důvod psát jinam, tříštit své poznatky po nějakých zparchantělých forech, toto miluju a budu zde.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Kdybyste věděli

Příspěvekod Vyc » ned 18. pro 2011 21:43:29

Kdyby sme věděli:
co to je - škola hrou,
proč hlavně nenápadně,
že vše je nakonec vždy správně, a směr kam dál je směrem ke středu.
Že dobrý panovník je ten u kterého se dobře žije, tedy i vzdělává aniž by si to poddaný musel uvědomovat, bral to jako hru kde má byt furt maximálně šťastný.
to se děje v životě i bez našeho plného vědomí,
proč tedy těchto principů nevyužít,
nestat se neviditelným učitelem,
"vyšším vědomím" - kamž všichni i směřujeme - to chápat a taky se to naučit - pak si i plníme příp.povinnosti, a přitom sme naprosto v klidu.
i jako Kandidát v knize Kámen Mudrců od Anker Larsen
Jasně nic není jistě
Uživatelský avatar
Vyc
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 20. říj 2011 18:23:43
Poděkoval: 4
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Kdybyste věděli

Příspěvekod Petr » stř 04. led 2012 21:59:56

flpbb píše:Admin je fakt "dobrej" chlapík. Nahodí sem téma a pak se doma baví, jak se zde lidé hádají. Omluvou mu je, že to dělá z dobrého úmyslu, protože jinak by se zde zastavila jehla ve volném pádu.


S první větou nemužu než souhlasit :) :thumb: ;). S druhou už ne, ale to nevadí :). Už jsem sem kdysi psal, že nejvíce se mi líbí společné monology, což je jen typ dialogu. Určitě se zde vyjadřujte k jakémukoliv tématu, od toho tu jsou, a proto je většinou i dávam do samostaných vláken, tak abysme si o nich mohly pořádně pokecat. Ale třeba hádky, o kterých píšeš, zase nemusím. Kdysi jsem si uvědomil, že z přesvědčování druhých o něčem, o čem nechtějí být přesvědčeni, nic nemám, neprospívá mi to, radost mi to taky nedělá, tak to už prostě od jisté doby nedělám.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Dagmar, destiny, Vyc


Zpět na Výroky přímo z Vesmíru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků