Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » stř 07. pro 2011 8:39:19

flpbb píše: Vostálíka mi bylo líto, jak ho záměrně c ignoroval.

Je pozoruhodné jakou máš starost o ostatní. Ale jsem na fóru, kam teď píše a můžu tě ujistit, že nevypadá tak zdrceně :happyroll:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » stř 07. pro 2011 11:22:48

rosada píše:
flpbb píše:! Co by zde pak vůbec platilo?

No to je otázka, co vůbec platí. nedávno naměřili nějaké částici rychlost větší než světlo, to se taky do žádné teorie nehodí.



Jasně Neutrina.

Přesně.Nedůvěra pochází buď z neznalosti, anebo z přesně nespecifikované obavy.To už jsme znali, když jsme žili ještě na stromech. Zavírat dveře informacím z utkvělé představy co možné je a co není, nikam nevede.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod vostalpetr » stř 07. pro 2011 19:42:31

rosada píše:
flpbb píše: Vostálíka mi bylo líto, jak ho záměrně c ignoroval.

Je pozoruhodné jakou máš starost o ostatní. Ale jsem na fóru, kam teď píše a můžu tě ujistit, že nevypadá tak zdrceně :happyroll:



To že mě nějaký C(éčka) a B(éčka) ignorujou je mně vcelku šumafuk,
mně můžou klidně ignorovat i A(čka)

já jim do toho stejně budu kecat.... :koukam:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod flpbb » pát 09. pro 2011 17:40:54

rosada
No to je otázka, co vůbec platí. nedávno naměřili nějaké částici rychlost větší než světlo, to se taky do žádné teorie nehodí.

Není to rozhodně nedávno, ve výpočtech se už dávno ukazují jisté nesrovnatelnosti s teorií relativity, ale rozhodně to nepoukazuje na nějakou magii nebo esoteriku.
13
Jasně Neutrina.

Tachyony a je to dokonce 27x! Zatím jde ovšem o hypotézy, které se přechodně stanou teoriemi, pak se tam zase něco najde, řeší se tam problém hmotnosti, takže dokud se to fyzikálně nezdůvodní… Pravdou je, že tyto částice skutečně existují, jen je korektně matematicky popsat a pak fyzicky dokázat.
Vostálík
Céčka neřeš a ani mi je nepřipomínej, jako dítě jsem si jich užil… A samotný Cizinec je něco, čemu se ve válce říká "papírový samopal".
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Tino » čtv 20. pro 2012 22:14:03

Uživatelský avatar
Tino
 
Příspěvky: 198
Registrován: pát 09. pro 2011 12:02:23
Poděkoval: 12
Poděkováno: 17-krát v 16 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod joi » sob 30. lis 2013 23:22:06

Myslím si, že ľudia častokrát čítajú knihy a nemajú žiaden vlastný nazor na ne. Ja napríklad s Tollem skoro vo všetkom nesúhlasím. Eckhart tvrdí, že človek je taký ako na veci nazerá. Hlúposť, človek je taký aké má vlastnosti a schopnosti. Dalej tvrdí, že my sme vedomie (vedomie niesme) a uvedomenie nášho vedomia je ego. Snád som tomu pochopil. Vedomie je len jedna z mnoha schopností, ktoré máme ako napr. kreativita, predstavivosť, talenty... Zdrojom myšlienok je myseľ a ego je myšlienka, ktorú na sebe človek spozoroval. Ego je teda len myšlienka ako ked poviem, že zem je guľatá. My niesme naše vedomie, my sme my. "Ja" je teda celkový obraz človeka ako že máme telo, myseľ, schopnosti a vlastnosti. Ciže to Eckhart doplietol až až ako vždy.
Uživatelský avatar
joi
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. lis 2013 20:47:13
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod rosada » pon 02. pro 2013 15:37:55

joi píše:Myslím si, že ľudia častokrát čítajú knihy a nemajú žiaden vlastný nazor na ne. Ja napríklad s Tollem skoro vo všetkom nesúhlasím. Eckhart tvrdí, že človek je taký ako na veci nazerá. Hlúposť, človek je taký aké má vlastnosti a schopnosti. Dalej tvrdí, že my sme vedomie (vedomie niesme) a uvedomenie nášho vedomia je ego. Snád som tomu pochopil. Vedomie je len jedna z mnoha schopností, ktoré máme ako napr. kreativita, predstavivosť, talenty... Zdrojom myšlienok je myseľ a ego je myšlienka, ktorú na sebe človek spozoroval. Ego je teda len myšlienka ako ked poviem, že zem je guľatá. My niesme naše vedomie, my sme my. "Ja" je teda celkový obraz človeka ako že máme telo, myseľ, schopnosti a vlastnosti. Ciže to Eckhart doplietol až až ako vždy.


No to je otázka, kdo to doplietol. Píšeš my jsme my ... tedy celkový obraz člověka ... a kdo tento obraz vnímá, kdo vidí "Já" jako celkový obraz člověka.
Já se tu nechci Tolleho zastávat, četla jsem vlastně jen kus jedné knihy.
...
Ale zodpověz mi tu jednoduchou otázku: je ten obraz člověka ve vědomí nebo to vidíš jinak?
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Eckhart Tolle - Je ego zdrojem našich myšlenek?

Příspěvekod Kasiopea » úte 30. zář 2014 12:38:42

Ego je taková součet rovnice našeho dětsví, fyzického zjevu, materiálních hodnot a socializace.
Uživatelský avatar
Kasiopea
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30. zář 2014 12:31:49
Poděkoval: 0
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Předchozí

Zpět na Eckhart Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků